Jump to content
PirateClub.hu

Élő hangszeres vs. elektronikus zene


Daniel
 Share


Recommended Posts

  • Replies 2.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

A sum 41 nem volt annyira felkapott... esetleg most, amikor ellágyultak, de még most sem az szerintem.Én mindig bevállaltam azt hogy szeretem a sum41-t, tudtam hogy sokan nem szeretik, és biztos azt gondolják, hogy tyű mekkora divatmajom, de én tudom hogy oda-vissza ismerem minden számukat zeneileg, szövegileg, ismerem a történeteiket, a játékstílusukat, és tényleg régóta hallgatom őket.Amikor elkezdtem hallgatni, és másnak említettem kb azt sem tudták miről beszélek.Jó azóta már többen ismerik.Viszont nem azt látják amik.Meg jöttek sokan azzal, hogy a blink182-t koppintása meg minden.Nevetséges.Itt annyira érződik, hogy aki ezt állítja annak mennyire fogalma sincs az egészről, és csak a felszínt látja.

 

Az Iron Maident sokan hallgatják, hihetetlenül sokan.De tudjuk, hogy nekik nincs közük a divathoz, ők legendák.Hallgatják divatemberek is, de ez nem azt jelenti, hogy ők is csak divatmajmok.Tényleg van olyan, hogy sok gyökér rajongó miatt elítélnek zenekarokat.De olyan is van, hogy a zenekar tényleg csicskákból áll.

Link to comment
Share on other sites

A helyzet az, hogy "metalossá" nagyon sok ember egyik percről a másikra változik... Sokszor rapperből... Énis egyik nap még Majkát hallgattam, aztán egyszercsak meghallottam Tarját énekelni, és átváltoztam... Azóta nagyon sokat változott az ízlésem... Mostmár inkább gothic felé hajlok muzsika terén.

Egyébként ha jól emlékszem Pont Daniel666al törtük együtt darabokra a Sub Bass Monster cédéimet még 5 éve... Én azóta vagyok köznépi kifejezéssel élve: Rocker...

Link to comment
Share on other sites

A helyzet az, hogy "metalossá" nagyon sok ember egyik percről a másikra változik... Sokszor rapperből... Énis egyik nap még Majkát hallgattam, aztán egyszercsak meghallottam Tarját énekelni, és átváltoztam... Azóta nagyon sokat változott az ízlésem...

Az én szívemből is szóltál! Bár engem a Deep Purple csábított át a "sötét oldalra" :D

Link to comment
Share on other sites

érdekes a mai metál zene már lassan egy hajszál választja el az elektronikus zenétől.........lassan el fogynak a határok a műfajok között amire szerintem nem sokan büszkék

 

halgassátok meg pl ezt : ezen tisztán látszik amiről szó van ..........és még Melodic Death Metalnak mondják a stílusukat

 

 

Nem ér semmit az egész szerintem azért kéne határ !!!! Mi óta metál ez hmmmmmmmmmm????

Link to comment
Share on other sites

Hát... is-is. Mindkettőt szeretem, de főleg inkább az élőhangszeres zenét. Hogy miért is? Mert az enyém, érzem bennük a sajátosságot, azt, hogy ez áll a legközelebb hozzám, és mindig nyújt valami újat, különlegeset... Sokszor újat mondd egy olyan régi kedvenc is, amelyet már pár éve nem is hallottam, mint ahogy amikor megismerek egy új előadót. De persze az elektronikusat sem vetem meg, ott is van rengeteg nagyon jó, de inkább 60-40% az arány az élőhangszeres javára.

 

Amúgy az ilyen nagyon divatos popzenéket hova lehetne sorolni a 2 kategórián belül? Mert sok popszámban vannak hangszerek, ha jól láttam...

Link to comment
Share on other sites

hát a pop zene alaból semmire való kaki zene :D az ilyen mint pl Madonna Rihanna meg mittudom kicsoda, meg az összes pop zenei előadó még hazánkban is nincs semmi zenei érzékük max az hogy énekelni tudnak(de úgy is playback lesz a vége xD) amiket ovastam vagy látni a TV-be is ezek a dolgok

 

Pl egy újságaban olvastam egy keresztrejtvény-nél volt kérdés hogy ki válogattam a számokat Madonna új albumára (na ilyenkor még én szégyelem el magam, ráadásul a számokat se ők írják mert csak pénz a fontoss ami elég szégyen........de sajnos a pénz már nem csak a popban áll elől.........Például a Metallica, én nem fikázni akarom őket mert én is szeretem de már őket is annyira befolyásolja a pénz hogy lusták már számot írni is és a zenéjük már nem a régi, mikor még a zene hajtotta őket (1983-1991 szakasz főként) akkor még elég maradandó lemezekt és számokat teremtettek..........de ezek utáni lemezek nem sokat hagytak bennem hiszen mintha valami mást halgattam volna......és mit lehet ebből tanulni ? (főként annak szól aki a jövőben zenélni szeretne) : hogy nem az számít hogy mennyi pénz üti a markunkat mikor elmegyünk koncertezni vagy kiadunk egy lemezt , hanem azt hogy maradandót alkossunk az emberek számára és hogy szivessen el jöjjenek a koncertre........és teljesen nem számít hogy mp3-ba vagy eredeti CD-n halgatja az illető..................)

