Jump to content
PirateClub.hu

Élő hangszeres vs. elektronikus zene


Daniel
 Share


Recommended Posts

  • Replies 2.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 3 weeks later...

Hát nanááááááááááááá hogy ROCK, jó hogy nem már gépzenére szavazok. Rocker vagyok vállalom, akinek nem tetszik az eddig is bek*p*atta a Kubai kék**est és mindig is így lesz.

A dicsot ki nem állhatom, voltam párszor, 5 percig bírtam, majd szét robban a fejem úgy fájt. De amikor elmegyek egy rock koncertre, ott állok 5 hangfal mellett, amik vannak fejenként 1,5 m magasak és ráadásul dübörög a basszus, semmi bajom nincs tök jól érzem magam, de egy discos számnál ami alig szól már akkor fáj a fejem.

:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D

Rock mindörökké. :D

"Taste of Metal" :D

"Amíg a föld kerek mindig lesznek rockkerek" :D

"Jegyezd meg jól míg a föld kerek mindig lesznek rockkerek" :D

:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D

Link to comment
Share on other sites

Még 1 értelmetlen szavazás :D hát mire is szavazhatnék...ROCK! Jobban szeretem azokat a zenéket amihez tudás is kell.Na hát van olyan techno is amit nem géppel dobnak össze, na ahoz már télleg kell tudás...de hogy összenyomok vmi dübörgést számítógéppel meg szanaszét torzítom a csajnak a szép hangját...hááát az sztem nem jó.A szintetizátoros jobb.A rock meg még jobb :D (SZERINTEM!!!)

Ja meg a téma mindig ugyanaz a discos számoknál...uncsi

Na de ezen nem kell megsértödni, mer pölö én nem szeretem a mákos tésztát, attól még más szereti.És ezen hülyeség lenne összeveszni, ugyanugy mint a zenén.remélem értitek :)

Link to comment
Share on other sites

Egy elektronikus zenét is lehet bonyolultan, részletesen megkomponálni. Szóval a rock zene szerzők sem a modern Mozartok. :P

 

De énnekem nem attól fog tetszeni egy zene. Meghalgtom tetszik vagy nem tetszik. Legyen az rock, house, dance, rap, techno...................

Link to comment
Share on other sites

Jo tom az is lehet jó amit géppel dobsz össze...de ha elrontasz valamit akkor ott csak annyi hogy mittomén ctrl+z :D visszavonás és szevasz, elmented, elviszed cd-n és a discoban lejátszod.Jo, aza szánalmas amikor pár nyomi pléjbekkre vergödik meg ugy tesz mintha zenélne meg énekelne.Attól már hányok.

Igen nem modern mozartok a rock zene szerzők de láttad te már Steve Vai-t gitározni??AZ művészet...az nem emberi amit a csákó művel, ahoz tényleg kell tudás.Felér egy modern Mozarttal :D

Link to comment
Share on other sites

Igaza van Paulnak is.

Mert végülis a DJ-nek a lemezlejátszó a hangszere. De a CD-n rögzített zene megy. És vannak olyan DJ-k akik rosszúl bánnak a hangszerrel és vannak akik iszonyat jól. És lehet hogy improzatívabb egy szett lejátszása, mint egy begyakorolt szám újbóli és újbóli előadása. Persze vannak gitár virtuózok, akiknek tényleg csak úgy pörög az újjuk. Ezzel nem is vitatkozok, mert egyesek elképesztőek: Carlos Santana, Jimy Hendrix, G'N'R gitárosa (ki is az, elfelejtettem)....................

 

De amúgy az elöző HSZ-edben, két különböző dolgot hasonlítottál össze. Erre az a válaszom ctrl+z és kivetted a gitársáv egyik momentumát oszt csá. Viszed és kiadod albumként.

 

Tehát a studiózást ne keverjük össze a live zenéléssel.

Mert ha veszel egy albumot abban nem egy zenekart találsz, akik mindig máshogy játszák le neked a zenét. Szép is lenne.

 

Én sem kötekedtem, csak pontosítottam.

