Jump to content
PirateClub.hu

Élő hangszeres vs. elektronikus zene


Daniel
 Share


Recommended Posts

  • Replies 2.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

De azért általában akik azon vitáznak, intelligens emberek, aki már jazz-t vagy blues-t hallgat, azok nem a bunkó kategóriából valóak. Látott már vki jazz koncerten valakit részegen pogózni? Nem, pedig érdekes módon gitárral, dobbal és egyéb hangszerekkel játszák a zenét, úgy mint a rock-ban... (utolsó mondat csak kitérő volt ;):D)

Link to comment
Share on other sites

Nemértem az ilyen szavazásokat :huh: Most ez tényleg csak ízléstől függ... Vitázni pedig tényleg értelmetlen lenne. Amúgy én személy szerint mindkettő műfajt csípem ;)

 

SZERK: Ops... Most látom csak, hogy melyiket hallgatod szívesebbem :( Sry, nah mind1.

Link to comment
Share on other sites

Visszatérteem :D pirate édes pirate XD

 

be is kapcsolódnék hogy ne legyen off: ráadásul egy rockzenésznek tudnia kell bluest és jazzt is játszania ha valamire is vinni akarja... de nem csak bluest és jazzt, az a jó ha sok műfajra kiterjed a tudása.Éppen ezért egy vérbeli rockzenész biztos hogy nem egy 30as IQ-jú szőrös habzószájú állat, hanem inkább intelligens.Bár azt is hozzátenném, hogy a nagy zenészek, zsenik, általában kicsit furcsák, nem úgy viselkednek mint az átlag emberek, és ezt egyesek nem nézik jó szemmel.

Link to comment
Share on other sites

kisebb koromban a disco-t szerettem, de amikor jöttek a lelki problémák akkor átáltam a rockzenére. vhogy az alternatív bandák közel állnak a szívemhez, olyan mintha az én életemről énekelnének...nem vagyok emo nem kell félreérteni, de nekem fontos hogy a dalok szóljanak vmiról és ezt sokkal ínkább a rockban találom meg :) amúgy be kell vallani, hogy egyes rockereknek akik igazi művészként dolgoznak a rock műfajban sokuknak sajnos nem vmi fényes élete van: drogok, depresszió meg egyebek, de pont ettől művészet az igazi rock!!!

Link to comment
Share on other sites

azok akik technot hallgatnak és disco-ba járna azért drogoznak h pörögjenek vagyis divatból, mert az olyan menő... <_< azok a rockerek akikről meg én beszélek azok lelki gondok miatt, hogy vhogy elnyomják a fájdalmukat...sajnos igen sok nagy művészt vesztettünk ezek miatt :(

Link to comment
Share on other sites

Ki mit szeret, nem kell sem semelyiket sem elitélni. A diszkósok mindig azt mondják a rockra csak zúzni tudnak és akkor mivan nekik ezaz ősi kultúrájuk acdc-vel indult ki na és aztán én is csináltam a headbangert nekem tetszik.

Amikor viszont elmegyek egy diszkó helyre akkor arra ösztönzöm magam hogy diszkóra nyomjuk én nem itélem el egyiket sem, de viszont a rockerek sokkal tanultabbak hangszerben és egy dj-nek könnyeb dolga van megtanulni az egészet mint egy robotzene. Kurva kemény zenéket is szoktam hallgatni korn,as i lay dying, static-x, ektomorf....

CSak ennyit szerettem volna mondani

Link to comment
Share on other sites

drogok, depresszió meg egyebek, de pont ettől művészet az igazi rock!!!

 

húúhaa :lol::D

 

 

--------------------------------

 

Lassan 17 leszek, és elég sokszor voltam már disco-ba, de sohasem drogoztam.

talán mondjuk lehet azért is mert viszonylag normális társasággal mentem...

 

-------------------------------

 

áht nem perszek, nem zenészek. Szerinted!!!

Én ugyanúgy zenésznek tartom pl. Tiesto vagy Armin Van buuren-t, vagy más olyan Dj-ket, akik csinálnak saját számot.

