Jump to content
PirateClub.hu

Élő hangszeres vs. elektronikus zene


Daniel
 Share


Recommended Posts

Ezt a topicot mindig élvezettel szoktam végig böngészni nagyjából szökőévente 1X ,és mindig jókat röhögök azon ,hogy még mindig megy az ész osztás a 2 stílus követői között :D

pedig én olyan királyul elvagyok ebben a topikban :D mellesleg vannak azért itt dolgok amit érdemes megvitatni... pl olyat azért nem kéne mondani hogy az elektromos gitár nem több egy lemezlejátszónál :D mer azis árammal megy meg ilyenek... ez nem szeretem - nem szeretem kérdése, ebben az esetben tények vannak.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

persze ,az ilyen hozzászólásokat én is olvastam ,de ezeket nem méltatom kommentre ...

 

mikor lejátszik nekem az illető egy Slash szólót egy 100folk Celsius bakelitlemez és egy lemezjátszó segítségével akkor majd esetleg beszélhetünk róla ...

 

ekkora baromság volt az elektromos és az akusztikus gitár összehasonlítása is ,ha az elektromos gitáron a szóló gitárt értjük ,nem pedig az elektromos kierősítésű akusztikust ami 2 teljesen különböző hangzás ,és a játékmód is 1001 helyen eltér egymástól ,habár valóban fából van mind2 és 6 húr is van rajta ...

de ez már egy másik téma :D

 

produceri munkássághoz igenis kell zenei képzés!

ez meg így van ,mert azért a profik közül a legtöbben mégiscsak hozott alapra dolgoznak és nem lopkodják össze mindenhonnan a lemezeket ,mégha hasonlóságok vannak is az anyagok között ,hanem ők is írják őket ,és koncerten csak mixelik őket ,vagy mittom én ...

 

 

Link to comment
Share on other sites

Mivel nem is az arany barétom :D vagy lehet az is nem tudom mejik számot hallgattad meg.

ALAP örülök neki hogyigy álsz a témához.

Aszavazásról meg annyit hogy azt vettem észre hogy a Rock zenét hallgatók többet ülnek gép előtt mint a Disco-sok mivel a "Dicsósok" inkább mennek el mindenhéten bulizni. Sza nem véletlen hogy ennyire "elnyomás van " (nem mintha az lenne itt egyszerüen többen vannak)

Link to comment
Share on other sites

najó én már totál összezavarodtam :D

Atmex: milyen doboz? :D

 

"Aszavazásról meg annyit hogy azt vettem észre hogy a Rock zenét hallgatók többet ülnek gép előtt mint a Disco-sok mivel a "Dicsósok" inkább mennek el mindenhéten bulizni. Sza nem véletlen hogy ennyire "elnyomás van " "

ebben azért nem lennék annyira biztos :D

Link to comment
Share on other sites

"elnyomás van "

 

pedig milyen fura hogy már két napja itt ülök a gép előtt, és még mindig csak egyszer tudtam szavazni.

Még a végén az lesz hogy a rockerek kockák, hmm?

 

Ez kb. olyan vólt,mintha a bulibajárás nem önszántából csinálná az ember, hanem azért hogy ne nézzék kockának.

 

Link to comment
Share on other sites

Ha voltmár hasonló hozzászólás előre is elnézést.

Itt gyökereiben van a baj, magával a téma címével is ha csak nem szántszándékos. Ez alatt azt értem, h a Rock inkább gyűjtőnévnek mondható ami alatt gitárt, dobot, énekest stb értünk. Sok stílust magában foglal.. Viszont disco alatt nem mondhatjuk el ugyanezt.. Eleve olyan stílus hogy disco nincs. Volt.. 70' - 80' ban. A téma nyitó gondolom az elektronikus zenére gondolt disco alatt, de ebből is látszik, hogy iinkább a rock zenét helyezi előtérbe. Ez nem baj de elég bántó, h sok ember ilyen tájékozatlan a zenei stílusokkal kapcsolatban. Ezt ahhoz tudnám hasonlítani mintha Étel Vs Fanta lenne a topic címe... Ugyanis az étel sokmindent magában foglal de a Fanta egy üditő. Étel Vs Ital lenne a helyes. Ugyanúgy mint Rock Vs Elektronikus zene.