Módosította Raziel#666
Link to comment
Share on other sites

Jó inkább a ctrl+z-s dolgot vegyétek semmisnek...nem tudtam rendesen kifejezni magam úgy hogy megértsetek :) De pl ha géppel csinálnak meg egy zenét még stúdióban is könnyebb dolguk van mert a gép tökéletesen lejátsza, viszont ha ember csinálja akkor elsőre nem biztos hogy olyan szuper lesz ezért újra és újra fel kell venni ami azért valljuk be nem valami jó móka.De értelmetlen dolog ezt magyaráznom hiszen teljesen más műfaj és máshogy csinálják, mint pl van olyan süti amit sütni kell van olyan amit csak bevágsz a hűtőbe :D és nem, nem találtam hülyébb példát :D

Link to comment
Share on other sites

hehe már megint sütivel példálozol. Te süti mániás. :)

 

Na így már értjük. De megvannak a bonyulultságai a gépzenének is, ne hogy azt hidd. Annyi bizz-bazzt lehet modosítani, meg új dolgokat hozzáadni; hogy azért elgondolkoznak ők is mit csináljanak. És úgye a bekelit zenéket több változatban nyomják lemezre. Élő hangszernél megvan adva a hang és a kottán már studiózásnál nem nagyon modosítanak. Csak hát igen esetleg az, hogy egy picit elbaxta.

 

De végül is a főtéma megvan beszélve. Ki ki halgassa az izlésének megfelelő zenét. Én becsülön mindegyik müfaj készítőit, ami mögött munka van.

Link to comment
Share on other sites

szerintem ez 1 olyan dolog amin teljesen felesleges összeveszni ,vannak akik beérik azzal ,h 1 csávó feláll a pult mögé megnyom 1 gombot elindul a zene ő meg ugrál össze vissza a pult mögött és csavargatja a hangerőt (ezek a DJ-k) ,de itt sem szabad általánosítani ,mert vannak olyan DJ-k is akik tényleg kevernek ,meg mindenféle kórságot művelnek a bakelittel ... szóval még itt sem szabad elhamarkodottan ítélni ,habár szerintem 1ik sem kíván nagy fokú tudást ,csak sok gyakorlást...

 

A Rock zene pedig teljesen más dolog ,azt nem szabad 1 topicban melegetni a Disco val ,mert a Rock az 1 élő dolog ,a Disco pedig nem az ,és ezt szerintem mindenki beláthatja ...

 

A magam részéről persze Rock zenét szeretem ,meg jáccom is ,de ismerek nagyon tehetséges "gépzenét " szerkesztőket is ,és tudom ,h 1 jó szám összehozása ott sem kis munka ,ha tényleg egyedit alkotnak

 

a Remixekről meg nem is beszélek ,azt szídhatjátok nyugodtan :D

Link to comment
Share on other sites

Remixet is lehet alaposan csinálni, az alapoktól felépítve.

 

Én szeretem a remixeket. Mert szeretetem azokat a régi számokat újra hangszerelve hallani, amit régiként is nagy élvezettel halgattam.

 

És ne hogy azt hidjétek, hogyha meghallotok egy számot a Sláger rádióban az az eredeti szám. Millió olyan szám van, ami már a Slágerben is feldolgozásként szól. Tehát volt egy elöbbi változata.

Szóval egy számnak lehet mind a 3 generációban lévő változata.

 

Tehát én abszolult nem itélem el ha egy számot újra megcsinálnak, faxául. Amúgy meg rockban is van ilyen. ;)

Link to comment
Share on other sites

szerintem ebből megint veszkedés lesz!de akkor én már hol vagyok? :D:D:D

 

 

szerintem ebből megint veszkedés lesz!de akkor én már hol vagyok? :D:D:D

ja és:

"Ameddig a Föld kerek, mindig lesznek ROCKEREK"-ehhez csak annyit hogy:

Mivan akkor ha a föld lakosságát kipusztítja egy hatalmas ALIEN TIRANOSSAURUS keverék....akkor is kerek lesz a Föld de erősem kétlem hogy maradnának Rockerek! :D:D ......meg más sem!

