Jump to content
PirateClub.hu

Videókártya vásárlás ajánló,vélemények!


 Share

Recommended Posts

okés. köszi.. és még 2 kérdés kérdés:

1. Ha a régi kártyámnak(ATI Radeon 9600) adunk 100 pontot akkor ennek a ATi 3650-nek hány pontot adnál??

2.

http://www.lord.hu/product/3216_Sapphire_Radeon_HD3650_512MB_8X_AGP_VGA/

.. ez ugyanaz a kártya ugye? :) :)

Módosította Dadus
Közvetlen link és a közvetlenül előtte szóló idézése miatt szerkesztve /Szabályzat/
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
A Gainward már rég nem gyárt Radeonokat! Ezek közül nyugodtan érdemes választani:

-Sapphire

-PowerColor

-HIS

Ez azért túlzás, ui. HD4870-es szerepel a produkt listájában jelenleg, de abban lehet hogy igazad van, hogy nem lesz 5xxx széria a produkt listájában.

 

 

Üdv.: Dadus

Link to comment
Share on other sites

A 4870-esből valóban van Gainward gyártmány mivel akkor még ők is partnerek voltak, de 2008-ban kiszálltak, így az volt az utolsó Radeon amit gyártottak.

A beszerzés még necces lehet, hiszen csak ott kaphatsz ilyet, ahol maradt még raktáron, ami nem nagyon valószínű a nagy raktársöprések után :) .

Link to comment
Share on other sites

"juniper pedig dx11"

 

Van dx11 alkalmazás? nincs. Akkor meg? Inkább használd a 4870-et alapjáraton, mert ahogy írtad az 5770nek kell plusz kakaó hogy hasonló sebességű legyen. Hosszútávra pedig nem igazán lehet tervezni, minden gyorsan elavulhat ( vagy nem, ez eléggé lottószerű).

Link to comment
Share on other sites

Igazad lehet, lehet túlságosan sokat terveztem előre. Mire eljön a dx11es gamek kora, már lehet h más szempontból gagyi lesz az 5770es...és újat kell vennem.

Ahogy előbb láttam a 4870es vapor-x elfogyott iponon, asus vagy gigabyte ref hűtéssel hogy hangzik? (bár ezen a gigabyte-n hivatalos oldalon zalman hűtés van..a B verziója ref-es)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Hello mindenkinek!

 

16-20e-Ft körül vennék 1 vid. kártyát

leendő konfig.:

 

Alaplap: Gigabyte GA...

Procrsszor:Athlon II X4 2,60Ghz

RAM: Corsair 3x1GB DDR3

HDD: 500GB

Táp: 450Watt

 

Én 1 Nvidia Geforce 220GT 1GB re gondoltam,de sokan rossz véleményel vannak róla.

Kérlek segítsetek választani.

Előre is köszi mindenkinek.

Link to comment
Share on other sites

Én inkább azt javaslom, hogy 2x1 giga memót vegyél, a 3. modulnak az árát pedig csapd hozzá a vgahoz, és vegyél a 220nál erősebb példányt: radeon 4850, esetleg gts250 ( táp márkát ugyan nem írtál, azt is érdemes megfontolni cserére, főleg ha 'noname' a cucc).

 

@zozoka73:

 

Pl. pont ez a kártya amire felesleges 1g memó...A tesztek ugyan azt mutatják, hogy elegendő számára a 128bites sávszélesség, de azt is figyelembe kell venni hogy általában a tesztgépeket úgy állítják össze, hogy véletlen se a vga legyen szűk keresztmetszet, ráadásul meg is dobhatja ( sok esetben meg is dobja ) a vga teljesítményét ha a többi alkatrészt sem a céllövöldében szerezte az ember, még ha 3 pálcás is...

Link to comment
Share on other sites

Igazából ez a 3x1GB akciós és 2x1 GB áráért van.A HD 4850 és a GTS 250 kicsit sokba kerülne nekem.

