Jump to content
PirateClub.hu

CD/DVD iró és olvasó gondok,vásárlás!


Recommended Posts

Sziasztok!

 

Van egy HL-DT-ST DVD-ROM GDR8163B dvd meghajtom, tudom nem a legjobb, de nekem már vagy 3 éve tokeletesen mukodik (lehet az lesz a baj, hogy oreg...). Most egyik naprol a masikra nem ismeri fel a gép, vagyis nem talál hozzá illesztőprogramot, és nem tudja feltelepíteni... Nemtom miért van osszefuggesben, de D-tools se mukodik azota, ugyanezt irja ki. Pls valaki irjon valami 5letet.

THX

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 175
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Szia nemtomkivagyok !

 

Nem biztos, hogy bejön, de megpróbálhatod a következőt:

 

- amennyiben be van kapcsolva a Rendszervisszaállítás funkció, akkor állítsd vissza egy korábbi, jól működő, időpontra a rendszert

 

ha nem válik be, akkor:

 

- áramtalanított gépnél vedd le a DVD-ROM csatlakozóit / táp, digit felület/

- kapcsold be a gépet, uninstalláld a Daemon Tools-t /gondolom erre gondoltál, amikor a D-tools-t írtad/

- indítsd újra a gépet, majd kapcsold ki

- áramtalanított gépnél rakd vissza a DVD-ROM csatlakozóit, majd kapcsold be a gépet

 

ha ez sem OK, akkor:

 

esetleg rakd újra az op. rendszert

 

Üdv.: Dadus

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Üdv. Eddig mindig 4x-el irtam a dvd-ket, de most vettem egy xbox360-at és a kétrétegű lemezeket 2-2,4x-esen ajnálott megirni a konzolhoz. ImgBurn(dvd decrypterbe)beállítottam hogy 2,4x-el írja ki de az írás során akkor is végig 4x-el írt? Na most akkor ilyenkor mivan? Az íróm Firmwareját frissitettem 1.03-ra.

 

íróm tipusa:LG GSA-H54L

amilyen lemezre probáltam:Verbatim Dvd+R DL (id:MKM-003-00)

 

íme egy kép a furcsa írásról:

http://kepfeltoltes.hu/081215/lolxd_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

 

 

op rendszer:Xp SP3

Író program:ImgBurn

Módosította Chipi
Áthelyezett téma! Chipi
Link to comment
Share on other sites

Üdv mindenki!!!

Nekem van egy Pioneer dvr-215d íróm, és egy Teac dv-w50d íróm(utóbbi 3,4 éves, a pioneer pár napos) és a gondom a régivel és az újjal is az, hogy pár dvd-t(teac írta őket)nem olvas be, üresnek írja a lemezt. Az asztali dvd lejátszóm beolvassa, úgy,h legalább a mappákat látom, de a 2 dvd író üres lemeznek írja(nem érhető el, nem megfelelő funkció) firmware frissítés is történt, ugyanaz. PLEASE HELP!!!!

Link to comment
Share on other sites

Pioneer ennyit tud. Nekem is volt és örülök, hogy megszabadultam tőle. Csomó lemezt nálam is üresnek látott, az asztali lejátszó meg simán lejátszotta.

Ha sok noname lemezed van akkor Samsung-ot érdemes venni. Több lemezt ismer, mint a Pioneer. Nekem most Samsung SH-S203P van és mindent beolvas. Nagyon megvagyok vele elégedve. Pioneer is jó csak sok lemezt sajnos nem szeret.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Na hello

a következő a problémám, egy dozresi után nero 7 fel DL dvd be (dabl léjer annak aki esetleg nem tudja(vagy duplarétegű:D)) szal dldvd be, és írok kifelé gőzerővel, az írás hibátlanul megtörénik azt mondja, egyébként ellenőrzésnél kiderül h van v 70 ezer olvasási hiba.

Kérlek segítsetek! itt egy kép is: post-83470-1231061911_thumb.jpg

előre is ksöz

Link to comment
Share on other sites

1. Frissítsd az optikai meghajtód (legújabb firmware)

2. Próbálj másik (más gyártótól származó) lemezzel írni és/vagy más sebességgel ha lehetőség van rá

3. Próbáld meg újabb Nero-val (bár szerintem a 7-esnek is bőven elegendőnek kell lennie)

4. Ha az előző három nem oldotta meg a problémát akkor valószínűleg a meghajtód a problémás!

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok.

Nekem először Toshiba 5112-es volt megbízható,de lassú volt

Következő Pioneer DWR 108-as,válogatós(gagyi lemezeket nem ismerte fel)de kifogástalanul írt

Aztán NEC 4551-est vettem,ezzel voltam eddig a legjobban megelégedve,gyorsan és precízen másolt,5 perc egy teljes DVD lemez, és több mint ezer lemez írása után sem hibázott

Most egy Pioneer 216D van két hónapja használom, nincs vele problémám vagy 100 lemezt megírtam már vele,de a NEC olvasási képessését meg sem közelíti

Az írási sebességről annyit tudnék mondani hogy érdemes az adott lemez max.sebességének legalább a felével írni,tehát én a DVD-ket 8 szorosan írom.Régebbi tapasztalat a PIO 108-al eleinte 4 szeresen írtam kb.3 éve és nehezebben tudom beolvasni mint amit 8 szorosan,a lassabb írásnál túlégeti a lézer ezeket a mostani 16x-os DVD-et

Több ismerősömnek van LG írója mindent megesznek,nem válogatnak de íráskor annál többet hibáznak - soha nem vennék

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Szevasztok!

