Jump to content
PirateClub.hu

Élő hangszeres vs. elektronikus zene


Daniel
 Share


Recommended Posts

ROCK, ROCK, ROCK.

Nekem a duc duc számoktól fáj a fejem, voltam egyszer a Flört - ben, hát ugy kb. 10 percig birtam és haverral ki kellett mennünk mielött szétrobban a fejünk.

Épp ma is megyek koncertre Ossian, Kárpátia, P. Mobil, Krízis, Emeretta rock band. Elég fa**a lesz. Szerintem lesz pogo is, ha nem akkor csinálunk.

 

Hallgassátok meg Children of Bodom - Oops I did it againt ----> Britney kisasszony száma högösebb változatban. Nagyon jó.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

ROCK, ROCK, ROCK.

Nekem a duc duc számoktól fáj a fejem, voltam egyszer a Flört - ben, hát ugy kb. 10 percig birtam és haverral ki kellett mennünk mielött szétrobban a fejünk.

Épp ma is megyek koncertre Ossian, Kárpátia, P. Mobil, Krízis, Emeretta rock band. Elég fa**a lesz. Szerintem lesz pogo is, ha nem akkor csinálunk.

 

Hallgassátok meg Children of Bodom - Oops I did it againt ----> Britney kisasszony száma högösebb változatban. Nagyon jó.

Jajaja ahogy mondod :D nemrég küldte hawerom 1000x jobb mint az eredeti :lol: Szerinted amugy ezért kellett nekik engedély h a számot ők is megcsinálják? :blink: Mivel nem a sajátuké azér kérdezem :D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

sziasztok! hát én itthon diszkót vagy technót, de koncerten pedig általában csak rockot hallgatok! szipi :D:P:lol::rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Egyértelműen Rock!!!!! :first:

Én nagy disco zene hallgató voltam, amikor még kis srác voltam jött ki a Trans-x: Living on the Video, Mike Mareen stb, Nena...... Azután pénzért másoltak disco kazettákat, és áttértem a rockra. Az elyő album SDI volt Satan's Defloration Corporation I wanna fuck you. Aztán valami lágyabbra tértem Scorpions, Hallowen, Metallica stb. De nyomtalanul nem tudott elmúlni, mert továbbra is tetszik a disco. A hallgatási arányom azért a disco felé húz. Kb.55-45%. :rolleyes:B)

Link to comment
Share on other sites

Az én szerény véleményem szerint a DISCO számok, ságer egy hónapig, kettőig, de mindig jön egy újjabb ezért a régebbi felejthető. Mondj egy olyan embert, aki azért megy diszkóba, hogy egy évvel ezelőtti számot hallgasson! De a Rock örök, az 100 év múlva is Rock marad, amit az ilyen zene kedvelői még mindig szívesen hallgatnak és buliznak rá! Ezzel a mondattal búcsúznék: Punks not dead!

Link to comment
Share on other sites

szintén disco, leginkább a techno felé húz a szívem, de egy kellemes kis tiesto szám is megával ragad. néha a múlt emlékére még becsusszan egy kis 2pac és dr dre; de az utóbbi pár napban egy bizonyos celldweller - frozen című rock szám ragadott meg. szóval az a jó ha tág a látóköröd és nem ragadsz le csak és kizárólag az egyiknél.

Link to comment
Share on other sites

hmmm hát egyértelmű rock :) 80 perces csatos zenét (tuctuc) hallgatott ismerősöm. 20 perc után inkább ráhagyta ő is :D ááh nem jó a techno. metalgunnal egyetértek. kárpátia, pmobile, ossian, children of bodom, echo of dalriada stb.. ezeket szeretem :) de hát kinek a pap, kinek a papné