Esetleg 1 kicsit olcsobb kategoriában tudnátok-e ajánlani valamilyen kártyát?(4670 512 DDR3,HD3870,512 DDR3,9600GT 512 DDR3,9600GSO 512 DDR3,Palit GT 240 1024 DDR3, -melyiket tudnátok jobban javasolni,természetesen további megoldásokat is keresek. ipon.hu-n vásárolnék)

A haveromnak raknám össze a gépet és mondta h van neki egy 450-es táp,de megnézem majd a márkát is meg minden, köszi h felhívtad rá a figyelmemet.

Köszönöm segítségeteket.

Link to comment
Share on other sites

Szia roby608 !

 

Én a felsorolt VGA-ák közül a HD3870-est választanám.

A 3x1GB az Inteles /I7/ konfigba való, ui. ott van lehetőség a három csatornás meghajtásra. Ezt a te konfigodba nem ajánlom, mivel így nem menne a dual csatornás megoldás. Inkább vegyél 2x2GB memóriát.

 

 

Üdv.: Dadus

Link to comment
Share on other sites

gyuszi02.

Köszönöm a kommentedet. Tudom(értem) én hogy az újabb fejlesztések jobbak,(ami ugye drágább)ez általában minden műszaki cikkre igaz:de én nem akarok sokat költeni egy új gépre. Főleg mert ritkán játtszom egy keveset.

 

 

Most megnéztem a Dadus álltal roby608-nak ajánlott HD3870-est és úgy látom árban alig külömbözik de sokkal jobbnak tűnik.Csak elég kevés üzletben láttam és ott is Palit vagy XFX! Ezekről még nem tudom milyen márkák?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

sziasztok. vga- t szeretnék venni de nemtom milyet lenne érdemes. 55-60ezret szánok rá. amit néztem az sapphire radeon hd4890 2gb vapor-x. szerintetek?

mostani vga- m: radeon hd4350 512mb

 

gépem:

 

alaplap: Asus Crosshair III Formula

proci: AMD Phenom II X4 965 Black Edition Boxed

ram: Corsair XMS3 DHX DDR3-RAM 4GB PC3-1600 CL9 Kit

winch: Western Digital 250GB + Samsung SpinPoint F2EG 1TB

táp: GIGABYTE Superb 450W

 

Link to comment
Share on other sites

Szia toobe !

 

Teljesen felesleges 2GB video memória, már megint egy kereskedői húzás, minél nagyobb annál jobb, szórja csak a pénzét a jónép. 32 bites rendszer alá meg szerintem még káros is, ui, a címezhető rendszer memóriát fogja csökkenteni.

Bár ha tudja az alaplapod a ReMapping-et, akkor esetleg nem gond, de a grafikus meghajtás szempontjából akkor is felesleges.

 

Üdv.: Dadus

Link to comment
Share on other sites

toobe

 

Ha nem sürgős akkor várj még a vásárlással amíg lemegy a HD5850 -ára mert jobb teljesítményű mint a 4890, legutóbb az iPon -on 64-66e Ft környékén lehetett kapni.

Dadusnak teljesen igaza van, teljesen felesleges 2GB -os verziót venni, bőven elég az 1GB -os is bár szinte az is kihasználhatatlan.

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok.

 

Videókártya vásárlás előtt álok nemsokára,és a tanácsotokat szeretném kérni ez ügyben. Én személy szerint az ATI 5-ös szériá-ból nézelődnék.

 

Konfig:

Gigabyte GA-M52S-S3P (rev.1)

AMD Athlon 64 X2 4000+ (2.1ghz)

Kingmax Mars 800mhz DDRII 2x1gb

Inno3D Geforce 8500 GT 256mb

 

300W táp

ezt cserélném erre:

http://logout.hu/cikk/fsp_everest_500w_terheleses_vizsgalat/teljes.html

 

A játékok felbontása nálam legalább 1440x900,és 1680x1050-en menne.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...