Jump to content
PirateClub.hu

Videókártya vásárlás ajánló,vélemények!


 Share

Recommended Posts

Szia !

 

Pontosabban fogalmazva a HT a CPU és a Chipset közötti busz. Amikor emeled a tuning során az External CPU Frequency-t / AMD-nél ez 200MHz alapon / , akkor ez is emelkedik, ui. ha 1000MHz, akkor 5x200MHz, azaz ha emeled mondjuk 220-ra, akkor ez 5x220= 1100MHz lesz. Na most a baj abból adódik, hogy a chipset nem biztos, hogy bírja ezt a sebességet, ilyenkor szokás a szorzó számot lejebb venni 4-re, ha a BIOS lehetővé teszi.

 

Üdv.: Dadus

Link to comment
Share on other sites

a gépem

 

Alaplap: Gigabyte 945P-DS3

Processzor: Intel Dual Core 2160 1,8GHz eredetiórajel (2,52GHz-re húzva)

VGA: AsusEN7300GT Silent 256MB DDR2 128bit

RAM: 1GB DDR2 800MHz Kingmax Mars

 

azt szeretném kérdezni ebből a konfigból mit kéne lecserélni és mire, hogy a következő 1-2 évben megjelenő játékok jól fussanak

(pl.: GTA 4, Assassin's Creed, BiA Hell's Highway)?

Link to comment
Share on other sites

Szia olivados, már megint !

 

Szerintem úgy járnál jól, ha vennél még egy 1Gb-os RAM-ot, a VGA kártyát pedig lecserélnéd oc 8600GT-re / Pl. Galaxy 8600 GE 256Mb vagy Gainward 8600GT GS GLH 256Mb, ezek 30000FT alatt kaphatók / és itt meg is állnál. A következő lépés az egész gép cseréje.

 

Üdv.: Dadus

Link to comment
Share on other sites

Alaplapot majd mindenféleképpen venni kell. Új procit nem nagyon rakhatsz bele (a 800-as FSB miatt) és a memóriád sincs kihasználva.

És még egy: 8800GT-hez a procinak legalább 3GHz-n kéne járnia (különben nincs értelme ilyen kártyát venni), amit ezzel az alaplappal nem nagyon érhetsz el.

Link to comment
Share on other sites

én mondjuk nemnagyon hiszem hogy egetrengető különbség lenne egy pcie2.0-ás lap és egy sima pcie-es lap között.én majd januárba veszek egy 8800gt-t,és cserélem a 8600gts-t.a hever már teszteli a 8800gt-t csak hát az ő procija sima 1 magos 3000mhz-es amit észre is lehet venni néhány játékba pl:GTR2,egyértelmű hogy a procija a gyengepont.más játékokat amiket nem procira gyúrtak rá azok szépen mennek,egyszóval felesleges most a pcie2.0 és a ddr3 is.

Link to comment
Share on other sites

most egy 450w-os Chieftec van

előre gondolkodtam :D

 

ha szerintem előre gondolkodsz akkor nem 450w-ost veszel hanem kb 600w-ost.okéoké tudom mi a szarnak de sajna nekem is 450w-os van.bár a mostani vgá-k (pl 8800gt) meglepően keveset fogyasztanak köszönhető a 65nm-es gyártásnak,elég a 450w-os táp.

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok

 

Aztszeretném kérdezni milyen videokarit lehet kapni kb 14000ft ért amin a Vista minden extrája zökkenőmentesen fut és csak AGPs jöhet szóba

Az összes aero tol kezdve a mozgó háttérig meg a 3d s ablakkezelés

És ami még fontos hogy HD felbontásbe HD tévén lenne használva nem játékra csak filmekk és egyébb médiák lejátszására.

 

Amire eddig gondoltam az egy Sapphire HD 2400 pro 256

Vagy egy Sapphire X1600 pro 256

Inno vision 7300 GT 256 vagy 512 (nincs nagy ár különbség)

Pni vento Geforce 6200 256

 

 

Link to comment
Share on other sites

Hát azt szeretném kérdezni ,hogy milyen videókártyát vegyek szerintetek a gépembe?

Az alaplapom: MSI 915P Neo2 v2.0 (MS-7028)

Processzorom:

Mező Érték

CPU típusa Intel Pentium 4 519K, 3066 MHz (23 x 133)

Memóriám: 2db kingmax 800 mhz 2*1GB-os

 

 

Kösz a segítséget!

Link to comment
Share on other sites

Ha új videókártyában gondolkodsz akkor:

SAPPHIRE - ATI HD2600XT 256MB Ultimate PCIE 24 264Ft

http://www.ipon.hu/?product_id=18158

 

ASUS nvidia EN8600GT Silent HTDP 256MB PCIE 24 829Ft

http://www.ipon.hu/?product_id=17690

 

De használtan életképesebb videókártyákat tudsz beszerezni (a legtöbb esetben garanciával):

Például: ASUS X1950Pro 256MB PCIe 25 000Ft

http://prohardver.hu/apro/asus_x1950pro_256mb_pcie/hsz_1-100.html

Link to comment
Share on other sites

Hi!

nVIDIA kártáyból 8600GT-k vannak hasonló áron.

ATI/AMD kártyái közül ha DX10 számít akkor HD2600XT, vagy DX9-esből egy régebbi, erősebb modell pl. X1950 GT, esetleg pát ezer FT-al többért X1950 PRO

 

szerk: lásd előző hozzászólás :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...