Jump to content
PirateClub.hu

Élő hangszeres vs. elektronikus zene


Daniel
 Share


Recommended Posts

  • Replies 2.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

én foglalkoztam egy idejig számitógépes zene szerzéssel ,keveréssel (TRACK: JB2 , Mod Plug Tracker)

szóval megbecsülöm azt is aki így eredetit tud alkotni ,de teljesen más mint mondjuk 1 Black Sabbath számot elnyomni ,mert míg az elöbbi 1 előre megcsinált dolog az utóbbi ott születik elötted ...

 

na mind1 ,ez most lehet ,h zavaros volt ,de nem is akarok vitázni senkivel ,izlések és pofonok ...

kislány koromban én is meghallgattam a discó zneéket ,de mostmár nemigazán bírja a májam :D ,ez van ...

Link to comment
Share on other sites

Rockra szavaztam mert általában azt hallgatok de amúgy szinte minden jöhet. Csak azt nem értem sose hogy sok más oldalon járok ott szidják 1mást az emberek hogy ****rock meg ***rap stb nem értem miért szoktak ilyeneket csinálni attól 1ik zene se lessz jobb vagy rosszabb és mivel itt még nem találkoztam semmi ilyesmivel nagyon örülök hogy itt lehetek a gigacenteren és ezt az oldalt megkímélik az elmebeteg aberált emberek... :)

Link to comment
Share on other sites

Én sztem Rock és annak minden fajtája és ahol hangszereken játszanak. A rock mint zenei műfaj előbb volt, mint a disco, és ezért is a rock, ebben a műfajban évtizedekkel ezelőtt alkottak olyan zenéket, amik még ki tudja meddig fent maradnak, discoból egy "alkotás" kb 1-1,5 évig van a köztudatban, aztán megszűnik, ha nem hamarabb. De sztem ez nem kérdés, hogy melyik a nyerő...

Link to comment
Share on other sites

Rock forever, a discosok ideje lejárt :D

Ugyan, 2 év múlva már azt sem tudod mi volt nyáron a sláger, bár mondjuk annyira nem nehéz megjegyezni, mert az összesnek ugyanaz az alapja csak más szöveget írnak rá, ami pár mondatos :lol:

Vagy ha ez nem elég, átdolgozzák az egyik régi rock számot, és úgy tesznek, mintha ők találták volna ki...én csak gratulálni tudok a mai discozenéhez...

Link to comment
Share on other sites

Rock forever, a discosok ideje lejárt :D

Ugyan, 2 év múlva már azt sem tudod mi volt nyáron a sláger, bár mondjuk annyira nem nehéz megjegyezni, mert az összesnek ugyanaz az alapja csak más szöveget írnak rá, ami pár mondatos :lol:

Vagy ha ez nem elég, átdolgozzák az egyik régi rock számot, és úgy tesznek, mintha ők találták volna ki...én csak gratulálni tudok a mai discozenéhez...

ez a tudatlanság netovábbja... :)

miért tennének úgy? eredeti cim meg minden marad csak a végén ott lesz, hogy milyen mix. legalább van értelmük ezeknek a számoknak. egyébként meg erről a mindennek ugyanaz az alapja dologról: rockban sincs már fantázia... mindenhonnan ugyanazt a f*st hallgatom.

ennyi.

Link to comment
Share on other sites

Rock, ez egyértelmű!

 

Régi nagy rockegyütteseket hallgatva úgy érezted ez neked és rólad szól! Mindíg volt mondanivalója!

amíg a mai disco slágereket pedig futószalagon gyártják, hamar feledésbe merülnek, addig az igazi nagy rockegyüttesek számait több generáció is fújja kívűlről.

