Jump to content
PirateClub.hu

Élő hangszeres vs. elektronikus zene


Daniel
 Share


Recommended Posts

Én discora szavaztam (mondjuk hardstylet hallgatok, de egyértelmü mit választok...)

Egyébként ha a rockerek a discot betudják olyan gépzenének amit szájjal is megcsináltok, vagy gépen fél óra alatt, akkor mi miért ne tudhatnánk be a rockot igénytelen hörgős ordítós zenének?

Vagy mind2 igaz, vagy egyik sem. Mind2 helyen van igénytelen és művészien elkészített zene ez így van bárki bármit mond.

 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ha úgy mondom a meglátásomat, hogy az elektronikus zenében is van olyan, amit hangszeren játszanak, számomra ez jelenti a művészit, de a a rock-ban csak hangszeren játszanak, itt viszont vannak rétegek, mint az elektro-ban is, csak itt nem az a rétegek közötti különbség, hogy hangszereken játszanak, hanem az, hogy mit és hogyan és itt is akad művészi, de vszínű több alfajt lehet ebbe a kategóriába sorolni. Ha nem vesszük ide a 2 végletet, a mulatóst és a klasszikus zenét, akkor a kettő között igazából a legszabadabb, legváltozatosabb, formabontóbb, legművészibb és magas szintű zene a progresszív kategória és most azért nem mondom, hogy rock, mert más műfajokból is van prog-os, egyik színesebb, mint a másik, ugyanis a zene csúcsa, a klasszikus zene, amiben nem kevés progresszivitás van, nagyon sok zenész a régi nagyoktól tanulta el ezt a művészetet, aminek segítségével világhíres szerzemények születtek, amiket mindenki ismer, legalább is hallott róla és el is ismeri. Akár hiszitek, akár nem Vangelis is besorolható a progresszív kategóriába,méghozzá az elektronikus és instrumentális változatába és mindenki ismeri, szinte mindenki :D és elismeri, bár nem tudja róla, hogy milyen stílus, de érzi róla, hogy ez igen, ez tényleg művészi.

Tehát igaz, hogy mind2-ben van művészi fajta, de talán a rock és alfajai vagy társai: jazz inkább az, mint az elektronikus egészét tekintve.

Nem biztos, hogy teljesen érthető, én értettem :D:P

Ha van kérdés, úgy is kérdeztek ;):D

Link to comment
Share on other sites

Hát ez LoL... Nem értem mit kell ezen vitázni, eggyik fél se enged az igazából! Én nem ítélek el senkit a zenei izlése alapján, na jó talán a koherózenés és a mulatós társaságot :D... Az előbbit nem csak a zene alapján...

 

Ja és am: Jegyezd meg jól, amég a Föld kerek mindig lesznek Rockerek! :D

Link to comment
Share on other sites

Van, az én hszemre mér nem reagáltál, amikor a te hszed képezte az alapját.

 

Mert most nem arra a hsz-re válaszoltam ;)

 

Mondjuk annyi, hogy az egyikhez esetenként több gógyi kell megérteni, mint a másiknál, egyiknél mondjuk van szöveg, másiknál meg van dübb-dübb, amit nem kell megérteni, mert nincs mit megérteni rajta, hanem van aztán kész, táncolnak rá és el vannak. De, hogy másik oldalról világítsam meg, hogy mindenkinek jó legyen, van olyan eset is, amikor hiába van szöveg, mert kalap semmit sem ér és még a zene is tróger, de az elektro-nál mondjuk nem csak dübb-dübb megy, hanem vannak dallamok, folyamatosan változó, elszállós részek, amikre oda lehet figyelni, meg lehet jegyezni, esetenként vmi szövegbetét, ami nem hétköznapi, hanem jól meg van írva, akkor itt is kell értelem a megértéshez, mert olyan embernek hiába mutatsz Zoránt, aki buta, úgy sem fogja megérteni, felfogni. De ha lehet akkor ne keverjük az olyan dolgokat, hogy mi van akkor, hogyha vki szereti a techno-t, amihez nem kell sok ész, hogy megértsd, felfogd mit hallasz (ettől még nem biztos, hogy agyilag zokni az ember), de ellenben szereti Zoránt is, és érti is miről van szó, mert ez olyan "csak azért is tudok olyat kérdezni, hogy ne tudjatok rá normális választ adni és így én leszek a király" kérdés :D

Értem én, mi a kérdésed lényege, de nem lehet igazán leírni vagy csak én nem tudom, aki tudja, írja le, ennyi...

