Jump to content
PirateClub.hu

Videókártya vásárlás ajánló,vélemények!


 Share

Recommended Posts

Chipi: Az hogy 256 bit a memória interfésze az nem jelenti azt hogy kétszer gyorsabb.

aby0107: Mielőtt döntést hoznál olvasd el ezt a tesztet (teljesítménybe és fogyasztásba is jobb a HD4670):

http://prohardver.hu/teszt/kozepkat_amd_hd4670_vga/regi-uj_kozepkategoria.html

Link to comment
Share on other sites

Azzal fordulok hozzátok hogy van egy problémám:

szeretnék 2 darab videokártyát a gépembe de nem tudom hogy lehetséges-e megéri-e és hogy elbírja e a gépem.

A konfigom:

ASUS M2-SLi DeLuxe

AMD Athlon64 6000+

2x1GB Kingmax (800Mhz) (még lesz hozzá legalább 2gb)

Hdd Samsung 400gb

Chieftec 450W (nem tom elbír-e még egy kártyát)

GeForce MSI 8600GT 256 OC

A másodiik kártyára max 120 000 forintot szánnék..

vagy esetleg gyűjtsek még pénzt és két év múlva egy teljesen új konfigurációt?????

NEM TOM

Pls segítsetek?

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Chieftec 450W (nem tom elbír-e még egy kártyát) a válasz nem .. egy húzós karira elég a tápod de 2-re nem :(

főleg ha bivaly kártyákat akarsz 4GB ram az elég lesz elvileg a procid is elbírja ja és 2 év nagyon sok idő és most /pillanat az ati kártyák a nyerők én is most vettem egyet 1 hete de nagyon meg vagyok elégedve vele

 

ATi RadeOn HD3870 chipes videókártya 512MB GDDR4 memóriával, TV DVI és HDMI kimenettel, HDTV támogatással.

Memory Clock

2304MHz

GPU Clock

800MHz

 

 

 

 

post-79032-1224212608_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Azzal fordulok hozzátok hogy van egy problémám:

szeretnék 2 darab videokártyát a gépembe de nem tudom hogy lehetséges-e megéri-e és hogy elbírja e a gépem.

A konfigom:

ASUS M2-SLi DeLuxe

AMD Athlon64 6000+

2x1GB Kingmax (800Mhz) (még lesz hozzá legalább 2gb)

Hdd Samsung 400gb

Chieftec 450W (nem tom elbír-e még egy kártyát)

GeForce MSI 8600GT 256 OC

A másodiik kártyára max 120 000 forintot szánnék..

vagy esetleg gyűjtsek még pénzt és két év múlva egy teljesen új konfigurációt?????

NEM TOM

Pls segítsetek?

 

Szerintem két lehetőség közül érdemes választanod:

1. Veszel egy új videokártyát: egy 4800-as Radeon-t. Ezzel egy jó ideig meg lesz oldva a kártya probléma.

2. Ha nem sürgős a videokártya, akkor talán érdemesebb lenne gyűjteni még egy évig és akkor már szép summa is összejöhet amiből addigra nagyon erős konfigot lehet majd összerakni. Ezt azért ajánlom, mert a jelenlegi procid szerintem egy év múlva már nem igazán lesz jó játékra, bár jelenleg még nagyon jó!

Én személy szerint a 2. lehetőséget választanám. (De egy 4800-as Radeont is bármikor elfogadnék :lol: )

Link to comment
Share on other sites

Hogy érted, hogy a második kártyára 120 ezret szánsz? 8600gt mellé csak egy másik 8600gt-t tudsz rakni, ha SLI-ben akarod használni. Azt lazán bírja 450es csifi. De ha ennyi pénzed van rá, akkor szerintem vegyél egy 4870x2-t, sokszor jobb két 4870-nél. Viszont ahhoz nem árt mondjuk egy 550es corsair kategóriájú táp. A 6000+ elég hozzá szerintem, ha HD-ben vagy fölötte akarsz játszani (mivel 120 ezret szánsz kártyára, gondolom ilyesmit forgatsz a fejedben :rolleyes:) 1600as felbontásban és alatta biztosan nagyon visszafogná a proci.

