Jump to content
PirateClub.hu

Videókártya vásárlás ajánló,vélemények!


 Share

Recommended Posts

Gondolom,hogy AGP-s az alaplapod mivel most AGP-s karid van ezért a DX10-es kártyákat el lehet felejteni.Szerintem felesleges cserélned a 7600-os kari még mindig elég jó sok játék elmegy rajta full grafikán 1024x768-ban feljebb már azért nem...

Az 1650-es Atit meg nem nagyon érdemes megvenni szerintem alig jobb ha eggyáltalán jobb a 7600-nál.Mondjuk talán azért jobb mert ez GS de az meg húzható szóval akár 7600GT-t is "csinálhatsz" belőle.

Amúgy meg a 3Ghz-s P4-ed soha nem fogja kihasználni a DX10-es karikat...

Link to comment
Share on other sites

de kifogja használni a DX10et a procim mert lecserélem Core 2 Duora ;)

am le akarom cserélni az alaplapmat is egy Asus P5Bre.de ez még nem most lesz.addig is kibírom a 7600 GSel.majd kb a nyár végére lemennek az árak és sztem akkor fogok váltani cuccost :rolleyes: az új videókarin még gondolkozok,hogy nVidia legyen-e vagy ATI. :blink:

 

ilyen lesz az új configom:

 

Alaplap: Asus P5B

Processzor Támogatás:Socket 775 az Intel Core2 Extreme /Core2 Duo /Pentium Extreme /PentiumD / Pentium4 / CeleronD

Foglalatok:

1 x PCI-E x16

3 x PCI-E x1

3 x PCI 2.2

Maximális bővithetőség: 8GB

Memória 4 x DDR2 800/667/533 DIMM foglalat

 

Proci: Intel Core 2 Duo E4300

 

Foglalat : Socket 775

Külső órajel : 1.86 GHz

Belső órajel : 800 MHz

L2 Cache: 2 MB

 

Videó Kártya: InnoVision GeForce 8600GT SLI( :huh: )

 

Foglalat : PCI Express 16X

Órajel (MHz) : 540 MHz

Memória méret : 256MB DDR3

Memória Interfész : 128 bit

DirectX támogatás : DirectX 10

Kimenetek : Dual DVI,HDTV

Maximális felbontás : 2560x1600

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Én is most cserélnék, de nem tudom, hogy mire :P (most x550 van). Láttam

Sapphire Radeon X1950 Pro 512 Mb, 41 321 Ft

http://www.olcsobbat.hu/szamitastechnika/videokartyak/sapphire_radeon_x1950_pro_512_mb/boltok.html

Asus EN8600GT SILENT/HTDP/512M, 42 600 Ft

http://www.olcsobbat.hu/szamitastechnika/videokartyak/asus_en8600gt_silent_htdp_512m/boltok.html

 

Noh most melyiket szerintetek? ram ugyan annyi, de a 8600 tud dx10-et, de az X1950 aszem gyorsabb, de vajon megéri, ha most legalább 2 évre venném?

Ezek is érdekesek:

Nvidia Geforce 8600 GE 512 MB PCIe, 43 320 Ft

MSI NX8600GTS-T2D512EZ-HD, 53 998 Ft

 

Mi a külömbség a GT, GTS, GE között?

Módosította Dadus
Link to comment
Share on other sites

Ezek nagyon drágák! Más boltban sokkal olcsóbban megkapod. A 8600GT-t nem ajánlom, mert az ár/teljesítmény aránya nem a legjobb. A 8600GE-t vedd meg sztem, mert ez az egyik legjobb ár/teljesítmény arányú kártya.

 

A GT az a sima kártya, a GTS úgymond az erősebb nagytestvér, a GE (ez nagyon olcsó) pedig a kettő között van teljesítményben.

Link to comment
Share on other sites

Kösz a tanácsot, az árakat csak irányárnak raktam oda. Szerinted jobb ha egy dx10-es gyengébb kártyát veszek, mint egy erős dx9-est? Mert tesztek szerint az X1950Pro jobb, és a DX10-ben nem túl jók a 8600-asok (de lehet csak driver miatt, vagy rossz tesztet néztem :) ). Szóval lehet, hogy késöbb kéne váltani a DX10-re? Vagy szerinted olyan gyorsan elterjednek majd a csak dx10-es gamingok (1-2 év)? Vagy a 8600 elég lesz 2 évre?

Link to comment
Share on other sites

Az erősebb dx9-es szerintem sokkal jobban megéri, hiszen hiába van dx10-ed és pixel shader 4.0-d, ha a gyenge teljesítmény miatt ki kell kapcsolnod a játékban az összes effektet (és ez volt a kulcsmondat az egész szövegben). Most van 1-2 dx10-es játék, a jövőben se lesz sokkal több (Crysis, UT3, NFS Pro Street stb.) és ezért a pár játék miatt nincs értelme 10-ezreket költeni dx10-es videokártyára.

Sokkal jobban járnál egy X1950Pro-val (vagy ha esetleg tuningolsz, akkor egy 7900GS Superrel).

A 8600GT-vel kb. 1 évig húznád ki, de azt figyelembe kell venni, hogy az "izmosabb" játékok már most megizzasztják.

Link to comment
Share on other sites

Hello. A véleményeteket kérdezném. Videokártyát akarok vásárolni, de még nem döntöttem milyet, mert most először csinálok ilyet. Valami jó kártyát akarok, 256Mb-set, 10e Ft környékén, +/- 3e Ft. Eddig ezeket néztem ki:

 

 

VGA GeForce FX 7300GS 256MB DDR2 TV/DVI PCI-E Captiva

 

 

VGA GeForce FX 7100 128MB DDR TVI/DVI PCI-E Manli

 

 

VGA GeForce FX 6200LE PCI-E 128MB TV/DVI Manli

 

 

VGA GeForce FX 5500 256MB AGP Gainward

 

Halottam olyat is, hogy nem éri meg 256Mb-set vásárolni, mert vannak olyan 128Mb-sek amik sokkal jobbak. Ja, és még annyit, hogy IBM-es és fektetett gépem van. Ezt csak azért írom, mert nemrég egy ugyanilyen gépbe mint az enyémbe raktak egy Riva TnT2-et kártyát és éppen hogy belefért. Ja, és ha esetleg nem férne bele a gépembe, vissza lehet vinni a boltba? Előre is Köszi a Segítséget!

Link to comment
Share on other sites

Hogy néz ki egy „videokard”? Elég bizar cucc lehet... :)

 

Milyen grafikus fogalat található a gépedben?

Valószinűleg AGP-s, ha a haverod gépébe TNT2-es kártyát raktak. Akkor pedig az itt felsorolt kártyák közül, csak az FX 5500-at tudod használni.

De ez egy nagyon gyenge VGA. Próbálj meg egy NVIDIA 6600GT-t, vagy ATI 9600XT-t szerezni.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...