Jump to content
PirateClub.hu

Videókártya vásárlás ajánló,vélemények!


 Share

Recommended Posts

Az ATI válasza erre a kártyára a Radeon HD 3870 X2 lesz (még most januárban kijön):

 

AMD_Radeon_HD_3870_X2_cc02.jpg

AMD_Radeon_HD_3870_X2_cc03.jpg

 

 

Ez a kártya valószínűleg jobb lesz a geforce 9800 gx2-nél, már csak abból kiindulva, hogy jelenleg is jobb teljesítményt nyújt 2 db 3870 crossfire-ben, mint 2 db 8800GT SLI-ben. Ráadásul az előzetes hírek alapján a 3870 X2 kb 50%-al gyorsabb lesz a 2db 3870 crossfire-nél.

 

 

És mondjuk ebből a kártyából 2 CF-ben:

ati_radeon_r680.jpg

 

Esetleg 4 db CFX-ben (8 GPU teljesítményére azért kíváncsi leszek):

(mondjuk ezek a képen 3850-ek)

 

Módosította Dadus
Link to comment
Share on other sites

Hát ez sem lesz rossz az biztos, de arra nem mernék fogadni, hogy jobb lesz a 9800 GX2-nél. Azt hol láttad, hogy 2 3870 crossfire-ben gyorsabb mint 2 8800GT SLI-ben? Crossfire-el 16-20 ezer pont körül kap az AMD kártyája, a 8800GT is 17-20 ezer körül van géptől fügően. Sajnos nem találtam olyan tesztet ahol ugyan olyan rendszeren teszteltek volna SLI és Crossfire-es VGA-kat.

Link to comment
Share on other sites

Végülis az igaz, hogy nem olyan számottevően gyorsabb, pl 3dmark06-ban 1280*1024 defaultban valamivel több mint 4%-al gyorsabb a 3870CF 8800GTSLI-nél. Monjuk élsimítást bekapcsolva fordul a kocka az sli javára. Viszont figyelembe véve, hogy 8800GT mennyivel erősebb a 3870-nél, azért figyelemre méltó a cf előnye az sli-vel szemben.

 

http://en.expreview.com/?p=53&page=4

Link to comment
Share on other sites

engem nem különösebben érdekel semmilyen szintetikus benchmark... mutasson valamit ott ahova tervezték őket, a játékokban és ott korántsem ilyen rózsás egyik több gpu-s rendszer előnye sem, de az egykártyásoknál bizony a nVidia van a toppon

íme egy sarkított példa (a kedvencem)

 

gow.png

 

http://prohardver.hu/teszt/geforce_8800_gts_512_mb_gtx-vero/nyomtatobarat/teljes.html

Teljes teszt

Link to comment
Share on other sites

a processzora szerintem bővel élég egy 8600GT szintű karihoz...

Link to comment
Share on other sites

Azt senki sem vitatja, hogy 1 kártyás rendszerekben most az nvidia tudja felmutatni a leggyorsabb megoldásokat, de ebben a topicban most a 2 gpu-s kártyákról beszélgetünk. Ezeknek a majdani teljesítménye miatt hoztam fel a cf és sli rendszerek teljesítményét, mert ezekből valamelyest a következtetni lehet a 2 gpu-s kártyák teljesítményére.

 

Amúgy meg ha megnézted a linket az előző hsz-emben, láthattad, hogy a 3dmark-on kívül játékokban nyújtott teljesítmény is van. És azok között is gyakorlatilag a lost planetet kivéve a cf a jobb. (A lost planet szerintem egy kicsit furcsa, lévén, hogy kezdetben a radeon kártyákon szinte nem is akart menni.)

Link to comment
Share on other sites

Ha belátható időn belül nem tudod cserélni a konfigot akkor esetleg egy hd2600 pro agp ddr3 256mb.

 

 

Hali nekem is 2500+ os procim van és nem rég vettem bele shappire hd2600 512ram os agp-s karit!Szerintem megérte!Ha nem akarsz gépet cserélni akkor megéri!24e ft!Most a crysist nyomom vele!