Link to comment
Share on other sites

Tehát nem tudod, hogy miért, és mit is írsz arról, amiről? Értem. Én szeretem Zoránt, mert kiskoromban anyukám megszerettette velem. És még mindig nem tartom magamat azért "dübb-dübb bolondnak", mert az elektronikus zenét szeretem. Tény és való, azt aláírom, hogy a legtöbb elektronikus zenén kívül eső -de akkor maradjunk a rocknál- zenében van szöveg, néha mélyenszántó, néha nem, néha csak ordibálás, néha csak káromkodás, néha fun, néha sad, stb... Elektronikusban ilyen nincs, vagy csak elvétve, ott is van szöveg, de a legritkábban mélyenszántó. Ettől én még nem leszek hülyébb, és a rocker nem lesz "értelmesebb". Szerintem. Nekem ez a véleményem.

Link to comment
Share on other sites

Erre volt magyarázat a hsz-m utolsó része, amikor ez is és az is jelen van, mert van ilyen. De olyat nem is állítottam, hogy a rock értelmes emberek zenéje és az elektronikus pedig a hülyéké, de nem is gondolom így. Ezzel együtt van ilyen is és olyan is, mármint hogy izé XD :D

Link to comment
Share on other sites

Bonyolult, mi? :P:D

 

Szerintem nem ész kérdése egy stílus szeretete, de tényleg vannak olyan zenék, amit egy agyi nulla nem ért meg.

Link to comment
Share on other sites

Számomra ez a "elektro - hülye, rock-metál - okos" dolog nem igaz. Köze nincs hozzá.

 

Az elektro zenében is van sok műfaj, van amelyik közelebb áll a hagyományos értelemben vett zenéhez, van, aminek szinte semmi köze. Szerény véleményem szerint a trance az, ami sokkal közelebb áll (legalábbis számomra) a zenéhez. Változatos, dallamos. A másik oldalon viszont vannak olyan (számomra már undorító) műfajok, amik maximum arra jók, hogy bemegyek egy szórakozóhelyre és elvagyok. Én ezeket hívom háttérzenének :P Ez is fontos, mert megteremtheti azt a hangulatot, ami kell.

Az viszont teljesen szubjektív, hogy én főként rockot és metált hallgatok. Aki pedig csak annyit tud, hogy "a disco a király, büdös rockerek", az gondolkodjon és forduljon fel! :)

Link to comment
Share on other sites

Az lehet, hogy vki nem azért hülye, mert hallgatja azt, amit hallgat, de az biztos, hogy előbb hülye valaki és utána kezdi el hallgatni azt, ami az ő hülyeségéhez passzol, megy a tömeg után, van amikor nem is tudja mit hallgat, mert épp az a menő, ezek az iqfighter-ek, erre mondható a tömegpszichózis, ha egyre többen azt hallgatják, akkor én miért ne, elsodródik a szenny irányába, mert akinek van ízlése, arra vszínű nem hat a tömegvonzás elve :D, tudja mit akar, mit szeretne hallgatni, utánanéz, érdeklődik, ismerkedik, majd zenét hallgat, legalább is én így szoktam ;):D

Link to comment
Share on other sites

"...de az biztos, hogy előbb hülye valaki és utána kezdi el hallgatni azt, ami az ő hülyeségéhez passzol, megy a tömeg után, van amikor nem is tudja mit hallgat, mert épp az a menő, ezek az iqfighter-ek, erre mondható a tömegpszichózis, ha egyre többen azt hallgatják..."

