Jump to content
PirateClub.hu

Élő hangszeres vs. elektronikus zene


Daniel
 Share


Recommended Posts

Szerintem az ilyen, nézzünk ki nagyon durván együttesekben, az a lényeg, hogy elvonják a figyelmet arról, hogy zeneileg milyen egysíkú, fantáziátlan zenét játszanak....

Tiestonak meg az ilyen djk-nek minek olyan nagy fénycucc ha olyan nagy a zenéjük?

 

Daniel666! Te normális vagy? A második képen levő zenekar (Immortal) művészibb zenét csinál mint amit te életedben valaha is hallottál. Ha egy fikarcnyi közöd sincs azokhoz akiket belinkelsz akkor ne jártasd már le magad pls... a BMTH-val meg mi bajod? Előszedtél a korai korszakukból egy képet? Ügyes vagy. Az utolsó képen lévők miért lennének melegek? Eszednél vagy?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Gondoltam csak hogy legyen min röhögni...

Ebben is azért szerintem, sok az igazság.

Jó szórakozást, marmint annak aki megnézi ill. halgatja.

 

... - Anyáddal Jártam

[http://www.youtube.com/watch?v=pey2YEyQk_0

Link to comment
Share on other sites

Hozzátenném, hogy Tiestotól még egy számot sem hallottam és nem is akarok...számomra a Trance olyan lányos zene mint, kb. nálatok a rockon belül a Tokio Hotel, számomra elektronikuson belül a Tijjjesztó....populáris, fiataloknak való, igazán egyéniséget, stílust nem sugároz, semmi egyediség, de mégis azt tudja nyújtani amire a fiatalok vágynak. A kicsit összetettebb, nehezen emészthetőbb zene, mindig is egy rétegnek tetszett csak, rádióban nem volt hallható és akik szeretik, azok igazi fannak számítanak, nem mennek el bármilyen koncertre, csak a buli kedvéért...

Link to comment
Share on other sites

Én az élő hangszeres zenére szavaztam. Csak sajnálni tudom azokat, akik egy bandát a kinézetük alapján szólnak le, engem speciel csak az általuk játszott zene érdekel. Indokom egyszerűen annyi, hogy én a metált tudom bárhol, bármikor meghallgatni, és abszolutt nem érdekel, hogy mennyi idő alatt hozzák össze meg, hogy másoknak mi a véleménye róla, ez van és kész.

Link to comment
Share on other sites

Egyetlen olyan példát tudnék felhozni, ahol a tagok kinézete, kb. tükrözi a zenét és egyértelműen a színpadi produkció része, nem pedig terelésként dobják be:

 

article-1089336-000708A600000258-218_468x286.jpg

 

Akinek más a véleménye, annak Liam Howlett egyértelműen megmutatja, hogy mit tegyen!

És a kinézetük miért tükrözi jobban a zenéjüket mint a többieké?

Link to comment
Share on other sites

Személy szerint a Metal Church képből jobban kinézem, hogy ők zenészek, mint ezekből... Persze lehet azt mondani, hogy ezer olyan ember van, akiről nem lehet megmondani ránézésre, hogy zenész, de jelenleg sztem a fő téma a zenélés és a hozzá tartozó öltözködés volt, és abban sztem inkább a metal, bár öltözködésben még eléggé visszafogott arcok járnak előrébb, plusz nem mutatnak be, még mielőtt bárki hozzájuk szólt volna :P:D

Link to comment
Share on other sites

Szerintem a Prodigy nagyon is jó együttes, tökéletesen ötvözte a stílusokat, valami újat és egyedit mutatott fel, igaz az utolsó albumukat nem bírtam végighallgatni, olyan Pendulum jellegű lett a hangzásuk, azt meg sosem szerettem. Warrior01 remélem Te is így nézel ki és azért mondod ezeket a dolgokat. Amúgy, aki nem ismeri ezt az öltözködési formát, az tényleg melegnek gondolhatja őket, nekem is ez volt az első benyomásom, igaz, én még nem találkoztam olyan idősebb emberrel, aki így nézett volna ki!!!!

