Jump to content
PirateClub.hu

Élő hangszeres vs. elektronikus zene


Daniel
 Share


Recommended Posts

Azok a rádiók, amiket te hallgatsz csak a szennyet nyomják vszínű, a nagy mai sztárok alkotásait... Annak a társadalomnak, akit átlagembernek gondolsz fogalma nincs mit hallgat, csak menjen és jól van, "kérnék egy jó pörgős számot", aztán belerágják a szájába az előadót és vagy ki tudja mondani vagy sem aztán hadd szóljon... Érdekes módon, azon a rádión igen sok rock zene van, amit én hallgatok, pedig az nem a Pont FM... Na mind1...

Nem tudom hol élsz, mi az, hogy művészkedni akarsz? Aki művészkedik, az a művész, te az vagy? Nem azt akartad mondani, hogy művelődni akarsz? Érdekes ha művelődni akarok, akkor zenét is hallgatok, nem színházba megyek, mert azért a fiatalabb korosztálynak nem sok kedve, ideje, pénze és igénye van, hogy színházba menjen, bár elmúlt években 2szer voltam a Madách-ban, hogy megnézzük az Operaház Fantomját, mert az jó :D

Lehet neked ez a normál zene, mert nincs többre igényed, ez azt bizonyítja, hogy vannak olyan emberek, akik igényesebbek zenehallgatás terén és ők a normálnál magasabb szintű zenéket kedvelik. Ezeket nem azért nem hallod rádióban, mert nem normális zene, hanem mert többre méltatják magukat annál, hogy ilyen szutyok média sztár rádiókba egy számukat is beengedjék, uez vonatkozik jó néhány zenecsatornára is, kivéve mondjuk a Mezzo vagy a VH1.

 

Azért belehallgattam a két nagyon jó disco számba ;) Hát mit mondjak, Kocsis Janikát ütik azért, de nem viszik túlzásba ;) Az alapséma ugyanaz mind2-nél, könnyen felejthető zenei aláfestés, semmi mondanivaló, sablonos szöveg, és semmit mondó dallam, nézzük a pozitív oldalt, azt hittem nem találok :D, de van! Az egy pozitívum, hogy nem tart sokáig, nem 46 perces mix, aminek se eleje, se vége. Nem túl izgalmasak egyébként, belehallgatok az elején, tudom mi megy végig, hiszen változatosságról biztosan nem fogunk értesülni...

Igen, tudom, vannak azok a rock bandák, akik... igen vannak, azokat én sem szeretem, és nem is hallgatom,de amikor zenéről beszélünk, nem róluk van szó, azokat sem nézzük többre, mint felebarátaikat, akik az imént linkelt fantasztikumokat hozták össze...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Na ha neked ez a jó zene, akkor engedd meg hogy kifejezzem részvétem. :D

Amúgy igazad van, mikor játszottak a kommerc rádiók jó zenét...

 

Akkor én is mutatok valamit

http://www.youtube.com/watch?v=BKXKWBcaV3A

Így néz ki élöben...ez zene. És még a rádiók is játszák :D Persze nemhiszem hogy azok amiket te halgatsz.

http://www.youtube.com/watch?v=iYbPbXBxcnc

 

Ezt úgy hívják ecsém hogy dárenbész, méghozzá az igényesebb fajtából. Ez a külömbség kettőnk között. A színvonal.

Erre dudorogjál!

 

Így utólag látom Horty megelőzött, nah de nembaj...akartam is mondani hogy ebbe a rádiós érvelésbe, már előtted másnak is beletört a foga.

Dehát mit van mit tenni, az emberek nem tanulnak.

 

Apropó, hogy nem mondják a többiek hogy mindig csak a Pendulummal dobálódzom

http://www.youtube.com/watch?v=YtOMtmmLfAo&feature=channel

Link to comment
Share on other sites

Bocsesz azt a művészkedni szót tényleg elirtam,talán a bűvészkednivel vetettem össze.

 

Azok a szenny rádiók ám a disco zene mellet többek közt pl Máté Péter dalait is adják,gondolom őt nem akarjátok leirni... Ezzel több millió embert bántanátok meg..Boney m et ismeritek?

Ha az úthenger végég ment volna az utcámba annak is jobb hangja lett volna mint amit beraktatok ide.Az csak egy örjöngős zene nem más. Értelme mondanivalója semmi.

Kérdezem ha szerelmes v érzelmes számot szeretnétek hallani akkor mit halgattok pl? egykét linkkel dobjatok meg.

 

Link to comment
Share on other sites

Jah látom...

 

Mondom én, színvonal.

Na de hogy örüljél :D

http://www.youtube.com/watch?v=Vo_0UXRY_rY&feature=PlayList&p=BF10CB811EB582E5&index=27
http://www.youtube.com/watch?v=IpaBQPspLXg&feature=related

Mennyit akarsz?

Link to comment
Share on other sites

Panki: természetesen ezzel nem azt akartam kifejezni, hogy ma minden fiatalnak könyvundora van :D nyilvánvalóan vannak kivételek.

