Jump to content
PirateClub.hu

Élő hangszeres vs. elektronikus zene


Daniel
 Share


Recommended Posts

Szoktunk sok olyat látni, hallani, amikor egy jó számot elrontanak, tönkretesznek, pont ilyenek, mint Britney, de most ennek az ellenkezőjét szeretném megmutatni, amikor egy igen rossz Britney számot egy igazán jó együttes (zenészekből álló banda) a Marillion dolgozott át a saját szájíze szerint, és így még hallgatható is a Toxic c. szám.

 

http://www.youtube.com/watch?v=__b1e00gl90

Sajnos kicsit lassú, lehet be sem jön végig, de hallgassátok addig, amíg lejátsza ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

A feldolgozások érdekes téma... van amikor koncerten csak úgy poénból elnyomnak egy részletet vmi nagy bandától, van amikor pedig komolyan gondolják, és akkor adódik két lehetőség, hogy jól sikerül, vagy pocsék lesz.

Amikor poénból nyomják a számokat, akkor általában megjelennek az elvakult fanok, akik össze-vissza szidják a zenekart ami csak úgy elnyomott egy szám részletet a hangulat kedvéért.

Tegnap pl néztem két videot, az egyikben a Sum41 játszott egy részletet a Trooperből, a másikban a Dream Theater játszott ugyanebből a számból.Természetesen ott voltak mind2nél lent a kommentek hogy mekkora sz** , meg hogy az Iron Maident ezzel megalázták, stb. Mondják ezeket a magukat nagy Maiden fannak nevező egyének.

Azért ez a hozzáállás elég primitív.

Tudom, én is fikáztam már rengeteg tucctucc verziós feldolgozást... de sztem ez teljesen más.Vannak olyan "DJ"-k akik abból élnek hogy más számait tucctuccosítják...

Link to comment
Share on other sites

Én pl most töltöttem le egy Metallica számot (Masters of Puppets) dnb remixben, és meg kell hagyni, hogy igen jól sikerült. Én mondjuk örülök, hogyha egy feldolgozás jól sikerül, mert mindig szívesen meghallgatom őket, de vannak amiket én is legszívesebben lehánynék...

Link to comment
Share on other sites

Britneyről nem rég került fel a youtubera a bizonyíték, hogy az ő műsora is csak látvány, mögötte pedig nincs zene :D

Csak erős idegzetűeknek:

http://www.youtube.com/watch?v=b8MIM3_PcSw

Próbáltál már végigénekelni egy koncertet? Persze hogy nem olyan lesz a hangod mint a studióban töbször felvett lemezen.

Link to comment
Share on other sites

Pfffffffffffffffffffffffff én is hallottam.Miért kell ilyen jó számokat elrontani?Az egyetlen feldolgozás amiről tudok és ami nem olyan rossz az a Groove Coverage feldolgozása,Alice Coopertől a Poison

 

Sajnos az eredetit nem volt szerencsém meghallgatni még. A Groove Coverage-t meg ki nem állhatom, nekem egyátalán nem jön be, de szerintem csak azért, mert annó amíg rengeteget hallgattam a rádiót, mást se nyomattak egész nap, csak ezt a Poisont... Halálosan meguntam, azt kell hogy mondjam :S

Link to comment
Share on other sites

Próbáltál már végigénekelni egy koncertet? Persze hogy nem olyan lesz a hangod mint a studióban töbször felvett lemezen.

ami azt illeti most értem haza a próbateremből, és kb az egész estét végig énekeltem :D annyi a helyzet hogy nekem alapból nem jó a hangom :D :D de attól még szeretek énekelni, mert feldob, meg aztán ha csiszolgatom, ki tudja mi sül ki belőle.De te próbáltál már playbackelni?A közönség azt hiszi hogy pont olyan a hangod mint a stúdióban többször felvett lemezen :lol:

 

De látom nem érted a lényeget.Arra próbáltam rávilágítani, amit a Britneys hsz-em előtt írt Horty, hogy a csicskák kihasználják a látványt, és tulajdonképpen hipnotizálják az embereket egy látványos show-val és le sem esik nekik, hogy az a szerencsétlen nem is énekelt, csak ugrált összevissza a színpadon a sok táncossal együtt, és annyit szűrnek le az egészből hogy Britney milyen fantasztikus.