 

Link to comment
Share on other sites

rock powaaaaaaa sose kérdés

(amugy nem sok élő zene van már de a rock az örök)((ez tény))

jah a rockban igenis sok a fantázia pl slipnot olyan gitárriffek vannak benne h a profik is csak néznek :D

meg pl Red Hot Chili Peppers személyes kedvenc kár h kevés ember tud enyire jó zenét csinálni

Link to comment
Share on other sites

Ez annyira hülyeség, hogy melyik a jobb!!! Most ezzel a szavazással, nemfog eldőlni, hogy melyik a jobb, és utána senki sem fogja ugyan azt a zenetípust hallgatni!! Nem igaz, hogy nemlehet megérteni! :angry::angry::angry: Két különböző fajta, semmi közük egymáshoz, így érthető, hogy nem is lehet összehasonlítani a kettőt! :angry:

Link to comment
Share on other sites

Punk,OI,Hungarista,Blackmetal,Gothic,Rock,Ska rulez!!

 

hozzáteszem az is, hogy a techno zenét is elismerem, mert ennyire monoton dolgot nehéz csinálni, amiből mind1ik ugyanojan :D 2-t meghallgatok, már alszok, rohadt unalmas

Link to comment
Share on other sites

Mi ez az értelmetlen vita? :(

Van, akinek ez jön be, van, akinek az. Egy jó rock v metál szám felépül 8-9 sávból, egy igényes klubzene 60-ból is. Kinek mi kell, elektro gitárok zúzatása vagy a sok hangszer együttes összhangja. Az a baj, hogy a legtöbben a "disco" alatt a szinte már nem is létező egyszerű dance floor műfajt vagy a techno-t értik. Nekem ezek közül az előbbi bejön, mert azokat a zenéket még tényleg szívvel lélekkel csinálták, tehát egyszerűek voltak, de jól szoltak.. A rás' féle techno-t én igénytelennek tartom: 10 loop bele, amik sz*rul is szólnak, oszt' mehet is.. De olvastam vhol, hogy pont a drogosoknak találták ki, úgyhogy erről nem is beszélek többet. Van még a trance, amire én egyáltalán nem tudok mondjuk "felpörögni", mert egy lágy, nyugodt műfaj, főleg a progresszív ága, szerintem nem disco-ba való. De hát sokan úgy gondolják, hogy ami 4/4-es zene, az már tüctüc. Az a kedvencem, amikor azt monogatják, h amit géppel kevernek, az gépzene, amit nem, az élő. Loál, szerintük mivel hozzák össze pl. a Depresszió fasza hangzását? :) Lehet, h az élő hangszereket használják ott is, de itt-ott kell "Némi" titsztítgatás, ha egymásra tennék a sávokat, elég hallgagthatatlan eredményt kapnának egy stúdió album számára.

Ha megveszel egy gitárt, az szól valahogy, vagy szépen vagy nem, de egy valódi v virtuális szintinél van 100 féle beállítás, azokkal is meg kell tanulni bánni, mert ha nem illik egy hang a többi közé, akkor el van ásva az egész..

Ajánlom az ilyen "tájékozott" emberkék figyelmébe Rob Mayth zenéit. Jó füleléssel meg lehet hallani, hányféle hang szól akár egyszerre, mégis TÜCTÜC.

Most nem akartam a rockot v a metált lehúzni, mert én is vmennyire metál kedvelő vagyok, inkább a "disco"-t védeném kicsit.

Üdv.

Link to comment
Share on other sites

Húú ebbe én is beleszólok ! :D Szeretem az ilyen "melyik a jobb zenei stílus" c. vitákba :D

 

Nekem egyértelmű hogy a Rock, és minden más al-, mellék-, meg egyéb faja. Szoktam D&B-t is hallgatni - tehát nem lehet rám azt mondani hogy csak elő hangszeres zenét hallgatok - de a disco nekem nem jön be...

 

Akár hányszor nézem a VIVA-t, az MTV-t vagy csak hallgatom a rádiot, mindig felidegesít...

 

asbi: mondd már meg mi a disco-ba a fantázia? És most nem a régi '80-as évek discojára gondolok (Bee Gees,stb) hanem a mostanira... Mutass egy számot, ami eredeti, nincs a cimébe a következő szavak egyike sem: Mix, Feat.