 

Link to comment
Share on other sites

Ebben az esetben megfordítjuk a tételt ,és kijön "Amíg a Rockerek ,mindig lesz a Föld Kerek" vagy valami ilyesmi...

de ha tudományosan állunk hozzá ,akkor mzx= 2/3+1'15x-2y*mx

 

 

a remixekkel csak az a bajom ,h pl ott vannak a jó kis Ákos számok ,erre jön valami Dj Brunner ,vagy Szabi vagy nemtom ki ,aztán fogja beletesz 1 csomó gépdobot ,és teljesen elbaxxa a számot szerintem ...

 

persze itt is vannak ,jók ,de amiről te beszélsz Raziel az nem igazán REMIX ,hanem RE MASTERING -amikor régi számok minőségét feljavítják ...

 

az újra mixelésnél pedig alaposan belenyúlnak a cuccba ...

Link to comment
Share on other sites

jah, én se kedvelem a remixeket.Van egy bikini szám asszem amit rendesen eltoltak.A csákesz hangja olyan volt mintha nem kapna levegőt és ugy énekelne.Na ebben nemtom mi a jó.De van ami jó pl Groove Coverage - Moonlight Shadow...azt jól "újracsinálták".Bírom a csaj hangját :D

Link to comment
Share on other sites

a remixekkel csak az a bajom ,h pl ott vannak a jó kis Ákos számok ,erre jön valami Dj Brunner ,vagy Szabi vagy nemtom ki ,aztán fogja beletesz 1 csomó gépdobot ,és teljesen elbaxxa a számot szerintem ...

 

persze itt is vannak ,jók ,de amiről te beszélsz Raziel az nem igazán REMIX ,hanem RE MASTERING -amikor régi számok minőségét feljavítják ...

 

az újra mixelésnél pedig alaposan belenyúlnak a cuccba ...

 

Hát igen sok fajta remix van. Nem én arról is beszéltem amikor fognak egy régi dallamot vagy esetleg a régi hangsávját. És abból csinálnak új zenét. Az igazi Re Masterelések az igazi zene és hang sávokkal dolgoznak, de ez ritka nagyon.

 

Nem tudom melyik Ákos számra gondoltál, meghalgatnám melyikre mondtad.

Ha meg tényleg elbaszta, akkor így járt. A jogot gondolom megvette. Meg amúgy is, rocker vagy ne halgass ilyeneket (csak az eredetit halgathatod)! ;):) hihi

 

Na mind1. Én szeretem és meghalgatom a remixeket. Hisz ezek régi számok a kornak megfelelő stílusban. Lehet vannak rosszak közötte, de ezt rockerként nehezen tudod eldönteni.

Link to comment
Share on other sites

szerintem ebből megint veszkedés lesz!de akkor én már hol vagyok? :D:D:D

szerintem ebből megint veszkedés lesz!de akkor én már hol vagyok? :D:D:D

ja és:

"Ameddig a Föld kerek, mindig lesznek ROCKEREK"-ehhez csak annyit hogy:

Mivan akkor ha a föld lakosságát kipusztítja egy hatalmas ALIEN TIRANOSSAURUS keverék....akkor is kerek lesz a Föld de erősem kétlem hogy maradnának Rockerek! :D:D ......meg más sem!

 

A rock örök és hallhatatlan. Rock ot Alienek nem tudják elpusztítani :D ahhoz gyöszödt kis gyíkok :D

Link to comment
Share on other sites

Attól, hogy valaki discó zenét hallgat még nem rossz ember. pl. lehet egy rapper, rocker is ugyanugy drogos, gang alak, mint egy discós. Én mégsem általánosítok. Nincsen előítéletem a zenei stílus miatt. Előítéletem max. olyan esetben, ha a zenei előadó nyiltan szélsőségekre bíztat, és embertelenségre, kegyetlenségre ingerel. Attól, hogy valaki nem szereti a discót még nem kell verni a nyálát egyeseknek. :angry:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.



×
×
  • Create New...