Mint már említettem, a zenészek/énekesek előbb a zenével foglalkoznak és csak aztán a látvánnyal.A zene az elsődleges egy koncerten.

 

Britney szánalmas nyögdécselése mellé mutatok inkább igazi éneklést:

http://www.youtube.com/watch?v=l6FGzwWn69o

Kb első reakcióm: "ez nem lehet élő, ez tuti playback" második reakció: "várjunk már... rocksuli koncin 100% nincs playback" harmadik reakció: "basszus de dúrva hangja van a csajnak, kajak úgy hangzik mint az eredeti"

Britney, és a hozzá hasonló "sztárok" elbújhatnak nyugodtan.

Báj dö véj, itt az eredeti szám:

http://www.youtube.com/watch?v=LiDpMfEeo3Q&feature=related

Link to comment
Share on other sites

Bálibee, úgy látszik rád is hatott a szenny hipnózis ;) Nem találod furcsának, hogy viégigugrálja a koncertet és egy nagyobb lélegzetvételt, egy fáradt hangot sem hallassz az egész show alatt? Nem igazán akarja mostmár felvállalni a hangját, ami nincs és nem is volt, mert így még sokan vesznek jegyet, úgy meg le se sz@rnák, bár van olyan fanatikus b@rom, aki még akkor is végignézné. Az szted előadóhoz (direkt nem mondtam énekest vagy zenészt) méltó, hogy a koncert előtt megnézi, hányan vannak a nézőtéren, attól függ kimegy-e koncertezni vagy sem? Elég gáz...

Link to comment
Share on other sites

Nekem olyanokkal van bajom, mint a Rolland... Elég nagy hülyeségeket állít, olykor-olykor. De mint az kiderült, a rock zenével nincs is semmi baj, itt egyedül saját magával van probléma, hiszen nem tűri el a dallamos zenét, azt hogyha egy szám szól vmiről, igényes szöveggel megírva, lényeg, hogy szóljon vmi a kocsiból vagy az mp3 lejátszóból. Ez szép wink.gif Ehhez csak gratulálni tudok. Biztos elnyomott területen laksz, ahol olyan körülmények uralkodnak, amiről írtál. Tény, hogy sok rock-er, többnyire divatrock-er úgy néz ki, ahogy leírtad, de ez a többi oldalon is megtalálható és ők általában nem értenek az adott stílushoz. És tudod a rock és metal zene ezért is nagy, mert van téma, amiről szólnak, lehet elsőre némelyik ökörségnek tűnik, de ha belegondolsz tiszta fejjel, akkor van jelentése. Itt nem feltétlen Tankcsapdára gondolok...

 

Az meg elég gáz dolog, hogy az Iron Maiden-t így lehúzod, de ehhez nem is kell többet hozzáfűzzek...

 

Egy személy billentyűmágusként említhetjük Rick Wakeman-t is, no meg Keith Emerson-t wink.gif Persze csak ha nem sértek meg ezzel senkit biggrin.gif Azért az sem rossz, amikor egy ilyen arc egyszerre 30-40 billentyűssel lép fel koncertezni, egymaga! Kell hozzá tudás, az már biztos.

 

Jean Michel Jarre hangszerei nem biztos, hogy mai kiadásúak, de ezek kellenek ahhoz a zenének az előállításához, ezeket meg lehetne biztos csinálni 2 szintivel meg egy PC-vel, de akkor hol a beleölt munka, az összhang, látvány, stb?

 

És végül, a Mike Oldfield számnak nem Trees In November a címe, hanem Man In The Rain és nagylelkűen be is linkelem neked biggrin.gif

 

 

Szia. Nekem a rock zenével csak annyi a problémám, hogy már nem olyan mint anno volt.