 

Link to comment
Share on other sites

azok akik technot hallgatnak és disco-ba járna azért drogoznak h pörögjenek vagyis divatból, mert az olyan menő... <_< azok a rockerek akikről meg én beszélek azok lelki gondok miatt, hogy vhogy elnyomják a fájdalmukat...sajnos igen sok nagy művészt vesztettünk ezek miatt :(

 

ezt nem értem.. azt hogy jól érzed-e magad egy bulin a divat szabja meg? vagy a pörgés az divatos? főleg azt nem értem, hogy ahhoz, hogy pörögj feltétlenül kábítószerekre van szükséged? haverjaim elég gyakran járnak szórakozóhelyekre és érdekes módon egyikük sem él kábítószerekkel.. ha nagyon fáradtak megisznak egy red bullt és csókolom.

 

de azt már kezdem érteni, hogy ha rossz a kedved és azért drogozol, akkor az teljesen normális, sőt legalizálni is kéne! vágom ám a dörgést.. na ne nevettess légyszives.

Link to comment
Share on other sites

sokuknak sajnos nem vmi fényes élete van: drogok, depresszió meg egyebek, de pont ettől művészet az igazi rock!!!

 

ezzel nem igazán értek egyet... nem attól lesz művészet mert kaka életük van, hanem azért mert van hozzá tehetségük, és jól csinálják azt amit csinálnak, olyan dolgokat fedeznek fel a zenében, amit nem sok ember, és ezt megmutatják a hallgatóknak.Csak elég gyakran fordul elő, hogy a tehetséges embereknek rossz életük van, vagy esetleg a siker veszi el az eszüket.

Link to comment
Share on other sites

áht nem perszek, nem zenészek. Szerinted!!!

Én ugyanúgy zenésznek tartom pl. Tiesto vagy Armin Van buuren-t, vagy más olyan Dj-ket, akik csinálnak saját számot.

 

De amikor DJ-zik, akkor nem zenész. Amikor zenél, akkor nem DJ. Mert ez kb. olyan, hogy "építettem egy házat, mert orvos vagyok"

Link to comment
Share on other sites

azok akik technot hallgatnak és disco-ba járna azért drogoznak h pörögjenek vagyis divatból, mert az olyan menő... <_< azok a rockerek akikről meg én beszélek azok lelki gondok miatt, hogy vhogy elnyomják a fájdalmukat...sajnos igen sok nagy művészt vesztettünk ezek miatt :(

szerintem ahhoz, hogy az ember jól érezze magát egy szórakohelyen, nem kell drog...jó társaság a lényeg, illetve ha a hangulat megköveteli, kis pia, de nem drog...

Link to comment
Share on other sites

Én pia nélkül is elvagyok, ha bulib, ha koncertre megyek, sokkal jobb tisztán végignyomni egy ilyen alkalmat. Ez lehet ugyanolyan kéréd, hogy miért fontos a pia egy bulin? Sokan kérdik tőlem, hogy miért nem iszok én meg azt kérdem tőlük, hogy ők miért isznak? Miért jó, ha hétvégente elkölt az ember piár töb 1000 vagy 10000 Ft-ot, én nem a pénz miatt mondom, de persze az sem mellékes, de valaki úgy érzi jól magát valaki pedig nélküle, hálistennek a másodikba tartozok.

A DJ-ket én sem tartom zenésznek, amikor nem a keverőpult mögött ácsorog, hanem állítólagosan "zenél", akkor fogjon hangszert és zenéljen, játszon rajta, akkor már zenésznek mondható. Csak tisztán be kell látni, az hogy 2 lemezt tekerget meg gombokat nyomogat, az nem tartozik a zenész kategóriába, ugyanis nem zenél.

Link to comment
Share on other sites

Én pia nélkül is elvagyok, ha bulib, ha koncertre megyek, sokkal jobb tisztán végignyomni egy ilyen alkalmat. Ez lehet ugyanolyan kéréd, hogy miért fontos a pia egy bulin? Sokan kérdik tőlem, hogy miért nem iszok én meg azt kérdem tőlük, hogy ők miért isznak? Miért jó, ha hétvégente elkölt az ember piár töb 1000 vagy 10000 Ft-ot, én nem a pénz miatt mondom, de persze az sem mellékes, de valaki úgy érzi jól magát valaki pedig nélküle, hálistennek a másodikba tartozok.

mint mondta, ha a hangulat megköveteli...illetve 1-2 sör még nem a világ vége 1 éjszaka alatt :)

Link to comment
Share on other sites

Nos én sört mindig iszom, nem árt az, sőt tisztítja a vesét :D Főleg hogy a nagy dumálások közben kiszárad az ember, és szerintem a sör jobban oltja a szomjat mint egy pohár kóla.De ez kezd átmenni offba.

