Jump to content
PirateClub.hu

Élő hangszeres vs. elektronikus zene


Daniel
 Share


Recommended Posts

  • Replies 2.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

István király is úgy nézett ki? :blink:

 

Amúgy már az egész egy dedós egymásfikázásba ment át. Nem vagytok különbek. <_<

 

Mindannyian felhozzátok a legrosszabb példáitokat, amit a másik oldalból tapasztaltatok, közben az értelmét se akarjátok megérteni, annak miről szól a ZENE (mindahányféle). Vagy a jobbik eseteket észre se veszitek?!

Link to comment
Share on other sites

1993 a nevedben a születési időre utal? :)

Csak azt írtam le, ami nálunk van, nem valami szép és jó a városom ebből a szempontból. De továbbra sem általánosítok...

"Most gondolj bele.Nyáron a kánikulában,bakkancs,zsiros haj,bőrdzseki,bőrnadrág,földig érő szakáll.Szerinted így néz ki egy normális épp elmélyű ember?" Miért mindig a külsőt hozzátok fel? :D Érdekes, nekem nincs szakállam, a hajam sem zsíros, nem hordok bőrdzsekit, meg bakancsot... de ha valaki így öltözködik, az az ő baja, nem kell ez miatt elítélni... Nekem sincs bajom pl a rapperek öltözködésével...

És még1x leírom, arról beszéltem, hogy nálunk mi van, voltam már más városokban discohoz hasonló szórakozóhelyeken, és tetszett, normális emberekkel találkoztam, tudtam velük beszélgetni, rendesek voltak...

 

De ha te úgy látod feri a dolgokat, hogy a rockerek öltözködése rontja el a társadalmat, neked már biztos nem írok vissza :D

Link to comment
Share on other sites

azigen... csak néztem hogy kevesebb mint egy nap alatt 3 új oldal keletkezett és talán a 38. oldalon még el sem tudtam képzelni hogy mitől :D

 

Aztán láttam hogy jött eza Roland gyerek... lol... a skineket fikázzad nyugodtan, de az Iron Maident fikázni nincs jogod... ők közel 40 éve nyomnak igényes zenét, erre a szintre te soha nem fogsz eljutni, de sztem még arra sem hogy ezt megértsd.... a rockereknek sötét a világnézetük, meg depressziósak?a hsz-eid alapján neked vannak lelki problémáid.

Méghogy nincsenek pozitív rockzenék.Kezdjük rögtön a Maidentől a Wasted Years-zel Á(érdemes a szövegét figyelni):

http://www.youtube.com/watch?v=SwB9zg7Tbx8

ez a szám klippje, depisnek tűnnek? nemhiszem.

Állítólag 5 évig rockzenét hallgattál, mégsem ismersz a rockzenéből semmit.Nem fogok vidám rockzenéket linkelgetni mert aki akar az úgyis talál.Van rengeteg.

 

Danieels: egy sokkal régebbi hsz-edre írnám hogy senki nem monta Tiestonak hogy egyedül zenéljen :D

 

Valaki azt írta hogy "valaki azt írta hogy csak a rockerek tudnak improvizálni" ... én írtam hasonlót, de itt szövegértési problémák vannak, nem azt írtam hogy csak a rockerek, hanem a rockerek tudnak és ez előny a dj-kel szemben.Az hogy ott helyben effekteket raksz a zenére, az még nem bővíti új dallammal a számot, és közel nem igényel akkora zenei tudást mint egy improvizáció.

Nem csak rockerek tudnak improvizálni, bármilyen hangszeren lehetséges, szerintem bármilyen hangszeres műfajban.

 

Annyi oldalt kellett olvasnom hogy időközben elfelejtettem hogy mit akartam még írni :D Horty kösz az Oldfield számot.... ezekszerint az idióta rádiós még a lejátszott szám címét sem tudja :D ... egyszer hallgatok rádiót és akkor is csalódnom kell :lol:

Link to comment
Share on other sites

Az a belinkelt oldal elég gáz, az is biztos, hogy a rock-erek is tudnának olyan oldalt csinálni, de van annyi eszük, hogy ezzel ne szítsák tovább ezt a vitát. Természetesen vannak olyan rock vagy metal koncertek, ahol simán verik a 400000 tömeget, stb..., de nem mindig az az első, hogy minél fényesebb show-t mutassanak, hiszen ők a mondanivalóra és zenére fektetik a hangsúlyt, nem akarják a csicsával, fényűzéssel elvonni ezekről a figyelmet. De hogy csak egy példát mondjak, 95-ben volt a Pink Floyd-nak egy P.U.L.S.E. nevű koncertje, ahol természetesen teltház volt, ott soha nem látott fénytechnika volt, amilyet vagy hasonlót előtte szinte csak a Pink Floyd-nál lehetett látni, ülőhelyes koncert volt, tehát nem volt pogó, nem volt verekedés, nem voltak részeg, büdös állatok, stb, az a koncert az igényesség etalonja is lehetne, mind megvalósításilag, mind zeneileg, 10-szer adták elő az Earls Court-ban azt a show-t egymás után, mindahányszor teltházzal. Tehát ez is bizonyítja, hogy nem teljesen igaz annak az oldalnak a tartalma, csak volt egy olyan hülye, akinek mkényszerérzete volt, hogy megcsinálja. Az a helyzet, ahány koncertre megyek, vagy beszerzek DVD-n, nem csak egy előadótól, egyikre sem jellemzőek azok a dolgok, amiket mindenki leír és mindegyiknek köze van a rock-hoz vagy metal-hoz.

