Jump to content
PirateClub.hu

Videókártya vásárlás ajánló,vélemények!


 Share

Recommended Posts

megveri? mi az Ultra? kicsit drágább mint a Radeon nem?

DE ez ismét egy értelmetlen vita lesz... mert szemlátomást zöld fátylon keresztül látod a világot. Azt tudom mondani neked is mint anno PXE-nek ész érveket próbálj felhozni a kedvenc gyártód melett (ha már ennyire favorizálod). Ne ilyen „Gef nyert” szövegel, egyáltalán mi ez??! Talán az óvodában vagyunk??!

Módosította Dadus
Link to comment
Share on other sites

1. pontosabban az általad megadott Tweaktown-os linken lévő tesztre... (egyébként az oldal kissé... nekem nem jön be)

 

2. én zöld fátyolon keresztül látom a világot, mások meg piros fátyolon keresztül... de igazából nem ez a lényeg, OK lementem ovisba (SORRY) de azthiszem amit a végén leírtam azzal nem hazudtam, és én csak nagyon tudom azokat sajnálni akiknek nem jut el az agyáig, hogy a legtöbb ember nem milliomos, apuka nem ügyvéd, anyuka nem orvos... szal nem engedheti meg magának, hogy 30 eHUF-nál többet költsön a videókarira... és szerintem azzal nem hazudtam hogy jelenleg 30-ért a 8600GT 70-ért pedig a 8800 GTS 320 MB éri meg.... megjegyzem 50-ért pedig az X1950 :P

 

3. de egyet nem értek, nekem van egy rakat ismerősöm (gondolom neked is :D), lanpartira járok, de nem nagyon láttam még élőben (senkinek a gépében) X***, X1***, vagy X2*** grafikus kártyát, ellenben 6600GT-t , 6800 GT-t SLIben is, sőt 8600-at és 8800-at is (nem akarom magam sztárolni) pusztán arra akarok célozni, hogy nem csak én látom így a dolgokat.

Link to comment
Share on other sites

31E forintért kapsz egy Sapphire X1950Pro-t, a 7600GT minimum 27E forint, a 8600GT 28E (teljesítményre egy hajszálnyit gyorsabb a 8600 a 7600-nál). A kártyák között óriási a teljesítménybeli különbség. Akkor miről beszélünk?

 

Miért érné meg hetvenezer forintot adni egy kártyáért ami még elég (sőt még sok is) de majd kevés lesz? És itt nem a 2900 vs 8800 dologra gondolok, hanem a mindössze 320MB memóriára. Elég karcsú. A 640-es meg már nagyjából egy árban van a 2900XT-vel. Ez utóbbi viszont már gyorsabb, A GTX 40E forintal drágább de csak itt-ott közelíti meg vagy haladja túl a 2900XT (az ultra áráról nem is beszélve). Akkor hol itt a biznisz?

Jelenleg nincs jobb vétel a piacon mint R570 kicsit drágábban R580, bár ez utóbbi bizonyos esetben (1024*768) felesleges.

 

Nekem azért volt X1900XT s most X1950XT, mert a monitorom natív felbontása 1680*1050, így kénytelen vagyok ebben játszani. Ehhez kevés lenne egy 7600GT vagy 7800GS (az X1650XT-ről nem is beszélve).

Persze kicsit lejebb már más a helyzet a 7300GT-nek nincs párja. Mint ahogy anno a 6600GT-vel sem konkurálhatott sokáig az X800-as széria.

De az idő előre haladtával a szoftverek fejlődnek, változnak. Éppen ezért badarség pálcát törni egy gyártó felett, mert hál' istennek hol egyik, hol másik jobb. De az utóbbi időben az ATI jobban előre fejleszt mint az NV. Éppen ezért ha valaki ötvenezer forint felett költ VGA-ra érdmes megnézni mennyire időtálló befektetésről van szó...

 

Az, h. a LAN partin kinek milyen videókártyája van mérvadó? Ez sokkal inkább egyfajta gyermeteg szellemnek tudható be: ha béluskának piros lendkerekes matchbox-a van, akkor pistikének is kell egy (vagy kettő). Nehogy a személyed elleni támadásnak vedd, nálunk a BMT-ben (elsősorban America's Army klán) mindenkinek ATI-ja van. Pedig messze nem vagyunk már gyerekekek. ;)

Másfelöl az NVIDIA-nak tagadhatatlanul jobb a marketingje (hű de sz@r így leírva :) ), illetve nagyobb tőkével is rendelkezik.

