Jump to content
PirateClub.hu

Videókártya vásárlás ajánló,vélemények!


 Share

Recommended Posts

Na ja pedig 15fps-el játszhatatlan egy game.Havernál multiba COD4-be van 30-50fps és már annál észrevettem,hogy nem folyamatos :D tudom 25fps alatt az de mégis feltünt más volt mint nálam 80-130fps-el :D (maxon)

Jó mondjuk neki sokkal gyengébb gépe van mint nekem szóval nem bántás csoda,hogy viszi a gépe..

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok :rolleyes:

Ennél szeretnék venni majd egy jobb videókártyát: Sapphire Radeon HD 2600Pro OC 256MB DDR3 PCI-E

és az újért nagyon dúrván 30at adnék érte :rolleyes:

és ha tudnátok ajánlani valami jót, azt megköszönném :)

 

Én 40k-ért tudnák neked ajánlani Radeon HD 3850 256MB-osat. Szerintem ez jelenleg a legjobb ár/érték arányó kártya. HD2600XT/ Gef 8600GT - nél legalább 3-szor gyorsabb.

 

 

Módosította Dadus
Link to comment
Share on other sites

köszi szépen a tanácsokat! :)

sajna az alaplapom az olyan, hogy proci csere az nem megy :( jelenleg egy geforce 4-es van benne, ezért szeretném lecserélni.

úgy gondolkodom, hogy ha vennék bele egy videókarit 256-osat, akkor egy ilyen olcsó géppel is mennének a "maisabb" játékok low-on és nem is laggolva. nincs sok pénzem sajna. Akkor nem tudtok ajánlani egy 256-os karit ami jó lenne?

ja igen egyébként, agp-s :)

Link to comment
Share on other sites

hát ha azt akarod, hogy a crysis is menjen normálisan akkor kellene a 7300gt de mivel tényleg nem érdemes ilyen procihoz megvenni

vegyél pl.: 6800gt, radeon 9800

 

de én azt javaslom, hogy cserélj alaplapot és akkor vegyél procit is meg ram-okat meg vga-t mert akkor már azt is kell

de lehet érdemesebb eladnod ezt a gépet hozzá tenni mondjuk 50-60 ezret és venni egy jó konfig-ot

Link to comment
Share on other sites

Arra mérget vehetsz, hogy 8800 GT nem lesz olcsóbb a radeon 3800-asoknál. Egyrészt gyorsabb a radeonoknál, másrészt a redeonokat kisebb csíkszélességük miatt olcsóbb gyártani, úgyhogy ha az nvidia meg is lépi ezt az árcsökkentést, abban biztos lehetsz, hogy az ati alá fog menni. (Az ati amúgy is kb 1 hete jelentett be árcsökkentést, ausztriában pl hd 3850-et már 35k körül tudsz venni, és néhány hónapon belül ezek az árak várhatók itt is.)

 

Abban viszont maximálisan egyetértek, hogy érdemes várni január-februárig, mert akkor fognak normalizálódni az árak.

Link to comment
Share on other sites

(Az ati amúgy is kb 1 hete jelentett be árcsökkentést, ausztriában pl hd 3850-et már 35k körül tudsz venni, és néhány hónapon belül ezek az árak várhatók itt is.)

Egy példával azért élnék. DVD+R DL ----> itt fejedhez vágják az 1200Ft-ot. Külföldön 350Ft.

És nem hinném hogy 2 éven belül átjönne ez ide is.

 

De a lényeg, hogy ezek a 3850-esek (és persze a 70-esek) is elég gyérek lettek. Áruk kicsi, de gyérek.

Link to comment
Share on other sites

Jó, de én már konkrétan tudok olyanról, aki magyarországon tudott venni hd 3850-et 33k-ért. Néhány boltban viszont még 50k-t is elkérnek érte. Szóval ez csak egy karácsonyi mizéria. Azon kívül azért írom ezeket, mert az utóbbi hetekben szorosan figyelemmel kísérem az eseményeket, különböző szakmai fórumokat stb és innen az infók. Lehet, hogy az előbbi példa nem volt a legjobb.

 

Félre ne értsd, nem az atit akarom fényezni, most nekem is egy geforce 7600 GST van a gépemben, pontosan azért mert mikor vettem nagyon jó ár/érték arányú kártya volt. Most a 8800GT is és a 3800-ak is nagyon jó ár/érték arányúak, csak nincsenet egy árban. A hd 3870 és a 8800GT között árban és teljesítményben is kb 15-20% a különbség.

 

E közül a 3 kártya közül bármelyikkel jól jár, kérdés maximum mennyi pénze van.