Ezzel csak egy példát akartam felhozni az oldal számára. Aki elfogadja elfogadja, aki nem nem...

Szívesen b4m ;)

 

Ja, Iron Maiden olyan show-kat szokott nyomni, szinte mindet, ahol a hely megengedi (pl a Szigeten kicsi volt a színpad, ezért ki kellett bővíteni), mintha egy filmet látna az ember olyan diszleteket terveznek, hogy az vmi csoda. 85-ös turnén a olyan díszletük volt, ami egyedülálló, fantáziadús, látványos, visszaadja a koncert, a lemez hangulatát, és ők is improvizálnak, mint állat, ha kell.

Link to comment
Share on other sites

Sajnos nem tudtam elmenni Maidenre... :(

Amúgy szerintem nem igazán a látványon van a hangsúly... persze sokat dob egy koncerten, de amikor Satriani koncerten voltam, nem törődtek igazán a színpad felépítésével, a fényekkel, de mégis egy feledhetetlen koncert volt... legalábbis számomra :)

Link to comment
Share on other sites

Nem tom, de én már nyomtam 12évesen, mikor kezdtem Brooklyn Bounce meg Scooter lemezekkel,utána 4évig UG rap, de már akkor sem komáltam nagyon a gitáros zenét, de sok családban fater azt nyomja és a gyerekét is ráneveli, nálunk ilyen nem volt, szabad utat kaptam...

A rockban engem az zavar, hogy nincsen igazi ereje, csak hangos, de igazán nem lüktet, míg a rapban, technoban ott azért erő, jó persze koncerten biztos adja magát a rock is (voltam Lordon, Kispálon), de ha egy durva Techno számot betolnál ugyanazon a hangerőn, asszem más lenne a szitu.

Amúgy nekem többnyire rocker haverjaim vannak, nem kedvelem a technokratákat, keveset is ismerek, sok a paraszt, nagyképű állat, azonban egy nívós diccsóban a lányok száma és szépsége nem vetekedhet egy rockkoncertével...

Link to comment
Share on other sites

A rockban engem az zavar, hogy nincsen igazi ereje, csak hangos, de igazán nem lüktet, míg a rapban, technoban ott azért erő

tudom mire gondolsz, de hidd el ott van a rockban is, csak te nem érzed, mert nem szereted a rockzenét.

Azthiszem talán mindenki más zenében érzi a lüktetést.De sztem a lüktetést nem úgy kell belevinni a zenébe, hogy tényleg lüktetést halljon az ember, hanem hogy lüktetést érezzen.Ezért sztem a technoban csak felszínes a lüktetés.Bár nem tudhatom, mert ugye én meg a technot nem szeretem.

Továbbá sztem lelki állapottól is függ.Amikor ritka pocsék napjaim voltak, és tiszta ideges voltam akkor ebben a számban nagyon is éreztem a lüktetést.Főleg amikor én játszottam gityón.

http://www.youtube.com/watch?v=xdPEbyqyJ28&feature=related

Az a legjobb amikor magad játszod, vagy zenekarral, mert akkor jobban átéled, és a zenével együtt lüktetsz minden egyes pillanatban amikor belecsapsz a húrokba. én legalábbis ezt tudom elmondani, más hangszeren még nem jutottam el erre a szintre.

Ilyen pillanatokban rájön az ember hogy felesleges droghoz nyúlnia, mert ezek tökéletesen pótolják az érzést.

 

Az érzelmek és a hozzájuk megfelelően társított dallamok, hangerő, és ének/játék stílus adja a lüktetést.

