Jump to content
PirateClub.hu

Videókártya vásárlás ajánló,vélemények!


 Share

Recommended Posts

Sziasztok!

Új videokarit szeretnék venni!De nem tudom mit válaszak.Gforce fx 5200 128mb van most,de nagyobra szertném cserélni!

Asrcok alaplap 2.5 Ghz intel celeron proci és legjobban játékra használnám!cod4 Moh arborne!

256-ost vagy 512-es és milyen fajta és agp-is kell!

Segitségetek előre is köszönöm.

Módosította Silverr
Link to comment
Share on other sites

Ennél erősebb videókártyát nem érdemes a celeron mellé rakni:

ASUS - N7600GS Silent HTD 256MB AGP 19 344Ft

http://www.ipon.hu/?product_id=15878

Viszont tegyél a konfigurációdba némi plussz memóriát (az mindíg jól jön):

CORSAIR - ValueSelect 1024Mb DDR 400Mhz KIT 13 309Ft

http://www.ipon.hu/?product_id=9542

A Call of Duty vígan el fut majd maximális grafikai részletességen, viszont a Medal of Honor - Airborne-nél kell majd némi kompromisszumot kötnöd.

Link to comment
Share on other sites

Nem mindenki tud (vagy akar) 60-80E forintot költeni egy (relatíve) új gépre... persze az az optimális megoldás, de akkor a kérdés úgy hangzana: "Segítsetek, egy új gépet szeretnék összerakni".

Adott anyagból kell gazdálkodni. Másfelől azt se felejtsük el, amit a fenti összegből ki lehetne hozni sem lenne egy huszáros gép. Azt megérné megvenni? Nem hiszem...

 

Inkább raboljuk ki a nagymamát (nahh, nem kell ám szó szerint érteni :) ) aztán 140-160 E forint magasságában össze lehet rakni egy játékra kiválóan alkalmas PC-t.

Az itt említett játék nem igényel komolyabb vasat, a 7600GS és a Celeron is elég mindkét szoftver problémamentes futtatására (persze alacsony felbontásban (1024*768)).

 

szerk.: meg lehetne próbálni egy használt 1950Pro beszerzését, de az 30K körül van...

Link to comment
Share on other sites

Köszönöm a segitséget!Ramot mindenkép akkartam venni,de videokariban nem vagyok még otthon!

ezért kértem ki a Véleményeteket!Mekorra proci kéne hogy akkor valami érdemes karit lehessen bele dobni?

Az alaplap Asrock.

 

Szerk:

Hello Psion!Az x1650-est lehet asrock hoz is vagy nem lesz semmi baj a géppel ha netalántán azt választom?

Vagy az nem olyan jó És milyen procit kéne vennem vagy szereznem hogy jó legyen és árba is elfogadtható legyen?

Válaszod előre is kösz.

Módosította Silverr
Használd a szerkesz gombot!
Link to comment
Share on other sites

Lehet most hüjeséget mondok de egy x1950Pro A64 3000+ os ugyanannyi fps-t produkált mint egy Core2 vel 2.2Ghz körül. Nekem is x1950Prom van A64 3200+ al kezdtem most van benn egy x2 5000+ os és szinte ugyanannyi fps-t produkál.

 

Bár amint látom a lapdod sA-s tehát még nagyobb procit se nagyon tudsz bele venni, ha esetleg az is kéne.

Link to comment
Share on other sites

Szia !

 

Nálam már döglött meg Inno kártya, úgyhogy azt nem javaslom. Gainward-ból a második kártyámat nyüstölöm teljes megelégedettséggel.

 

Üdv.: Dadus

tudtommal az inno azóta már átesett ezen-azon, és szinten minden ismerősön, aki ért is a hardverekhez, azt ajánlotta.

amúgy ha a másik passzívos, akkor csak az innot ajánlom, mert azt akkor, még ha kicsit is, de lehet húzni.

Link to comment
Share on other sites

Hali !

 

Én is jobban szeretem az aktív hűtést, de csak a VGA tuning miatt nem venném az Inno-t. Elég régóta tuningolgatok már /újabban csak processzort ill. memóriát/ , és nekem az a meglátásom, a régebbi idők tapasztalatai alapján, persze most már nem biztos, hogy 100% igaz, hogy VGA-t tuningolni nem igazán van értelme, kivéve az extrém eseteket mint pl. anno ATI 9500, 9800SE stb. . Régebben azt figyeltem meg, hogy az ilyen-olyan tesztelő progikkal hú de szépen emelkednek a pontszámok, csak a gyakorlatban valahogy nem érzékeltem, míg ha mondjuk egy modernebb kártyára cseréltem az előzőt, azt észrevettem. Na most az előzőekkel, lehet, hogy nem mindenki fog egyetérteni, de az szinte majdnem biztos, hogy a Inno3D 8600 GT esetében gyakorlati haszna nem lesz a tuningnak, kivéve ha a referencia memóriánál jóval gyorsabbat ültettek bele. Szerintem a VGA tuningnak a felsőkategóriás kártyák közül is csak az alsó vagy közép tájékán elhelyezkedőkkel lehet ill. érdemes próbálkozni.

 

Üdv.: Dadus

Link to comment
Share on other sites

Info

 

Az év első negyedévében rendkívül nagy mozgás várható a videokártya szegmensben, legalábbis az Nvidia számos új kártyával igyekszik majd borsot törni az amúgy is gyengélkedő rivális, az AMD orra alá. A legfrissebb információk szerint az Nvidia február végén vagy március elején dobja piacra a GeForce 9800 GX2 típusjelzéssel ellátott újdonságát.

 

gef-9800-gx2.jpg

 

A GeForce 9800 GX2 a jelenlegi értesülések szerint két darab 65nm-es csíkszélességgel büszkélkedő G92-es grafikus processzorral lesz felvértezve, a két GPU a PCB-n (nyomtatott áramkör) elhelyezkedő SLI híd segítségével lesz egymással összeköttetésben. A GeForce 9800 GX2 1 GB memóriával bír majd, a kártya összesen 256 stream processzort fog tartalmazni.

 

gef-9800-gx2_2.jpg

 

Az NVIDIA tervei szerint az új zászlóshajó a jelenlegi 1 GPU-val rendelkező 8800 Ultrát váltja majd le, a korai tesztek alapján a GeForce 9800 GX2 mintegy 30%-kal nagyobb teljesítményt fog tudni felmutatni a 8800 Ultrához képest. Most már csak az a kérdés, hogy vajon mi lesz az AMD válasza az új zászlóshajóra.

 

 

 

Ui.: Azért lepődtem meg, mert csak 30%-al jobb az Ultrához Képest! :o

Módosította Dadus
Link to comment
Share on other sites

Mivel 2db G92-es GPU van benne (ugyan az a GPU mint ami a 8800GT-ben van), így szinte ugyan annyit tud mint 2db 8800GT(S) SLI-ben. Az is kb 30%-ot ver az Ultrára. Ettől függetlenül egész jó kis kártya, csak szinte semmi újítás a 8-as sorozat utolsó 2 tagjához képst.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...