Jump to content
PirateClub.hu

Ethernet Mini Switch Segítség!


Recommended Posts

Sziasztok! Először is, köszi hogy benéztél & elolvastad a köszönésemet! B)

 

Lenne egy egyszerű, ám mégis bonyolult kérdésem.

Hogyan lehet egy 8 portos Switchel netet megosztani? Ne mondjátok, hogy vegyek routert.. me szegíny vagyok.

Ha a switchre kötöm a kábelnetet, akkor a DHCP automatice ad az egyik gépnek IP címet, stb-t, DE a másiknak nem, vagyis egy darabig villog a hálókártya, hogy várja a jelet.. de megunkja.. aztán szasz! :rolleyes:

 

5letek?

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Szviccsen két módon tucc netet keresztülpréselni : vagy egy rúter egy lan portjára kötöd ami most neked se nem túl optimáli se nem túl értelmes dolog, vagy a másik verzió hogy beüzizel egy szerver gépet. A szerverbe belemegy a net egy hálókártyán, a másik karin pedig a szviccs van, és akkor a pcn lessz a dhcp szerver meg minden ami a lan-wan oldali kapcsolathoz köll. Erre egy 386-os is bőven sok. Rittyentesz rá rg ylinux szervert, és már szól is a net. Ráadásul ezt a gépet egyéb fícsörökre is tudod majd használni: mintpölö letöltőszerver, levlészerver, vagy az ftp-s cuccaidat arra teszed....

Ha részletesebben is érdekel akkor utánanézek neked de akkor pingeljél nekem egy privi levelet hogy tudjam hogy érdekel.

Link to comment
Share on other sites

Sokkal egyszerűbb és átláthatóbb lenne egy router, de ha nem akarsz erre pénzt költeni (kb 4000Ft) akkor egyszerűen tegyél 1 másik hálókártyát is a gépbe és állítsd be a Windowsos internetmegosztást. A módszer nagy hátránya, hogy a netmegosztó gépnek mennie kell ha a másikról el akarják érni az internetet.

Link to comment
Share on other sites

pontosan...de swiccsel nem lehet megcsinálni...

nálunk is régen a tesóm gépében 2hálókari volt...

1hátránya volt:ha nem volt benyomva a gépe,akkor nem tudtam netezni...,és ha éppen bedühödött,letiltotta a 2.hálókarit...és megint nem tudtam netezni :(

ezért jobb a router ;)amit már 5E ft körül megkaphatsz...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...