Nemtom hallott e már itt valaki a szuperhúr elméletről.Elég érdekes.(nem nem igazán van köze a gitárokhoz :D teljesen másról van szó)

 

 

Amúgy nálam sem az volt, hogy belémnevelték a rockzenét.Azt hallgattam amit akartam, de ettől függettlenül mondjuk még hallottam hogy anyámék Omegát,Eddát, Bikinit, meg hasonló zenekarokat hallgatnak.Apám soha nem mondta hogy "fiam ezt kell hallgatni, ez a jó zene".Sőt régen nem voltam elég értelmes ahhoz hogy ezeket hallgassam :D Nem is szerettem őket akkoriban.Amikor elég érett lettem hogy magamtól válasszam ki a zenéket amit hallgatok, akkor jöttem rá hogy tetszik a gitár hangja.Aztán megtanultam gitározni, később meg rájöttem hogy azokban a régi zenékben is van gitár csak régen nem foglalkoztam vele, és újra meghallgattam őket, így már felfogtam hogy anyámék miért hallgatják.

Link to comment
Share on other sites

Ha Satriani egy művelődésiházban ad elő egy rövidke koncertet, az akkor is felejthetetlen.

Milyen igaz :P

 

Az a legjobb amikor magad játszod, vagy zenekarral, mert akkor jobban átéled, és a zenével együtt lüktetsz minden egyes pillanatban amikor belecsapsz a húrokba.

Ezt nagyon szépen leírtad :) Tényleg így van, legalábbis én is így érzek... csak sajnos zenekarral még nem játszottam, ahhoz még sokat kell tanulnom... de ha egy haverral spontán játszunk (ami általában abból áll, hogy valaki akkordozik, valaki "szólózik" rá, aztán csere), az is hatalmas érzés, persze csak ha jól megy... :)

 

Amúgy... szuperhúr elmélet? Beírtam google-be, de számomra érthetetlen fizikát dobott ki :D

Link to comment
Share on other sites

miért is?

 

Danieels, jólvan én még életemben nem hallottam róla.. :) nem követem a divatszakmát. maradok a Kenvelonál és a Foxnál :)

Mert azt teszi amit te annyira gyűlölsz...ÁLTALÁNOSÍT

 

 

 

Arról ne is beszéljünk a sok b**i rocker alkoholistáról.Most gondolj bele.Nyáron a kánikulában,bakkancs,zsiros haj,bőrdzseki,bőrnadrág,földig érő szakáll.Szerinted így néz ki egy normális épp elmélyű ember?Készz röhely.Hátturol úgy néznek ki mint egy szakállas nő.Arról ne is beszéljünk,hogy szét füvezitek magatokat,és 20-30 év múlva olyan lesz a hangotok és az arcotok,hogy nem is ismernek rátok.

Engem az zavar az egészben,hogy ilyen emberek rontják le ezt a társadalmat.

Ajjaj srác te nagyon el vagy tévedve!Miért is neveznek pár kábítószert diszkódrognak?Talán a rockerek járnak diszkóba?

 

Tudod miről ne beszáljünk?Arról hogy most mennyire leírtad magad...

Link to comment
Share on other sites

"Arról ne is beszéljünk,hogy szét füvezitek magatokat,és 20-30 év múlva olyan lesz a hangotok és az arcotok,hogy nem is ismernek rátok."

Rengetegen állítják, hogy sok rocker füvezik, pedig épp ellenkezőleg... ebben a városban kb 70-100 rockert ismerek, közülök 2! Persze lehet, hogy máshol pont fordítva van, de rockmaratonon se jelentkeztek sokan a "Van valakinek cigipapírja??" kérdésre...

 

Amúgy is, a fű változtatna az ember arcán? :D Maximum mosolyra húzza a száját :D

Link to comment
Share on other sites

Én még nem láttam Füves Rockert. Amugy eza téma fasság mert itt csak a szélsőségek szidják egymást.

 

Én meg majdnem csak olyat ismerek, nem értem amúgy miért olyan nagy dolog, ha valaki havonta elnyom egy cigit...inkább igya magát halálra és brékeljen a hányásában? Mert tegnap is 15éves Tankcsapda pólós gyerek ezt nyomta...

Amúgy én ilyen zenéket szoktam mostanában hallgatni, a videó is profi munka és a dallam is, habár nem sok mély van a trackban!

http://www.youtube.com/watch?v=rZBA0SKmQy8

Link to comment
Share on other sites

... de ha egy haverral spontán játszunk (ami általában abból áll, hogy valaki akkordozik, valaki "szólózik" rá, aztán csere), az is hatalmas érzés, persze csak ha jól megy... :)

 

Amúgy... szuperhúr elmélet? Beírtam google-be, de számomra érthetetlen fizikát dobott ki :D

 

az jó, mi is szoktunk jammelni, egyszer 4 gitáros volt és egy basszer, elég hangos volt, csak alig hallottam, hogy mit nyomok :D de az ilyen körülményekhez is hozzá kell szokni.

 

 

Jóra találtál rá :D annyira nem bonyolult megérteni, és dokumentumfilmet láttam róla.A lényege kb az, hogy a világot nagyon nagyon kicsi apró kis húrok alkotják, amik folyamatosan rezegnek, és ez sok dolgot megmagyarázna, ha be tudnák bizonyítani, hogy igaz.

