Jump to content
PirateClub.hu

Élő hangszeres vs. elektronikus zene


Daniel
 Share


Recommended Posts

  • Replies 2.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Most megint jössz ezzel, nem tudom, hogy aki nem jártas annyira a rockban, az honnan ismerne ilyen alfajokat...Ahogy beírok valamit, egyből jön egy megjegyzés...akkor ott van Parov Stelar, House és Jazz keverékét játssza, sok benne a gitáros betét is, gondolom őt is mindenki ismeri innen. A megnyugtatás nem tudom, hogy jött ide, játékoknál, pont az ellenkezőjét kellene elérni...

Link to comment
Share on other sites

...de idézem" azokat az igényes zenéket is szeretem melyeket te küldesz,mert van mondanivalója."

És számtalan retro jellegű főleg szerelmes számot kért tőlem és küldtem neki.

Pl

http://www.youtube.com/watch?v=6uliOIS1AHA&feature=related

 

Várj, ennek.. öö.. talán a szerelem a mondanivalója? Nem tudom, nem jön át, nekem túl ködös volt az egész, főleg itt:

"Látlak, és belehalok,

Megcsókólnálak, tudom te is így akarod.

Először látlak, de belehalok,"

:Đ bocs

 

Amúgy ha már így átnevezték a topikot, én szavaznék mind a kettőre. Szóval NÁLAM a cím inkább: Élő hangszeres ÉS elektronikus zene.

Link to comment
Share on other sites

Gabika, mi nem nagy szám? Hogy 17 évesen felvesznek az egyetemre? Hát igazad lehet, én is még csak 15 voltam...pfff

Írtam, az egy dolog, hogy nem szeretitek, csak nemtudom mi alapján itélkeztek, mert egyetlen érvet nem láttam eddig...

 

Eyeless,máskor olyan számot ne linkelj,azt hittem elromlott a számitógépem,már majdnem szerelőt hivtam.

 

"Batman", most erre mit mondjak? Olyan vagy, mint egy megakadt lemez (olyan sötét is).

Link to comment
Share on other sites

B4M idézete aug16

"Hány technó előadót ismerek vagy hallottam? mellow.gif Részemről fogalmam sincs, rengeteget mutattak már, itt a fórumon is, meg személyes ismerősök, de mivel nem fogtak meg a nevükre sem emlékszem."

Ugye,ugye,ha nem fog meg egy zene...halgattam már rockot én is azokból amit linkeltetek,nameghát benne vagyok a korba ugyh nem egy két rockszámot hallottam már,de mivel nem fogtak meg igy nem hallgattam tovább.De ezt nektek úgy látom nehéz felfogni.

csaty.ádám

Hát valószinű nagy köd lehet körülötted v még nem voltál szerelmes....nem mindent kell szó szerint érteni.Tegyük fel ha valaki szerelmes azt mondhatják rá h elvakitja a szerelem,de ez mégsem tényleges vakságot jelent....

Itt nyilván a látványra értette h belehal ,annyira szép neki a lány.De a képeket elég hülyén pakolták bele,valhogy nem odaillő.

Szergej666

"Nem akarok itt első hozzászólásommal flémet indítani, de ha tudnád mennyi munka kell összehozni még akár egy olyan rövid, hörgős számot is, mint pl. a Marduk amilyeneket szokott, nem nagyon beszélnél itt erről."

Én mit is irtam a videos dolgommal kapcsolatba??? ugyanezt irtam,de mellé irtam h hiába a sok munka vele ha valakinek,valakiknek nem tetszik.

Horty911:

Számomra nem volt mondanivalója annak a számnak és amit eddig csináltam azt egy szám sem fog megváltoztatni.

A beatles az egyik kedvencem, annak van értelme,és nem is keveset fizetnék h elmehessek egy koncertjükre.

Nem tudom a roxette milyen müfaj de az is egyik kedvenc,pedig távol áll az is a happy gangtől v haustól is.