Link to comment
Share on other sites

hát jah, sajna ddr 1-es :(

akkor tudtok mondani egy jó konfigot? az tuti, hogy celeron proci kéne, mivel az a legolcsóbb, bár a pentiumok se olyan nagyon drágák, xeon-okra vok még kíváncsi, csak azt nem tudom, hogy azok alapból 2 magosak, esetleg vannak 1 magosak is, amik jelentősen olcsóbbak és ütik-e a pentiumok minőségét. Mekkora proci kéne sztetek? memória úgy gondolom 2 giga bőven elég lenne.

Link to comment
Share on other sites

Alaplap: ASUS V3-P5945GC Barebone

Processzor: Pentium Dual-Core E2160 OEM

Processzorhűtő: Gyári ASUS

Memória: Kingmax 1GB ddr2 800mhz

Videókártya: ASUS GeForce 8600 GTS 256MB Silent

Merevlemez: Western Digital 160GB

Optikai meghajtó: Samsung SH-D163 OEM

Tápegység: 350W Chieftec

 

ez a konfig kb. 80ezerből jönne ki

Link to comment
Share on other sites

hát jah, sajna ddr 1-es :(

akkor tudtok mondani egy jó konfigot? az tuti, hogy celeron proci kéne, mivel az a legolcsóbb, bár a pentiumok se olyan nagyon drágák, xeon-okra vok még kíváncsi, csak azt nem tudom, hogy azok alapból 2 magosak, esetleg vannak 1 magosak is, amik jelentősen olcsóbbak és ütik-e a pentiumok minőségét. Mekkora proci kéne sztetek? memória úgy gondolom 2 giga bőven elég lenne.

Celeron a legolcsobb de szerinted miért mert játékra alkalmatlan csak irodai munkára jó.Egy kissebb core2 se drága és sokkal jobb mint egy Celeron.

Mellesleg ilyet még sose hallodtam "az tuti, hogy celeron proci kéne" :D :D főleg ha az ember játszani szeretne és nem csak filmet nézni meg netezni...

Link to comment
Share on other sites

hát jah, sajna ddr 1-es :(

akkor tudtok mondani egy jó konfigot? az tuti, hogy celeron proci kéne, mivel az a legolcsóbb, bár a pentiumok se olyan nagyon drágák, xeon-okra vok még kíváncsi, csak azt nem tudom, hogy azok alapból 2 magosak, esetleg vannak 1 magosak is, amik jelentősen olcsóbbak és ütik-e a pentiumok minőségét. Mekkora proci kéne sztetek? memória úgy gondolom 2 giga bőven elég lenne.

Xeonokra vagy kiváncsi? :D

1 darab annyiba kerül mint az egész géped :D

 

Alaplap: ASUS V3-P5945GC Barebone

Processzor: Pentium Dual-Core E2160 OEM

Processzorhűtő: Gyári ASUS

Memória: Kingmax 1GB ddr2 800mhz

Videókártya: ASUS GeForce 8600 GTS 256MB Silent

Merevlemez: Western Digital 160GB

Optikai meghajtó: Samsung SH-D163 OEM

Tápegység: 350W Chieftec

 

ez a konfig kb. 80ezerből jönne ki

Nah, hát azért ez se teljesen éri meg az árát. Nem tudom milyen az a gyári hűtő, amikor OEM a proci :D

Ilyen kategóriában pedig jobb az AMD.

Nézzük:

Alaplap: ASUS M2N (15k)

Processzor: AMD Athlon 64 X2 4000+ AM2 Box (14,5k)

Memória: 1GB Kingmax 800MHz DDR2 (5k)

VGA: Inno3D GeForce 8600GT 256MB DDR3 PCI-e (21k)

Winchester: Western Digital 160GB 7200rpm 8MB SATA2 (11k)

DVD-író: Pioneer DVR-212D SATA (7k)

Táp: FSP SAGA 350W (8k)

Ház: maradhat a régi, hogy ezen is spóroljunk

 

Ez is úgy 80-ra jött ki.

Link to comment
Share on other sites

Hát a CoD4-hez tényleg "brutális" gép kell... 2-3 évvel ezelőtti grafika. :)

 

A 8800GT ára 60 000 forint körül várható, január-februárban. 40E forintos ársávba talán a régi GTS széria fog lecsúszni. 8800GT kizárt, h. még az 50E forintot is megközelítse.

 

Egyetértek a kollégával, a 3850 az igazi alternatíva... Éppen annyira "gyenge", mint amennyire olcsó.

Lehet fikázni az ATI-t, a hozzá nem értők rohannak a boltba NVIDA-t venni. Az árakat látva pedig a 8500-8600-as szériánál kötnek ki. Utána meg pislognak, h. miért nem megy a játék az új gépükön...