 

Hallgattam kb. 5 évig rock-metal zenét, tudom miről van szó!

 

Az Iron Maiden-t lenéztem! És?

Megvan rá az okom, mert nekem nem tetszik amit mostanság csinálnak.

 

Ha meghallgatom mondjuk az 1980-as első Iron Maiden c. albumuktól egészen a Fear Of The Dark-ig (1992) nagyon jó zenét csináltak.

De utána ahogy bevették Blaze Bayleyt (nem biztos hogy jól írom), elég gáz lett számomra. Aztán ugye 2000-ben Dickinson és Adrian Smith visszatért a bandába csináltak egy számomra nem tetsző, hosszú és erőltetett dalokkal teli lemezt (Brave New World) még elviseltem, mert tudom, hogy nehézségek uralkodtak akkoriban a bandában. De mikor meghallgatam a következő 2003-as Dance Of Death albumokat az első 4 számot tudtam végighallgatni, többet nem. Számomra túl hosszú lassú témákkal teli, erőltetett ének. Számomra az már nem a Maiden. Hallottam a Matter Of Life And Death albumukat is (csak kiváncsiságból meghallgatam azért is), és az sem lett jobb számomra. Sajnos ezért utálom így a Maident. A régebbi albumaik nagyon jók, nekem a Piece Of Mind volt a kedvencem :D (még a pulcsim is megvan valahol :D)

 

Vagy sorolhatok sok más rock-metal bandát.

Pl: Ossian. Az Ossian nekem nagyon megtetszett anno A Rock katonái albummal, de én 2003-as Hangerőmű album óta nagyon erőltetettnek látom az egészet, és gondolom ez összefügg azzal, hogy évente adnak ki új lemezt, nem hogy várnának 2-3-4 évet egy album között (lásd: Pokolgép), és minőségi eredményhez vezetne. A Pokolgéptől nekem egyedül a Metál az ész és a Vedd el ami jár albumok nem jöttek be, de a többi egytől egyig nagyon ott van szerintem.

 

Lehetne tanulni a Motörhead-től vagy az AC/DC-től! Semmi újdonság nincs a lemezeiken, de mégis jók, és pont ettől, hogy ők nem divatolnak, mint pl. Ossian, vagy Kalapács, akik már csak a "hungarizmusról" tudnak "dalolni". Számomra ez már szánalmas. De én ebbe a témába (hungarizmus stb.) nem akarok most belefolyni, mert nagyon durva dolgokat írnák, és nem akarok warnt kapni.

 

A Tankcsapda-ról nem is teszek említést ők a 2003-as (Élni vagy égni) albummal nagyon elpoposodtak, és nagyon sok igaz rocker, metalos megutálta őket emiatt. Pedig milyen jó volt anno Az ember tervez, A legjobb méreg és a Jönnek a férgek albumok!!

 

Nekem nincs magammal bajom, csak egyszerűen nem tudom elviselni, hogy már a rock zene sem az igazi és már minden a pénzről szól és még ez is már lassan.

 

Mit akar már pl. az Omega, meg a P.Mobil? Mobilék 10 éve nem adtak ki új lemezt, meg bevesznek egy 23 éves énekest! Le akarják rombolni a mögöttük álló 30-35 évet? Nem értem meg?

 

Hát ez van sajnos a pénz beszél......

Link to comment
Share on other sites

Az Omega részéről nem értem miért van kétséged, hisezn rohadt jók ma is, nem a pénz miatt, egyébként...

Én ma is rock-ot metal-t hallgatok, és mégsem érzem, hogy csak a pénzről szólna, ja lehet mert nem hallgaton Ossian-t és Pokolgépet. Ha tényleg a pénzről szólna manapság ez a műfaj, akkor azt én is észrevenném. Nem csak régi nagyokat, de újakat is ismerek, hallgatok, egyiknél sincs pénz szag.

