Jump to content
PirateClub.hu

Midi Szintetizátor


Cekla
 Share

Recommended Posts

Sziasztok, az a problémám, hogy szereztem egy ősrégi szintetizátort, névszerint: Casio CTK-541, és rákötöttem a gépre, a hangkártya bemenetelére. Nem tom, hogy oda kell-e kötni, ezt tartom valószínűnek. Reasonnel próbálkoztam eddig, de nem észlelte sehogy sem.

Milyen progit használjak, és hogy kössem össze a gépet a cuccal? előre is köszi a segítséget

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
  • 2 weeks later...

Nekem is hasonló problémám van! Van egy Yamaha An1X-em amit egy midi kábellel kötöttem össze a géppel.(2 tuer ha jól tom a szintibe és egy joystick a gépbe) Ez így önmagában lószart se csinál! Hogyan tom én ezt összekötni mondjuk a Frutti Loops 6-al??? Ja és nem csak ezzel próbáltam hanem egy Korg I4s-el is. De nem naon értek ehez a részéhez a lovaknak. Nagyon kéne a segícségetek. Előre is thx.

Link to comment
Share on other sites

Midi in és out din megy a szintibe általába,és a hangkártyába pedig egy kis lapos, megy a gamepoprtba.

Utána a zeneszerkesztőprogiba a device setup-ba bogarásszál, ott megfogod találni a szintid tipusát(cubase).

A fent leírt progit nem ismerem de ha elküldöd vagy felteszed akkor kipróbálom azon is. :)

Link to comment
Share on other sites

Naon thx a helpet, de nem használok Cubase-t! viszont a programok topicjában a tutorialoknak benne van Flanger jóvoltából az FL Studio 6! Itt a link ami ott van:

törölve

Ha leírnád pontosan hogy hogyan is kell azt naon megköszönném. Merthátügye Big Nagy láma vaok. megilyenek.

Módosította DJ Z-Project
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Ha fruity loops-ba külső audio hardver-t akarsz kötni ki kell választani a sávon a 6-osban az effekt betöltési szekció felett azt hogy melyik sávon jön a jel nálam e-mu 0404-es kártyával tökéletesen műxik ha rárakom a korg grooveboxomat de igazándiból az ableton yobb e téren mert ott a csúszásást is be tod állítani a jelnek úgí tuti pontos a dolog lehet kicsit zagyva volt ez most de kb 10 perce keltem sorry

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

nekem is hasonló problémám van. egy jamaha djx2 őt akarok a gépre kötni ami egy midi kontroller is. van is hozzá midi kábelem (edirol um-1x) fel is tettem a drivert fruit loop fel is ismeri inputnál. és itt meg is áll a tudomány mert ugyanis ennél többet nem csinál. nem tudna valaki segíteni abba hogy amit játszanék azt valahogy betenni hogy lehetne? előre is köszi:)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Állítsd be a gépeden a Start menü/Beállítások/Vezérlőpult/Hangok/Audio/Eszközök/Midi eszköznek a hangszeredet. Valszeg Digital Keyboard lesz. Ha a Yamahán van lehetőséged, állítsd be, hogy a billentyű jele kimenjen. Mert télleg megáll a dolog, ha mint eszközt felismeri, de nincs illesztve (ja kell még egy midi illesztő soft is telepítve), és a billentyű digitális jelcsomagjait nem veszi a gép.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...