Link to comment
Share on other sites

hát az lenne az ötletem hogy vedd meg a 2 magos karit és egy uj deszka sem ártana alá a mostani sem rosz mert nekem is az van de láttam 30 ezerért quad vagyis négy karis alaplapot én vennék 1 olyat is ha lesz még pénzed akkor csak karikat kell belevarázsolnod és atom géped van

 

pl:AMD 790FX chipsetes alaplap, Socket-AM2 támogatás, HyperTransport 3 támogatás, kompatibilis a régi AM2-es proceszorokkal. 2db PCIEx16, 2db PCIEx8 csatlakozóval. USB és FireWire portokkal, Gigabites hálózattal. 6db SATA2 és 2db eSATA porttal. és mellé ATi RadeOn HD4870X2 chipsettel, 2048Mb DDR5 memóriával, DVI és TV kimenettel, HDTV támogatással

post-79032-1224300723_thumb.jpg

post-79032-1224300958_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Eldöntöttem hogy most ennyi nem akarok rá költeni az egy éves gépre hanem majd jövőre a mi összejön pénzem mind belefektetem egy újba. Viszont így jó, se tehát az a kérdésem hogy egy MSI 8600gts elbírna-e a gép SLi-ra kötve és meg éri-e ha nem akarok sokat költeni???? :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Szerintem is felesleges még egy.

 

SZERINTEM PCIe x8 csatlakozó akkor van, ha a chipset nem tud egynél több vga-t kiszolgálni 16 sávon, tehát pl Crossfire, vagy CrossfireX, vagy 3-Way SLI esetében. Ilyenkor a sávszélesség a vga meg az alaplap között csak a fele értelemszerűen, de több PH! teszt is bizonyította hogy ennek nem nagyon van jelentősége, mert nem lehet észrevenni a különbséget. (Ha valamit rosszul írtam, akkor sry, most ebbe én se vagyok biztos, hogy tényleg így van...)

Link to comment
Share on other sites

Hát lehet hogy tényleg nem éri meg viszont most arra nincs pénzem hogy új konfigot vegyek tehát a bivaly erős kártyák kizárva mert ahhoz kellene még táp és még erősebb proci is viszont a mostani procim elég erős lenne talán egy Ati HD3870x2-höz vagy egy ati Hd 4870-hez melyik a jobb szerintetek???? Vagy 60 000 - 70 000Ft körül milyen kártyát tudtok ajánlani?

Link to comment
Share on other sites

A válság előtt is 17e forint volt az 500 GB-os vincseszter, és most is annyiba kerül (csak azért mondtam ezt a példát, mert novemberbe veszek egyet).

 

bmwsan: X2-est sose fog kihajtani ez a processzor, de még egy 4870-et sem (max akkor ha húzol ha rajta legalább fél Ghz-et, és ez még csak a 4870-hez elég). Ha már mindenképp újítani akarsz, akkor 4850, bár Nvidiás lapod van, szal emellé nem tudsz venni majd semmilyen másik kártyát, már ha szeretnél.

Link to comment
Share on other sites

természetesen jobb... :rolleyes: csak nézz utána te is

 

különbség helyenként elérte a 35%-ot is, de leginkább az 1680X1050 MAX 4AF 8AA eredmény meglepő. Itt az Ati kártya bő 20%-ot vert a Geforce-ra.

 

A 9800 GT-t a 8800-hoz hasonlítva ismét gyorsulást tapasztaltunk, ami megint kb. 10% volt.

 

De sokat lehet vitatkozni ilyen dolgokon mert sok játék Nvidia* alapú magyarul Nvidiás karikal gyorsabb pl 06 3Dmark

 

de ki mit szeret üdv all dazi

Módosította Dadus
Link to comment
Share on other sites

Na ja, aki 3Dmarkkal játszik, az vegyen nvidiát. De a játékokban nagyon ritka az olyan, ahol egy geforce meg tudna fogni egy azonos árkategóriájú radeont jelenleg. És egyébként bárki bármit mond, a radeonok észrevehetően jobb képminőséget is adnak mindenféle állítgatás nélkül (szebb színek, alapból jobb kontrasztbeállítás, fix felbontású 640x480as játékokban is olyan éles kép mintha natívban menne). :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

nekem is 8800gt van de én inkább egy 4870-re cserélném le,csak nem most majd ha lezajlik a válság,ahogy elnézem elég sokáig fog tartani,mert mindennap megy feljebb az áruk a kártyáknak,én 70 ezret nem adok ki érte,de még a 4850-ért se 44-et.hát a procidat legalább 3.2-ig felkéne húzni,a 4850-hez ha ilyet akarsz venni.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...