Jump to content
PirateClub.hu

Mappa Ikon


Flegeton
 Share

Recommended Posts

Egy mappa ikont fogunk elkészíteni!

Felveszünk egy 500x500as képet és új rétegen kirkunk egy téglalapot és utána a Sokszög lasszóval kijelölönk egy tapéz alakzatot ugy ahigy a képen látható (ha a SHIFT et lenyomva tartjuk ekkor csak 45 fokos szögekhez ragaszkodik), és kitöltjük ebböl megvan a mappánk eleje.

Itt az alap téglalapunkat meg is duplázhatjuk (réteg másolat) hogy késöbb ne keljen létrehozni.

img1.gif

CTRL + T és méretezzük majd a CTRL lenyomása melelt a középsö fogopontot elhúzzuk jobbra, ezzel meg van döntve.

A hátoldalával ugyan így járunk el csak természetesen a másik balra dötjük meg.

img2.gif

Ezután keverési beálítások, és szinátmenet és 3 szint álítunk be FFFFFF-0077FF-FFFFFF

img3.gif

Körvonl a következö beálítássokal: méret-1, szin-fekete.

A mappa hátoldalát ugyan ezzel a stilussal löjük meg(rétegsítilus másolása)!

img5.gif

Elipszis kijelölö, felveszünk egy elipszist és a varázspálcával az ALT lenyomása közben az üres területre kattintunk és igy kivonodik (gondolom nem kell mondanom hogy a mappa elülsö rétegén álunk).

img6.gif

Majd a szinátmenettel és a kiválasztott szin semmi átmenettel a nyilnak megfelelöen húzunk két átmenetet.

img7.gif

Én még ezt CTRL + T vel kicsit kissebre vettem.

img9.gif

Alul is csinálunk mecsináljuk ezeket a müveleteket és persze a hátoldalon is.

Nekem igy néz ki!

img10.gif

Tulajdonképpen a mapa ikon már készvan, de kicsit desingolok rajta.

A rétegeket lemásolom a másolatkoat bekapcsolva hagyom és egyesítem majd visszakapcsolom az eredetiket és a másol egyesített réteget CTRL + T vel lehuzom alulra és 10%os radirral elhalványítom, igy olyan hatása lessz mintha valamiröl tükrözödne.

Majd a két mapaborító rétegei közé csinálok egy fehér lapot rakok ki rá pár csíkot és a fülét behajtom meg 3xozom és eligazítom.

mappak1.jpgmappak2.jpg

Ez meg az eredeti nagy:

mappa.jpg

Ez meg pár ikon amit még régebben csináltam ugyanezzel a modszerrel:

+.jpg

 

Értelmes kérdésekre válaszolok bármikor de pl olyanokra hogy honnan lehet leszedni az adobot meg hogy kell crackelni meg hogy meik a jobb a 7.0 vagy a 9.0as, nem válaszolok és bekerülhet az ilettö a lámás topikba![/url]

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

nekem volna egy kérdésem azt hogy lehet megcsinálni hogy megcsinálom a mapátt elmentem 32x32 vagy 16x16-ban és a fehér háttér ami marad az ne láttszodjon( pl mind a windows alap mappa képe ) amikor berakom ikonnak csak maga a mappa amit csináltam ?

A választ elöre köszönöm , bocsi ha esetleg hűlye kérédst tettem fel .

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
  • 5 months later...

Nekem az lenne a kérdésem, hogy hogy lehet azt, hogy ne legyen olyan pixeles a mappa amikor elmentettem, mert az 500x500-as képből 32x32-re lekicsinyítve eléggé kevés látszik belőle:( Pedig az alapkép jól sikerült. Csak ikon formátomban alig látszik valami belőle.

Én arra tippeltem, hogy eleve kisebben kéne megrajzolni, de úgy meg nem látom hogy mit csinálok:)

 

A választ előre is köszi.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...