Link to comment
Share on other sites

Azért jól felturbózták azt a cod2-es motort. Nekem minden esetre tetszik:). Kíváncsi leszek rá mennyien multiznak pl a crysissel és mennien a cod4-el?

 

Minden esetre, hogy ne csak offoljak radeon hd 3850-et nagyon tudom ajánlani. Szerintem ez kb olyan lesz mint anno az 1950 pro volt.

Link to comment
Share on other sites

Egyszerűen COD4-ben szinte 0 volt (30-40fps). Külön ki is hangsúlyozta, hogy ne vegyük meg.

 

Ebben azért én nem hiszek.Az én 2600xt-m jóval gyengéb az új radeonoktól,COD 4 gyönyörűen fut rajata.

Még én is csodálkoztam amikor feltettem a játékot.Extra grafika 2xAA 60-70fps,ez alá soha nem esik.

Szerintem ott más gond lehet.

 

 

Link to comment
Share on other sites

1. most veszem észre olivados válaszát, tehát akkor az 1,8 ghz-es celeron gépemnek jó lenne az a nvidia geforce 6800GT?

 

2. tkrisz007: akkor jól láttam a neten, hogy a xeon-os gépek 300 ezernél kezdődtek :D egyébként jobbak mint a pentiumok és a core 2 duo-k sztetek? Sajna az amd-s gépeknek nem vok pártfogoltja, mint ahogy az atik-nak sem, nem vok válogatós, dehát amit az ember nem szeret azt csak nem veszi meg :S

 

3. gabi89: igazad van, celeron tényleg a legrosszabb a processzorok közül, dehát én olyan 3,2 ghz-esben gondolkodtam, 12-ért már lehet kapni, az is ugyanolyan rossz? De néztem 1,8 ghz-es core 2 duo-t is 16-ért most a neten, ahhoz sztetek milyen videokari dukálna tökéletesen, ami max 20 ezer ft? Nvidia geforce 8500 GT-t nem igazán szeretnék (legelőször pedig arra gondoltam), néztem teszteket, ahogy láttam, a mai videokarik közül csak a 7300 gt-t előzte meg, azt se annyira sokkal, de nem tom, hogy egyáltalán az a proci elbírná-e.

 

én konfigra ilyet képzeltem el egyébként:

 

Processzor: Intel Core 2 Duo 1,8 GHz (16k)

Alaplap: Nem tudom, de olyan 15k-ért sztem bőven elég lenne :)

Memória: 2x 1 GB RAM DDR 2 Kingmax (2x11k)

Hűtő: Hát kéne egy jó, legyen jó hűvös a házban :) árat nem tudok

Táp: az is jó kéne, ne menjen tönkre, én újonnan egyet 5k-ért vettem, nem tudom, ez jó-e vagy rossz, biztos nem volt márkás.

Winchester: tökéletes a 80 GB Samsung, úgyis csak játékra + filmnézésre van, max majd kicsit gazdálkodok (9k?)

Videokártya: 7300 GT (9-13k) vagy 7600 GT (?k, persze ha tökéletesen megfelel ennek a procinak)

 

hát nem tudom ez mennyire jött ki, de ha csak egy ilyen minőségű gépet akarok összerakni, akkor már az is drága :( és nem tudom egy ilyenen a játékok hogy futnának. A laggot naon nem szeretem! :) (főleg minimum graf-on) :S

Módosította Silverr
Használd a szerkeszt gombot!
Link to comment
Share on other sites

Az van, hogy balf*sz volt a pali. A prohardver fórumon már hetek óta beszélgetünk ezekről, már vagy 10-15 embernek van is ilyen karija, és mindenki nagyon jó tapasztalatokról beszélt.

 

Olyat ott is lehetett hallani, hogy aki nv-ről váltott az új atikra, azoknak csak win reinstall után ment rendesen a cucc, mert a régi driverből ott maradt néhány dolog, ami bekavart, nem volt elég csak uninstallálni az nv drivert.

 

Másrészt ott van a prohardveren a hivatalos teszt is.

Ott még olyan ügyek is kiderültek, hogy pl a 8800GT nél az Nfs ProStreet-nél nem jelenít meg bizonyos árnyékokat, átnevezték a prostreet.exe-t 1234.exe-re és láss csodát, az árnyékok megjelentek viszont az fps értékek már nem voltak olyan magasak. Szóval szét kell nézni, mert a gyártók néha trükköznek.

 

(azért hoztam fel a prohardvert, mert pártatlanul mondanak véleményt.)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...