Jump to content
PirateClub.hu

Videókártya vásárlás ajánló,vélemények!


 Share

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
Kiscsipa! Ezt elég rosszúl tudod!

 

Két 3870 CF-ben nem tud annyit mint egy 4850-es! Nemhogy 3260 vagy 3850-es!

 

Arról nem is beszélve hogy a 4950-es kenterbe veri a CF-3870-es!

HD 3260? HD 4950? Ilyen kártyák nem is léteznek. 4950-nek van némi lehetősége, hogy talán csinálnak, de 3260-as az életbe nem volt.

 

Szerintem 4830 elég, bár nem sok különbség van a két kártya közt.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Sziasztok!

 

A következő konfigom van most:

 

Asus P5Q

Gigabyte Superb 550w

Inter Q9400 2,66ghz, 8x333Fsb

kingmax 2x2gb/800mhz dual channel (128bit)

Gigabyte 9800 GTX+1gb

gyári hűtés + 1db 8cm venti a procival szembe fúj, 1db a hátsó oldalon szív

 

és azt szeretném megkérdezni, ha később Nvidia GTX280-285 szeretnék venni, ahhoz azthiszem a mostani tápom kevés lenne, és tudnátok olyat ajánlani, ami megbízható mint a mostani, és megfelelő a 12v ága is, illetve a leadott teljesítménye? a kártya felé?

 

előre is köszönöm!

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

 

A következő konfigom van most:

 

Asus P5Q

Gigabyte Superb 550w

Inter Q9400 2,66ghz, 8x333Fsb

kingmax 2x2gb/800mhz dual channel (128bit)

Gigabyte 9800 GTX+1gb

gyári hűtés + 1db 8cm venti a procival szembe fúj, 1db a hátsó oldalon szív

 

és azt szeretném megkérdezni, ha később Nvidia GTX280-285 szeretnék venni, ahhoz azthiszem a mostani tápom kevés lenne, és tudnátok olyat ajánlani, ami megbízható mint a mostani, és megfelelő a 12v ága is, illetve a leadott teljesítménye? a kártya felé?

 

előre is köszönöm!

 

Az a tápegység több, mint bőven elég hidd el! Úgy tudom a Gigabyte tápoknak van 80%-os hatásfokuk, ráadásul nem gagyi tápról van szó, szóval jó az, felesleges lecserélni!

Link to comment
Share on other sites

"Úgy tudom a Gigabyte tápoknak van 80%-os hatásfokuk"

 

Annyi van minimum, de ez nem kapcsolódik a kérdéshez. Mivel márkás táp ezért le is tud annyit adni ami rá van írva tehát 550W-ot.

A teljes gép GTX 280-al 100%-os terhelésen fogyaszt 350W körül.

Link to comment
Share on other sites

jelen pillanatban eszem ágágban sincs lecserélni, tökéletesen visz mindent, csak apránként tudok cserélgetni mindent, és ha esetlegesen olyan táp kellene a gtx 280-285 pl, aminek a 12V ágának nagyobb teljesítményt kellene leadni, akkor most arra tennék félre, persze szép lassan, aztán majd gyűjtenék a karira ...

 

Persze csak árcsökkentés után vennék gtx 285-öt pl, és leghamarabb is fél év múlva vagy később, csak addig gyűjtögetek

-és azért a táp is alapja neki, először csak azután érdeklődöm, kinek milyen tápja von ehhez a típusú karikhoz...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Bituman:

SAPPHIRE HD3850 512MB DDR3 Dual Slot PCIE: 20.663 Ft

http://www.ipon.hu/webshop/product/sapphire_hd3850_512mb_ddr3_dual_slot_pcie/31948

 

vagy

 

SAPPHIRE HD4670 512MB DDR3 PCIE: 17.735 Ft

http://www.ipon.hu/webshop/product/sapphire_hd4670_512mb_ddr3_pcie/30565

 

vagy

 

SAPPHIRE HD4830 512MB DDR3 HDMI PCIE: 22.127Ft

http://www.ipon.hu/webshop/product/sapphire_hd4830_512mb_ddr3_hdmi_pcie/39605

A Sapphire 4830-ast már nem tudja teljesen kihajtani a processzorod, viszont ez a kártya nagyon megéri az árát szerintem. Ha mostanság erősebb processzort fogsz venni a gépbe (legalább AMD x2 5600+), akkor feltétlen a 4830-at vedd, persze ha van rá keret.

Link to comment
Share on other sites

Csá!

Videókarit akarok venni de tanácstalan vagyok :lol: .

A keret olyan 50-55k lesz és igazából a három esélyes az az ATI HD4890,4870 és a GTX 275 és ezek OC-s verzió de egyszerűen nem tok dönetni.teszteket néztem nem is 1-t de ott a GTX és a 4890 fej-fej mellett van.4870 sajna nem közelíti meg őket, de ár/érték arányban sztem nagyon is ott van.

Szal segítsetek!