 

Jaj a rádiók :D hát azokban olyan magas színvonalú mjúzikok mennek, mint lédi gaga, mega fitti cent, kárl volf, nameg kéti.Bizony a rock előadók nem emelkedhetnek ilyen magasságokba.Ugye a hosszú zsíros hajuk, meg a fejrázás butítja szegényeket, így képtelenek ilyen művészi szinten alkotni, mint az előbb felsoroltak :) Máté Péter?Biztosan a kozmiksz által elrontott siralomra gondolsz.Jó talán megy eredetiben is, azért mert tudják, hogy az idősebb korosztály szeret néha hallani egy kis zenét a fiatalkorukból, és nosztalgiázni :) a rádiósok sem hülyék.De legalább annyiszor adják a GNR számokat mint Máté Pétert, vagy Queent... szóval nem sokszor :D de javíts ki, mintha azoknak vmi köze lenne a rockhoz. :mellow:

 

Amúgy sokan mondtátok, hogy nem vágytok a művészetre, csak menjen valami ami ellazít és kész.Mégis, amikor régebben vki azt írta hogy a ti zenétek nem művészet akkor felháborodtatok.Na akkor most mi a helyzet?Szóval ha most azt mondjátok, hogy nincs igényetek a zenei művészetre, akkor miért akarjátok bizonyítani, hogy a zenétek művészi?Thát ez most olyan, hogy nem gáz, ha egy autó nem tud repülni, azért mert nem arra csinálták.

 

Szerelmes érzelmes szám :D tessék:

http://www.youtube.com/watch?v=jgLPF3t9TUs

Pöppet jobb mint egy úthenger :)

Link to comment
Share on other sites

Ez utóbbi kettő nem rock,vagyis lehet h egy fajtája de másabb.ezeket még a viva is adta anno.Nyilván ezek jó számok de amit fentebb linkeltél az értelmetlen hülyeség.

A kozmixnak semmi köze máté péterhez,de máté pétert nem csak az idősek szeretik,ő az életét irta a számaiba,akinek vannak érzelmei az szereti a zenéjét.

Link to comment
Share on other sites

jooker, jól beválasztottál a szerelmes szám témával, le merem fogadni, hogy sokkal több érzelmes zenét találhat az ember a rock kategóriában, mint akárhol. A rádió és Máté Péter viszonyáról annyit, hogy melyik nem játszik Máté Pétert? Mindegyik játszik, a jó és a szutyok is, tehát ez megint rossz kérdés volt. Ismerem a Boney M-et, de nem tartom sokra őket, mondjuk akad talán egy-két hallgatható számuk, mondjuk ők még nagy részt hangszeresen oldották meg a zene megvalósítását.

 

Szerelmes számok közé sorolható nyugodtan:

 

 

Pink Floyd - Marooned

 

http://www.youtube.com/watch?v=MI4kyaOulJ0

 

 

Republic - Varázsolj a szívemmel

 

http://www.youtube.com/watch?v=Ia7mnATlN1k&feature=related

 

 

Toto - Won't Hold You Back

 

http://www.youtube.com/watch?v=DgTR1SPqOFk&feature=related

 

 

Dream Theater- Hollow Years

 

http://www.youtube.com/watch?v=V6k1VdgNeKE

 

 

Ahogy elnézem a rock illetve zenei paletta elég sok részéről összeszedtem pár számot, amit lehet szerelmes témájúnak mondani, még ha van közte instrumentális (tudod, ahol nem énekelnek, csak zenélnek ;)) alkotás is.

Link to comment
Share on other sites

Ez utóbbi kettő nem rock,vagyis lehet h egy fajtája de másabb.ezeket még a viva is adta anno.Nyilván ezek jó számok de amit fentebb linkeltél az értelmetlen hülyeség.

A kozmixnak semmi köze máté péterhez,de máté pétert nem csak az idősek szeretik,ő az életét irta a számaiba,akinek vannak érzelmei az szereti a zenéjét.

 

Az utóbbi szám, Iron Maiden, akik NWOBHM stílusba vagyis heavy metal-ba sorolandók, végülis rock-ba tartozik.

A kozmixnak mindösszesen annyi köze van Métá Péterhez, hogy jó pénzt csinálnak a számainak elferdítéséből, tönkretételéből, mert másr a kozmix sem lehet képes. Nem csak az idősek szeretik, éppen azért, amit írsz, mert érték, de mi vajon miről "ugattunk" akárhány soron, hszen keresztül? Máté Péter leggyengébb számában, dalában több érzelem, értelem szorult, mint a linkekben amiket te osztottál meg velünk, akkor most miről beszélünk? Érzelmekkel teli igényes zene vagy eszetlen tuc-tuc?

 

Kicsit próbálj már rendet rakni magadban, mire gondolsz, mit akarsz mondani, mit is szeretsz, mit nem, stb... Utána írhatsz, szerintem... :D

 

Szerk: elnézést, hogy egymás után kétszer nyitottam hsz-t, de utána jutott eszembe, hogy belekezdtem :D

Link to comment
Share on other sites

Ritkán írok ide inkább csak olvasgatom az okosságokat és a marhaságokat :D

 

Pedig pont ez a lényege, hogy elvarázsol, és miközben halgatod, a gondolataid röpködnek, és mindemelett élvezed is.

