Jump to content
PirateClub.hu

Élő hangszeres vs. elektronikus zene


Daniel
 Share


Recommended Posts

Jajj barátom, nem kell kifordítani az ember szavait. ? csak arra gondolt, hogy egy rock vagy metal koncerten nem veszik el az ember eszét a fény?z? pompával a zenér?l, mert nálatok ez nagy fegyver, így kevesebben figyelnek a "zenére". De tudod mit, ha kell, akkor az igazi zenészek tök sötétben is képesek eljátszani azt amit éppen akarnak, mert ?k tudnak olyat is. H?ha.

Hát már bocs, de én egy discoban vagy akármilyen partyn még soha nem a fényekkel foglalkoztam. Nem arról szól egyszer?en. Az csak egy plusz adalék. Ne mondd nekem, hogy egy akármilyen rock koncerten nem tud jobb hangulatot varázsolni.

Megint ez az igazi zenészek téma... Hidd el ezt a zenét is meg kell valahogy csinálni, amihez nem árt jó sok év el?képzettség. Ha nem igazi zenészek csinálnák, akkor már az én zeném is ott játszanák valamelyik discoban...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Rock vs. Disco az örök vita

 

 

 

 

 

Szerintem mindegy ki mit szeret csak ? tehet róla :P De ha már itt tartunk senki nem jobb a másiknál ki ezt ki azt szeret!

 

Valaki szerint a Rock a jobb valaki szerint a Disco valaki szerint meg Rap szerintem mindegy

 

 

De én a Rockot meg a metalfajtákat szeretem!!!

Link to comment
Share on other sites

Én mint rapper, a Rock, vagy a Disco közül is a rapp-re szavazok :lol: , egyébként nem a szavazás miatt írok. :)

 

Sokan írják, hogy inkább "Rock vagy a Rap" témát kéne feszegetni, azok a nagyobb "ellenfelek"... Szerintem ez faszság, csak a legprimitívebb magyar Rock\Rap hallgatók csesztetik egymást, miközben küföldön a rapperek közös klippeket csinálnak a rockerekkel, és ez fordítva is igaz... Kinnt sincs, semmi bajuk egymással, itt se legyen, ez két külömböz? stílus, két teljesen más irány... lehet szavazni a Rock vagy a Rock And Roll között, ezek egy stíluson belül külömböznek.. Rock/Punk...Rap/Hip-Hop...

 

Már elején leírtam, hogy rapper.. Nem is rapper, inkább rapp zenét hallgató basketball playa révén, a legjobb barátaim rockerek, és mint a többi barátomért, értük is jótállok, mint azokért a rockerekért is, akiket kend?s szörmekabátos keménycsávók csesztetnek az utcán, vagy magamért, amikor két egymást-fest? punk beszólt nekem, hogy nézdmár hogynézezki...

 

Ezzel a kis szösszenettel csak célozni akartam, hogy ezt a Rap/Rock gyerekes feszegetést abba lehetne hagyni...

 

Köszönöm a megértést. :) :) :)

 

...ha végigolvassátok az egészet, jogosan jön a kérdés, hogy némá, miaráké' írta a csávó ezt a Rap/Rock témát a Rock/Disco helyre?...

 

Ez van...

Link to comment
Share on other sites

Igazi rock együttesnek sztem pl: AC/DC, Yes, Deep Purple, Radiohead, Motörhead, DIO, Uriah Heep... számítanak. Azt hiszem, hogy amikor te rock-ról beszélsz, akkor ilyenek jutnak eszedbe, mint pl: Blink 182, Tokyo Hotel, Green Day, Tankcsapda, Hooligans vagy a Linkin Park. De ha nem így van, akkor javíts ki és sorolj fel általad rock együttesnek vélt bandákat.

Link to comment
Share on other sites

Köszönöm, hogy ilyen Tokio Hotel cumókkal illetsz, akárhogy is nézzük, őket minek nevezed, ha nem rockerek, szólj, és átírom a szövegemet... a szintlépéses szöveged, teljes mértékben lehet igaz is, de odaírtad hogy "Rockerek" igaz idézőjelben, és alapjába véve azzal van gondod, hogy leírtam:

 

Vannak olyan rockerek, akik rapperekkel eggyütt csinálnak számokat, és fordítva.

 

Erre te azt írtad, hogy vannak olyan rockerek, csak azok nem olyan rockerek, hanem ilyen idézőjeles rockerek... Innentől a vita átmegy abba hogy te mit tekintesz rock zenének, és én mit tekintek annak... ( Még akkor is ha a Tokio hotel kicsit brutális volt...).

A mondandódnak akkor lenne értelme, ha én írtam volna rocker, és rocker közötti külömbségről, de ilyenről szó sem volt...

 

Vagy alapjában véve csak a rappel van bajod?

Vagy csak az nem tetszik, hogy primitívnek neveztem azokat, akik a zenei beállítottságuk miatt utálnak, kötnek bele másokba?