 

Azért idegesít fel, mert a kis 15-16-17-18 éves gyerekek tombolnak rá mint az állat, de nem tudják hogy az a "sztár" igazából semmi ujat nem csinált. Gondoljatok pl. Britney - I love rock&roll számára... (lehet nem disco, de nem érdekel, nekem egyre megy). Gondolom nem sokan tudják ám hogy ez miből van? Girlschool - I love Rock & Roll! És NINCS britney kisasszony CD borítóján hogy MIX, se az hogy miből "csinálta" a számot"... pff... és ez csak egy példa... még ha odaírná hogy ez + ez az előadó az eredeti, de nem.. ez tényleg HAZUGSÁG. Ráadásul ez a szám olyan, hogy szinte semmit nem csinált rajta.. lecserélték rajta a vocal-t és kész.

 

Biztos nehéz megcsinálni egy disco-számot (gondolok itt egy olyanra, ami teljesen eredeti, senkit nem másolos, tehát minden részletét meg kell csinálni), de tuti nem kell hozzá annyi zenei, akusztikai, ritmikai érzék mintha 3-4 ember összeálva, gitárral, dobbal nekiveselkedik megcsinálni egy rock számot. Ezeket az embereket tudom tisztelni, mert van hallásuk, tudnak csapatban dolgozni, és ki mernek állni a közönség elé, ÉLŐben, ott játszák el a dolgot.

 

És azért nem hiába dolgozzák fel a régi számokat: ez mutatja, hogy azok még mindig nem elfeledettek, ezzel próbálják a lemezt eladni (mert ugye az emberek ismerik a régi számot, tudják a szoveget, könnyebben eladható).

 

Azt hiszem ennyi amit mondani akartam... tehát ROCK

Link to comment
Share on other sites

Pörköltszaft,

Azt ne mondd, hogy a rockban nincsenek másolások. Főleg a magyarok és külföldiek között. Úgyanúgy megvannak, csak ott nem koppintásoknak, hanem finomabban kifejezve "hatásoknak" nevezik, loál.

A feat azt jelenti, hogy valaki, pl. egy énekesnő közreműködésével készült a szám, a mix pedig egy szám valakinek a saját eszközeivel újrakevert változata.

 

" tuti nem kell hozzá annyi zenei, akusztikai, ritmikai érzék"

Erős vées spigiboyéknak biztos nem, de ha alkohol nélkül is élvezhető zenét akar összehozni valaki, amire táncolhatnak is a szórakozóhelyeken, akkor bizony nem árt.

Link to comment
Share on other sites

A stúdiós dologhoz annyit fűznék hozzá, hogy igen persze tényleg vannak trükkök a cd-s verziókon, meg van amikor a számban egy ember hangja kétféle dolgot énekel egyszerre, DE a normális zenekarok akik nem playbackelnek azok élőben is eljátszák a számokat, és abban már nincs számítógép, backup vagy akármi, hanem élőben eljátszák, amihez nem kevés gyakorlás kell.És az legalább olyan jól hangzik mint a cd-ken lévő számok.És azért el lehetne ismerni hogy tegyük fel egy 4 tagú bandának nehezebb összeszokni, és teljes összhangban játszani élőben mint amikor készítik a számítógéppel a zenét és csak szépen beállítják hogy pontosan mikor jöjjön egy dallam, a másik ne késsen meg tudja a t*köm.

Ja a szintetizátorról.Oké rendben van hogy tud az akárhányszáz féle hangot, sőt gitárhangot is, de nemhinném hogy azzal egy gitárt lehetne helyettesíteni, a gitározás nem csak annyiból áll hogy lefogod, megpengeted, szintetizátor esetében nyomkodod.Ha szintetizátorral akarsz gitárt helyettesíteni akkor a lehetőségek száma igencsak lecsökken.;)

 

Továbbra is értelmetlennek tartom a vitát :D nem fog ez semmin sem változtatni, mégis ugy gondoltam hogy ezt muszály leírnom. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Pörköltszaft: a "disco" műfaj nem csak a régi számok remixeléséből áll ezt gondolom érted... Nyilván van mindegyik szám alatt egy dobütem ami persze hasonlónak hathat különböző számok esetében... De ez ugyanúgy megvan a rocknál.

Nézz utána bármelyik djnek és lefogadom, hogy mindegyiküknek van legalább egy darab (és ők vannak kevesen akiknek csak egy) olyan száma ami nem feldolgozás és teljesen eredeti.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.



×
×
  • Create New...