Egy jó kis discozene a közelmúltból:D

http://www.youtube.com/watch?v=6ZkclZ50F5s...feature=related

 

Link to comment
Share on other sites

Én szerintem csaty.ádám pontosan tudja, mit beszél, neki az a baja, hogy túl egyértelmű a dal szövege, szinte semmi ötletesség, költői nincs benne, nem baj, ha szerelemről szól, csak ugye van egy határ, a másik, hogy ne legyen olyan direkt módon az ember szájába rágva, hogy szerelem, annyi lehetőség van a szerelem közlésére az irodalomban, sokszor többet ad egy olyan szerelmes témájú szám, ahol el sem hangzik a szerelem vagy a szeretlek szó, de mégis átjön a hallgatónak, hogy mégis arról van szó. Persze itt megint lehet mondani, kinek mi az igénye...

Amint látod b4m is felfogta...

Legközelebb a linket tedd code tag-ok közé ;), elhagyását büntetik...

 

Flóri Bá, csak említettem, lehet hogyha megnéznéd, akkor talán tetszene, ennyi, semmi hátsó gondolat, csak ha úgy fogod fel, akkor ;) Csak egy ajánlás...

Link to comment
Share on other sites

Hát épp ez az, hogy nem mindent kell szó szerint érteni, de ebben a dalban annyira közhelyesen van tálalva az egész, hogy ettől unalmas lesz. Pedig itt állítólag a mondanivaló lett volna a lényeg. És ezért ironizáltam...

Legalább olyan videót tettél volna be, amiben nem pont a szerelemről van szó (mint minden 2. számban), vagy ha mégis, akkor ne ilyen szájbarágós "költészetet", de köszi, hogy ezt tovább emésztetted nekem egy kicsit, el is folyt a nyálam tőle.

Na megyek hallgatok egy kis bekksztrítbojzt, csak a régi idők kedvéért.

Link to comment
Share on other sites

Én mit is irtam a videos dolgommal kapcsolatba??? ugyanezt irtam,de mellé irtam h hiába a sok munka vele ha valakinek,valakiknek nem tetszik.

 

Látom nem igazán érted, mit akartam mondani.

A lényeg az, hogy egy olyan videót nem nehéz megcsinálni. Raksz egy úgymond alapot neki, valamit még rá, csak hogy ne legyen olyan üres és kész. Nem tart ez olyan húde sokáig.

 

Viszont ami ugyebár Rock/Metal zene, azt hangszerelni kell, eleve nem ennyi idő. Aztán felvenni a számokat, ami egyesével megy csak (mert nincs egyszerre pl. több Hetfield, mint ahogy van több laptopja/gépe a "kedves DJ-nek"), és számonként többször is, hogy mehessen az albumra a legjobb verzió.

 

De ahogy Horty mondja, én neked magyarázhatom ezt...

 

Link to comment
Share on other sites

Nem értem, amiket írsz, ezzel a több laptop, gép dologgal is mit akartál kihozni!? Kb. annyi a lényege, hogy nem értesz hozzá és égeted magad...Hiába van 320db PC-d, csak az egyiken tudsz zenét készíteni, nem futkározol egyiktől a másikig és nyomkodod őket 1000el, hogy minél előbb meglegyen az album...

 

Itt van egy kép, hogy el tudjad képzelni a dolgot, az egyik legfurább és talán legigényesebb elektronikus zenei előadó készítget a haverjaival éppen egy számot:

 

Picture%202.png

 

Ez a videós dolog is...hány olyan metál meg rock klip van, ahol nyomnak 3-4kameranézetet és azt váltogatják, mert nincsen pénze az együttesnek másra. Max, még levágnak egy kakast, aztán összevérzik magukat, meg horror filmekből bevágnak képsorokat....hogy, én mennyi ilyet láttam már...Szergej felejtsed el, hogy az idő és az igényesség egyenesen arányos, minél több érzéke van valakinek a zenéhez, minél többet gyakorolt a hangszerén, annál jobban megy neki a dolog, lehet egy teljesen nehezen kivitelezhető és nehéz számot is 1-2óra alatt összehozni, csak olyan banda kell hozzá. Az megint más, hogy neked nem megy, és tapasztalatból mondasz mást...

