Jump to content
PirateClub.hu

Videókártya vásárlás ajánló,vélemények!


 Share

Recommended Posts

Tisztelt egybegyűltek.

A mai és az utóbbi 4 év kártyái minőségbe, nem változtak olyan fenomenálisat, mint annak előtte.

A prociknál is hasonló a helyzet.

Szóval az új játékok is simán mennek egy 2-3 éves ATI9600pron-n, illetve ha jó a hardverháttér egy darabig jó is lesz.

Az Nvidiára ezt nem mondanám, de egy X600Xt ATI kártya,

ha árulnak még olyat akkor megfelelne neked.

Az Nvidia 4200 tényleg csúcsszuper kártyájuk volt, de egy edeje rá se nézek , mert olyan.

Azóta az ATI-t szeretem, és teljesen meg vagyok elégedve vele,

merem ajánlani mindenkinek.

a Környezetet az aláírásba láthatod,

de a másik gépem alatt (Intel cerka"D" 2.66) is jól szuperál.

 

 

talán az X700 sorozat, abba DDRII-III memót is raknak.

Talán ezeket mondanám, az X1600 ra sok panaszt hallani manapság.

 

Viszont a 600-s széria alá sose menj!

Tehát 9200, 9550,X550,X1300-t ne vegyél gyengék!

----------------------------------------------------------------

Módosította Dadus
Link to comment
Share on other sites

Egyszer vettem egy InnoVision GayForce kártyát és lötyögött az AGP foglalatban ... vagyis rosszul volt méretezve a nyák ... :blink: ( ez még egy GF 400MX volt )

 

Na'on vidám volt, hozzáértem a házhoz, és már újra is indult ... egyhétig sem volt nállam.

Akkor megfogadtam, h. soha nem lessz GayForce kártyám ...

 

Amúgy én Shaphire X1600 XT-t veszek ...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Srácok Ti nagyon elvagytok itt tévedve. 9600XT 256 MB rammal, meg X1600 Pro? :o Miről beszéltek? 9600 XT egy nulla a 6600 GT-hez képest, pixelshader 2.0-t tud csak arról nem is beszélve, hogy 4 pipe-os és a 256 MB-os lassabb, mint a 128-as, mivel lassabb ramokat raknak rá, anno újonnan is 1000 Ft volt a difi. Arról nem is beszélve, hogy használtba az 9600XT 15k körül mozog, a 6600 Gt meg 24 ;) . Az X1600 pro meg egy kudarc, 31k-ért? Ne viccelj már, annyiért Inno 7600 GST, ami össze-vissza veri :D

Az X800-at is el kell felejteni :( . Bitang gyors egy kártya, tudom, nekem is volt X800XT, és nagyon szerettem, de az is csak pixelshader 2.0, tehát hiába játszol vele max grafikán a legújabb játékokon, nem lesz szép a grafika, mivel nem támogatja az új effekteket. Ez meglátszik a használtpiaci árán is, XL-ek, meg moddolható GTO-k mennek 24k körül.

Link to comment
Share on other sites

A kérdés a 9600xt vs. 6600Gt-re vonatkozott és AGP

platformra.Nekem 6600Gt van de ennek a gépnek itt a vége

nem érdemes nagyon beruházni AGP-s gépekbe.

Akinek a 9600Xt elketyeg az uj játékokkal,már nem érdemes

csak komplet gépként ujítani.Szerintem.

Link to comment
Share on other sites

Szerintetek melyik a jobb??

1; Inno3D 6600GT 128MB GDDR3 VS. Inno3D 6200LE 128MB

2; Inno3D 6600GT 128MB GDDR3 VS. Geforce 6600LE 128MB

3; Inno3D 6600GT 128MB GDDR3 VS. Ati 9800 PRO 128MB

 

Szeintetek a 6600Gt még nem elavult kari?? ÉS a 6600GT hol helyezkedik kb el a videókártyák ranglistáján?? Középkategória?? :blink:

 

 

Link to comment
Share on other sites

Igen, és a 9600-ba ugyanolyan csipp van mint a 9800-ba

csak szépen megvan tolva egy kis tuningal

és a csipp erőtartalékainak megengedésével.

Szép amit leírtál, de ha nem jön össze...

Te tudod!

TE BETEG VAGY! Mi a fenéről beszélsz? Felejtsd már el a 9600-adat ember! Annyi köze van a 9800-hoz, hogy Radeon. Belinkelted a vganfo.hu-t, ha ismered, akkor olvasd is el azt az oldalt. Rudi hol írt ilyet? :blink:

Én írtam oda miniteszteket is ;)

 

Ez a téglalap ramozás is lol. Az Tmos ramnak hívják, a négyzet meg BGA. Igen a BGA jobb, de drágább is ;) És inkább sima 6600, mint 9600 :P

Link to comment
Share on other sites

TE BETEG VAGY! Mi a fenéről beszélsz? Felejtsd már el a 9600-adat ember! Annyi köze van a 9800-hoz, hogy Radeon. Belinkelted a vganfo.hu-t, ha ismered, akkor olvasd is el azt az oldalt. Rudi hol írt ilyet? :blink:

Én írtam oda miniteszteket is

Radeon 9600pro - 9600XT

Talán a legjobb ár/értékű megoldás a piacon. RV350re épül, kellően gyors RAMokkal van szerelve...

Radeon 9800/9800pro - 9800XT - 9800SE

R350 es chipe épülnek, a 9700as sorozat (R300) leváltói. A chip nem sokat változott, finomítottak itt-ott, fejlesztettek a pixel/vertes shadereken...

Javított és gyárilag tuningolt csipp.

Erről beszélek.

Link to comment
Share on other sites

És tudod mit jelent az a V betü a kódban? Az, hogy felezett, csak 4 pipe-os, míg a 9800 8 pipe-os. És mikori szöveg ez a legjobb ár érték arányú szöveg? a mai játékok meg sem nyikannak rajta. Tedd fel az Obliviont, vagy a Battlefield-et ;)

Link to comment
Share on other sites

Nem akartam új topikot nyitni

Na szóval melyik ezek közül szerintetek a elgjobb:

Asus GeForce 7600 GT 256MB GDDR3 TV-Out + Dual DVI PCI-Express

Gainward GeForce 7600 GT 256MB GDDR3 Golden Sample (575/1500 MHz) TV-Out + DVI PCI-Express

Gainward GeForce 7600 GT 256MB GDDR3 Silent FX (Heatpipe hűtés) TV-Out + Dual DVI PCI-Express

Gainward GeForce 7600 GT 256MB GDDR3 TV-Out + Dual DVI PCI-Express

GigaByte GeForce 7600 GT 256MB GDDR3 Silent Pipe II (Heatpipe hűtés) TV-Out + DVI PCI-Express

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...