Thát kb az egész élet egy naaagy zene :D

Link to comment
Share on other sites

jóó hagyjuk már ezt a rokkerek dorogznak, de neeem mer a másik szerint a diszkósok drogoznak, a harmadik szerint meg a repperek drogoznak...hagyjuk már ezt könyörgöm... :angry:

 

rokerok között is van oylan ameik drogozik, meg diszkósok között is, meg repperek között is... ez kb olyan mintha lenne egy olyan topik hogy Férfi vs. nő, és akkor a nők vagy a férfiak azzal dobálóznának hogy a másik nem cigizik... öcsém.... <_< a drog ember függő, nem zenei stílus...

 

remélem nem irtam hülyeséget....

------------------------------------------------

 

parasztvakitás... hm... nem tudom te tanultál-e elektronikát vagy fénytechnikát, de én most azt tanulok és szerintem csodálatos dolog.

 

mondjuk tood, a szüzike is könnyen beszél a dugásról, mer még nem csinálta soha!!! ;)

Link to comment
Share on other sites

Egyetértek, a másik sárral dobálása sok értelmet nem hordoz magában.

 

Amúgy a látványhoz kapcsolódva nyilván egy rockernek az tetszik amit egy rockkoncerten lát, egy techno vagy trance buli, amilyen pl a Sensation, (mer az általam linkelt oldalon is egy sensation bulinak a képei vannak) mivel a techno "gépzene", így futurisztikusabb látványt igényel, ilyen egyszerű. Amúgy meg egy Sensation messze nem a csicsáról meg a látványról szól szvsz.... Az még csak rátesz egy lapáttal. A Sensation a technos népségnek is olyan mint egy Pink Floyd, vagy Iron Maiden koncert a rockernek.

Link to comment
Share on other sites

Én csak annyit mondtam, hogy sokan kihaszbálják a fénytechnikát arra, hogy elvonják a figyelmet az állítólagos zenéről, megnéztek egy mai klipet a nagy sztároknak mondott senkiktől, akkor csak csilivili ragyogást, milliókat érő autókat, ékszereket, überbrutál hangszereket (persze nem használják őket), stb, stb látsz, mindenki elájul a kliptől, hogy de f@sza, közben le sem esik neki, hogy egy semmirevaló "parasztvakítás" az egész, mert a zene egy nagy kalap sz@r, volt hogy ezt az előadó is beismerte, de mivel ezzel lehetett pénzt szerezni, megpróbálta, erre szoktam mondani, hogy nem zene, és sokan szembeszállnak velem/velünk, hogy de igenis az. Az a baj, hogy azoknak az embereknek, akiknek ez nyújta a zenét, eléggé mélyen vannak ízlésileg, ők úgy gondolják, hogy ennél nincs följebb, azt akarják bebizonyítani, hogy ez a legjobb úgy, hogy az adott stíluson kívül mást nem is ismernek, miért van ez? Mert elszívták az agyukat, azelőtt megfogta őket a VIVA TV, hogy kialakult volna egy bizonyos természetes ízlés. Persze ez a VIVA-nak meg a sztár görányeknek jó, mert dől a lé. És ezért vagyok rohadt mérges, amikor vki azt mondja, hogy 50 Cent meg Britney a király, holott se a hallgatónak, se az előadónak nincs sok köze a zenéhez, az igazi zenéhez. Mindig próbáélják megmagyarázni, hogy ez miért zenébb, mint a másik... De ha jobban belegondolunk, akkor (ez nem az én véleményem, hanem így van) azok alkotnak zenét, akik tanultak zenélni, hangszeren játszani, ismerik a stílusokat, stb, stb, ezekhez képest a mai istenített sztárok sehol sincsennek, mégis mindiki őket tartja zenének. Egy kicsit is utánanéznének, mi is valójában a zene, akkor talán ebben a topic-ban is kevesebb lenne a vita, legfeljebb egy stíluson belül folyna, hogy pl a Pink Floyd azért jobb a U2-nél, mert inkább korszakalkotóbb és sokszínűbb a zenéjük, mint a másiknak, holott a U2-vel sincs semmi baj... De most még ott tartunk, hogy rengetegen vannak, akik ezt a 2 bandát nem is ismerik... És nem biztos, hogy azért mert fiatalok, hanem mert sötétek és beveszik a média mézesmadzagját és azon kívül mindenkit bunkónak tartanak...

Link to comment
Share on other sites

Britneyről nem rég került fel a youtubera a bizonyíték, hogy az ő műsora is csak látvány, mögötte pedig nincs zene :D

Csak erős idegzetűeknek:

http://www.youtube.com/watch?v=b8MIM3_PcSw

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.



×
×
  • Create New...