Jump to content
PirateClub.hu

Videókártya vásárlás ajánló,vélemények!


 Share

Recommended Posts

Sziasztok! Olvasgattam vissza, de nem vagyok magamban biztos. Újítani szeretném a videókártyámat.

Jelenleg egy abit kn9s alaplapom van sima galaxy 6600-ossal. A chipset nforce 550-es.

Köbö 20-at szánnék rá, és kinéztem a HD4670-est, vagy a GF8600 GT-t.

 

Az ATI nem fog összeakadni az nforce-os chipsettel? És ha nem akad össze, mennyire tudom kihasználni? (az alaplap x16-os, nem pcie 2-es)

 

Mit ajánlotok?

 

 

a gép:

abit kn9s alaplap / integrált hangkártya és hálókártya

amd athlon 64 3500+

1gb ddr2 800Mhz ram

nvidia galaxy 6600 128mb

asszem ennyi :)

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok! Olvasgattam vissza, de nem vagyok magamban biztos. Újítani szeretném a videókártyámat.

Jelenleg egy abit kn9s alaplapom van sima galaxy 6600-ossal. A chipset nforce 550-es.

Köbö 20-at szánnék rá, és kinéztem a HD4670-est, vagy a GF8600 GT-t.

 

Az ATI nem fog összeakadni az nforce-os chipsettel? És ha nem akad össze, mennyire tudom kihasználni? (az alaplap x16-os, nem pcie 2-es)

 

Mit ajánlotok?

 

 

a gép:

abit kn9s alaplap / integrált hangkártya és hálókártya

amd athlon 64 3500+

1gb ddr2 800Mhz ram

nvidia galaxy 6600 128mb

asszem ennyi :)

 

nem fog.... én az ati-t választanám

Link to comment
Share on other sites

Hello!!!

 

Egyszeű rövid kérdésem lenne :D

Szerintetek: Zotac 9800GT 512Mbyte DDR3 29.940Ft

vagy Gainward 9800GT 512byte DDR3 29.700Ft

A Zotac-ot többen dícsérték az emelt órajelei miatt, szeintetek? :)

A kártya egy Asus Striker Extrme alaplapbal lesz.

Ez lehet hogy OFF, de még anyit megkérdeznék, hogy milyen proci tudja ezt kihajtani?

 

Köszönöm a válaszaitokat előre is!!! :)

 

üdv.:miszkyy

 

Link to comment
Share on other sites

Hali!

 

Nekem is lenne egy hasonló kérdésem :D

Szerintetek a Zotac 8800GT 512MB 256bit DDR3 PCI-E vagy a MSI N9800GT-T2D512-OC nVidia 9800GT 512MB PCIe videokártya a jobb ?(9800gt csak 7 rugóval több)

 

Köszi előre is a válaszotokat.

 

Szerkesztve: miszkyy most olvasom hogy az aláírásodban egy Zalman CNPS9500 CU LED proci hűtő van le tudnád írni a tapasztalataidat vele kapcsolatban mert én is ilyet szeretnék venni köszi :)

Link to comment
Share on other sites

Pont most olvastam egy külföldi oldalon egy ilyn fórumot, ahol egy srác kérdezte hogy ezek közül melyik a jobb!

 

Elég sokan a HD4850-re szavaznak!És van egy link ahol sorba rakták a VGA-kat erősségsorrendben!

 

http://www.overclock.net/ati/385871-4850-9800gtx-hd4870.html

http://www.overclock.net/graphics-cards-general/270292-graphics-card-ranking-3rd-time-s.html

Link to comment
Share on other sites

Hali!

 

Nekem is lenne egy hasonló kérdésem :D

Szerintetek a Zotac 8800GT 512MB 256bit DDR3 PCI-E vagy a MSI N9800GT-T2D512-OC nVidia 9800GT 512MB PCIe videokártya a jobb ?(9800gt csak 7 rugóval több)

 

Köszi előre is a válaszotokat.

 

Szerkesztve: miszkyy most olvasom hogy az aláírásodban egy Zalman CNPS9500 CU LED proci hűtő van le tudnád írni a tapasztalataidat vele kapcsolatban mert én is ilyet szeretnék venni köszi :)

Ugyanaz a kettő, csak a 9800GT-n 55 nm-es a GPU, meg az MSI mint a nevébe is benne van, gyárilag túlhajtott.

Link to comment
Share on other sites

Nagyon sürgős kérdésem lenne :D:D

Nos az a lényeg, hogy elvileg kapok karácsonyra új számítógépet, és a videokártyája Nvidia 9500GT lesz. Jó videokártya? Vagy maradjak annál az álláspontomnál, hogy Júniusban ujjat veszek bele? Előre is kösz a szakértői véleményeket!

Link to comment
Share on other sites

Én azt szeretném kérdezni,hogy 9800GT jó e az M2N alaplapba(mivel M2N-en 1.1es PCE x16 van, a 9800-nak meg 2.0-ás csatija van). Illetve mekkora táp kell hozzá, és csak alaplaptól vesz fel áramot vagy külön a tápból is vesz?

Szerintetek megéri ez a kártya 35ért?Karácsonyi ajándékom lenne, de tanácstalan vagyok. Amúgy AMD 6000+ és 2giga memóriám van még.

Az a bajom,hogy az új játékoknál magasabb grafikán késik az irányítás. Nem laggol,csak késik az irányítás - 8600gts-em van. Remélem hogy ez a vidikari hibájából van, vagy már az alaplap régi?

Nagyon köszönöm a segítségeket!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Üdv!

Videókártyát szeretnék venni de gőzöm nincs milyet kéne vennem :D

Adjatok tanácsot légyszíves!

A gépem:

Core 2 Duo E8200

2GB Kingston 800mhz Ram

Gigabyte P35-DS4 lap

BFG Tech 9600GT 512mb OC

500W-os Chieftech táp

 

Kártyára olyan 50-60k keret van de hajlok egy drágább modelre is ha megéri.

Fontos hogy passzoljon az X58-as alaplapokba is bár sztem azok is mind PCI-e szabványt használnak de javítsatok ha tévedek.

Link to comment
Share on other sites

A pixmania oldalon találsz.

 

Nos, jelenleg a Radeon 4870-es az egyetlen 1 GPU-s kártya, aminél jelentős teljesítményjavulást okoz(néhány játékban) a kétszeres memóriamennyiség.

Szóval ha nem 4870-est veszel, akkor bőven elég az 512MB, bár ennyivel az említett kártya sem lesz lassú!

Módosította Dadus
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...