Nálam amúgy a minimal techno a befutó de hallgatok még hébe-hóba progressive/alternative rock -ot is.

 

A másik amit nagyon utálok az az amikor fikázzák a tájékozatlan hagyne mondjam kik az elektronikus zenét mert hogy olyat ők is tudnak csinálni...

Hasonló állásponton lévő úriembereknek megjegyezném, h itt több hetes (ebbe nemszámoltam bele maga a zene megírását fejben stb) stúdió munkákról van szó nagyon drága szintetizátorokkal/VST(i) hangszerekkel. És ha nemtudod mi az az analóg, fm, wave, noise hanghullám akkor nehezen hiszem, h valaha bárki eltudna készíteni egy full számot... A masteringről nem is beszélve...

 

Persze gondolom azt is kevesen tudják, hogy a rock zenék ugyan azzal a studió technikával készülnek mint az elektronikus 'társaik'...

Egyesével veszik fel a hangszerek hangját, éneksávot stb. És szoftveresen rakják össze a mastering miatt.

Persze az is megtörténhet, hogy az arcukon és vokálhangjukon kívül semmit nemadnak bele a zenébe a bandák... Ugyanis szinte ugyanolyan hangokat lehet kitekerni vasakból vst szintetizátorok segítségével mint ha feljátszanák.. (azért ez elég ritka)

Link to comment
Share on other sites

kamasz: Azért ne túlozz. A VSTi-k nem olyan drágák hardveres társaikhoz képest. Meg élő hangszereket úgyse lehet ezekből kihozni, amire te gondolsz, azok sztem a romplerek. A gitár témába linkeltem egyet. És hogyhogy csak hetek kérdése? Hónapoké. :o Nem kell ismernie az analóg, fm, wave, noise hanghullámokat ahhoz h valaki jó elektronikus zenét csináljon. Hát ez a baj itt, hogy lassan már mindent számokkal és törvényekkel nézünk, ahelyett, hogy a fülünkre hallgatnánk. A masteringet meg ki olyan hülye, hogy maga csinálja?

 

Persze gondolom azt is kevesen tudják, hogy a rock zenék ugyan azzal a studió technikával készülnek mint az elektronikus 'társaik'...

Egyesével veszik fel a hangszerek hangját, éneksávot stb. És szoftveresen rakják össze a mastering miatt.

Igen.. IGEN!! De ezt szerintem itt sokan tudják is, inkább alapjaiban van bajuk az egésszel.

Link to comment
Share on other sites

horty: ebben igazad van

tibor: te szerintem maradjál csöndbe az okos HSZ-eiddel eggyütt. Kiforgatod a szavaimat. Csakazt modntam hogy ha körbenézel aforumon nem kell messze menni például a power csevegőbe(yah bocs te oda nem jársz, azt se tudod mi az) ott szinte egyedül én meg talán ArminFan és asszem Flóri az aki ilyen zenét hallgat mint mi. Míg a többiek azok eléggé a másik irányt képviselik

Meg ez az én véleményem és nem kockáztalak le titeket

b4m: nézz csak körbe a forumon szerintem eléggé többségben vagytok

Link to comment
Share on other sites

Atmex. Igazad van eredeti vasakhoz képest negyed anyiba sem kerülnek még a jobbak se (vsti) de azért egy komolyabb szoftveres analóg elérheti akár a 100-200k is.. az egy dolog h ennek a fizikai változata akár 500E - 1 millió Ft is lehet.. :S Szóval azért nem egy olcsó dolog. És akkor még magukról a seq progikról nem is beszéltünk ami az egésznek az alapja. Logic, Ableton, Reason stb. Bár ezek a tudásukhoz képest nem vészesek. És azért egy album után már illik ilyet eredetiben venni, még ha a vst-k warezosok is. Én elég régóta Ableton párti vagyok. Sokat tud és relative olcsó is ahhoz képest, h live acten kívül szinte tökéletes producer program is.. De ezmár off :)