 

Mi a figyelést a szövegre értjük, ami persze az elektróban szintén nincs. Többnyire. A többit inkább nem véleményezem. "Szóljon jól és nekem tetszen, a többi nem érdekel."...pffff

Engem meg pont ,hogy az elektronikus zene tud elvarázsolni és élvezem a hideg futkos a hátamon annyira :) Nevezetesen a trance és annak ágazatairól beszélek és igen van benne gitár,zongora sorolhatnám igaz elektronikus és ? Mért baj ,hogy elektronikus persze lehet,hogy az élőhangszer élvezetesebb de csak neked attól még nekem lehet ugyan olyan élvezetes az elektronikus zenében egy dob vagy egy gitár vagy akármi. Igenis lehet nagyon érzelmes egy elektronikus zene is. A magyar bárány (disco shit) féle borzalmas dolgokhoz tényleg nem kell semmilyen tudás is max a káromkodni kell tudni mert minden percben az csinálja miközben megy a zene :S - de nem csak ez létezik.

Én nem kezdtem el szidni se a rockot se a többi stílust mert minden stílusban van valami jó. Egyetértek avval,hogy a régi rockzene az jó én is hallgatom néha és mellett elektronikus zenét is. Manapság a Jazz -re is rákaptam picit a benne lévő hangok miatt ne meg nagyon szeretem a trombita hangját :)

Fura vagyok mi ?

Van aki az élőhangszert élvezi van aki meg az elektronikust egy a lényeg mindagyian élvezzük a zenét. ;)

Link to comment
Share on other sites

Elolvastam ez azt oldalt meg az előzőt is és értem én , de az a ti szemszögetek ez meg a mienk és ennyi.

Ez olya ,hogy én a piros fekete szint szeretem te meg a fehéret de attól még a másik szín nem szar vagy nem másabb.

Mint mondtam én hallgatok elektronikus zenét is (főleg azt) de ettől még rock -ot és jazzt is sőt a régi 80-90es évek zenéit is nagyon szeretem. Szóval az ilyenekkel mi van akik ilyet is meg olyat is hallgatnak ? :D

Akkor az félig igénytelen meg félig hülye (már elnézést) signoops.gif

Link to comment
Share on other sites

Ja, Máté Pétert sokan szeretik, nem is mondtam hogy nem így van :D Én is szeretem és pont ezért háborít fel amikor a kozmiksz félék elcsúfítják a számait.A múltkor az Elmegyek című számát hallottam tuctuc verzióban.Ezen a ponton azért kiakadtam.Ki az az érzéstelen, zenéhez egyáltalán nem értő dídzsé aki dübörgést nyom egy ilyen szám alá?Mert ha még a GNR - Sweet child alá nyomnak dübörgést, azt mondom oké, (biztos nem tetszene XD), de ha pl a November rain alá nyomnának dübörgést akkor megint leakadnék.A dobnak elég fontos szerepe van egy zenében, mert jelentősen hozzátesz a filinghez.Éppen ezért egy szomorú számban nem lehet izomból püfölni a dobot.Ezt azért mondom mert azok a tuccogások vmiféle lábdob szerű hangok.

Link to comment
Share on other sites

...az átlagember nem szereti a rockot.

Mindenki marad inkább a normál zenénél.

Na igen, az a nevezetes normál és normális zene! Kérdem én, miért kell a zenének normálisnak lennie? Én már rég meguntam a normál zenéket, többnyire olyanokat hallgatok, amiben van valami különleges vagy egyedi.

 

Amúgy tényleg mindig ezzel jönnek azok, akik nem szeretik a rock-ot. Hogy nem normális. Szerintem ez inkább pozitívum mint szidás tárgya.

Link to comment
Share on other sites

...az átlagember nem szereti a rockot.

Mindenki marad inkább a normál zenénél.

 

Én meg azt mondom, hogy cs3szd meg a "közvéleménykutatásodat". Mi a francból gondolod, hogy átlagember nem szereti a rockot vagy akármilyen ágazatát?! Pl. apukám szívesen hallgat pinkfloyd-ot, meg sonic youth-ra is elbólintgatott; anyukám ugyanígy 30y-ra, vagy kispálra, pedig elmúltak 40 évesek, akár átlagembernek is nevezhetem őket. Szóval ne hozd a férfias kinyilatkoztatásodat, mert nagyon könnyen lehet ellenpéldát hozni.

 

Ezt meg csak úgy:

 

http://www.youtube.com/watch?v=5bdSfmYdJ8o

Link to comment
Share on other sites

Alapjába véve rossz a kérdés, mert disco helyett elektronikus zenét kellett volna írni! Ebbe rengeteg stílus beletartozik, éppúgy, mint a rockba. Amúgy a voksomat a ROCKra tettem le! Van 4 és fél terra rockom meg 2 terra elektronikus zeném szal eléggé szeretem a zenét, de a rock az amit mindig meg tudok hallgatni.

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.



×
×
  • Create New...