Link to comment
Share on other sites

Nem hülyeség a téma, mert globálisan világít rá az emberek felfogására... Az a probléma ezzel a felfogással, ("most jöttem a konyhábol oszt halottam vlami diszkóót a rádióban, tuti pt junior vagy Náksi volt... "), hogy nem tudja megkülönböztetni a stílusokat... Ha egy picit is szélesebb látokörű lenne az ember eleve nem nyitna ilyen topic-ot, hogy disco vagy rock mert a 2 dolognak köze nincs egymáshoz... A rock az egy stílus, műfaj, de a disco nem... A disco az elektronikus zene egyik alága... A másik az, hogy olyan nincs, hogy disco... Disco zene volt kb a 70-es, 80-as években! Ma nincs! Amit ma hallgatnak a diszkósok azok mind club, house zenék! A témának vlahogy így lenne értelme: Rock vs Elektronikus zene... Kb az is lehetne ilyen felfogással a topic neve, hogy "Mit szeretsz jobban? Enni, vagy kólát inni? Sok köze nincs egymáshoz max úgy: Enni vagy Inni. Én egyiket sem hallgatom a kettő köszül (Disco, rock) "disco"-t meg főleg nem... Rockbol 1-2 számot ami nagyon tetszik, viszont magával a stílussal semmi bajom! Nagyon tudom értékelni azokat a művészeket akik 10-20 éve csinálják ezt, és látszik/hallatszik is! Viszont a disco zenét egyenesen utálom! Semmi másról nemszól minthogy van egy 4/4 es dob loop + minden dob után egy bass... ennyi +vlami elqrtr szinti... hallgassatok meg egy igényes house zenét és érezni fogjátok a, hogy miröl beszéltem... Azt amikor van egy gyünyürű bassline és a zongora mellé egy lightos szinti alap, esetleg még szaxi is közrejátszik!... Na az elektronikus zene! Remélem lehetett vlamennyire érteni, és bocsi a helyesírási hibákért siettem!

Üdv

Ajánlom figyelmetekbe:

Silicone Soul Feat. Louise Claire Marshall - Right on! (Radio edit)

Robbie Rivera - Sax Heaven

Shapeshifters - Incredible

stb...

 

Ezt pedig csak azért, hogy lássátok, felesleges vitázni, mert ma már szépen folynak össze a dolgok...

Benny Benassi - Whos your dady

Módosította kamasz
Link to comment
Share on other sites

Félve töltöttem le ezt a számot és amikor meghallgattam kiderült, hogy igazam van. Uram isten, erre azt mondjátok, hogy jó rock szám, ez egy borzalom??? Elnézést, szerintem ha már rock-ról beszélünk, bár ebben az esetben nem tudom miért, akkor talán 1-2 gitár, egy dob, egy énekes is kellene a számba, nem? Én nem tudom miért gondolják egyesek, hogy ez rock szám. Talán a disco-sok ennyire befolyásolhatók, ha valaki azt mondja, hogy rock, akkor ők el is hiszik? Vagy csak nem hallottak még rock zenét és azért mondják rá, mert nem is tudják hasonlítani semmihez. Egyébként aki ezt a számot csinálta elbújhatna. Én a rock mellet szólok természetesen, mert nekem továbbra is az hiányzik a disco-ból, hogy semmi jellegzetesség nincs benne és a legfontosabb, a hangszerek hiánya. Azzal sem értek egyet, hogy a punk-rock-nál és a Robbie Williams-es rock számoknál jobbak nincsennek, mert azoknál csak jobbak vannak. Ha rock-ról beszélünk megemlítenék pár együttest, akiktől még akár tanulni is lehetne (pár dj is megpróbálhatná): Pink Floyd, Deep Purple, Led Zeppelin, Queen, Yes, Rush vagy akár Bon Jovi. Az némelyikük (mindegyik) lemezei 30-40 év távlatában is népszerűek és valószínű ugyanennyi, sőt még több idő után is emlékezni fogunk rájuk és egyre több együttes születik, akik ezen előadók stílusjegyeit felveszik és FEL LEHET ISMERNI az eredeti együtteseket. Ellentétben a disco 1-2-ig sztár zene, aztán meg senki sem ismeri. 10 év múlva azt se tudják majd hogy volt egyáltalán ilyen előadó, ha lehet így nevezni. Amikor rock-ról beszlünk, akkor nem hörgős, kiabálós, sikítós, károgós zenéről beszélünk, mert az már általában metal, hanem olyan zenéről, amiben hangszeres tudásukat megcsillogtató, dallamos melódiákat megszólaltató zenészek játékának egyesülését hallhatjuk. Biztos vagyok benne, hogy most sok ember lelkébe beletapostam, de bárki ezt mondta volna helyettem. A disco-sok között is vannak jó emberek, nincs velük semmi bajom, csak általában ők szoktak úgy jönni, hogy mi van b*zi rocker. És az nekem nem tetszik, sztem a mindenkin meglátszik az, hogy milyen zenét szeret.