 

 

Ezt csak felszín közeli tájékoztatás ként írtam, mert azért nem mindenki van ilyenekkel tisztában. Amin sziszegtem egyet az maga a topiknak a címe... De szubjektív

Link to comment
Share on other sites

Hát az biztos, hogy az ilyen lúzereknek, mint én, legfeljebb a V-station való :) De am nem szeretem a szintiket, legfeljebb basszusnak, ha én megpróbálok vmit csinálni (mostanában nem), inkább élő hangszerek hangjait használom. Nagyon nehéz a szintetizátoros hangoknak KARAKTERT adni, én meg zenélni akarok, nem pepecselni. <- Huh! Azt hiszem most végre egyszer olyat írtam, amiben egyet fog érteni a rocker csapat :)

 

Hát ok, h a szekvenszerek kötnek össze mindent, de én megvettem a Cubase S 4-et, és még mindig találok benne vmi hiányt/instabil dolgot. : ( Viszont utálnám, ha nem eredetiben lenne meg, mert amúgy szeretem meg minden, csak hát érted.. :D

Szerintem nincs ez akkora off. Legalább mindenki megtudhatja, milyen a produceri munka, ha eddig még nem tudta :)

 

 

Hmm.. Régen tök szerettem volna én is diszkót gyártani, olyan németest, de aztán elkezdett széthullani a stílus, és mindenki elkezdte cseszegetni azoknak a zenéjét, akik mertek valahogy "régiesen" (2-3 évvel ezelőttien) összehozni zenéket, és nem bepakolgatni a vec hangokat a legújabb trend szerint.. Hát kösz, mindenki popcornzacskós dolgokat akar, én nem :P

Link to comment
Share on other sites

A téma nyitó gondolom az elektronikus zenére gondolt disco alatt, de ebből is látszik, hogy iinkább a rock zenét helyezi előtérbe. Ez nem baj de elég bántó, h sok ember ilyen tájékozatlan a zenei stílusokkal kapcsolatban.

nah végre valaki jól megmondta az igazat. ez a kajás-fantás példa nagyon tetszett ;)

 

aztán említette valaki h. itt a rockerek az elnyomók, a discosok meg többet buliznak--->csak egy pöppet elfogult kijelentés. ennyire azért nem kéne általánosítani.

 

és akkor a témával kapcsolatban: jómagam elvben rockzenepárti vagyok, de egy jó ideje egyre jobban bejön Armin v. B. munkássága , és nagyon tetszenek az elektronikus hangzású számok is.

 

Jaaa!

Hogy amikor egy kicsit lehalkul a ritmus,hogy az lenne a tetőpont?

Érdekes...

szeretem az ilyen hsz-okat, mert valaki mindig beszól egy ilyen okosságot, és akkor jöhetnek a viták meg az anyázások. egész nyáron ez ment a "rap vs. rock" topicban, igaz itt annyira nem fajult még el a dolog :)

 

szerk.: oké lehet nem rossz szándékkal írta ezt a tetőpontos dolgot az írója, csak én néztem rossz szemmel (meg még 1-2en), szóval elnézést :)

Link to comment
Share on other sites

Ezen a lehalkulós tetőpontos dolgon sokan fennakadtak :D az a baj hogy mindenki alapból úgy vette hogy rossz szándék volt a hsz mögött, közben meg lehet hogy nem is :D inkább úgy kellett volna reagálni hogy eláruljátok hogy hol a tetőpont. Na mind1.

 

kamasz: jah, a topik címéről is, és a stúdiós dolgokról is esett már szó rengetegszer. persze nem várom el hogy olvass végig 29 oldalt :D ezt csak úgy mondom.

mellesleg sztem elég sokan tudjuk, hogy a stúdióban hogy mennek a dolgok.Egy énekesnek egyszerre 2-3 szor is hallatszik a hangja a felvételen, ami persze élőben lehetetlen, de a felvételek teljesen más dolgok.És inkább az nem szimpatikus hogy a másikat nem szokták vagy nem is lehet élőben játszani, hanem a dídzsé és a play gomb története... ahogy azt már ezelőtt említettük.

