Jump to content
PirateClub.hu

Élő hangszeres vs. elektronikus zene


Daniel
 Share


Recommended Posts

  • Replies 2.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

cyrex92 , több helyen is bele tudnék kötni.. :) kissebségi? hogy jön ez ide? hip-hop boys? :DDD

életedben nem hallottál még elektronikus zenét sem, ahogy látom.. érzelgős zenék? fagyos a szívem? omfg.

úgymond "discokba" sem sokat jársz. érdekes módon nekem megy, hogy elmegyek szórakozni teljesen józanul és anélkül, hogy felszednék 18 év alatti lányokat. (mondjuk a szó szoros értelmében vett discokba nem sokat járok)

ezt a jól otthagyod dolgot szintén nem értem.. mert ha otthagyja mivan? egy lány aki odamegy tisztában van a mentalitással, nem tudom hol itt a probléma.. ez a droid lét. minden műfajnál megvannak az ilyenek..

tankcsapdát ne nevezzük már réginek.. ossian sem a régi már (divathuszárok lettek), kárpátia meg sosem képviselt nagy zenei értéket. inkább mostanában ezekkel a zenekarokkal együtt lett divat rockernek lenni.. ha a nevedben a 92 a születési évedre utal, akkor megnyugodtam, mert még van remény, hogy úgymond "normális" legyél, mint Horty és az itt hozzászólók nagy része. ők átlátnak a sztereotípiákon és az igazán igényes rock zenék felé húz a szívük, amikkel szerintem az elektronikus zenéket kedvelő, aggyal rendelkező embereknek sincs semmi gondjuk..

Link to comment
Share on other sites

Ja, és ha legalább neki kedvenc zenekarokat sorol fel, legalább nagy kezdőbetűvel írná : Egyedül az Iron Maiden-t emelném ki, de azt torony magasan a többihez képest, bár inkább már metal, mint rock.

Ez az a helyzet, amikor inkább nem írtál volna semmit, bár tudjuk jól, hogy utáljuk, ha valaki elintézi 1 szóval a zenei hovatartozását, de azoktól nem is nagyon várunk normális levezetést ;):D

Link to comment
Share on other sites

De, abból fejlődött ki a '70-es években, gondolom néhány Black Sabbathos vagy Led Zeppelines túl sokat szívott, és felfedezte a zúzást a gitáron :D

 

Egyébként én már cask röhögök azokon, akik cyrex92 módra írkálnak, sok-sok felkiáltójellel, mert azt hiszik, ettől elolvassák a mondókájukat, de annyira semmitmondó a hsz-ük, hogy lassan néha rámtámad a röhöghetnék. Ennél sokkal jobb az, amikor csak egy szóban elintézi, mit hallgat.

 

(Ui.: Csak azért van az xfire profilomban a 666, mert minden lehetőség foglalt volt, amit írni szerettem volna, és ez volt az utolsó mentsvár)

Link to comment
Share on other sites

"Nesthor, mint diszkós b*zi"

Ezen felhahotáztam :D

 

A Tankcsapdát meg a média alakította olyanná, amilyen... Pedig régen jó volt.

 

Most csak ennyit fűzök hozzá... Másrészt van közünk ahhoz, hogy hány éves vagy, mivel így megértjük, miért olyan gyerekes az véleménynyilvánításod. De most már inkább szánalmas, mint gyerekes...

 

Asbinak igaza van :D

 

Szerk: Miért kell valakinek kitörölnie a hsz-ét, amikor hibázott? Csak szerintem a gyávaság jele?

Link to comment
Share on other sites

Ami igazi zene az manapság kevés van. Mindenkinek más az ízlése és ez így jó. Ami igazán bejon nekem az a Iron Maiden, Metallica, Led Zeppelin stb. Ez a téma meg annyit ér, mint egy kupac galambszar :D

Link to comment
Share on other sites

Érdekes, hogy a téma címe azt írja: rock vs. disco...

érdekes mert sokan rátérnek arra a témára hogy b*** rocker, *** discos, és **** cigány... gyerekek, nem tudom milyen mostanában az oktatás, de engem megtanítottak olvasni... :D

 

Lássátok be végre, mindegyik műfajnak megvan az előnye, és a hátránya, mindegyik lehet igényes, szép, jól összehozott, és mindegyik lehet .... hát röviden egy ****...