 

Lényegébe a rock örök és halhatatlan (és mivel a metal a rock-ból alakult ki, ezért ő is :D). És ezen semmi és senki nem tud változtatni. Az van.

Link to comment
Share on other sites

Nagyjából egyetértek az előttem szólóval.A Led Zeppelin kb a 60as években tűnhetett fel, még mindig sokan szeretik és hallgatják, emlékeznek a névre,pedig azóta lassan fél évszázad telt el.Kiváncsi vagyok hányan fognak 10év múlva náksi nevére emlékezni :D

Link to comment
Share on other sites

Az hogy emlékeznek az emberek a 60-as évek rockjára és a discora senki, az azért van, mert akkor még azt se tudták mi az az elektronikus zene...azaz nem volt meg a technika így a lehetőség se. Nem hiszem, hogy 10 év múlva ne tudnák majd az emberek mi az az "forever today" vagy a "traffic". De látom szerintetek a disco nem is zene. Én néha haéégatok valami rockosabb számot is és nem mondom hogy a rock nem is zene. Igenis az, ráadásul mindakettő az. Aki azt mondja, hogy nem az hazudik vagy nincs tisztában a zene fogalmával, ami elég tágas.

Link to comment
Share on other sites

'70 es '80 as évek beli Disco -s zenét nem vetem meg, mert ha jól tudom akkor a disco zenének mondták pl. Elvis Presly zenéjét is És az jóóóóóóóóóó

 

 

Remélem nem írtam nagy hülyeséget, mivel nem értek annyira az akkori zenéhez, ill. ki mikor élt, pedig kellene.

 

UI.: Taste of Metal (ezt is remélem jól irtam le, mivel angolt se tanultam még soha)

Link to comment
Share on other sites

Nagyjából egyetértek az előttem szólóval.A Led Zeppelin kb a 60as években tűnhetett fel, még mindig sokan szeretik és hallgatják, emlékeznek a névre,pedig azóta lassan fél évszázad telt el.Kiváncsi vagyok hányan fognak 10év múlva náksi nevére emlékezni :D

 

Azt is tudni kell, hogy a Led Zeppelin, mint olyan már kb 20 éve nem létezik. És attól függetlenül ma is úgy emlegetik, mintha élő banda lenne. Bár Page és Plant ma is aktív zenész. És nem akármilyenek!

 

Még annyit, hogy a disco is a zene kategóriába tartozik, de valamelyik eldugott sarkába ennek a megnevezésnek. Sokan az RMB-t, techno-t és az összes csörömpölős zenét disconak tartják, mert úgy gondolják, hogy nem érdemes rájuk megfelelő jelzőt találni, és így csak ráaggatják a disco jelzőt. Köztük vagyok én is. Az a baj, hogy a mai zenék (van közte punk meg nu metal is) annyira divatzenék meg nem is arra figyelnek, hogy igényes dolgot csináljanak, hanem minél többet megvyegyen a barom belőle és már tehetség se kell ezek előállításához vagy csak minimális. Elég ha rányomtatják Beyonce-t a borítóra, meg eladják a nevét az illetőnek. De a mi a lemezen van, az egy ganés huszast sem ér. Sztem.

 

Link to comment
Share on other sites

ROCK!

 

Van disco-s zenéből olyan amit meghallgatok, de az iszonyat ritka.

Ha jól igényesen csinálnak meg egy zenét akkor lehet fellőlem

rap, disco vagy valami más meghallgatom.

A minőség ill. az igényesség a lényeg emberek . :lol:

 

Link to comment
Share on other sites

mindig azt hallom, hogy a rock egyáltalán nem dallamos, hogy csak zaj meghogy nem igazi zene.

sztem ez fasság. éppen hogy a tucc tucc zenében nincs dallam, akárhány ien számot hallok mindnek ugyanolyan a ritmusa. nincs köztük különbség!

 

ja és én az ien üvöltős/hörgős zenéket is szeretem :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.



×
×
  • Create New...