 

Na igen, és alapjábanvéve ez külömböztet meg egy rock zenét halgatót, meg egy elektróst. Egy rocker nem azért halgat pl, War of Ages-t mert az a menő. Persze én most nagy átlagban beszélek vannak kivételek az eletrósoknál is, de azért lássuk be, úgy kell őket keresgélni.

Nem mellesleg szeretnék reagálni azokra a hsz-ra melyek azt firtatják hogy az értelem nem játszik szerepet a zenehalgatásban. Mint ahogy írtam még annó, bizonyított tény, hogy azok az emberek akik hangszeres zenét halgatnak, inteligensebbek az elektrozenét halgató társaiknál. Itt szigorúan csak tuc-tuc kedvelőket és metál fanokat teszteltek (hörgős zene halgatókat). Persze nem lehet sablonosítani, mert vannak mindkét műfajt kedvelők, de ha ezt nem vesszük figyelembe, a számok nem hazudnak, mint ahogy mondani szokás. Lehet ezzel vitatkozni, csürni-csavarni de a tény attól még tény marad.

 

Az elektro zenék többségében nincs semmi ami gondolkodásra késztetné az embert (persze azért akad kivátel,pl az idei ESC-n induló finn csapat a Waldo's People a Lose Control cimű számmal), míg a blackmetálnál ahol a hörgést nem is lehet érteni, a rajongoi utánnanéznek a szővegeknek.

Na egy kicsit kusza lett így a végére a mondandóm, de remélem mindenki értette.

 

 

 

eyeless

Link to comment
Share on other sites

Na akkor statisztikázzunk egy kicsit.

Tavaly az első félévben hasmenésem volt, rákövetkező félévben székrekedésem..statisztika szerint tavaly teljesen rendben voltam. Ennyit a számokról :).

Ez, hogy a rajongók utánéznek a szövegeknek ez egy elég gyenge érv volt. Elektronikus zenében is megtalálja az ember a szépet és jót, csak rockot hallgatók nagyrésze nem így látja. Akkor ők buták, mert nem találják meg benne?

Meg korábban mondtad, hogy tévedés, hogy a zene csak a szórakozást szolgálja. Te azért hallgatsz zenét, hogy sírjál és lelkileg rosszul érezd magad? :)

Link to comment
Share on other sites

Az a helyzet, hogy a rock-metal színtéren is ugyanúgy észrevehető ez a jelenség, hogy megy a divat után, TCS, Ossian, Kárpátia stb... most ilyet, hogy Republic, direkt nem mondok, hiszen az csoportosulástól, kortól, meg mindentől függetlenül meghallgatja az ember és még szereti is, de a több banda inkább ilyen, de külföldről a jól ismert LP, SlipKnot, TH, stb, stb..., ugyanúgy viszi az ár ezeket a gondolkodás nélküli embereket a tömegzene irányába, ami megy egy darabig: pl TH, mert akkor az volt a divat, majd lesajnálják őket és váltanak, mondjuk rap-re, majd mondjuk techno-ra tehát nem csak stíluson belül ugrálnak, de a vicc az egészben, hogy miután otthagynak egy stílust, utána már lehet nyugodtan sz@rozni, úgy, hogy fogalma sincs, hogy mit szid, mert akkor sem volt fogalma a stílusról, amikor állítólagosan azt hallgatta, viszont ezekre az emberekre nem lehet azt mondani, hogy tág érdeklődésűek, látókörűek, mert több stílusból is hallgatnak zenét, ide-oda ugrálnak és a másikat szidják, közben nem ismerik, na ez a szűk gondolkodású, gyökér típus ;):D Amikor arra gondoltam, hogy megy a tömeg után, akkor nem is mondjuk az Opeth-re gondoltam, bár csak arra menne a tömeg :D, akkor szeretném, ha ilyen buta emberek barátaim lennének :D

Ilyen van mindenütt, ezekre nem szabad hallgatni.