Core 2 E8200 2.66

2GB ram

P35-DS4

9600 GT OC 512 (na őt kéne most lecserélni :lol: )

Link to comment
Share on other sites

Nos, ha meg tudnád emelni a limitet 60 ezerre, akkor tudnál venni egy 4890-es Radeont, ami természetesen jobb vételnek tűnik, mint a 4870, mert ezt a két karit 1 GB memóriával érdemes megvásárolni, és az 1 gigás 4870 eléggé drága, habár a napokban láttam 51-ért Vapor-X-es 1 gigás 4870-est, na arra már igencsak érdemes lenne beruházni.

Összefoglalva tehát, a 4890 erősebb ugyan, de szerintem ha 50-ért tudsz venni egy 1GB-os 4870-est, akkor azt is megéri.

Link to comment
Share on other sites

Az is jó kártya ha rövid távra tervezel vásárlást, ugyanis nem annyira időtálló, mint a 4890. Szóval csak azt kell eldöntened, hogy rövid távra( 1 év) vagy hosszabb (több év) távra tervezel új kártyát. Ha csak rövid távra, akkor mindkettő tökéletes, viszont hosszabb távra elég egyértelmű a helyzet ;) . (Konkrétan: a Radeon 4000-es széria verhetetlen!)

 

És akkor még nem említettem, hogy a 4890-es néhány játékban bizony még a GTX 280-at is elfenekeli:)

Link to comment
Share on other sites

Hát erre csak azt tudom mondani, hogy mérd fel milyen játékokkal játszol illetve fogsz játszani.

Továbbá a DX 10.1-nek nagy előnye van a riválissal szemben annak ellenére, hogy manapság még mindig igen kevés olyan játék van a piacon, amely használja, de a másik oldalon sincs másképp. Szóval az előny hosszú távú technikai fölényben van. A Radeon-ok 10.1-es DX-el szebb képminőséget produkálnak és gyorsabban, mint DX 10-ben, ráadásul később egyre több játék fogja támogatni, miközben a NV kártyák ugye nem támogatják a 10.1-et csak a 10.0-át.

Még egy dolog: állítólag a jövőben a 10.1-es karik boldogulnak majd a DX 11-el, miközben a másik oldalról ezt nem lehet elmondani.

Ahogy egy kolléga mondta nagyon okosan:

"Ha csak Crysis-ra kell kártya akkor Geforce, minden másra ott a Radeon" ;)

Link to comment
Share on other sites

Bituman:

SAPPHIRE HD3850 512MB DDR3 Dual Slot PCIE: 20.663 Ft

http://www.ipon.hu/webshop/product/sapphire_hd3850_512mb_ddr3_dual_slot_pcie/31948

 

vagy

 

SAPPHIRE HD4670 512MB DDR3 PCIE: 17.735 Ft

http://www.ipon.hu/webshop/product/sapphire_hd4670_512mb_ddr3_pcie/30565

 

vagy

 

SAPPHIRE HD4830 512MB DDR3 HDMI PCIE: 22.127Ft

http://www.ipon.hu/webshop/product/sapphire_hd4830_512mb_ddr3_hdmi_pcie/39605

A Sapphire 4830-ast már nem tudja teljesen kihajtani a processzorod, viszont ez a kártya nagyon megéri az árát szerintem. Ha mostanság erősebb processzort fogsz venni a gépbe (legalább AMD x2 5600+), akkor feltétlen a 4830-at vedd, persze ha van rá keret.

 

 

Köszönöm, én is a 4830-al szemeztem eddig:-) és ilyen árkategóriára gondoltam. Viszont valami csendes vasban gondolkodom. Ez milyen? ( ősszel szülinap, aztán karácsony, csak hogy legyen alkalom kérnie... )

 

Üdv,

Bituman

Link to comment
Share on other sites

Hát erre csak azt tudom mondani, hogy mérd fel milyen játékokkal játszol illetve fogsz játszani.

Továbbá a DX 10.1-nek nagy előnye van a riválissal szemben annak ellenére, hogy manapság még mindig igen kevés olyan játék van a piacon, amely használja, de a másik oldalon sincs másképp. Szóval az előny hosszú távú technikai fölényben van. A Radeon-ok 10.1-es DX-el szebb képminőséget produkálnak és gyorsabban, mint DX 10-ben, ráadásul később egyre több játék fogja támogatni, miközben a NV kártyák ugye nem támogatják a 10.1-et csak a 10.0-át.

Még egy dolog: állítólag a jövőben a 10.1-es karik boldogulnak majd a DX 11-el, miközben a másik oldalról ezt nem lehet elmondani.

Ahogy egy kolléga mondta nagyon okosan:

"Ha csak Crysis-ra kell kártya akkor Geforce, minden másra ott a Radeon" ;)

Crysis végigment 9600-al :lol:

Akkor lehet mégis Radeon lesz belőle.Még annyi hogy 1GB vagy 512mb?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Sziasztok!

 

Énis videókarit szeretnék venni, de nem vagyok benne annyira mint ti. Igazából játékra kéne most egy NVIDIA Geforce 8600GT (256) ami már nem igazán viszi a mostani játékokat. Itt a gépem:

 

CPU: DualCore Intel Core 2 Duo E8400, 2666 MHz (8 x 333)

2gb ram

Alaplap: Gigabyte GA-P35-S3 (3 PCI, 3 PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 4 DDR2 DIMM, Audio, Gigabit LAN)

 

KB 50 ezerig néznék videokártyát

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...