Link to comment
Share on other sites

Tyű az a keverő nem lehetett olcsó :D Elfogadnék egy hasonló szépséget :) Ahogy egy ismerősöm mondaná "a keverő az isten" :D és ez műfajtól függetlenül igaz mindenre :D

 

Az bizony igaz, hogy az igényesség nem egyenlő a belefektetett idővel.Mert mivan ha úgy jön az ihlet mint az állat, és le sem tudod állítani magad?Viszont erőltetni sem jó, mert akkor semmit sem ér az egész.Inkább várni kell az ihletre :)

Egy zenekar esetében kicsit bonyolódik a helyzet.Nem csak összhang kell, de egyenragúság is.Nincs olyan hogy józsika a basszeros kussol, nem érdekelnek az ötletei, csak pistike meg lacika írja a számot.Mert józsika azért basszeros, mert vágja a basszus témát, sokkal jobban mint pistike és lacika, ezért számít a véleménye :D ha kisebb az összhang lassabban íródnak a számok.Jaj, de nem is megyek bele nagyon mélyen a dologba, mert késő van már ahhoz.

Link to comment
Share on other sites

szergej666:

"IDÉZET(jooker @ 2009. Sep 13. 12:04) *

Én mit is irtam a videos dolgommal kapcsolatba??? ugyanezt irtam,de mellé irtam h hiába a sok munka vele ha valakinek,valakiknek nem tetszik.

 

 

Látom nem igazán érted, mit akartam mondani.

A lényeg az, hogy egy olyan videót nem nehéz megcsinálni. Raksz egy úgymond alapot neki, valamit még rá, csak hogy ne legyen olyan üres és kész. Nem tart ez olyan húde sokáig.

 

Viszont ami ugyebár Rock/Metal zene, azt hangszerelni kell, eleve nem ennyi idő. Aztán felvenni a számokat, ami egyesével megy csak (mert nincs egyszerre pl. több Hetfield, mint ahogy van több laptopja/gépe a "kedves DJ-nek"), és számonként többször is, hogy mehessen az albumra a legjobb verzió.

 

De ahogy Horty mondja, én neked magyarázhatom ezt..."

 

 

Igen végülis felfoghatjuk igy is....én meg akkor irjam azt h egy zenét se nehéz csinálni, irsz egy szöveget, r kitalálsz egy zenét és kész....de nem irom,mert tudom,h ettől lényegesen nehezebb.

Mért irod,hogy nem nehéz egy videot megcsinálni,mikor még nem is láttad,hogy milyet csinálok és mennyi munkával.Az enyém nem arról szól h van egy esetleges zeneszám azt belerakom hozzáadok 10 képet melyek mennek egymás után és kész. Ilyet nem is csinálnék,ezt egy 5 éves is megtudná.Én külön több számból mixelem hozzá a zenét,külön szerkesztek képeket hozzá, és a videot sem egy egyszerű megjelenitéssel végzem....látványosan,hogy pont passzoljon a zenéhez minden ritmusban.

Azért irtam,hogy külső szemmel sokszor lenézzük a másik munkáját és nem vesszük észre h mennyit is dolgozott rajta.

Link to comment
Share on other sites

Ok, semmit nem könnyű megcsinálni, mindenhez kell vmi hozzáértés, videóhoz meg zenéhez is, de attól még úgy hülyeség az az állításod, hogy minden rock zene rossz és mivel 20-ból csak 2 csaj ismeri vagy szereti, ezért nem is népszerű, plusz nem is jó a végtermék, mert nem játssza egyetlen nagy rádió sem, ahogy van ;)

 

Flóri Bá, ilyen eszközöket használnak rock zenekarok is, gondolom tudod. Viszont ha csak ilyeneket használnának, akkor nem lenne zenéjük, mert mégis a hangszer adja meg a sava-borsát ;):D

Egyébként én sem láttam még ilyen gyilkolós klipet, sőt egyik együttes sem jár a közelében, hogy ilyet csináljanak, amiket ismerek, pedig elég sokat ismerek... Lehet csak nálam van így...