 

 

A szórakozásba sok minden beletartozhat, de talán legtöbbünknek a boldog dolgok, főként a tánc és mondjuk a koncert meg a bulik jutnak eszünkbe erről a fogalomról, és ha nagyon pontosak akarunk lenni, akkor a következő dolgok is a szórakozás vmely fajtái lehetnének, de akkor vkinek a sírás is az lehet, ki tudja :D

Én zenét nem csak szórakozás céljából hallgatok, van az elcsépelt változat, az aláfestés, de akkor is figyelek közben a zenére, de amire még szokás használni, pihenés, lazulás, elgondolkodás, művelődés, bővíteni az ismereteket, kulturálódni, mert lehet, hogy hihetetlen, de ezekre a dolgokra is jó a zene, tehát ha nem úgy tekintünk a szórakozás kifejezésre, hogy minden belekerüljön, hanem csak az elején említett dolgokat vesszük bele, akkor másra is jó a zene, még sírásra, régi emlékek felidézésére, amik nem biztos, hogy szórakoztatóak.

Ez is lehet kicsit bonyolult, de itt vagyok, lehet kérdezni :D

 

Még annyit hozzáfűznék, hogy eyeless-nek nem biztos, hogy dölt betűvel kéne írni, ugyanúgy nem érdemes használni, mint a félkövér vagy nagybetűs stílust, emiatt már másnak is szóltak ;)

Link to comment
Share on other sites

Horty, kössz a figyelmeztetést...! ;)

 

Nos kedves "James Bond" alias "agent001" ha már igy idézgetsz, egyvalamit azért kifelejtettel ami pedi az hogy:

"Ez magánvélemény persze, a fikázóknak és okostóniknak meg csak annyit, hogy először cáfoljatok rám, aztán le lehet hurrogni."

 

Tehát hogy te is felfogd, azzal hogy játszod a cinikust, nem bizonyítottál semmit, maximum azt hogy te sem rendelkezel több értelemmel mint a többi akinek csak a szája jár, de semmi érdemlegeset, épitő jellegűt, nem tud kisajtolni a mondanivalójából. Ennyit meg rólad. :lol:

 

Na akk nézzük...aha...

"Az elektro zenék többségében nincs semmi ami gondolkodásra késztetné az embert..."- ennek mi köze ahhoz hogy az ember mégtalálja-e egy elektronikus zenében a szépet? Ha te megmagyarázod, hogy mi készteti az embert gondolkdásra (pl az élet dolgairól) egy minimálnál vagy hard technonál esetleg a drum&bass-nél, akkor én leborulok előtted kedves 001. Hajrá! ;)

 

Arra meg hogy milyem mást cél szogálhat a zene, elég ha csak a rendszerváltás elötti magyarország nagy zenekaraira gondoltok (pl Omega, LGT és még sokan mások ), és hogy mi volt a célja az zenéjüknek, vagy esetleg woodstockra (ahol a zene egy eszme szószólója volt). Én speciel erre gondoltam. Szóval, ha már csak annyira vagy képes, mint amit fentebb említettem, akk meg sem kéne nyilvánulnod, vagy legalább úgy kéne tenned mint akibe egy kis ész is szorult.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Igazából nem érdekel, ha folytatja, remélem jól el tud beszélgetni magával, ilyenekkel nem állok le vitázni, nincs értelme. Lehet hogy nem voltam eléggé világos és érthető, de ez senkit nem jogosít fel ilyen lenéző hangnemre, főleg hogy alá se tudja támasztani a mondanivalóját. Ennyi!

 

Ami meg a kérdést illeti, hát sajna nemtudok mit, de mindig elolvasom ha írsz valamit, mert érdekel mások véleménye föleg ha tanulni is lehet belőle.

Link to comment
Share on other sites

Lenéző egyáltalán nem voltam, érdekelne melyik mondatomat találtad ennek. Gúny volt benne, de eddig még senkise vette magára.

Nem támasztottam alá? Dehogynem, csak nem fogadod el. Nekem hiába magyarázod, hogy a zene csak akkor zene ha hangszerrel készül, én ezt nem fogadom el. Úgyanígy tese fogadod el, hogy nem csak hangszerrel lehet zenét csinálni. Innéttől kezdve nemfog egyezni a véleményünk, és tovább nincs miről beszélni. Viszont emiatt semmi okod nincs lekezelő módon beszélni (mert most ezt tetted).

