Jump to content
PirateClub.hu

Videókártya vásárlás ajánló,vélemények!


 Share

Recommended Posts

Sziasztok!

 

Énis videókarit szeretnék venni, de nem vagyok benne annyira mint ti. Igazából játékra kéne most egy NVIDIA Geforce 8600GT (256) ami már nem igazán viszi a mostani játékokat. Itt a gépem:

 

CPU: DualCore Intel Core 2 Duo E8400, 2666 MHz (8 x 333)

2gb ram

Alaplap: Gigabyte GA-P35-S3 (3 PCI, 3 PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 4 DDR2 DIMM, Audio, Gigabit LAN)

 

KB 50 ezerig néznék videokártyát

 

Én is mindenképpen egy 4870-es Radeon-t ajánlanék 1GB memóriával, ahogy kulcsar1 kolléga is! ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Sziasztok, új gépet vennék, a másik topicba már leirta unokatesóm :) Egy Sapphire 4870 1GB DDR5 VAPOR-X videokártyához milyen monitort ajánlanátok, ami kihasználja a videokártyát? Árban kb olyan 25-35 körülire gondoltam és 19 colosra, kösz

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Sziasztok!

Azt akarom kérdezni hogy ez a videokártya PCIe Geforce 9800GT, 1 GB DDR3 jó -e a P5KPL-VM asus alaplapra (PCI-s) vagy nem?

 

http://jtc.hu/termekek/58741869/Gigabyte_N9800GT_OC_1GB_GDDR3_256_bit_HDMI_VGA_DVI_PCI_E_2_0.html

 

http://asus.hu/product.aspx?P_ID=i5ktecSJbqQKaa0x&templete=2

 

Pentium Dual Core E2180(2.0GHz,800FSB,L2 1MB,M0)

1Gb ram

táp 400W-os

 

Pls ,help

Módosította Dadus
Link to comment
Share on other sites

pl egy HD4850 512MB-ost.

ezzekhez van átalakitó?

mert nekem másik fajta a monitorom vagyis (VGA kék)

 

Sapphire Radeon HD4850 512MB GDDR3 (PCX) Lite

http://jtc.hu/termekek/58738743/Sapphire_Radeon_HD4850_512MB_GDDR3_PCX_Lite.html

Sapphire Radeon HD4850 Toxic 512MB GDDR3 (PCX) Full

http://jtc.hu/termekek/58738960/Sapphire_Radeon_HD4850_Toxic_512MB_GDDR3_PCX_Full.html

 

Asus Extreme Radeon HD 4850 512MB DDR3, Glaciator (PCX)

http://jtc.hu/termekek/58739374/Asus_Extreme_Radeon_HD_4850_512MB_DDR3_Glaciator_PCX_.html

 

http://www.amd.com/us/products/desktop/graphics/ati-radeon-hd-4000/hd-4850/Pages/ati-radeon-hd-4850-system-requirements.aspx

Link to comment
Share on other sites

Szia!

 

Ajánlom figyelmedbe a Sapphire által gyártott HD4850-est Vapor-X-es változatát!

Ugyanis ez a kártya igen melegedős, és ezen a Vapor-X változaton tökéletesített hűtő van!

 

A tápot pedig minden féleképp cseréld le, mert a Codegen 300-asod alatt meg sem fog mozdulni a géped, ha beleteszed az új kártyát (akármilyen mai VGA-t veszel, nem fogja elbírni a táp!!! Akár 9800-at, akár HD kártyát veszel)

Link to comment
Share on other sites

hali!

az elején azt írta a tápra h 400wattos,az meg simán el viszi még így sem fog kb. 300 wattnál többet enni a konfigja...

a videokártyában pedig én is ezt a vapor-x es hd4850,vagy egy hd4850 sapphire editiont vagy egy His HD4850 IceQ4 et ajánlanék.ugyanis ahogy chipi mondta a vapor-x en tényleg nagyon jó a hűtése van ugyan úgy ahogy a sapphire editionnek,de ami nekem is van hd4850 ez az iceq4 turbo,ezen kiválló hűtés van és gyárilag nagyobb órajelekkel van belőve,és így jobban viszi a játékokat mint a sapphire edition vagy vapor-x.szerintem nézz utánna valamlyik atinak és tényleg jobbak mint a 9800gt.

Link to comment
Share on other sites

Codegen

model:300XA

 

 

Igazad van, csak összekevertem a modelleket!

Akkor sem fogja elbírni, a 400W codegen!

 

12V ágon 16A, ami egen kevéske!

És valószínűleg a védelemmel sincs nagyon eleresztve!

