Jump to content
PirateClub.hu

Élő hangszeres vs. elektronikus zene


Daniel
 Share


Recommended Posts

Srácok néha már kezdem úgy érezni hogy túl gonoszak vagyunk :D Nézzetek a szavazatokra, az már nyilvánvaló hogy hányan szeretik és melyik stílust, na meg hogy kik vannak többen.

Bebizonyítani úgy sem fogjuk a discosoknak hogy a rock mennyivel inkább zene, és ők sem nekünk hogy ez fordítva van.Viszont néhol már kezdett eldurvulni a helyzet, úgyhogy kicsit sztem álljunk le :D Ez a fórum egy jó hely, jó társasággal, nem érdemes összeveszni.Szedjük a ráncokat vigyorba :D

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

...Amig a föld kerek, mindig lesznek rockerek...

 

Hello mindenkinek.

Készült már ebben a témában sok felmérés, Európa népessége milyen stilusú zenét halgat, százalékokra szétosztva, a megkérdezettek életkora, szociális helyzete, iskolázottsága, családi állapot, stb, szóval komolyan vették a dolgot, részletes felmérés volt.... tehát akit tényleg érdekel nézzen utána (engem nem lepett meg a végeredmény).

Nekem nincs semmi bajom az úgynevezett Disco-''zenével'', csak sajnos a szervezetem nembirja, igyhát marad a többi: Rock,Blues,Reggie, bármi amit igazi, élö emberek játszanak, hát ez a Zene....

 

Mindenkinek szive-joga azt halgatni amit szeret,

Ave Demokrácia...

 

Link to comment
Share on other sites

Az a poén, hogy anno középiskolában jókat vitatkoztunk erről egy sör mellett, és a vége az lett hogy együtt szörpöztünk be de mint atom.

 

Én Rock párti vagyok, mert úgy gondolom hogy nagyságrendekkel több zenei és zenészi teljesitmény szorult ebbe a területbe mint a ma népszerű zenék bármelyikébe. Talán a Jazz múlja egyedül felül ezen a téren.

 

A diungvisung alkotásokat sem lehet egy kategóriába belerakni. Ott is vannak szép darabok, de az egész szám nem ér fel többnyire egy-egy szebb riffel.

 

Szóval néha az ember elbulizgat azokra is, de azért akinek ez kielégiti a zenei igényeit, azt én sajnálom, már meg ne haragudjon senki.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

a diszkósok zenéje abból áll hogy valami kockalaci leül egy gép elé (vmi dj vagy mi) és 5 perc alatt csinál egy tuctuc hüjeséget...míg a rockzenészek több 10 éveket játszanak a hangszerükön és így szereznek világhírt... teljesen más a 2 dolog a diszkó sztem nem zene, semmi közük hozzá...

Link to comment
Share on other sites

Hello nép^^kezdeném azzal amit hallgatok: techno, hardtechno lényegében. Itt sokan nem tartják zenének a disco-zenét, nem igazán értem a hátterét az elméletnek, de csak azzal érvelni, h nem játszák benne a zenét, hanem "tekergetik", hát ez satnya indok szerintem...igen valószínüleg évekig is eldolgoznak mire befutnak, az tény. Ez alól vannak kivételek, de nem csak discosok között azt hiszem. Nade nekem spec semmi bajom nincs Veletek, legjobban egy rocker osztálytársammal tudunk ellenni bármennyire hihetetlen, de még egy bnőm se volt discos, mind valamilyen rock érdekeltségben mozogtak. Vicces nem?^^ Ám annyit még, hogy én személy szerint élvezni a rock zenét mindenféle koncerteken nem tudom...

Link to comment
Share on other sites

a diszkósok zenéje abból áll hogy valami kockalaci leül egy gép elé (vmi dj vagy mi) és 5 perc alatt csinál egy tuctuc hüjeséget...míg a rockzenészek több 10 éveket játszanak a hangszerükön és így szereznek világhírt... teljesen más a 2 dolog a diszkó sztem nem zene, semmi közük hozzá...

ahahah akkor te még nem láttál dj-t :DD

 

Axel_F, amúgy diszkós csajokkal nem is érdemes kezdeni, mert elég gáz az összes. a "másik oldalon" normálisabb csajok vannak ez tény.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.



×
×
  • Create New...