Az Iron Maiden nem lett egy utálatos sz@r, a Brave New World óta, csak kicsit átértékelődött az élet Bruce agyában és ez meglátszott a dalokban, terjedelmesebbek, lehet ezért nem mindegyik pörög, mint annak idején, de így is nagyon király lemezek jöttek ki azóta, ha tényleg gáz lenne amit művelnek, akkor a koncetjeiken nem lenne annyi érdeklődő, nem csinálnának World Slavery turnét stb, új rajongókat tudtak összeszedni, a koncertjeikkel azokat is maguk mellett tudják tartani, akiknek a progos új lemez nemigazán jött be, sőt még koncerten sem eröltetik őket, mert nem igazán koncert számok, viszont nekem személy szerint nagy kedvenc az új lemez, ezt az oldalát is megszerettem a Maiden-nek, de majd az új album sztem kcsit visszakanyarodik a fénykorhoz. Majd kiderül, de sztem rosszabb lemezt nem csinálnak és akkor már nagyon jól járunk.

Link to comment
Share on other sites

Én ma is rock-ot metal-t hallgatok, és mégsem érzem, hogy csak a pénzről szólna, ja lehet mert nem hallgaton Ossian-t és Pokolgépet. Ha tényleg a pénzről szólna manapság ez a műfaj, akkor azt én is észrevenném. Nem csak régi nagyokat, de újakat is ismerek, hallgatok, egyiknél sincs pénz szag.

 

Én nem akarok vitatkozni, és nem is áll szándékomban!

De akkor te milket hallgatsz a rock és metal zenén belül? Néhány előadót írj le légyszives.

Link to comment
Share on other sites

z Iron Maiden nem lett egy utálatos sz@r, a Brave New World óta, csak kicsit átértékelődött az élet Bruce agyában és ez meglátszott a dalokban, terjedelmesebbek, lehet ezért nem mindegyik pörög, mint annak idején, de így is nagyon király lemezek jöttek ki azóta, ha tényleg gáz lenne amit művelnek, akkor a koncetjeiken nem lenne annyi érdeklődő, nem csinálnának World Slavery turnét stb, új rajongókat tudtak összeszedni, a koncertjeikkel azokat is maguk mellett tudják tartan

 

Ez csak az ÉN véleményem! Nem tudom, hogy mások hogy gondolják.

Link to comment
Share on other sites

Az Omega részéről nem értem miért van kétséged, hisezn rohadt jók ma is, nem a pénz miatt, egyébként...

 

Én értem hogy neked ez a véleményed és tisztetetlben is tartom!

De szerintem ilyen korban, ennyi év zenélés után nem érdemes a régi slágerekből élniük. Ennek szerintem pénz szaga van. Mert tudják hogy nagyon szeretik őket, és nem csak a rockerek szeretik, hanem sokan, akik akkor éltek mikor ők a toppon voltak, és ezért igenis kifizetik a pénzt nekik, hogy menjenek koncertezni akárhová, mert népszerű a zenéjük! De jól csinálják :D Jó kis pénz ez még pluszba! :D

 

Komolyra fordítva a szót, csak az a baj az Omegával hogy már nagyon idősek ehhez. Amúgy meg a zenéjüket még én is birom :D

Link to comment
Share on other sites

Rolland: Nagyon szépen leírtad ezt most.

Érdekelne miért tértél át a technora vagy nemtom mire amit most hallgatsz. Abban mi fogott meg?

 

Én nem tudok végighallgatni ilyen elektomos számokat, nekem túl monoton és a dallam így sokszor egymás után nem változatos vagy nemtudom...Nem az én műfajom.

Link to comment
Share on other sites

Én nem vagyok se technos, se diszkós, semmi.

 

Én a Depeche Mode-ot is meghallgatom.

 

A rockban + metálban nem fogott már meg semmi annó (jó 3 éve!)

 

Én anno a Metallica-val meg a Tankcsapdával szerettem meg a rockot és a metalt. Utána folyamatosan gyűjtöttem különböző rock metal punk együttesek albumait és rongyosra hallgattam őket, mert volt ami azokban megfogott.