 

Nem szeretnék tápegység vitát nyitni, ez csak tanács, vagy megfogadja, vagy nem!

Link to comment
Share on other sites

Halioka! Én Mostvetem 1 :

PowerColor AMD-ATi RadeOn HD3650 512MB GDDR3

 

Igazat mondva nagyon komoly kari ! nekem kimondottan Gamera kellet!

http://www.overclock3d.net/reviews.php?/gpu_displays/powercolor_hd3650_extreme_pcs_edition/1

 

Az Ára 14.e-ft volt! Most Épen PS3 mas gamekat nyomok a Pcmen! Probáljátok ki nem minden pc futnak a Playstationos gamek de nekm még mielött ez nem volt meg akkor futtotak a ps2es játékok ezekkel: 512mb Ram , Ati Randeon 9550 pro , 3gh proci ! most van 2gb ram és 512mb videokari!

 

A létezö legjob és legujjabb játékok is futna a gépemen ! sztem leggjobb kari ez !

Link to comment
Share on other sites

Ha van rá kb 10-ezer forintod, akkor inkább cserélj!

Lehet hogy nem lesz semmi baja az új kártyádnak a régi codegen táppal, de az is lehet hogy szénné égeti az újonnan vásárolt VGA-t + esetleg egy két alkatrészt is, aminek szerintem nem nagyon örülnél!

 

Én ezt használom, és csak ajánlani tudom!

http://ipon.hu/webshop/product/gigabyte_superb_460w/23667

Link to comment
Share on other sites

Igazad van, csak összekevertem a modelleket!

Akkor sem fogja elbírni, a 400W codegen!

 

12V ágon 16A, ami egen kevéske!

És valószínűleg a védelemmel sincs nagyon eleresztve!

 

Nem szeretnék tápegység vitát nyitni, ez csak tanács, vagy megfogadja, vagy nem!

 

hali!

én dolgoztam nyári melóban 3 hétig számtek boltban és volt egy olyan srác aki hd4870 et vitt el egy 400 wattos micase táppal mellett egy e8400 as proci 3 gb rammal 1 160 as vinyóval.azóta is simán megy neki a gépe...szóval nem hinném h egy hd4850 nél problémák lennének :D...egyébként a noname táp is ugyan olyan mint egy chieftek vagy bármi más,ugyan úgy tönkre mehet a chieftec vagy ocz mint egy noname.de azért érdemes venni a noname tápokba egy túlfeszültéség védőt,ami elnyeli az áramot túlfeszültség esetén.és így nem lessz sokkal másabb a tápod egy chieftectől,csak annyi h a chiftecnek tényleg megbízhatóbbak az alkatrészei.

 

u.i.: EGY TÁPON NEM AZT KELL NÉZNI H HÁNY WATTOS...hanem azt h áganként mennyi AMPER-t ad le.

Link to comment
Share on other sites

Halioka! Én Mostvetem 1 :

PowerColor AMD-ATi RadeOn HD3650 512MB GDDR3

 

Igazat mondva nagyon komoly kari ! nekem kimondottan Gamera kellet!

http://www.overclock3d.net/reviews.php?/gpu_displays/powercolor_hd3650_extreme_pcs_edition/1

 

Az Ára 14.e-ft volt! Most Épen PS3 mas gamekat nyomok a Pcmen! Probáljátok ki nem minden pc futnak a Playstationos gamek de nekm még mielött ez nem volt meg akkor futtotak a ps2es játékok ezekkel: 512mb Ram , Ati Randeon 9550 pro , 3gh proci ! most van 2gb ram és 512mb videokari!

 

A létezö legjob és legujjabb játékok is futna a gépemen ! sztem leggjobb kari ez !

 

hali!

hát ha játékra akarod akkor nem ezzel a kártyával indítanék.nem olyan rossz kis kari csak 1 év mulva már csak mediumon vagy minumumon fognak elfutni a komolyabb gamek.nem tudom h hogyan áltok anyagilag de ha még szánsz rá pár ezer forintot akkor inkább vegyél egy ati hd4830 at,de ajánlott a 4850,vagy ha nvidia párti vagy akkor egy 9600gt is simán megteszi.

Link to comment
Share on other sites

Ha van rá kb 10-ezer forintod, akkor inkább cserélj!

Lehet hogy nem lesz semmi baja az új kártyádnak a régi codegen táppal, de az is lehet hogy szénné égeti az újonnan vásárolt VGA-t + esetleg egy két alkatrészt is, aminek szerintem nem nagyon örülnél!

 

Én ezt használom, és csak ajánlani tudom!

http://ipon.hu/webshop/product/gigabyte_superb_460w/23667

 

ez a táp tényleg nagyon jó én is csak ajánlani tudom mindenkinek.