Link to comment
Share on other sites

Azért irtam,hogy külső szemmel sokszor lenézzük a másik munkáját és nem vesszük észre h mennyit is dolgozott rajta.

te nem pont ezt csinálod? :) "úthengerzene" vagy hogy is mondtad :D bizony nagy érdeklődéssel hallgatnám meg azt a zenét amit te csinálsz.bizonyára neked jogod van leoltani egy egész műfajt amibe nem kevés ember nem kevés munkát ölt bele.

amúgy meg felőlem írhatnak egy számot akár évekig is, ha a végeredmény gagyi, akkor semmit nem ér.max elismerem hogy "hú ember, te aztán kitartó vagy" de művészetileg 0.

 

a lényeg, hogy lehessen hallani a számon, hogy nem csak eléd vágtak vmit, hanem törődtek vele, vmi jót akartak csinálni.érződjön rajta... na meg, hogy legyen is jó :D

Link to comment
Share on other sites

Hát azért nincsenek annyira eleresztve (ahhoz képes hogy a "legjobbak") . Mi ez, home studio?

Am ha annyira igényes, miért nincs valami hangszer, kottatartó vagy ilyesmi?

 

Am. én még nem láttam kakast 1 klippbe se. Főleg nem véreset.

 

Ember, Te hol élsz? Megint előjön, hogy 300.000.000 forintos géppark kell ahhoz, hogy "normális" zenét készítsél? Tudod van egy olyan kifejezés, hogy tehetség, Venetian-tól hallottam olyan zenét is már, amit C64-es gépen készített, meg egy szintit használt még hozzá. Ha, egyáltalán nem ismered az előadót, akkor nem tudom, minek szól hozzá, ilyen "értelmes" dolgokat. És igen, home studio, elektronikus zenében sok esetben az előadó jelenti magát a kiadót is, igaz a Breakcore alapban ingyenes és neten terjedő zene, tehát, nem kell érte fizetni, így a kiadása is jóval egyszerűbb.

 

majd keresek olyan képet, ahol van kottatartó és akkor már lehet rá mondani, hogy igényes! :)

 

Én láttam ilyen klippet, haverom mutatta, sátánista arcok voltak benne és megöltek állatokat, majd vérrel bekenték magukat, aztán közben zúzták a gitárt, nem egy ilyen együttes van...de olyat is láttam már, hogy a "zenész" lepisilte a közönséget...De volt olyan koncert is, ahol a kopaszok pogoztak és a végén már mindenki mindenhonnan vérzett. Jó, ott nem is a koncert volt szerintem a lényeges, inkább a vadulás, a balhé!

Link to comment
Share on other sites

Személy szerint jobban szeretem az élő zenét.Sokkal hangulatosabb tud lenni egy ilyen koncert mint egy szombat este a ki tudja milyen discoban.Persze ezen felesleges is vitázni, hisz ízlések és pofonok.Aki egy olyan műfajt kedvel amit én rühellek, az úgysem tud meggyőzni, hogy ez bizony jó ám csak nem értesz hozzá.Ugyanígy én sem tudok meggyőzni mást akármilyen érveket hozok fel.Különbözőek vagyunk, ez van!

Link to comment
Share on other sites

De csak csicskák hugyozzák le a közönséget.Ez amúgy sem jellemző az értelmesebb zenekarokra.A csirkeölés meg no comment XD én sem hallgatok olyan bandát akinek hasonló lenne a klippjeiben.

 

Amúgy ez az egész csak műsor.

Link to comment
Share on other sites

A rock és mondjuk ezen belül a metal elég sok rétű és tág stílus manapság, sok minden előfordul. Azt miért nem emlegeti senki, hogy pl Madonna a koncertjén keresztre feszítteti magát, mennyivel normálisabb az, mint az állat áldozós klipek, pedig Madonna inkább az elektronikus és/vagy disco-ba sorolandó. Sokan elhatárolódnak attól, hogy ilyen zenéket hallgassanak vagy ilyen koncertre járjanak, ugyanúgy, ahogy a dj-k között is vannak parasztok, említették ezt a Bárányt vagy Hamvait vagy ki a sz@rt, amelyik szidja a közönséget meg alpári módon beszél. Ki akar részese lenni egy ilyen bulinak, ahol beszólnak neki, ahelyett, hogy inkább vmi normális zenét nyomnának neki, amire tud bulizni.