 

 

Te pedig annyiért xt-t kaptál volna...

 

Link to comment
Share on other sites

Végülis az igaz, hogy nem olyan számottevően gyorsabb, pl 3dmark06-ban 1280*1024 defaultban valamivel több mint 4%-al gyorsabb a 3870CF 8800GTSLI-nél. Monjuk élsimítást bekapcsolva fordul a kocka az sli javára. Viszont figyelembe véve, hogy 8800GT mennyivel erősebb a 3870-nél, azért figyelemre méltó a cf előnye az sli-vel szemben.

 

http://en.expreview.com/?p=53&page=4

 

Egész jó kis teszt, már csak arra lennék kiváncsi, hogy ebben mennyit befolyásolt hogy Vista SP1-el tesztelték. XP alatt lehet, hogy fordulna a helyzet.

http://www.hothardware.com/articles/SLI_Under_The_Microscope_Vista_vs_XP1/?page=1

De tényleg szép eredmények 2db 3870-től ami egyedül sehogyan sem lenne képes felvenni a versenyt egy 8800GT-vel.

Link to comment
Share on other sites

ok. kezdjük ott hogy a CF alapból primitívebb rendszer volt mint az SLI (master kártya, külső összekötő kábel, fos driverek)... most hogy végülis "nagyon" hasonló lett a megoldás az SLIhez elkezdett működni a dolog. ok de ettől még a driverek szarok és KÉSZ...

elolvastad, hogy milyen gépekben tesztelték? maximus fomula meg sriker extreme... valahogy nem passzol ezekhez a kártyákhoz, mivel a 2-2 kari olyan 120-130 rongy az alaplap maga 70 (!!!). az alaplapokat DDR2-800-as memóval tömték meg... bocs ha már ennyit költenék a gépre minimum hogy DDR2-1066 harmadrész milyen karikkal teszteltek... PowerColor... Inno3D... MUHAHAHAHA. negyedszer nem egészen okosan választottak játékot. a Call of Juarez elég raty, tudnék az nVidiának kedvező játékot mutatni a Gears of War személyében. élelsimítást használva általában az nVidia volt a jobb (3D mark, HL2) de valami furcsa módon a Company of Heroesban ez megfordul... látott valaki egyetlen betűnyi magyarázó szöveget? mert én nem.

és végül ötödször a teszt november 26-án kelt.... mikor volt az már?

és megjegyeznék még valamit... az nVidia nem "pörög csúcssebességen"... van hely még azon a karin ennek-annak.

Link to comment
Share on other sites

tévedés a c2d-hez már minimum 8800GT/3870 kell...

Link to comment
Share on other sites

Helló!

Alaplap: ASUS P4P800 (sajna AGP-s), Proci: Intel P4 2,8GHZ-3GHZ-re húzható.

Memória: 2x512 DDR400 Ram (dualban megy)

Mostani videókarim: ATI (Sapphire) Radeon 9600Pro (AGP)

 

Én egy Geforce 7600GT-re gondoltam vagy esetleg egy Radeon HD2600-ra.

Utóbbit szerintem nem hajtaná ki a procim.

Tudom jobb lenne új konfig, de most nem költenék sokat gépre.

Szerintetek melyik legyen? Véleményeket várok! Ha esetleg tudtok jobbat írjátok meg! Ár: max 25ezer

 

Link to comment
Share on other sites

7600 GT szerintem neked tökéletes lenne. Használtan 15k körül találsz garisat is, de megértem és tiszteletben tartom, ha nem akarsz használtat.

 

http://www.birdpc.hu/index.php?mit=30&t_kat1_id=1&t_kat2_id=2972

 

Itt találsz 21k-ért, ami nem olyan nagy összeg. Még egy rendes hűtő is kijön mellé a keretből.

(Videokártya AGP Sapphire Radeon HD2600Pro 512MB 21 900 Ft) Ez nehogy elcsábítson!!! Vedd úgy, hogy ott sincs :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...