Ami persze nem rossz, legalább lendületben tartja a PC-s játékpiacot. Így nagyon sok projektet ők pénzelnek.

Például, mindenki megköszönheti az NV-nek, h. a legtöbb játékban nincs sm3.0-ról 2.0-ra átváltó "kapcsoló". Gondolom keveseket érint...

 

De a topic témája a 2900XT, szerintem jó kártya lenne, egy újra tervezett hűtésel, és esetleg fogyaszthatna kevesebbet is.

 

szerk.: most olvasom a techpowerup-on, h. a HiS kínálatában megjelent az 2900Pro 249USD-be fájana (kb 50E Ft), és csak az órajeleken butítottak:

http://www.techpowerup.com/?39958

Link to comment
Share on other sites

OK. teljes mértékben elismerem hogy most az Ati nagyon nagyot dobott árszínvonallal... tehát kimondom csupa nagy betűvel, hogy AZ ATI X29** ** JOBB MINT AZ ÁRKATEGÓRIÁBAN LÉVŐ GEFEK

de viszont az X19** ** szériának 2 hátránya van: SM3 és DX10 és miért? Én sem pártolom a grafika mindenek felett hozzáállással (CS 1.6 és Source-os vagyok meg BF2.... sajnos amizni nem sokan szeretnek a haverok közül), de sajnos ez van, Colin DIRT, BIOSHOCK, CRYSYS.... és még sorolhatnám.. sajnos az élet a NextGen felé visz el... félre ne értsetek nincs semmi kifogásom a grafika ellen, de ez nem Európa, itt nemnagyon van lóvé új gépre (pl. én....)

Link to comment
Share on other sites

Mi a baja az SM3.0-val a az X19**-as szériának? Szerintem kevered az X800-al. Az SM3.0 X1600-tól felfelé minden ATI kártya tudja.

A 8600-at DX10-el egy kontesztusban használni elég meredek, nem gondolod? Még DX9 alá is kevés.

btw.: Az R600 erősen valószínűsíhetően gyorsabb lesz DX10 alatt mint a G80. Ezt is bőven leírtam már nem fogom mégegyszer... ;)

 

Szerintem nem ártana a számokra nézni:

7600 GT (G73) 8db "csővezeték"; 12/5 pixel/vertex shader egység, 128 Bit-es memória vezérlő, ez így 4480 Pixel Fillrate (Mpixels/s), 22,4 Memória-sávszélesség (GB/s)

8600 GT (G84) 8db "csővezeték"; 32 pixel/vertex shader egység, 128 Bit-es memória vezérlő, ez így 5400 Pixel Fillrate (Mpixels/s), 22,4 Memória-sávszélesség (GB/s)

X1950 Pro (Rv570) 12db "csővezeték"; 36/8 pixel/vertex shader egység, 256 Bit-es memória vezérlő, ez így 6900 Pixel Fillrate (Mpixels/s), 44,2 Memória-sávszélesség (GB/s)

X1950XT (R580) 16db "csővezeték"; 48/8 pixel/vertex shader egység, 256 Bit-es memória vezérlő, ez így 10 000 Pixel Fillrate (Mpixels/s), 57,6 Memória-sávszélesség (GB/s)

/órajeleket nem írtam, azokat úgyis mindenki ismeri./

Link to comment
Share on other sites

Hello!

Naggyából 20, max 25k-ból szeretnék VGA-t, az INNO3D - 8600GT 256MB DDR3 -mat ajánlották, ez 24000.

Viszont megláttam az INNO3D 8500GT 512MB DDR2 -t, ami igaz hogy ddr2-es, de viszont 512Mb, és sokkal olcsóbb is, 18600.

 

Kíváncsi vagyok hogy tényleg többet jelent e az hogy ddr3-mas, minthogy dupla akkora a memóriája. Nem értek hozzá, csak azért kérdezem.

Szóval légyszi segítsetek dönteni, annak is örülök ha ajánlotok egy ezeknél jobbat ugyan ebben az árkategóriában.

Tudom hogy érdemes lenne egy tizessel többet költeni rá, és akkor jobb kártyám lenne, tovább is bírná, nem avulna el olyan hamar, de jövőre beújítanék egy sokkal jobbat, most csak egy olyan kell amivel kihúzom addig, de persze szeretném a pénzemért a legjobbat.

Előre is kösz!

Módosította Dadus
Link to comment
Share on other sites

Hali !