Eddig az volt a fő érv a rock ellen, hogy fekete ruha, hosszú haj, pia meg öldmeganyád zene, most meg az, hogy egyes bandák, vagyis hogy milyen sok banda mit művel a színpadon és hogy miért hallgatunk ilyet. Közben ha megkérdeznének mondjuk a jelen lévők közül 10 embert, hogy hallgat-e ilyen sátánista avagy említett módon őrültködő bandák zenéit, akkor sztem elég sokan ebből a 10ből azt mondanák, hogy még csak nem is ismer ilyeneket. Tehát kiderülne, hogy elég szűk körben népszerűek ezek az együttesek, amiket eléggé beteg emberek ismernek, hallgatnak. Nem tudom mi értelmük van, vhogy párhuzamban vannak a horror filmekkel, személy szerint nem értem, mi a jó abban, hogy végignézzem, kit hogy beleznek, darabolnak, ölnek, kínoznak, stb, sztem az nem normális, aki ilyen filmek készítésére ad ki pénzt és annak is lehet vmi beütése vagy rejtett hajlama, aki ezekre gerjed, ilyeneket néz, sajnos ismerek egy ilyen embert, bár amikor józan, nem nagyon jönnek elő a furcsábbnál furcsább ötletei :S :D, viszont ha bekalimpál, akkor teli gyomorral nem nagyon lehet bírni mellette, mert elmeséli a legkeményebb horror filmek apró részleteit is, amire én nem vagyok kíváncsi...

Ennyi... :D

Link to comment
Share on other sites

Gwar, vagy mi a nevük, youtube sok hasonló "zenét" dob még be melléjük...Nem tom, de az elektronikus zene ilyet sosem termelt ki, szerintem nem is fog...

 

Gwar? :) azok elég betegek, youtube-n van fenn egy olyan videójuk, amin a tokio hotellel hasonlítják össze őket, hát az rohadt nagy lett. Amúgy tényleg elég szűk körben ismertek ezek az "őrültködő" együttesek, ide is csak pár 10ezren mehettek el, gondolom az összes elmebeteg állat és egyben sorozatgyilkos meg pedofil is...

 

http://www.youtube.com/watch?v=hGPvsKzrRi8

Link to comment
Share on other sites

Azért ez erős volt, én itt Keszthelyen csak a cigókat látom a koncertjeiken, azon szerencsés embereknek mondom akik, nem ismerik: Mulatós zene...kérdéses, hogy ez mennyire élő, mármint amit az ilyen "előadók" nyomnak 1-1 koncert alkalmával. Egy Bexi buli esetén az üres sörösüveget szívesen hozzájuk vágnám, de sajnos sokan szeretik őket, jó mondjuk amennyit itt isznak az emberek, akár a Bunyós Pityunak is örülnének ennyire...

Link to comment
Share on other sites

Képpel illusztrálom, hogy a két műfaj közül milyen típusú előadókat nem szeretem:

 

1. tipikus, nagypofájú DJ

 

dj_tiesto.jpg

 

2. igazán értelmet sugalló, böfögős sátánista blekkmetalisták

 

tumblr_koktfhOTtB1qzezj5o1_500.jpg

 

3. ugye ezeket nem kell kommentálnom... grindkór, deszkór... olyan divatzene, és sokan imádják, csak nem tudom mire fel

 

BMTH-bring-me-the-horizon-714341_563_378.jpg

 

4. ezt se kommentálnám. de pl. az a 2 szőke szerintem meleg...

 

2h4x6k6.jpg

 

Ui: most épp a kinézetekről beszéltem, nem a zenéről. csak mert ti is azt hoztátok fel.

 

Ui2: last.fm szupermagyar csoportjában azért kötöttek belém, mert ott a 666 a nevemben. megjegyzem, ez ironikus... közöm sincs a sátánizmus.

Link to comment
Share on other sites

Csak a kinézetet hoztuk fel? Elég érdekes, kevés ilyen kommentet találok. Amúgy a harmadik kép nekem eléggé emo-nak tűnik, a Metal Church-nél pedig légyszíves oszd meg velünk, hogy szerinted miért is meleg az a 2 szőke, mert én egyáltalán nem vitatom, hogy igazad van, te ebben igazi szakértő lehetsz, de azért mégiscsak jó volna tudni.