 

Nah az lenne a problem h van egy NEM fiatal hl-dt-st dvdram gsa-h12n LG dvd íróm és mostanában olyan hülyeségeket csinál hogy berakok egy üres dvd-t oké rendben kiválasztom a filmeket tovább megyek és akk kiírja h mentsek el vmi image file-t ezt eddig sose csinálta nah mind1 nem ez a lényeg elkezdi írni, sebesség 200Kb/s és 14000Kb/s között mozog.Ki is írja mondja h sikeres jólvan ezután ugye elvileg az jönne h kiadja automatikusan a cd-t. hát ez nálam nem így jött össze várom várom de nem non akar kijönni kinyitom manuálisan visszacsukom és ÜRES a dvd!ez már annyira idegesít néha egy hajszálon múlik h nem szakitom ki az írót!!!!Valaki legyenszives segíteni vagy vmi mert ez így már nem állapot!

 

Ja és pontosan leírná vki vagy vmi linket küldene h hogyan is kell használni a firmware-t!Mert egyszer elrontottam a gépet az okoskodásom miatt ;)

Módosította Dadus
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Hello! Ha valaki tud, segíthetne... Az imgburn progival van gondom. Azt csinálja egy ideje, hogy nem hajlandó írni, ha elindítom, hibaüzenete kapok minkét íróról. Szó szerint ezt: "túllépte az egy rendszerben található titkos információk maximális számát". Ez vajon miért van? Évek óta használom, de ilyennel még nem találkoztam.

Újratelepítés sem oldja meg a problémát. Köszi a segítséget, ha valaki tud. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Nekem az a problémám, hogy a DVD író egyszer csak átvált PIO módba.

A DVD-t 4-szeres sebességgel 1 óráig írja.

Hogyan tudnám újra átváltani DMA módba?

Eddig csak úgy sikerült rendbehozni, ha újratelepítettem a Windows-t.

Op. rendszer: 32 bites Windows Xp prof

A gép tipusa:

http://www.asrock.com/mb/overview.asp?Model=ConRoe1333-D667%20R3.0

Módosította Dadus
Közvetlen link miatt szerkesztve /Szabályzat/
Link to comment
Share on other sites

Szia lajos7404 !

 

Az eszközkezelőben el kell távolítani az IDE csatolót az eszközök közül és újraindítani a gépet. Induláskor újra felismeri de akkor már új beállításokkal telepíti.

 

Ezek után tedd a következőket:

 

Amennyiben van más eszköz is az IDE porton, azt vedd le, és így próbáld ki.

Ha csak magában van, akkor húzd ki és tedd vissza párszor az IDE szalag alaplapi csatlakozóját és a DVD író csatlakozóját.

Ha továbbra is rossz, akkor cseréld le a szalagkábelt.

 

 

Üdv.: Dadus

Link to comment
Share on other sites

Köszi, sikerült rendbe hozni, leírom, hátha másnak is segít:

Be kell menni az eszközkezelőbe:

start-vezérlőpult-nyomtatók és más harverek-rendszer-hardver-

-eszközkezelő-ide ata/atapi vezérlők

Itt az elsődleges és a másodlagos IDE csatornán is a

következőt csináljuk:

Illesztőprogram-Eltávolítás

Újraindítjuk a gépet.

Ezeket a Windows az indulásakor újra fogja telepíteni.

És megint újraindítás.

Op. rendszer: 32 bites Windows Xp prof SP3

(frissítések bekapcsolva)

Állítólag azért is át szokott váltani PIO módba,

ha hibás lemezt teszünk be.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Sziasztok!

Most döglött be egy Samsung DVD íróm(eltört a tálcája <_< )

És egy olyat akarok kérdezni, hogy ti milyen írót ajánlotok?

Ez az író megfelelt nekem, de ha tudtok jobban ajánlani, akkor mondhatnátok nekem valami jót. :)

Leginkább DVD, és DL DVD írásra kéne, és olvasásra ritkán, Max 8000 Ft-ot tudnék rááldozni.

Előre is köszönöm a segítséget.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

Üdv warez-társak.

van egy Samsung SH-S223C dvd íróm,valamikor régen írtam vele pár 2 rétegű lemezt(olvasta is),ma próbáltam megint 2 rétegűt írni és nem tudtam.A progi(CopytoDVD) azt írja ezzel az eszközzel nem lehet! A lemez maxell dvd+R DL

A sima 4.7gb-os dvd-t viszont írja olvassa.

Link to comment
Share on other sites

Köszi de azt hiszem nem az író progival lehet a gond,mert a copytodvd tudja kezelni a dvd+R DL lemezeket.

Nem a hardverrel lehet a gond?

De megpróbálom azzal is.

 

 

Az imgburnt kipróbáltam nem kezeli a dvd+R DL lemezt! Így azzal nem sikerült.

 

Valami más ötlet?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.



×
×
  • Create New...