Jump to content
PirateClub.hu

Éneksáv, Rapsáv Otthoni Cuccal!


Reach
 Share

Recommended Posts

Hellóka!

 

Két gondolat bánt engemet:

1. Gyakran jártam profi stúdiókban egy időben, az utóbbi időben erre nem jut zsém. Itthon van egy profi mikrofonom, s mikor használatba vettem, elég "szép" zajszint volt a felvétel alatt (úgy hívják broom, nem tudom így írják-e: "brúm"?). Nincs profi cuccom itthon még (mondom nincs pénzem :D) csak cseszett jó programjaim, hála orosz barátainknak. :D Próbáltam én mindennel felvenni, Sony Soundforge-dzsal, GoldWave-vel, Dexsterrel, meg amit eltudtok képzelni, ott volt a brúúúúúm. Mondom remek, tuti, hogy a hangkártya a szar. Jó-jó, tudom én, lekell szűrni, egy egyszerű mozdulat, egyszerű beállítás és pikk-pakk nincs ott... Csak rohadtul unom, hogy minden egyes felvételnél azzal kezdhetem, hogy leszűröm (amivel tuti, hogy ha nem is a jól hallható tartományból, de veszítek a "hasznos" anyagból is). Igazából azt szeretném megtudni, hogy van-e olyan eszköz amivel ezt automatikusan letudom szűrni felvételkor... Illetve lehet hogy nem is a hangkártya a hibás, hanem valami más a gépemben? :unsure: Jellegzetesen elektromos eredetű a zaj, szóval nem külső hangforrásból jön. Elektromos-zümmögés.

(Tudom, ez legyen a legnagyobb problémám, de idegesít. :D) És milyen hangkártya a jó hangkártya erre a célra, "ócsóért"? : P

 

2. Ez valamivel "komolyabb" kérdés: Tudtok nekem olyan programot ajánlani/mutatni, ami egy hangprocesszor számítógépes változata? Több éven dolgoztam egy hangprocesszorral, egy többszázezres kütyüvel a lábam mellett az asztalban, pontosan tudom hogy mi az és hogy mire jó (nem vagyok hülyegyerek - a félreértések elkerülése végett)... Na ilyenre lenne szükségem program-változatban (lévén jelenleg nincs pénzem venni csak úgy egyet :D)... : PP

 

Hm, most látom csak, hogy mennyire nincs pénzem... Azt hiszem, újra elkezdek dolgozni! : ))

Addig is várom a segítségeteket, tanácsaitokat, ötleteiteket!

Előre is köszönöm szépen!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

A zajszintet a denoiser nevü progival tudod megszüntetni de ne innen indulj el hanem a hangkártyátdtól.

A creativ sb live tökéletes hangkártya neked 5000ft-tól10000ftig.Én is ezt használom.A sound forge jó azt tartsd meg.Feltölteném neked vagyis felrakom de még nem tudom, hogy kell ide felrakni valamit.De egy két nap és megtudom.Szóval a sound forgeban tudod használni a denoisert(ha felraktam)De ha meg van az sblive kártyád onnantól kezdve felesleges!!!Ehhez küldök egy mbl nevü progit amit stúdiókban használnak ez olyan dinamikát lök a hangodra, hogy megőrűlsz. Most pedig szét nézek, hogy hogy kell ide felrakni valamit.

 

Figyelj ide raktam fel az biztos remélem ott is marad.

 

 

Törölve!

 

ok ott van működik ez az mbl4 aztán vigyázni rá!

Itt a denoiser.

 

 

 

Törölve!

Módosította DJ Z-Project
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ez nagyon jó amit írtál.2évig én is ezt éreztem minden zenémen hogy nem elég dinamikus :huh: Mindig csak egy olyan 85%ig értem el a hatást.De utánna megszereztem a cubase-t(bármelyik verziója jó én az sx-et használom)Ezzel feltudod huzni jól a zenét nem fog torzitani.Figyelni kell arra hogy a dobhoz milyen bass kerül ezzel napokig el lehet babrálni: A lényeg, hogy ha meg van a dob és rá teszed a bass-t akkor a bass meg legyen vágva.Az összes magasat le kell húzni róla 20khz-ig(SOund Forge).Igy kell a dobra tenni :lol: Utánna jöhet a szóló meg a többi aminél pont forditott a helyzet ezeknél meg a bass -t kell lehuzni.De van amelyiknél csak egyszerüen közép szól a szólóban.Szóval a hangtartományban arra kell figyelni hogy ne nagyon szóljon eg yfrekvencián több minden, mert összefog adódni és akkor nem tudod jól felhuzni a hangerőt.Egyébként ha felrakod ezt a reasont meg nézném én is hogy mit tud mert lali25nek is én segítek és ő is azt használja.Ha gondolod fel veszlek téged is msnre :lol: keletiklan@freemail.hu

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...
  • 3 weeks later...

Hali!

Én egy olyat szeretnék ( talán segítségre lelek ) hogy egy jó kis hiphop alapot csinálni magamnak, majd mikrofonnal felvinni a szöveget a lehető legkissebb mellékzajjal, ja és itthon... Légyszi írjátok le hogy úgy mégis milyen programokkal áljak neki az alapkészítésnek, a hangfelvételnek, a zajszűrésnek meg ilyenek. Köszönöm a segítséget előre is :)

 

 

Ez a denoiser ez virtos denoiser ? mráminta teljes neve ? mert próbálom beszerezni a progikat... :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...