Azt meg hiába sorolod hogy ilyen hanghullám meg olyan cucc, mi inkább a zenei teljesítményt elemeztük, aminek eredményeként jön létre a zene, thát a zenészek közötti összhang és a pontosság, valós idejű, jó időzítések, és sok minden ami koncentrációt igényel, valamint rengeteg gyakorlást.Ezek a dolgok hiányoznak az elektronikus zenéből véleményem szerint.

Link to comment
Share on other sites

Én meg nem értem.. Milyen zenének a tetőponja az, amikor a ritmus lehalkul? :o

 

zenészek közötti összhang és a pontosság, valós idejű, jó időzítések, és sok minden ami koncentrációt igényel, valamint rengeteg gyakorlást

Na de előtte meg is kell írni a zenét, a semmit nem lehet előadni (kivéve Csendszimfónia ^^)

Link to comment
Share on other sites

Lehet mert eléggé ritka dolog...

Jó, rock vagy metal zenekart is ritkán látni szimfónikus zenekarral, de azért sok szimfónikus rock vagy metal zenekar létezik, ha már a szimfónikus kíséretnél tartunk ;) Az énekesről nem is beszélve :P:D

Én is előnyben részesítem a b4m által említett jelzőket, amik szükségesek egy igazán jó zene összeállításához, előadásához, akár élőben, akár csak a felvételek alkalmával. Én a sokszínű, technikailag jól kidoglozott, sok hangszeres zenéket részesítem előnyben, lehet egy lemezre éveket kell várni, de az olyan is lesz, az úgy fog szólni, hogy bárki megirigyelné, mind élőben mind pedig az albumon.

Még hogy a rock kezd kihalni, nem tudnak újat mutatni, meg ilyen süket duma... Rengeteg zenekar, akik régen nagyon voltak, lemezeket gyártottak koncerteztek, azok mostanság is kezdenek aktívak lenni, mert tudják, hogy szüksége van a népnek a zenéjükre, egyre többen ismerik meg őket, nem hiába 50-60 éves zenészek 25-30 sőt még idősebb bandák még mindig úgy játszanak élőben, mintha most lennének csúcsformában, és lehet újra csúcsformában vannak és érdekes módon megmozgatják a világot, teltházas koncerteket adnak. Csak a Led Zeppelin koncertre 2 millióan akartak jegyet venni, ők se mai fiúk, de a koncert beszámoló alapján, fantasztikus zenét adtak a nézőknek vagy ott a The Police, alap zenekar a maga stílusában és bár úgy volt Sting nem akar mégegyszer zenélni a társaival, mert mindent megszerzett már azóta szóló énekesként, de aztán mégis hatott rá a jelen kor és összehozta a bandát, ahelyett hogy megálltak volna a tervezett egy turné végeztével, úgy döntöttek, nekilátnak Amerikának is.

És a The Rolling Stones-ról nem is beszélve, alig élnek már a tagok, de ha kell több százezres tömeg előtt elnyomnak egy 2 és fél órás bulit. Ja és ezeket mind ÉLŐBEN a b4m által említett jelzők mindegyikével, amitól ZENE a ZENE.

 

 

Ez az én véleményem, én így látom ezt a dolgot, de lehet nem így van, akkor egészítsetek ki vagy cáfoljátok meg. :D

 

 

Szerk: nem csak előadják, meg is írják, de hiszen ez annyira egyértelmű, sőt nem csak egy ember van, aki dalokat szerez és előadja, hanem akár 2 vagy még több, ettől lesz/lehet színesebb a lemez vagy a dal, amit elkészítenek.

Persze itt nem Tankcsapdára és ilyesfajta bandákra gondolok, hanem mélyebb tartalmú szövegekkel dolgozó bandákra.

 

Na megyek ebédelek :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.



×
×
  • Create New...