Link to comment
Share on other sites

Érdekes a Metallica példa, nézzük mondjuk a St. Anger lemeztől a bandát, az a lemez nem hiszem, hogy a pénzről szólt (bár nekem sok bajom nem volt az előtte lévő 2-3 lemezzel sem, bár igaz, hogy kedvenc albumuk a korai időszakukból való, méghozzá az And Justice For All), továbbá igen komoly koncerteket adnak, főként régi számokat előnyben részesítve, élvezettel zenéltek, zenélnek még most is, és bár személyesen nem tudom, de beszámolók alapján nem hogy gyengébb lenne a hangzás, épp ellenkezőleg, nagyon is jó, ebből nekem az jön le, hogy nem biztos, hogy pénzért csinálják, amit jelenleg művelnek, annyi rajongójuk van, hogy sztem örömmel vetik magukat munkába. Az új lemez olyan lett, amilyen, sztem nem rossz, nem azért lett ilyen, mert pénzéhesek és lusták lennének, azt meg nem hiszem el, hogy tökre más írja a számokat, ők meg vhogy feljátsszák. Benne van a Metallica, van benne vmi új, ami sok embernek nem biztos, hogy tetszik, ahogy a majdnem prog metal Iron Maiden album, a legújabb... Sztem az is király lemez lett, mert én szeretem a prog rock-ot, meg a Maiden-t és ha a kettő összejön, rossz nem lehet :D, ebből adódik, hogy másik kedvenc Iron Maiden lemezem a Seventh Son..., zsírkutya ;):D

Na kicsit eltértem, szóval Madonna-t sz@rba se nézem, neki ha jól tudom más írta a számait, legalább is nagy részét... Utálom...

Ennyi :D

Link to comment
Share on other sites

Jó, hát azért egy Metallica-t meg egy madonnát nem érdemes összehasonlítani... valahogy nem vagyok képes se meghallgatni, se elviselni az ilyen playback "sztárokat", meg a s*ggrázó RnB "csajokat" sem... Az ilyenek úsznak a pénzben, és valahogy nem tudom elképzelni, hogy olyan sokat gürcöltek volna érte...

Link to comment
Share on other sites

Madonna-t sz@rba se nézem, neki ha jól tudom más írta a számait, legalább is nagy részét...

ha még neki írták volna :D ... van az a szám, hogy american pie.azt olyan szépen elcsúfította, hogy díjat kaphatna érte.annak a számnak eredetileg van egy filingje, 3 amcsi zenész lezuhant egy repcsivel, és az ő emlékükre írták.az eredeti előadásban rendesen érződik az egész szám hangulata.amikor viszont a madonnás számot hallgatja vki, azt hiszi, hogy ez vmi tök vidám szám, vagy ha nem is teljesen vidám, de semmi köze ahhoz a filinghez ami eredetileg ennek a számnak van. (ha a szöveget nem érti).oké, az eredeti sem fulldepis, csak érződik, hogy vmi nem stimmel.

http://www.youtube.com/watch?v=uAsV5-Hv-7U

 

itt a madonnás:

http://www.youtube.com/watch?v=OoUiCBMlQho&feature=related

vannak benne elektronikus elemek rendesen, de ez nem is lenne gond.

Link to comment
Share on other sites

Szerintem nem kellene összehasonlítanai, mert a "disco" zene divat, én itt gondolok a modern tánczenére ahol a fülbemászó dallam a fontos! A rocknál és itt nem a trashmetalra kell gondolni fontos szerepe van a szövegnek élőben pedig teljesen más élméy! Igaz, ez egy "nehezebb" műfaj, gondolok itt arra hogy ha elsőnek megahallgatja az ember akkor nem tettszik, utána pedig az lesz a kedvence! Biztos jártatok már így!

Link to comment
Share on other sites

Ja, jártunk így, de azt nem értem, miért emelted ki ellenpéldaként a trash metal-t? Sztem azt példa ként kéne felhozni, ellenben mondjuk a xy-core zenéket kéne megemlíteni, lehet azoknak is van mondanivalójuk, de nem tudom, milyen mély tartalmat lehetne besűríteni egy ilyen stílus mögé...

Trash metal-t említjük, akkor az egyik legjobb példa, a nem régiben tárgyalt Metallica, nem hinném, hogy a vakvilágba beszélnek avagy az én kedvencem, "Mega" Dave Mustaine által irányított Megadeth, ha valamire, akkor a szövegre nagyon odafigyel a mester, persze a zenét nem szorítják háttérbe, erre jó példa az Endgame c. új albumuk, ami igen jó lett ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.



×
×
  • Create New...