Link to comment
Share on other sites

Sztem nem homók :D, lehet úgy látszik, de sztem nem, csak a nyolcvanas, korai kilencvenes évek stílusjegyeit viseli magén a kép, hiszen akkor menő volt a feszülős cucc, bőrnadrág és félmeztelenkedés, ellenben mégsem voltak bzik. Úgy tudom, hogy ők sem most kezdték és kinézetre nem nagyon akartak adni a divatra, sztem jól is tették, hülyén néznének ki rózsaszín ingben... :D

Link to comment
Share on other sites

Horty megírta a frankót, pontosan azért tűnnek annak. De biztos nem azok, csak elsőre valahogy az jött le. Mindegyik stílusban vannak gáz öltözködések... Ellenpéldaként ott vannak a rózsaszín pólós felzselézett hajú menőcsávók. Tőlük is hányingert kapok... Amúgy a 3. képen a bring me the horizon szerepel... biztos sokan ismerik innen is, grindkórnak, meg deszkórnak hirdetik magukat...

 

Szerk: amúgy a hevi metál tud hallgatható is lenni, van 1-2 szám amit szeretek (gondolom a 4. képen hevimetál banda szerepel), csak ez az öltözködési stílus olyan gáz szerintem...

Link to comment
Share on other sites

Szerintem az ilyen, nézzünk ki nagyon durván együttesekben, az a lényeg, hogy elvonják a figyelmet arról, hogy zeneileg milyen egysíkú, fantáziátlan zenét játszanak....És mivel a 6. próbán sem tudnak semmi elfogadhatót összehozni, így inkább kerestek egy jelmezkölcsönzőt és mellé művért, meg vettek 1-2kakast és máris megvan oldva a "probléma"! Mert, valljuk be Stingnek, vagy a Queen-nek sosem volt ilyen trükkökre szüksége, meg 3000lézerágyúra és 20.000 ködgépre. jó, mondjuk akkor még a piac sem volt ennyire telített előadókban...

 

Egyetlen olyan példát tudnék felhozni, ahol a tagok kinézete, kb. tükrözi a zenét és egyértelműen a színpadi produkció része, nem pedig terelésként dobják be:

 

article-1089336-000708A600000258-218_468x286.jpg

 

Akinek más a véleménye, annak Liam Howlett egyértelműen megmutatja, hogy mit tegyen!

Link to comment
Share on other sites

Majdnem lehet mondani, hogy csak parasztvakítás az az öltözködés, de azért vannak együttesek, akik kiöltöznek, ellenben a zene is jó, esetleg csinálnak néhány betegebb klipet, de a zene még is jó... PL: Kiss, Amon Amarth, Slayer... Vagy akár említhetném Devin Townsend-et, aki kinézetre nem tűnik mindig komplettnek, nem is öltözködésileg, hanem úgy ránéz az ember és egyből látszik rajta, hogy nem teljesen 100 :D, ehhez rengeteg olyan zene társul, amit nem könnyű befogadni, ezért sokan félredobják, hogy ez sz@r, viszont időt kell adni némelyiknek, és egyből észrevevődik, hogy milyen zsenivel is állunk szemben, ezek mellett van sok könnyen megszerethető száma, tudni érdemes róla, hogy több zenekara és project-je is volt plusz vendég zenészként is hallhattuk már, emellett ő multi-instrumentalista, ami megint csak azt bizonyítja, hogy attól mert kicsit őrült, egy zseni, zeneileg mindenképpen, a lemezei az egyik nagy zene információs oldal és a látogatók szavazatai szerint többnyire 5ös listát tekintve erős 4est elérik, ami megint csak arról árulkodik, hogy nem rossz, amit csinál, csak nehéz befogadni...

Egyébként a Queen, de főként Freddy Mercury stílusa is elég furcsa volt, a legfurább öltözékekben és mozgásokkal tudott fellépni, amit manapság más előadónál nem nagyon néznék el, ellenben ő neki ez csak ilyen mellékhatás volt, mert világ egyik legjobb énekese volt, de még ma is annak tartom, meg persze rengeteg jó lemezt és számot csináltak.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.



×
×
  • Create New...