A lényeg hogy ha jó a zene akkor nem kell erős alkohol, ha rossz a zene, akkor meg nem kell elmenni abba a buliba :)

Link to comment
Share on other sites

...de én akkor is rossz szemmel nézem mikor vmelyik ismerősöm berúg egy buliba, sőt számomra az a legrosszabb. amikor én iszok...mindig bűntudatom lesz, mert nem tudom eldönteni h a buli miatt ittam-e vagy vmi más miatt .....

 

a komolyabb hangvételű dalok jobban ösztönöznek a boldogító szerek fogyasztására, mint a disco zenék...és az, hogy azok között akik discot hallgatnak kevesebb a depressziós ember, én ezt figyeltem meg ismerőseim körébe...

Link to comment
Share on other sites

De az végülis nem rossz, hogy ha valaki nem depressziós :D Lehet hogy félreértettem, de mintha úgy írtad volna hogy ez gáz :lol:

 

Vannak végülis pozitívumai az ilyen disco zenéknek azt tekintve hogy milyen hatással van az emberekre.Előszöris például az hogy nem depressziósak, mert amikor ezeket hallgatják mindig pozitív dolgokra gondolnak.Ööö nagyjából.

Viszont másrészről ez egy kicsit negatívum is, mert pl én nem szeretnék olyan felfogással élni, hogy minden szép és jó, úgy király ahogy van, buli az élet, élj a mának stb. Azért lássuk be hogy nem így van.

Szerintem az "élj a mának" felfogás az egyik okozója annak, hogy a világ most ott tart ahol.Nem igazán akarok most erre kitérni.

Link to comment
Share on other sites

Én pozitívumként gondoltam, mikor azt mondtam kevesebb depressziós :) Amúgy egyetértek veled, ezt a fajta felfogást én se értem...de ilyen a discósok és a rockerek között is van szóval, ez nem zenétől hanem szemilyéségtől függ, de majd rá jönnek ezek az emberek hogy ez nem így megy...legalábbis reméljük :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Van ennél rosszabb is, amit pl a nemzet rock együttesek egy része csinál, élj a múltnak, és utálj mindent ami ma van és lesz, sőt rombold is le... Bár az élj a mának szlogen sajnos nagyon sok emberre igaz hazánkban, ugyanis mindenki örül, hogy egy napot átvészelt annyiból, amennyi futja neki, nem igazán lehet előre tervezni, bár erről nem a zene tehet, tehát a holnapnak elég kevesenk élnek, hiszen itt semmi sem biztos. Mi leszel, ha nagy leszel? Nem tudom, ki tudja mi lesz ebben az országban akár 1 év múlva is, lesz-e suli, munkahely, ahova mehetnénk... tehát ezért találó az élj a mának, de sztem sokan csak a buli kedvéért használják ezt a kifejezést, mintahogy ezt már előttem leírták. Egy picit elkalandoztam a topic témájától, de ez van :D

 

Na mind1 végszónak itt egy gyönyőrűség, nincs benne szöveg, de ha a címet elolvassátok és lefordítjátok, akkor biztosan a zenéhez megfelelő gondolatok és emlékek fognkak beugrani, ezt mindenkinek ajánlom ;) Ja, az is biztos, hogy ilyet disco-ban soha nem hallatok ;) Bár tudom, hogy az szórakozó hely, de a koncert is az és valakinek az a szórakozás, hogy ilyet hallgat élőben több 10 vagy 100 ezer emberrel.

 

Steve Vai - Whispering A Prayer

 

http://youtube.com/watch?v=8KUSkGeaUPU&feature=related

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.



×
×
  • Create New...