Jump to content
PirateClub.hu

Videókártya vásárlás ajánló,vélemények!


 Share

Recommended Posts

ha az ultimate edition van akkor megnyitod a programot, bal oldalon látod a komponenseket...

az "Alaplap" előtti kis "+" jelre kattolsz, majd a legördülő menüben megint azt választod hogy "Alaplap".

itt látod majd az alaplap jellemzőit.

lesz egy olyan rész hogy "Alaplap fizikai információk", azon belül pedig "Bővítőhelyek"

ott lesz xy számú PCI...stb és "1 AGP vagy 1 PCI-E" megnézed hogy AGP vagy PCI-E. :)

ha nem megy küldj az ablakról screent és megnézem hogy milyen. :) ez megoldható e-mail-ben vagy msn-en. :)

 

HD 4870:

http://depo.hu/sapphire/ati_radeon_hd4870_full

50k :)

Link to comment
Share on other sites

Helló!

 

Karácsony után tervezek gépfelújítást és most néztem a videó kártyákat és segítség kéne.

Ezeket a kártyákat néztem ki : Geforce 9600 gtx oc vs ati radeon 4850 vs 4870. Ezeket néztem ki! Az lenne kérdésem hogy melyiknek jó az ár/teljesítmény aránya, és melyiket lenne érdemes beszerezni. És ha csak az ati radeonokat nézzük akkor mennyivel jobb a 4870 a 4850 hez képest, ill. milyen hátrányai vannak a kártyáknak ???

Link to comment
Share on other sites

rendben daniel_1031! úgy 4 után leszek fent! :)

 

Rider:

sztem ha év vége után/jövő év elején tervezed akkor megérne várni még ezzel. :)

jelen állás szerint érdemes megvárni az ATI Radeon HD 4870 X2 két GPU-s megoldásának augusztus 12-i release-ét! Ha jól tudom akkor ehhez nem kell CrossFireX kompatibilis alaplap sem, de ha mégis akkor ajánlom a Gigabyte GA-EP45-DS3, GA-EP45-DS4 vagy a GA-EP45-DQ6 alaplapokat attól függően hogy mennyi pénzed van. Ha inkább játékra kell a gép akkor mindenképpen ezt a kártyát ajánlom MOST. De még decemberig/2009 januárig ki tudja milyen atomkártya jön akár olcsón is. Ár/teljesítmény arányban az elkövetkezendő 1-2 hónapban a HD 4870 X2 lesz a legjobb kártya!

9xxx GTX szériát ne vegyél mert finoman szólva gyenge f*s!

A kártyáknak egymáshoz képest semmiylen hátrányuk sincsen, mind a kettő nagyon jó kártya 512 MB memóriával. a 4850 GDDR3, a 4870 GDDR5 memóriával rendelkezik. Egyértelműen a 4850 a 48xx család gyengébbik tagja, játékra a 4870-et ajánlanám. De mondom addig még sok kártya jöhet és augusztustól egy ideig a HD 4870 X2 lesz a legjobb kártya játékra!

Link to comment
Share on other sites

Persze, hogy van ennyiért is alaplap, de ez esetben le kell mondj néhány dologról. Például, hogy csak egyetlen videokártyát tudsz belerakni és régebbi chipset-ekkel vannak felszerelve. Itt van néhány darab, amelyikek közül érdemes választani:

AMD oldalon például ott az MSI K9N Neo-F V3 vagy a Gigabyte GA-M56S-S3

Intel oldalon az MSI P965 Neo-F V2 vagy a Gigabyte GA-P31-S3G

Link to comment
Share on other sites

igazából nem nagyon akarok 2 videó kártyát belepakolni :) szóval az nem annyira fontos nekem, de most is pci-e lapom van azt mindenképpen ki kell cserélni ?? ha jól emlékszek akkor 1 éve volt kicserélve...és karácsony után mennyit fognak esni az árak ?? csak az a baj h monitort is ki akartam cserélni + 2 gb ram, és még így is alig tok kijönni a pénzből, lehet h anyának is be kell szállnia kevéssel :( és ezért keresek olyan alkatrészeket amelyik olcsó és jó is! :)

Link to comment
Share on other sites

Az az igazság, hogy ennyi pénzért szerintem nem szabadna alaplapot cserélned, mert azok az olcsó lapok amiket írtam, mind 1.0-ás PCI-E-el rendelkeznek, amilyen neked is van. Vagyis ha jobb alaplaot akarsz ami kihasználná mondjuk egy Radeon 48xx-as erejét, akkor kicsit többet kell rááldoznod egy alaplapra, mondjuk olyan 18 ezer Ft-ot. Ennyiből kapsz egy nagyon jó lapot ami már a PCI-E 2.0-át kezeli. Szerintem nyugodtan várd meg a 2009-es évet. :) Gyűjts még és addigra talán jönnek jobb olcsó alaplapok is.

Link to comment
Share on other sites

50-60 e ft-m van rá + anya max 10 e-t rak bele. ha mindent kisajtolok akkor 75000

 

Úgy számoltam h

 

monitor : 33000

kártya : 35000

Ram : 8000

És még mondtátok a lapot ami: 12000

 

összesen : 86000

 

Így túl is léptem a keretet jócskán, most arra számítok h egy kicsit lejjebb mennek akkor az árak... :) :)

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Én még mindig azt mondom, hogy próbálj összekaparni még 10 ezret. Azért mondom, mert szerintem addigra ennyit még simán össze lehet szedni, másrészt hosszú távon nagyon megbosszulhatja magát ha ennyire olcsó alaplapot választasz. De amint az előbb is írtam, ki tudja mik lesznek még 2009-re, az még arrébb van! :)

Link to comment
Share on other sites

talán azzal tudnál spórolni ha valamelyik hardvert most nem kellene feltétlenül megvenned. például a monitort. nem tudom milyen moncsid van és hogy az jó-e még egy ideig vagy hogy milyet akarsz de sokat spórolhatnál rajta és hidd el hogy megérné minőségibb cuccokat venni!

RAM lehetne CSX, OCZ vagy Corsair. 2GB Kit vagy 2X1GB(alaplaptól függ majd)

Monitor lehet Samsung, LG...stb amelyik szimpatikus.

PCI-E 2.0-t támogató alaplapot jelenleg sajnos 12k-ért nem fogsz kapni. :(

Link to comment
Share on other sites

15" os lcd monitorom van...de az lesz h nem fogok venni monitort azt úgy ki fog jönni nagyjából...v legalább is remélem...

 

Akkor így jó lesz a config ?? :

 

Alaplap : Gigabyte GA-EP45-DS3

Kártya : MSI R4850-T2D512 512MB PCIE

RAM :KINGSTON 2048Mb DDR2 800Mhz

 

ez szerintetek milyen lenne ??

Link to comment
Share on other sites

hát köszi a segítséget még úgy is van kb fél évem addig meg nem tudom h mennyit változik a piac, de tényleg egy erős gépet szeretnék összepakolni :)

 

és kicsit nem idevaló kérdés! A4TECH X750F egérről mi a véleményetek ?? mert 2 héten belül tervezek venni egyet :) szóval ha vannak tapasztalatok akkor azt létszi írjátok le :)

Link to comment
Share on other sites

Hallod szerintem megvárhatnád a P45 utódját.2008 végére itt lesz.Azért sem éri meg majd 2008 végére a P45 mert ez a chipszett volt az utolsó amin FSB volt.Az újabbak már majd Hyper Threadinghez hasonló technikát fognak használni amit a P45 P35 X48 lapok már nem támogatnak.

 

Az egered egész jó darabnak néz ki.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...