 

De leginkább az olyan fiatal kis ****k alázzák meg a műfajokat, mint... nah mind1, nem kezdem el sorolni, nem akarok közéjük tartozni.... nekem eléggé késő van, fáradt is vagy, írni alig tudok, de remélem mindenki érti, hogy mire akarok célozni... nincs értelme háborúzni, leszólni a másikat, nem igazán kéne engedni hogy az emberi ego vezessen, hogy amit én hallgatok az úgyis jobb, te meg egy ..... vagy...

 

Nem lenne elég annyi, hogy én a rockot szeretem, mert szeretem a gitár hangját, vagy hogy én a discot szeretem, mert szeretem a durva basszust vagy mit...? Mindenkinek megvan a saját ízlése zenei téren, és akárhogy próbálja valaki, nem tudja rágyőzni a másikat, hogy márpedig a másik stílus jobb... hagyjátok abba létszi :D Próbáljatok meg inkább együtt zenélni egyet, megéri... vagy pedig békén hagyni a másikat... nah béke

Link to comment
Share on other sites

"Nesthor, mint diszkós b*zi"

 

Már mindent hallottam magamról másoktól, de ezt még nem :huh: De azért dicsérem a szellemiséget :) Egyébként a metál/reggae/blues/'60-as évek 4-est hallgatom

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

Hát először is, nem szeretnék regényt írni, de hiszem, hogy ezzel többet mondok, mint egy darab ideköpött szóval.

Másodszor. Én a 2 alternatíva közül rockot hallgatok (inkább metált, de ezt fentebb részletezte valaki). Évekkel ezelőtt happy rave, handsup és hasonló zenékkel kezdtem, de valahogy meguntam. Semmi újat nem tudott adni nekem. Egy idő után már úgy éreztem, hogy ugyanaz az összes, hogy egy kaptafára mennek. Mindegy, hoyg férfi vagy nő, énekel vagy beszél benne, én úgy éreztem, hoyg a szövegek legtöbbször sekélyesek, felszínesek, olyan pajtadiszkóba illőek. Parasztvakításnak jók lesznek a vivatv-n és egyéb szürkeállomyányromboló műsoron edzett fiatalnak...(Teszem hozzá nem akarok senkit megsérteni, nézeteit megkérdőjelezni, ez az én szubjektív véleményem...lehet, hoyg én hallgattam rossz számokat).

Aztán áttértem az underground hip-hop zenére, a szövegek miatt. Ez az a műfaj, ahol mondanak is valamit, nem csak beszélnek. Szólnak valamiről. MIndennapi gondokról, az Életről, ahoyg ők látják..Ebben a műfajban is elég szerteágazó ismereteim lettek, és még mindg szívesen hallgatok meg egy-egy régi kedvenc számot, de aztán egy jóbarátom hatására belecsöppentem a metál-szcénába. Ez tartós szerelemnek igérkezik, és pont az tetszik benne, hoyg ha hallgatok egy zenét, és tetszik, utánajárok, letöltöm az albumot, diszkográfiát, és megnézem, milyen zenekarok játszanak hasonló zenét. És nem ugyanaz, más hangszerek, más stílusok, és ez gyönyörködtet.

Harmadszor: a rock (metál) igazi zene. Nem csak gombokat nyomkodnak, és potmétereket forgatnak és cd-t cserélnek, hanem saját hangszerüknek vitrtuózai. Múltkor youtube-on csak kíváncsiságból megnéztem egy Dragonforce (Power metalt játszanak) klipet, és szemmel nem tudtam követni a gitárost...

Zárógondolatként pedig annyit, hoyg szívesebben megyek el egy jó metálkoncertre, mint egy heringpartiba, ahol 13-14 éves kislányok, akiknek már rég ágyban lenne a helye, rázzák magukat, és úgy néznek ki, mint ha testkereskedők lennének...

 

Ne haragudjatok a hosszú hozzászólásért, de ez így egy egész, én ezt így gondolom. Még1X elmondanám, hogy ez egy szubjektív véleménynyilvánítás volt, senkit nem akarok meggyőződésében, nézeteiben befolyásolni.

\m/

Jóéjt!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.



×
×
  • Create New...