Link to comment
Share on other sites

Hát én már láttam olyat, aki a negyvenes éveiben is ilyen cuccokban mászkált, hadd ne mondjam, hogy dőlt a piaszag belőle egy jobban sikerült koncert után. De természetesen láttam ugyanilyen cuccú negyvenest, aki mégis igényesen nézett ki, és kultúráltan lehetett vele beszélgetni mindenféléről. Szóval ez csak embere válogatja, hogy mennyire törődsz magaddal, és hogy a külvilág mit fog mondani rád. :)

Link to comment
Share on other sites

Mortuus, hát ha nekez ez a művészi :D Csak hogy bemutassam másoknak is...:

 

http://www.youtube.com/watch?v=32n1AK6o5i0

 

Nem tudom mi olyan művészi benne, hogy rázzák a fejüket, meg károg bele a mikrofonba... A bring me the horizon pedig szánalmas... igazából popzene, csak böfögéssel megspékelve... de komolyan... van aki érti a szövegét?

 

http://www.youtube.com/watch?v=AWggPLXeOkU

 

A hegyi metál divatra kitérve pedig... nos szerintem nem valami esztétikus... feszülős bőrcucc + tarzanfrizura. De még mindig jobb, mint a rózsaszín pólós felzselézett hajú 'csögök.

 

Viszont, van azért kemény, meg sötét zene, amit én is szeretek. Pl. a Psyclon Nine. Stílusuk EBM és industrial, és inkább beillik elektronikusnak, de hangszereket is használnak. Ezerszer jobb (szerintem), mint a black/death metal.

Link to comment
Share on other sites

Én is tudok művészi death metal-t mutatni vagy olyat,amiben keveredik a death stílus: Opeth, Angra, Orphaned Land, Cynic, Amon Amarth egy kicsit talán Amaseffer is, ennyi erővel mondhatom én is, hogy ezek viszont biztosan túltesznek bármilyen sötétebb hangulatú elektronikus zenén... Mondjuk az is biztos, hogy nem ma kezdték a zenélést...

Link to comment
Share on other sites

Jó, hát érezhető a különbség... xD De nem tudom, van valami pontos megfogalmazás erre? Mert én úgy éreztem, hogy abban amit blackmetalnak hívnak, csak darálnak, röfögnek.... Az Opethnek meg sok lassú, elvont, melankólikus számuk van, és nem utolsósorban, az énekes tényleg énekel.

Link to comment
Share on other sites

Mondjuk az Opeth tényleg nem a leges legjobb példa, ők túl jók ahhoz, hogy egyszerűen csak death metal lenne, sőt láttam már úgy besorolva úket, hogy progressive metal death beütéssel, csak hogy eleinte inkább death metal-t nyomtak aztán jött ki jobban a prog-os hatás plusz a lírai számok, ahol ugye énekel Akerfeldt, de több olyan számuk is van, ahol lassabb a zene és énekelnek, de aztán egy hirtelen váltás folyamán átváltanak vadabb zenébe és érdekes módon a zene még tovább élvezhető, sztem a torzított ének is kivehető, persze angolok előnyben vannak. A black metal pedig... nem tudok mit hozzáfűzni, akadnak olyanok, ahol meglepően jó a zene, mondjuk egy szimfo black metal-nál, de akkor kapcsolom el, amikor megszólal az énekes, viszont az a black metal, amit pl a Mayhem nyom hát számomra is elviselhetetlen...

De vki biztos összehasonlítja a kettőt, aki jobban benne van a 2 stílusban ;):D

Link to comment
Share on other sites

Hát nézd, én eléggé sok divatemberrel találkoztam, aki azért hallgatta a black metalt, mert kemények érezte magát, rázta rá a bozontos fejét, és őrjöngött... volt olyan is, aki egyik pillanatban még ilyen fekete cuccban járt, black metalra headbangelt, aztán egyik napról a másikra levágatta a haját, baseball sapkát húzott félrefordítva, jó pár számmal nagyobb bő pólót, gatyát, és rappernek vallotta magát, mert azt gondolta menőnek.

 

Amúgy meg ha arra próbáltál célozni, akkor sem én, de ahogy olvastam, Horty sem divatember. Ugyebár akinek nem inge, ne vegye magára.

Link to comment
Share on other sites

Hm... sztem a bőrcucc nem gáz, sőt tök menő is, bár én nem hordanám, nem az én stílusom.és egyáltalán nem meleg, előbb hordták a motorosok mint a homokbárokban a fiúkák. :D Szvsz király ha vkinek jól áll, és még motorja is van, és tényleg motorosként éli az életét.Mert ahhoz, hogy te fullbőrben mászkálj kell egy életérzés.És pont itt a lényeg.A sok csíra aszerint öltözik, hogy milyen zenét hallgat.Meg ezek a imó szkrímó agykór bandák is... "milyen zenét játsszunk?" - "há mondjuk legyen screamo" - "jóóvan akkor ezt vegyétek fel, a hajatokat meg lőjétek be így" ... valahogy így mehet manapság.