 

De ahogy jöttek az újabb és újabb albumok, egyre jobban azt éreztem: ez nem az én világom.

 

Azok a zenekarok akik nekem nagyon bejöttek, olyan stílusra kezdtek át váltani a zenéjükben, ami nekem nem jött be nagyon.

 

Pl: Nagyon bírtam az Ossian 2002-es albumát, aztán kiadták a következőt és a következőt, egyre jobban azt éreztem: Hééj ez erőltetett, nem szól semmiről, nem jó.

Nagy kedvencem volt a Junkies pl. Kiadták a Szép új világ c. albumukat anno, nem értettem: Mi ez? Ugye aki ismeri a Nihil, Káros az egészségre és az előbbi lemezeket tudja milyen a stílusbeli különbség.

Vagy akár az In Flames pl. Mikor meghallottam a 2006-os (nem biztos, de sztem az), albumát megdöbbentem mi ez a "zajmassza". Amilyen jó volt a Colony, meg a Clayman albumok, ez annyira volt rossz.

Vagy ugye írtam előbb az Iron Maident.

 

Az ilyen diszkósabb zenékben engem az fogott meg, hogy nem nagyon szól semmiről az egész, inkább vidám , mint durva és szomorú, az ilyen brutális schranz (durva techno) zenét nem tudnák hallgatni mert az nekem nagyon brutál már. De én nem tartom magam technosnak meg diszkosnak.

 

Itt van pl a Red Hot Chili Peppers: jó, dallamos rock zenét játszanak és nagyon tetszik pl.

 

Nekem pl ilyen számok jönnek be:

 

http://www.youtube.com/watch?v=Lwc57BS5UTI
http://www.youtube.com/watch?v=rSbrAgDpzFM
http://www.youtube.com/watch?v=G7qEivYkgZM

 

Véleményt kérek!!

 

A Metallica-tól ez a favorit (még ma is meghallgatom)

 

http://www.youtube.com/watch?v=R9VyNuNMoSM

Link to comment
Share on other sites

kango1: Egyás után 2 hsz, nem igazán jó!! Te aztán hallod a véleményed szépen leírod! S erre csak azt tudom mondani kinek mi jön be!!

 

Discosokat akkor utáltam meg mikor 1 csavó el ment előttem kocsival és Ossian ment benne Disco verzióban és 1 csaj énekelte!! <_< Nem tom minek kell minden számot átcseszni!! :S

 

Szinte mindent a Rock zenéről koppintanak!! Kib*szott egy hülye szokás hogy mindent lopni kell és átcseszni... Ezért ölni tudnék!!

 

Éljen a Rock!! A METAL legyen veletek!! ;)

Link to comment
Share on other sites

Nem szeretem a rockot!!!

 

I LOVE HARD TECHNO & SCHRANZ

I LOVE MINIMAL

 

Kárpátia egy szar

Belőled is csak úgy sugárzik az értelem <_< Azt hogy szereted a MINIMALt vagy mit az abban is meglátszik hogy az érvelési és kommunikációs képességeid a MINIMUMot sem érik el ;) (remélem érted bár nem vagyok benne biztos)

Link to comment
Share on other sites

Rolland

Említek pár előadót, akiket hallgatok, megpróbálok az emúlt 10 évből válogatni, és olyanokat, akik bár régóta nyomják, de ma is aktívak:

Dream Theater, David Gilmour, RHCP, RPWL, Axel Rudi Pell, Megadeth, Iron Maiden, Rush, Opeth, Ayreon, The Flower Kings, Motörhead, Sylvan, Pendragon, Whitesnake, Avantasia, Mike Oldfield, Coldplay, Circus Maximus, stb... Néhány magyar? Török Ádám és a Mini, Republic, Bikini, Omega. Ezek közül egyikben sem érzem azt, amiről te beszéltél. Persze ez nem minden banda, de a keménymagba tartoznak ;):D

 

 

kango01, nem csak a Kárpátia sz@r, itt nem csak bandára gondolok ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.



×
×
  • Create New...