Jump to content
PirateClub.hu

Ford Mustang Eleanor!


ALAP
 Share

Recommended Posts

Azthiszem ezt a 725 lóerős izomautót nem kell bemutatnom senkinek...

de aki mégsem ismerné ,annak el kell mondani ,h a Shelby Mustang a világ egyik leggyorsabb (és legdrágább) utcai autója ...

Super sneak /azaz a 725 lóerős/ verzióból mindössze 75 készült ...

a kocsit Chip Foose tervezte ,és a célja az volt ,hogy a Carol Shelby féle Ford Mustangokat új ,modern formába varázsolja ...

Az autó a Gone in 60, azaz a Tolvajtempóban tűnt fel először ,és azóta a Uniqe performance hot rod építő cég gyárgya őket ...

Igazi tuning csemege az ilyen autó ,mert régi Mustang alapokra dolgozzák rá az extrém külsőt :D

 

 

677.jpg

3738.jpg

3735.jpg

 

http://img.exigo.com/public/15/websites/38/images/img-13.jpg

http://www.carmemories.com/images/dbimages/2455.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ez a verda számomra nem csak 1 autó, ez 1 műalkotás! Gyönyörű. És gyors, nagyon! Amúgy ezt a kasznit nem teljes mértékben Foose találta ki! Ez a gép már volt régebben is, de nagyon-nagyon-nagyon kevés ép képviselőjük maradt :( , ez az Eleanor csak a filmre lett tervezve meg afféle tisztelgséként az eredetije a Shelby Mustang 550 előtt. Nekem 1 ienem lenne....... YObban vigyáznék rá mint az életemre! Akár az USA elnöke is lehet vki de meghúzná az oldalát, vagy csak összetapizná a fényezést az én Eleanor-omon, és ott helyben folytanám meg az ziher! :D

Link to comment
Share on other sites

Az nem csoda hogyha egy 725 lóerős autónál kicsit megolvad a motorháztető meg minden ilyesmi. ROhatt meleg lehet olyankor odabent :D:D Valami hűtési hiba f***om és vége. A kocsit eredetileg maga Shelby tervezte Chip meg megpakolta mindennel. Hát ez van ha két profi összedolgozik.

Módosította majlimate
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Hű de gyönyörű autó. A Mustang az egyik kedvencem. Nem tudok elképzelni olyan embert, akinek nem kellene egy ilyen autó. Én motor mániás vagyok, de az autók ért is oda vagyok. Most beülnék és rögtön huznék el vele csajozni.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
:D hát igen ,ez a baj :)
Link to comment
Share on other sites

Ház igen gyönyörűek ezek az amcsi csodák ha megtehetném nekem is valami hasonló izomautóm lenne :D

 

Volt a minap a tv ben egy film amiben mondták hogy egy Eleanor 1,2 - 1,8 millió dolcsi között mozog felszereltségtől függöen, szal olyan 260 - 400 millió forint. Uraim lehet gyüjtögetni :D

 

Jah és ez sehol nincs a világ legdrágább kocsijához képest ami egy 1920 on akárhányas teljesen eredeti Rolls aminek a felbecsült értéke 40 milkó dollár azaz olyan 8,8 milliárd forintocska :) Ez kb. 30 Bugatti veyron ára azé nem semmi :D

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 4 months later...
  • 4 weeks later...

Szerintem is ,habár én egy Hemi Cuda-t is elfogadnék :D

vagy 1 Chevy Camaro -t

Link to comment
Share on other sites

hát... én nem tom, azért a csukott tetejű cobra jobb gép :) meg abból az az 1600 lovas változat... ajjajj :P bár sztem 400 lónál nem kell több és az sem első vagy hátsókerékre hanem összkerékre téve... elsőkeréken 200 kezelhető, hátsón mondjuk hogy 300... de több... meg alapból minek?

 

vagypedig shelby bácsi saját- most elkelt (5.5 millió dolcsi)- cobrája... 800 ló...

 

Eleanor megszületése

 

 

Ezt a kis kiegészítést csak az érdekesség kedvéért tűzöm be. Egy régi film remake-je született meg. A Tolvajtempó című film (Gone in 60 seconds).Ennek a filmek különlegessége egy Shelby GT 500 -as melyet kifejezetten a film kedvéért épített több amerikai autótervező,köztük Chip Foose. A filmben szereplő autónak faburkolatú kormánya,különleges felnijei és nitróbefecskendezője volt.Természetesen ezeket Shelby GT 500-asában nem találjuk meg. Ezt felismerve a Uniqe Performance elkezdte gyártani a Shelby GT 500 E-t azaz Eleanor-t. A motorválasztékés a teljesítmény lenyűgöző, a teljesítményea modelltől függően 400-és 750 lóerő között lehet.

 

na elvileg ez az igaz sztori!

Link to comment
Share on other sites

Ja a Rides nevű dokumentum film sorozatban általában Chip Foose ról van szó , és abban én is hallottam ,h ő is besegített a tervezésbe ...

 

A Unique performance 1ébként azóta főleg a Shelby GT 500 E változatainak elkészítéséből él :D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Eddig sokan beszéltak a kocsi áráról. De valaki gondoltbele hogy mennyi fenntartani? 30Km eszik 12l. Az alapból 3600HUf/nap és még nem is mentél vele sokat. Az 30X 3600=108.000HUf/hó. Na és akkor jönnek ilyenek hogy zöldkártya.....

Sztem évi 2,5 millába bennevan egy ilyen kocsi.

 

Most végig néztem a képeket mert edig nem hozta be. Eddig csak simán tetszett. De mostmár kelll. Ha nyerek a lotttón akkor veszek belöle 2DB-t. 725Le?(szubjektív megjegyzés: akarom, akarom, kell!!)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

ott voltam Szegeden, és Eleanor is ott volt... felejthetetlen... kár, hogy hatalmas tömeg volt folyamatosan körülötte, de azért csináltam róla képeket, majd feltöltöm!

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Nekem is ez a kedvencem! :) MInden tiszteletem Carroll Shelby-nek, hogy megalkodta ezt a kocsit a világnak! Ha nyernék a lottón énis egy Super Snake-et vennék, aztán bejárnám vele a világot, hazafelé Németországba megnézném mit is tud. :P Csak az a baj hogy eddig még álom.

 

Hátterek:(hátha kell valakinek ;) )

http://kepfeltoltes.hu/071230/GT500_1280x800_8_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/071230/eleanor_king_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/071230/oldal_king_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

 

 

Módosította Silverr
Tilos a direkt link,code tag használata kötelező!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...