 

A 8600GT-t vegyed, ha e kettő közül kell választani. Ilyen szintű kártyáknál tök felesleges az 512Mb memória, ugyanis ha nagy részletességet állítasz be, ami mondjuk igényli az 512Mb-t, akkor a kártya GPU-ja fog meghalni, egyébként a DDR2-esek lassabbak.

 

Üdv.: Dadus

Link to comment
Share on other sites

visioncomputer - Vác

 

"Ezt te elnézted. 8800Ultra vs HD2900XT. Itt nem éppen a radeon nyer.

Az viszont igaz, hogy a HD2900XT-be több tartalék van."

 

szerintem te nézted el! uj driverekkel a radeon nyer :happy:

bégülis Te döntésed mit veszel...ha van rá pénzed...éncsak feltüntettem h mejiket érdemes! de ha nagyon jót akartok akkor várjatok novemberig és jön a nVidia 9xxx sorozat... Respect!

Link to comment
Share on other sites

mármint ne radeon 9xxx-et, mert az ősi

 

az új rad 2900 pro jó árban ad jó teljesitményt..., messze veri a 8600gts-t árban pedig a 8800gts alatt lesz, de még azt is veri... :)

 

Nyugi annak is majd csinálok egy topicot, és ti majd megmondjátok milyen legyen :P

Na ma meg elindultam monitornéző körútra: 1. Elecktronics: volt vagy kemény 10 db monitor, legalább be voltak kapcsolva, meg tudtam őket nézni, mondjuk pont a szemembe sütött a nap... na mind1, odajött egy eladó hogy segíthet e (ezek tudjátok nagyon segítőkészek szoktak lenni, mer ha eladnak vmit, akko kapnak belőle százalékot) és nem tudta h milyen pixelhiba garancia van rájuk :lol:

2. Elekropont: 2 üzletben is jártam, de egyikbe sem voltak bekapcsolva a monitorok XD :D

(így kapásból ezt a két üzletet ismerem Kaposváron...)

 

Na és tkrisz007 ajánlott egy másik gyereknek egy másik konfighoz 2 dvd írót, és az lenne a kérdésem hogy melyik érné meg jobban?

NEC AD-7173S (7300Ft) vagy a Pioneer DVR-212D (8900Ft)

Talán a NEC-et venném, mert olcsóbb, és nem hinném hogy a Pioneer annyival is jobb lenne mint amennyivel drágább.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Szeretném a véleményetek kérni hogy milyen kártyát vegyek ebbe a gépbe, éshogy kellene e egy új táp:

Asus p5p800

Intel celeron D 2,80 Ghz (3.2 Ghz)

300W mercury táp

mostani kari powercolor 9800SE

1Gb ram

 

Én valamilyen gainwardra ha nvidia vagy ha ati kari akkor HIS márkákra gondoltam

Link to comment
Share on other sites

ha nagyon akarsz és a radeonnál szeretnél maradni akkor a sapphire x1950pro az van agp-s is.kb 30-as az ára,vagy az x1950xt (ez nemtom mennyi),esetleg 7900GS (a radeonnal jobban jársz),de akkor már cserélj tápot is én nem bíznám rá a kártyámat egy mercurira.egy chieftec az kiváló lenne abból is egy 450w-os.olyan 12 ezer körül van.

Link to comment
Share on other sites

ha nagyon akarsz és a radeonnál szeretnél maradni akkor a sapphire x1950pro az van agp-s is.kb 30-as az ára,vagy az x1950xt (ez nemtom mennyi),esetleg 7900GS (a radeonnal jobban jársz),de akkor már cserélj tápot is én nem bíznám rá a kártyámat egy mercurira.egy chieftec az kiváló lenne abból is egy 450w-os.olyan 12 ezer körül van.

Én nem vennék ilyen erős AGP-s karit. Semmi értelme. Áthidaló megoldásra jó egy GeForce 7600 is. Vagy neked nem áthidaló megoldásnak kell? :huh:

Link to comment
Share on other sites

ebbe a gépbe már tényleg nem érdemes pénzt fektetni túlságosan, ha haldoklik a kártya, akkor használtpiacon valami olcsót kell találni bele, és egy új gépbe kell befektetni..., egyébként már azért se érdemes fejleszteni 1 alkatrészt, mert vagy a cerka vagy a 9800se vissza fogja fogni, ha meg újítani akarsz, akkor jószerivel a házon a winyókon és az odd-ken kívül minden megy, szal max 40k-t spórolsz az új gépből :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...