Jump to content
PirateClub.hu

Karosszéria Átszinezése


Flegeton
 Share

Recommended Posts

Ezt haladók ne is nézzék!

(írtam az egyes tut ba hogy kérésre csináltam és ez volt a 2.kérés)

 

Nos szerintetek meik az eredeti?

img2.gif

A zöld és be is bizonyítom! :shock:

Veszünk 1 képet és szépen kijelölgetjök az átszinezésre szánt karoszériát.

(kreativitás szerint nemcsak karoszériát hanem egy szép napbarnította (vagy napkékítette) bört vagy másik szemszint stb stb, lehet ezzel csinálni)

img3.gifimg4.gifezek az eszközök lesznek a segítségünkre.

Értelem szerüen használni: ha az ALTot nyomjuk és ugy jelölönk az a rész kivonodik a töbi kijelölésböl ha pedig a SHIFTet nyomjuk és ugy jelölünk akkor hozzáadodik a többihez.

Na akkor hajrá!

img1.gif

Megvagyunk a kijelöléssel semi mást nem kell csinálni csak lekombozni egy CTRL + U val és pipa a szinezésre és a csuszkákat tetszés és izlés/realitás szerint lehet huzogatni, ami ide van vágva abol kaptam a vöröses kocsit!

img5.gif

Enyi!

Itt van még az eredeti kép amiböl kiindultam.

http://silenciothegame.uw.hu/TUT/KAR/CAR03.JPG

 

Ezeket is ugyanazzal a teknikával csináltam.(az elsö az eredeti)

KAR.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...

Ha színes autót akartok átszínezni, akkor van egyszerűbb megoldás is.

 

Az autó most legyen piros.

Semmit nem kell kijelölni, hanem csak Shift+U. Itt a legördülő menüből kiválasztani a Red-et. Ezután csak a piros színek fognak módosulni.

A Hue csúszkával állítható a színárnyalat, a Saturation-nal a színélénkség, a Lightness-szel a sötétség.

 

Ha így nem funky, rakok fel képet.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Na ezt én is kipróbálom!

 

Amúgy sztem naon cool program a photohop, már sok képet csinátam, igaz nem mind sikerült úgy ahogy a tutorokban van, de zsír! Meg a tutorokból sok mindent lehet tanulni, billentyűkombinációkat, effektek használatát, meg k**va sok mindent!

 

Szal egyszerűen naccerű!!!! :):)

Link to comment
Share on other sites

Én is szórakoztam már egy picit :)

ilyen volt:

_ilyen_volt.jpg

 

ilyen lett:

_ilyen_lett4.jpg

 

amit változattam:

-karosszéria színe (tudom, elég randa lett, de nem ez a lényeg) :D

-üvegek színe

-kerekek

-lámpák "felkapcsolása"

-matrica (lehet ki kellett volna hagyni...) :D

-a kocsi elején ahol bemegy a levegő a motortérbe, azt lecseréltem mert volt ott egy ronda suzuki jel

-meg az elsőkeréknél kicsit kiszélesítettem a karosszériát (ez nem direkt volt csal elrontottam... de teccet úgyhogy megtartottam) :D

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
Could not complete the Hue/Saturation

command because the selected area is empty

EZ mit jelent?

 

ember... szótár... <_<

 

hello. köszi szépen, de megmondaná vki hogy lehet ilyes pontosan kijelölni ...??? nekem nem megy :(

 

én a pen toolt javaslom, ezerszer jobb mint a mágneses lasszó szerintem :unsure:

Link to comment
Share on other sites

a két kép között mi a különbség? :D és mielőtt belekezdenél úgy a vt-zésbe, jegyezd meg.. mindig nagy felbontású képpel dolgozz!

 

amúgy ablakot úgy tudsz színezni (legalábbis úgy a legegyszerűbb) hogy egy új réteget raksz a kép fölé, az ablakot kitöltöd olyan színnel amilyen színű üveget szeretnél, és a layer mode-ot átállítod Overlay-re (magyarul lövésem sincs hogy hívják)

 

viszont mielőtt nídforszpí ándörgráund 2-s verdát szeretnél összedobni elsőre (mert gyakori hiba kezdő vt-seknél) szerintem csak sötétíts, ne színezz! (magyarul feketével töltöd ki)

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...