KBJ1 ha nem veszel új tápot csak kártyát akkor sem kell tartanod attól h lesül a karid vagy a tápod... :)

minden 2007 után legyártott kártyán van egy biztosnsági mód ami akkor kapcsol be ha nem elegendő az áram ellátásod.ha viszont tényleg nem elég akkor amint belépsz az operációs rendszerbe a drivered ki fog dobni egy ablakot h nem elegendő a feszülséged így a vga-d egy energia takarékosabb módba váltott át és ez befolyásolja a vga teljesítményét,kb ezt fogja kidobni és ha ezt írja akkor tényleg cserélni kell a tápot... :(

DE MINDEN ESETRE KÉRDEZZ MEG EGY HOZZÁ ÉRTŐ SZEMÉLYT,mondjuk a helyi számtek boltban...

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

Adott egy Gainward 8800GTS/512 kártya. Ajánlottak helyette egy Sapphire HD 4870 1Gb kártyát.

Kérdések: Van értelme a cserének? A két kártya között a fogyasztáskülönbség? (Vagyis elbirja a jelenlegi tápom (Enermax420W) a másik vga-t?) Elég a gyári hűtő vagy csak a Vapor-X-es hűtős változatra váltsak?

Lenne látható különbség (gondolom igen) a két kártya között?

Köszönöm a válaszokat előre is.

Link to comment
Share on other sites

Igen, a csere nagyon ajánlott ha jó áron hozzá tudsz jutni! A 4870-es jóval erősebb és gyorsabb, mint az említett 8800 GTS.

A gyári hűtő sem rossz, de ha van rá lehetőség, akkor inkább a Vapor X-es változatot válaszd!

Igen, látható, kiemelkedő teljesítmény javulás várható!

Link to comment
Share on other sites

hali!

aquir77:

igen tényleg ajánlott lecserélni a kártyádat...de,ha ati kártyát veszel,akkor én a helyedbe nem vapor-x et vennék,hanem a HIS-től az IceQ4 et,igaz a vapor-x nek nagyon jó a hűtése de ugyan annyit tud mint a többi hd4870, ellenben a hissel amit gyárilag többet teljesít mint az összes többi ATI 4870.

érdemes úgy is gonolkozni,persze csak ha gigabyte alaplapod van, hogy nem vapor-x es és nem his kártyát veszel hanem a gigabyte lap mellé egy gigabyte kártyát,ugyanis a legtöbb gigabyte kártyában van TURBO FORCE,amit csak akkor tudsz beállítani ha van gigabyte lapod.ez a turbo force 30% al meg tudja növelni a videokártyád teljesítményét,tehát ha gigabyte lapod van akkor szerintem csak a gigabyte vga jöhet szóba :)

 

Link to comment
Share on other sites

Ennek a 30% marketing fogásnak nehogy bedőlj!

Amúgy meg a Vapor X-es változatból is van tuningolt, de itt nem ez a lényeg. Azért nem ajánlottam az IceQ4+-t, mert annak nevetséges ára van itthon. Igaz, hogy annak van a legjobb hűtője, de semmivel sem gyorsabb, mint a Vapor X, hiszen abból is van referencia változat.

Ha ennyire a tuning barátja vagy, akkor érdemesebb lett volna rögtön egy 4890-et ajánlani.

Az, hogy az alaplap és a videokártya gyártója milyen, az független egymástól, vagyis teljesen mindegy, nem kell megegyeznie.

Link to comment
Share on other sites

Igen Gigabyte P35 DS4-es lapom van amit jómúltkor Chipi és Dadus segitségével fel is lett húzva a procija. Ritkán kapcsolom be a gépet, de mikor bekapcsoláskor, látom hogy a gép alapértéken megy, de nem értem miért, és mikor állt vissza.

Amúgy, hogy milyen tipus lesz az még képlékeny. De 20-nál többet nem szánok rá.

A 4890kiesett az ára miatt, mert kb. annyiért kaptam volna egy 4870X2 kártya is, de az már nekem sok, mert tápcserét is igényel. Meg a villanyórát is jobban megpörgeti.(1280*1024 a max. felbontása a monitoromnak)

A kártya melegedése miatt gondoltam a Vapor X-re (persze, ha ez a gyártó lesz a győztes)

Link to comment
Share on other sites

Szia aquir77 !

 

Nagy valószínűséggel a géped azért állt vissza alapra, mert kevés a VCore értéke, de persze a pontos diagnózishoz tudni kellene a konkrét BIOS beállításokat, amelynél ez a visszaállás megtörtént.

 

Üdv.: Dadus

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...