Ez a bring me the horizon.... csak rájuk nézek és nem hiszem el, hogy 5-6 éve, amikor még nem volt ez a divathullám így néztek ki.Semmi egyéniség.Az összes ilyen banda ugyanígy néz ki.

Mert szerintem a zenei művészet úgy működik, hogy magadat adod bele, te formálod meg a zenét, nem pedig a zene formál téged.

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!! Szerintem ezt nem igazán praktikus vagy az egyik vagy a másik kérdésként feltenni. Én például az elektronikus zenét kedvelem, de a rockot és az élő zenét is elismerem és tisztelem. Sőt ők jóval nagyobb tudással rendelkeznek mint az elektronikus zenészek. De véleményem szerint aki stílusokra bontva próbálja értelmezni ezt a kérdést az elveszik az erdőben ,ha zenés szeretnél lenni alázattal és tisztelettel kell állni a nem elektronikus zenéhez is és aki sikeres akar lenni ezen a téren annak ezt tudomásul kell vennie.

Link to comment
Share on other sites

Hm... sztem a bőrcucc nem gáz, sőt tök menő is, bár én nem hordanám, nem az én stílusom.és egyáltalán nem meleg, előbb hordták a motorosok mint a homokbárokban a fiúkák. :D Szvsz király ha vkinek jól áll, és még motorja is van, és tényleg motorosként éli az életét.Mert ahhoz, hogy te fullbőrben mászkálj kell egy életérzés.És pont itt a lényeg.A sok csíra aszerint öltözik, hogy milyen zenét hallgat.Meg ezek a imó szkrímó agykór bandák is... "milyen zenét játsszunk?" - "há mondjuk legyen screamo" - "jóóvan akkor ezt vegyétek fel, a hajatokat meg lőjétek be így" ... valahogy így mehet manapság.

Ez a bring me the horizon.... csak rájuk nézek és nem hiszem el, hogy 5-6 éve, amikor még nem volt ez a divathullám így néztek ki.Semmi egyéniség.Az összes ilyen banda ugyanígy néz ki.

Mert szerintem a zenei művészet úgy működik, hogy magadat adod bele, te formálod meg a zenét, nem pedig a zene formál téged.

 

 

Sok mindenben igazad van, de azért a "divathullámot" valószínűleg az indíthatta el, hogy ezek a zenék többségében (a Bring me the horizon-t én se szeretem, ráadásul úgy néznek ki, mint vmi 16 éves kölykök, csak teletetoválva) jók és szerintem színvonalasak. Ha valamit sokan szerettek, akkor az elismerés volt az adott művésznek. Ma ha sokan szeretnek valamit, akkor az inkább átok neki valamilyen szinten, mert rámondják azt hogy "divatzene", ami legtöbb esetben pejoratív értelemben használatos.

Link to comment
Share on other sites

Hát nézd, én eléggé sok divatemberrel találkoztam, aki azért hallgatta a black metalt, mert kemények érezte magát, rázta rá a bozontos fejét, és őrjöngött... volt olyan is, aki egyik pillanatban még ilyen fekete cuccban járt, black metalra headbangelt, aztán egyik napról a másikra levágatta a haját, baseball sapkát húzott félrefordítva, jó pár számmal nagyobb bő pólót, gatyát, és rappernek vallotta magát, mert azt gondolta menőnek.

 

Amúgy meg ha arra próbáltál célozni, akkor sem én, de ahogy olvastam, Horty sem divatember. Ugyebár akinek nem inge, ne vegye magára.

Éppen ezért írtam oda hogy AZ IGAZI blacket nem hallgatják divatemberek.

(ha én mindenféle metál mellett reppet is hallgatok akkor divatember vagyok?)

Link to comment
Share on other sites

Egyébként meg rohadt gagyi az az elmélet, hogy ha vki népszerű zenét hallgat, az divatember... akkor én csak azért ne hallgassak mondjuk Sum41-t, annak ellenére, hogy tetszik, mert egyesek rámondják, hogy azt hallgatni márpedig divat? És ha valakinek egész véletlenül tényleg tetszik egy adott előadó, és nem csak divatból?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.



×
×
  • Create New...