Ha meg az idézet ennyire hiányzik:

"A kioktató stílusért bocsánat, de élet ne fenékig tejfel, ezt kell szeretni..."

Ezzel egyetértek.

Link to comment
Share on other sites

Horty, kössz a figyelmeztetést...! ;)

Na akk nézzük...aha...

"Az elektro zenék többségében nincs semmi ami gondolkodásra késztetné az embert..."- ennek mi köze ahhoz hogy az ember mégtalálja-e egy elektronikus zenében a szépet? Ha te megmagyarázod, hogy mi készteti az embert gondolkdásra (pl az élet dolgairól) egy minimálnál vagy hard technonál esetleg a drum&bass-nél, akkor én leborulok előtted kedves 001. Hajrá! ;)

 

Arra meg hogy milyem mást cél szogálhat a zene, elég ha csak a rendszerváltás elötti magyarország nagy zenekaraira gondoltok (pl Omega, LGT és még sokan mások ), és hogy mi volt a célja az zenéjüknek, vagy esetleg woodstockra (ahol a zene egy eszme szószólója volt). Én speciel erre gondoltam.

 

Engem például a zene hangulata, stílusa, sebessége késztet gondolkodásra, ha valami lassú techno megy mint pl most (és tudom hogy egyből mindenki agyszétzúzós tüc-tüc-bumm-bumm-tüc-bumm-tüc-bumm zenére asszociál, pedig ettől elég messze áll amit most hallgatok), akkor végiggondolom mi történt velem a mai napon (igen, beállítottam a DOMINO 55-ös bizberen a vágányutat a Sarkad felől jövő InterPicinek, és a Békéscsaba felől jövő Bz-nek, átállítottam a váltókat, mert az IP-t a harmadik vágányra kellett vezetnem, a Bz-t a negyedikre)(nem, nem hallucinálok, nem is a MSTS-sel játszok, ez a való életben történt), miért kínzom magamat azzal, hogy mindennap beszélek órákat egy olyan lánnyal aki nem szeret, de én meg őt igen, arról hogy mi lesz holnap (igen, megyünk Sarkadra tolatást nézni, meg váltókat a 35 fokba), most épp megörültem mert közben átváltott Underworld-re a foobar, és abban a pillanatban leért a Limp Bizkit Chocolate starfish and the hot dog flavoured water albumja lossless formátumban, úgyhogy most épp erre gondolok. Mivel az Underworld - Rez című kicsit gyorsabb zene, mint ami előtte ment (ha bárki kérdezné: Aril Brikha - Groove La' Chord), így most azon gondolkodok, hogy ki kéne menni enni sürgősen, mert rég nem kajáltam semmit, továbbá arra is gondolok, hogy szombaton én főzök a családnak (még mielőtt megkérdezitek tejszínes gombás csirkemellet rizzsel), stb.

 

Egy zene hangulata alapvetően befolyásolja, hogy mit gondolok, és igen, elektromos zenékről beszélek. Csak az a két szám ennyi mindent felhozott az agyamba. De ha HT-t hallgatok, akkor megjön a kedvem egy kis viszkizésre és tombolásra, ha dnb-t akkor táncolni szeretnék, és unokatesómékkal iszogatni (viszkit), a minimált viszont nem szeretem, úgyhogy ott csak az jut eszembe, hogy kapcsoljak valami másra.

 

A hozzászólásod második kiragadott részével viszont teljesen egyetértek.

 

Szóval, én leírtam, hogy engem mi késztet gondolkodásra. Pl ha van benne zongora, vagy egy mixben a kedvenceim közül játszanak le párat, akkor áldom az eszét a DJ-nek, hogy beletette, stb... Ha meg kurva mérges vagyok vagy ideges, akkor vagy Limp Bizkitet/Linkin Parkot hallgatok, vagy HT-t. Mert azok segítenek. Tudom, LP-t mindenki szarba se nézi, de ez a legkevésbé sem érdekel.

