Jump to content
PirateClub.hu

Videókártya vásárlás ajánló,vélemények!


 Share

Recommended Posts

Tudod amerikában (vagyis inkább külföldön) ha nem is mindenki, de sokan meg tudják venni. És mivel tudnak olyan játékokat csinálni, melyek hardverigénye elképesztő (pl. Crysis), ezért nem állhatnak le a gyártással. Erre szokták mondani hogy fejlődni kell a korral.

Link to comment
Share on other sites

Szeretnék venni egy új vga-t.

Sapphire HD2900Pro 512MB FULL VIVO (HD2900Pro, 512MB 512bit/1600 MHz DDR3, DirectX 10, Crossfire, HDMI)

Konkrétan erre a karira gondoltam. Az egyik hw boltban 38,340 Ft-ot kérnek érte. Szerintem tisztességes ár ezért a kariért.

Mi a véleményetek erről? Érdemes megvenni ilyen áron vagy ha nem mit javasoltok?

 

Segítségetekért előre is köszönet!

Soccermage

 

Link to comment
Share on other sites

Régebben én is elfogult voltam! :D Csak geforce kariaim voltak, egészen mostanáig...Kicsit utána olvastam, és az Ati kártyái sokkal fejlettebb architektúrával rendelkeznek, mindezzel csak 2 apróbb bibi van:

1. Nincs normális driver a kártyák kihajtásához

2. A legtöbb programozó/kiadó(gondolok itt a játékokra) az Nvidia keze alá dolgozik, így az Ati eleve hátrányból indul...

 

Láttam olyan teszteket, ahol az nvidia drivere felismerte az adott játékot, és kikapcsolt bizonyos szűrőket,hogy így nagyobb FPS értékeket mutasson, egy esetleges benchmark.Itt van pl a Crysis, ahol az Ati kártyák, hát hogy is mondjam, szerepelhetnének szebben is, de hiába erősködik az Ati, ha a Crysis fejlesztésében Nvidia-s fejlesztők is segédkeztek????Szerintetek melyik karin fut jobban ezek után a game?

Kérném szépen, hol van itt az etika?Plusz olvastam egy másik tesztet is ami kimutatja, hogy pl az ati crossfire-ja sokkal hatékonyabb, mint az nvidia féle SLI:

http://prohardver.hu/teszt/ketszivu_kiraly_amd_ati_radeon_hd_3870_x2/opengl_es_directx_9_sebesseg.html

Mindezekkel senkit nem akarok megbántani, és nem, ismétlem NEM tartom egyiket sem jobbnak a másiknál, csak kicsit felkapom a cukrot, mikor szinte minden geforce user köpködi meg leszarozza az atit...

 

Csak hogy a témához is mondjak valamit, itt van ez a HD 3870, ami elég jó vételnek tűnik ár/teljesítmény arányát nézve, a maga 46.000 HUF-os árával, a 8800GT-vel szemben ami kb 65.000 Huf-nál kezdődik, és bizony ennyivel sajnos nem tud többet a kártya + szinte lehetetlen beszerezni...

 

Köszönöm a figyelmet

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...