Jump to content
PirateClub.hu

Videókártya vásárlás ajánló,vélemények!


 Share

Recommended Posts

HEló!Az lenne a kérdésem hogy melyik videókártya az erősebb. Az eggyik ATI READON 1650 512 Mb vagy Nvidia 8600 GT SILENT PIPE 2 GDDR3-mas 256 Mb-os az ATI-ról sajna nem tok többet csak azt hogy mind a kettő videókártya 25600-ba került kb 1 éve volt ez.

 

KÖSZ!

Link to comment
Share on other sites

új VGA kéne de nem tudom melyik lenne jobb mindenféle képen Nvidia párti vagyok én erre gondoltam ár és sebbeség miatt... 9600GT vagy 9800GT ha tudtok jobbat irjátok meg thx.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

ez a csak ati vs. csak nvidia dolog is akkora hülyeség. mind a kettő egyaránt megbízható kártyákat gyárt. és inkább ajánlom az ATi HD 3850-et, mert kb egy tizessel olcsóbb, mint a 9800GTX, és még teljesítményben is jobban adja. 9600GT is jó kártya, csak már kezd régi lenni.

Link to comment
Share on other sites

"és inkább ajánlom az ATi HD 3850-et, mert kb egy tizessel olcsóbb, mint a 9800GTX, és még teljesítményben is jobban adja."

 

3850 lassabb, mint a 9800GTX.

 

"9600GT is jó kártya, csak már kezd régi lenni. "

 

Nem régi az. Pár hónapos. De a 4850 sokkal jobb vétel. 9800GT-nél is gyorsabb a 4850, mivel a 9800GT csak egy átnevezett 8800GT.

Link to comment
Share on other sites

hát igen árban sem mindegy köszi szépen

 

Találtam egy jó karit szerintem ez lesz a jó választás és 30 ezer allatt van az ára....

 

Model Name HIS HD 3870 HDMI Dual DL-DVI 512MB GDDR4 PCIe

Chipset Radeon HD 3800 PCIe Series

ASIC Radeon™ HD 3870 GPU

Pixel Pipelines 320 stream processing units* (Unified)

Vertex Engines 320 stream processing units* (Unified)

Manu. Process (Micron) 55nm

Transistor

Fill Rate

Memory Size (MB) 512MB

Memory Type GDDR4

RAMDAC (MHz) 400

Engine CLK (MHz) 775

Memory CLK (MHz) 2.25

Memory Interface (bit) 256bit

Memory Bandwidth

Max. Resolution Two x 2560*1600 (Dual dual-link)

Bus Interface PCI Express x16 (PCI Express 2.0)

post-79032-1223217578_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

teljesítményben szinte majdnem megegyezik a 3870 a 9600GT-vel. fogyasztásról nem tudok semmit se mondani sry. ár/teljesítmény aránya is ugyanott van.

szóval tökéletesen el lehet vele tolni mai legújabb játékokat is, persze egy keményebb procival. ramnak talán kéne még 1 giga, de az ráér. alaplapot ne nagyon cseréld sztem, max ha tuningolni akarsz, vagy mondjuk intel procit szeretnél bele venni.

Link to comment
Share on other sites

Tökéletesen elég a 3GB RAM, ha jóféle márka és 800 vagy 1066MHz-es modul. Crysis videót láttam ahol kb. 50% körül mozgott folyamatosan a memóriahasználat.(Össz. 4GB-ról beszélünk.)

9600GT úgy tudom 200W körül kajál, a HD 3870 szintén 200-210W.

(Ha nem akkor javítsatok ki...)

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok 1 kérdésem lenne ezt a karit venném meg a hétvégén :

 

HIS HD 3870 HDMI Dual DL-DVI 512MB GDDR4 PCIe

 

 

A kérdésem a következö minimum milyen proci kell hozá? De nem kell hogy fullosan meghatjtsa... AMD gépem van mit javasolnátok köszi elöre is.. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

sziasztok, megint en vok :D bocsi, hogy mar megint zavarok :D amugy nincs ekezet a gepemen mert angol windowst hasznalok.

 

ugy nez ki hogy valtozott a helyzetem, es vettem egy intel pentium d 3 ghz 4 mb cache processzort hasznaltan. es ez ugy hallottam nagyon jo, esetleg elbirna-e egy ati radeon hd 2600 pronal vmi jobb videokarit, 512 mb ddr 3-ban gondolkodva? Legyszives adjatok tanacsot! Gep amugy agp es 2 gb ddr ram van benne, 400 w tap, de ezt mar irtam :P:D koszi szepen elore is!

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

 

Egy kérdésem lenne, mégpedig videókártya vásárlás előtt állok, és amit kinéztem az egy Pci express 2.0-ás kari, viszont nekem az alaplapomon csak pci express 16x /tehát sima/ van!

Érdemes megvennem? Mi a különbség a kettő között?

 

 

Link to comment
Share on other sites

Helló!

 

Visszafelé teljesen kompatibilis, tehát a PCI-Express 2.0 kártya simán megy PCI-Express 16x foglalattal. Nyugodtan megveheted szerintem. Azt hiszem a 2.0-nak nagyobb a sávszélessége, de majd valaki aki jobban vágja a dolgokat szerintem biztos elmondja pontosan.

Ami "biztos" hogy nincs olyan alaplap amely egyetlen PCI-Express 2.0-ás foglalattal bír. Általában az SLI-re tervezett alaplapokon van 2 vagy több 2.0-ás foglalat. Ha tévedtem javítsatok ki.

 

M.N.C

Link to comment
Share on other sites

Most látom hogy kedvező áron van

Sapphire HD4670 512MB DDR3 PCIe kari, viszont a Memória Interfész: 128bit...

Érdemes lenne ezt vennem az ATI RAdeon 3850 helyett, ahol a memória interfész 256? Játékoknál ez sokat számít?

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...