Link to comment
Share on other sites

agentzs1: amiért neked volt "okod" gúnyólódni, úgyanígy engem meg ez feljogosított hogy lenéző legyek. Most ideírhatnám hogy "ne vedd magadra", de azthiszem így kvittek vagyunk. Ami meg azt az idézetet illeti, úgyértettem hogy ilyen vagyok, de ha ezzel valakit megbántottam akkor bocs. Jó a tefjeles rész talán félrevezető volt. Nem mellesleg így is kezdhetted volna a mondanivalód, de visszaolvasva nem is a zene folgalmát illetően - ami kettőnknél külömböző - keztél el magyarazni...

 

panki51: én értem mit akarsz mondani, de én nem erre gondoltam. Mondjuk ki nem gondokodik el othon akarmilyen zenét halgatva az aznapiakon vagy akár a saját életen.

 

De kérdezlek én, mikor volt olyan hogy épp techno halgatás közben egy bizonyos efektre beugrott volna hogy pl. miért ilyen az ember amilyen, hová tart a világ, mire késztet a düh stb... ha volt ilyen akk te különleges ember vagy :D

Szerintem a zenében a szöveg az ami elgondolkodtat ilyesmiről...persze nem törvényszerű.

 

Amúgy meg igaz lenézik az LP-t. De kik? Olyanok akik faszt se törődnek azzal hogy esetleg jobban odafigyeljenek, mert van mondanivalója a szövegeiknek. Detto Slipknot, de pl hány ilyen divatb**i vagy az őket fikázó tudja azt hogy az Eyeless cimű számuk valójában Corey és a faterja viszonyát mondja el.

 

Link to comment
Share on other sites

Amúgy érdekes ez a hangszeres-nem hangszeres téma. Egyszer elbeszélgettem egy klasszikus gitárossal és kérdezte hogy klasszikuson kívül játszok-e valamit. Mondtam neki hogy progresszív metál a stílusom, erre rákérdez hogy ja, az az elektronikus zene? Mondom nem, mi igazi hangszereket használunk. Elö is vettem hüséges Ibanez RG-met és odanyújtottam neki. Játszik rajta, mondja hogy nincs is hangja. Nincs, mert elöször be kell dugni az erösítöbe stb... Visszaadja és mondja hogy az már elektronikus zene, nem?

 

Persze jóval idösebb volt nálam és ez nem is a lényeg, mert az elektromos gitárhoz is ugyanúgy kell tudás meg érzék ahogy az akusztikushoz is. De ha belegondolunk, nekem az egyszerü itthoni rig-em áll egy gitárból, egy erösítöböl és egy kábelból ami összeköti a kettöt. Nos ha valaki jön mondani hogy "zenét csak hangszerrel lehet játszani", az már akkor lenemzenézte a rock müfajait. Föleg ha belegondolunk, hogy egy stúdióban mennyi felszerelés van... pl. most épp Tool-t hallgatok (alternatív prog rock), és elemezem, hogy miböl is áll a zene. Csupán a "gitárral" kreált hangok többsége nem is a gitárból jön, hanem különféle effektekböl! Jó, oké, nem lényeges, csak érdekesség...

 

Ezzel most nem a gépzenét védem (miért is tenném? :P ), de aki tisztán hangszeres zenét akar hallgatni, az se azt, se rock-ot ne hallgasson...

Link to comment
Share on other sites

Akkor csak az ének is elektronikus :D, de tudom mire gondolsz, bele lehet menni ilyen mélyen is, de sztem mindenki látja, hogy felesleges.

 

Én pl a Linkin Park-ot utálom, ugyanarról a témáról más is írt dalokat, csak jobb zenei aláfestéssel :D

 

Pank51, véletlenül nem gyulai vagy? :D Próbáltam beazonosítani Sarkad és Békéscsaba, akkor Gyula már nincs is olyan messze, csak gondoltam megkérdezem. Egyébként ma vacsorára fokhagymás, tejszínes csirkemellet csináltam, rizzsel :D De közben IQ-t hallgattam és nem gondolkoztam semmin, mivel minél hamarabb kész akartam lenni, hogy elérjem a Fábry Showder-t Esti Sándorral :D (jobban mondva figyeltem a zenét és próbáltam előre felidézni a dallamot meg a szövegrészleteket, ami egy progresszív rock-nál nem túl könnyű, mármint a szólókat megtanulni vagy emlékezni rá ;):D)