Vagy csak nem olvastad végig, és nem tudtad kiszűrni az igazi lényeget? (mert azt hiszem pont az nem ragadta meg a fantáziád)

 

Idézem:

"Ezzel a kis szösszenettel csak célozni akartam, hogy ezt a Rap/Rock gyerekes feszegetést abba lehetne hagyni..."

 

Megértéseket ísmet kőszön. :blink: :blink:

Link to comment
Share on other sites

Én a rock/rap összejövetelekből arra következtettem, hogy azok az idézőjeles rock bandák vagy is inkább numetal vagy istentudja milyen szutyok bandák azért állnak össze rapperekkel, mert már nem elégedettek a saját munkájukkal vagy nem elég keresettek a nezéjük ezért megpróbálnak változtatni valamin. És én ezzel a kis semmirevaló rock nak titulált együtteseket próbálom lenézni. Lehet, hogy nem sok köze van a te hozzászólásodhoz, de nekem erről ez jutott eszembe. Különben meg utálom a rapet. Ennyi.

Link to comment
Share on other sites

Egyértelműen Rock and Heavy Metal B)B) sztem a disco számok azért szarok mert mindegyiknek egy szar "tüc-tüc" az alapja és az egész zenét egy rohadt gép csinálja.................. :angry:

Link to comment
Share on other sites

Egyértelműen Rock and Heavy Metal B)B) sztem a disco számok azért szarok mert mindegyiknek egy szar "tüc-tüc" az alapja és az egész zenét egy rohadt gép csinálja.................. :angry:

 

 

 

Szenoo barátom, rávilágítottál a lényegre!

Sokan vittkoznak azon, hogy van-e értelme ennek a szavazásnak és néhol meg is tudom őket érteni. Lehet, ha a topic neve inkább ez lenne: Gépekkel alkotott műzene vs. Hangszereken alkotott zene, akkor máris érthetőbben néznék ezt a vitát. Egyébként az emberek egy része, legalábbis én biztos, úgy gondoljuk, hogy a disco alatt minden olyat értünk, amihez nem kell igazán sok fáradság zenei előképzettség és a rock alatt pedig azt, hogy hangszereken csinálják, ezért eredeti és sehol nem érződik rajta a műbör szag, mint a kínai bőrkabátokon :D Itt a disco alá soroljuk Britney-től kezdve Madonnán át a Black Eyed Peas-on keresztül Tiesto-ig. Asszem többen is így gondoljuk. És sokan nem, de hát ez természetes, máskülönben 100%-os lenne a rock tábor. Hihi...

Link to comment
Share on other sites

Én a rock/rap összejövetelekből arra következtettem, hogy azok az idézőjeles rock bandák vagy is inkább numetal vagy istentudja milyen szutyok bandák azért állnak össze rapperekkel, mert már nem elégedettek a saját munkájukkal vagy nem elég keresettek a nezéjük ezért megpróbálnak változtatni valamin. És én ezzel a kis semmirevaló rock nak titulált együtteseket próbálom lenézni. Lehet, hogy nem sok köze van a te hozzászólásodhoz, de nekem erről ez jutott eszembe. Különben meg utálom a rapet. Ennyi.

 

Értem.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Találtam egy igen jó dalszöveget, pont ide illik.

Nem akarok vele senkit se megbántani, akinek nem inge, ne vegye magára.

 

Beindul a zene, te meg pörögsz vele,
Nyit már a disco, jön a sok r*ngyó
Itt van Pisti, Jóska, Kata, Sári,
Az összes drogost állba kéne vágni

Műmájer gyerek nyomja itt reggelig,
Rángatóznak, amíg megengedik
Egy - két bogyó lecsúszik az arcba,
Jó reggelt, te benarkózott m*rha!

Pár év múlva megnézlek, te b*rom,
Túladagolva fekszel majd egy padon
Néhány dealer gazdagodik rajtad,
Nekem ne mondd, hogy így akartad!

 

Szerző: TE-Disco

Link to comment
Share on other sites

Én speciel nem csak rock-ot hallgatok, nem azt mondom meg, hogy mit hallgatok, hanem azt, hogy mit nem: disco, techno, rap, r'n'b, pop, punk, (ál)rock (Tankcsapda, Hooligans), numetal, discorock vagy mi: Rammstein és az utálsatos nyálzenéket: Tokio Hotel, az összes istenverte nyávogós, enyelgős, mézes-mázas együttesek, akik csak klipeket csinálnak, hogy minél több pénzt hozzanak a házhoz, mert ugyebár azzal nem jutnának semmire, hogyha zenélni kéne, de az megy, hogy számítógépről nyomják a b*uzizenét és azt várják, hogy minél több "begyöpösödött agyú" megvegye a lemezeiket. De mindenki tudja, hogy sz@rból nem lehet várat építeni vagy legalábbis elég sz@rt, ami 1 éven belül úgy is összedöl, ha egyáltalán kibírják egy évig. Azért vannak ezek a stílusok és együttesek, hogy az ilyen tré csatornákat, mint VIVA és a rosszabbnál-rosszabb rádiók: Rádió 1, Juventus rádió élhessenek, ugyanis ha nem lennének ilyen előadók, akkor más megélhetés után kellene nézzen néhány csatornának.