Link to comment
Share on other sites

Hozzászólnék ehhez a "rockerek okosak, a többiek hülyék" témához :D

Szerény véleményem szerint a rockhoz nem kell több mint átlagos ész, és értelem, ami elvileg minden emberben meg kéne, hogy legyen.Nem kell 260as IQ, csak normális, tudatos embernek kell lenni.A rock egy érzés, nem egy fejtörő.A rockot csak az érzi akit nem visz a tömeg, van öntudata.Persze vannak különböző témák a rockon belül is, mert az egyik zenész így fogja fel a dolgokat, a másik zenész úgy, de mindenki megtalálja a saját zenéjét, világnézetét, és amikor játssza vagy hallgatja a zenét amit a sajátjának érez, vagy ténylegesen az, akkor érzi, hogy ez viszi előre az életben, ez veszi rá a döntésekre, ez az érzés befolyásolja, hogy hogyan viselkedik.

Link to comment
Share on other sites

Eyeless: "De kérdezlek én, mikor volt olyan hogy épp techno halgatás közben egy bizonyos efektre beugrott volna hogy pl. miért ilyen az ember amilyen, hová tart a világ, mire késztet a düh stb... ha volt ilyen akk te különleges ember vagy"

 

Ha azt mondom, volt, elhiszed? Nem tartom valószínűnek. (Hozzáteszem, ez hogy effektre, hülyeség, egy tüc, vagy egy dumm nem juttat eszembe semmit. Gondolom egy gitárhúr megpengetéséről neked sem jut eszedbe valami világmegváltó gondolat) Mellesleg te minden nap ilyeneken agyalsz? Nálam nincs zenéhez kötve az, hogy min gondolkodok, meg nem is kell folyamatosan járatni az agyamat, mert a végén túl okos leszek :P Nah mindegy, csak azt akarom mondani, hogy szerintem te vagy különleges, nem hiszem hogy túl sok ember gondolkodna azokon, amiket te leírtál. Amit meg tegnap írtam, az csak egy pillanatnyi gondolatmenet volt, ez nem jelenti azt, hogy ha ugyanazokat a számokat meghallgatnám most, akkor is a mai napi élményim jutnának eszembe, hogy pl átállítottam Sarkad állomás 9-es váltóját, meg hogy milyen szép lány ült velem szembe a vonaton.

 

Chryss Voller, ezt már én is szerettem volna írni tegnap, amit te, csak féltem, hogy megköveznek, meg ilyesmi.

 

Horty.911, nem vagyok gyulai, mint a nevem alatt is látszik, szegedi vagyok, csak a hónap végéig Gyulán vagyok forgalmi és személy- illetve árupénztári gyakorlaton. Elnézést a háromszoros szóismétlésért :P

Link to comment
Share on other sites

egyértelműen ROCK!! ennek két oka van:

 

1.: Ez egy hangszer amin emberek játszanak, és tehetség, tudás meg némi érzés kell hozzá...

1961_gibson.jpg

 

Ez viszont egy darab műanyag, és akár én is, vagy a szomszéd maris néni is teli tudja nyomni azzal a lósz... amit othon a számítógépén kihozott egy EREDETI hangszerrel lejátszott számból... vagy még csak abból sem...

drbyteadatmentes_cd_rol_5GNd1237809713.gif

 

2.: Én már kis szar pöcsös koromban is a rocknak éltem, és a discoért soha nem rajongtam :)

Link to comment
Share on other sites

Bakker, miért hiszi minden nagyokos rockmetálhead azt, hogy az elektronikus a.k.a. "disco" zenét összepötyögi az eJay-ben minden DJ, vagy zeneszerző? Nagyon nem így van... Sok electro zenéhez több tudás kell, mint a ma nagyon divatos hardcore/death metal-hoz... ennyit erről... Amúgy meg sok elektronikus zenéhez is használnak gitárt is. Mint ahogy más hangszereket is...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.



×
×
  • Create New...