 

És most nézzük miket hallgatok: igen, hallgatok rock-ot és metal-t, továbbá meditációs zenét, klasszikus zenét, blues-t, jazz-t, egy hangszerre épülő instrumentális zenéket (ez olyan, hogy pl a frontember fuvolán játszik vagy csak egyszerűen az énekes szerepét egy gitár hangja veszi át). A közös ezekben, hogy mindegyikben a hangszerek játszák a legfontosabb szerepet és én úgy gondolom, hogy a zene mint olyan, legelőször hangszerek segítségével jött/jön létre. Itt a végén elmondom az okos embereknek, akik úgy gondolják, hogyha valaki rock-ot hallgat, akkor az csak hörgős, üvöltős, kiabálós öldmeganyád zenét hallgat. A legnagyobb tévedést itt szokták elkövetni, ugyanis a ahol ezek a jellegzetességek megfigyelhetők, az a metal-ban van (és ezeknek spec stílusaiban: brutal death metal, doom metal...) és metal stílusban is vannak jósszámmal "szelíd" zenék. A rock-ban nincs ilyen, csak mivel nem ismerik a műfajt, ezért kitalálnak valamit, amivel megpróbálják bosszantani a másikat. Sztem ennyi lenne a lényeg, remélem, hogy továbbra is lesz olyan ember, aki nem így gondolkodik - mit csinááál??? - mert akkor hiába lenne ez a topic :D Hihi...

Link to comment
Share on other sites

Miért kell fikázódni még mindig? Nőjjetek már föl, ha megoldható...hogy lehettek ennyire begyöpösödtek, ti csak rockot hallgattok és csak az a jó? Semmi mást nem hallgattok?

 

Kezdem ott, hogy nem fikáztam.

 

Nem csak rock ot hallgatok, hanem metal-t is :D

Képzeld hétvégén még valami DJ nem tudom kit hallgattam, mert barátnőm rábeszélt, majdnem sírva fakadtam olyan szörnyű volt, de mikor elkezdett rá táncolni meg mosolyogni meglágyult a szívem, olyan aranyos volt.

 

Aztán mulatós zenéket is hallgatok ha valaki hallgat, pl. barátnőm is hallgatta és én is. Aztán kedvencem Deák Bill és Hobo, szóval akkor már bluest is hallgatok.

Jimmy Hendrix et is hallgatok, BB King et is.

Számomra a Death, Black, Nu Metal nem jó, ezeket nem hallgatok. COB kivétel, de mást nem.

 

Rock-ot, Metal-t, Blues-t, Jazz-t

 

Én nem az a fajta rocker vagyok aki begyöpösödik a rock-ba. Számomra a Metal és a rock a legjobb, de a bluest is ugyan olyan örömmel hallgatom, mert r*hadt jó.

Link to comment
Share on other sites

Igazából én is mindent meghalgatok, kivéve az ilyen tuc-tuc zenéket amitől szétmegy a fejem, a discoval meg az a bajom hogy a legtöbb számnak nincsen semmi valós tartalma, csak benyomják a tuc-tuc gépet aztán rákevernek egy számot és sajnos itt kimerül az egész. Vannak akik nem ezt csinálják, de mondjuk azok nem ezek a könnyen eladható "valamik"

 

Link to comment
Share on other sites

Szerintem ROCK és azon bellül is a Heavy Metal--->OSSIAN a kedvencem szerintem ők az ország legjobb bandája!!!!! :)

De a Kárpátia & a Blues Compony is ott van a szeren!!! :P

A Rock őrök és elpusztithatatlan!!!

Nem ugy mint azok a disco számok amiket ma játszanak.

1 számmal befut és kész eltűnik a semmibe!

2 év mulva már a nevére se emlékszik senki (megasztár) divatemberek!!!!

Szerintem!?!?

Link to comment
Share on other sites

Sztem a magyarok büszkék lehetnek a zenéjükre, elsősorban az elmúlt kb 40 évre gondolok és nem a ma és ezelőtt 5-10 évvel ezelőtt született semmirevaló tingli-tangli előadókra. Sokan lehet nem értenek egyet velem, de csak azért mert nem ismerik az igazi zenét vagy legalábbis azokat, amik Magyarországon megteremtették az igazi zenét és szerencsére több világhírű zenekarunk és zenészünk van. Legyen az Omega vagy a benne gitározó Szekeres Tamás, de akár idesorolhatnám az East-et vagy Török Ádám és a Mini-t, annyi a különbség közöttük és a rap-et vagy disco-t előállítók között, hogy ők elmúlt 20-30 sőt 40 év alatt letettek vmit az asztalra. Ja és a Rollings Tones mellett az Omega az az egyetlen együttes, amelyik a 60-as évektől mindmáig egyben él és aktív! Aki nem hiszi az járjon utána. :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.



×
×
  • Create New...