Jump to content
PirateClub.hu

CD/DVD iró és olvasó gondok,vásárlás!


Recommended Posts

  • Replies 175
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Helosztok!!

 

Van egy ilyen dvd iróm és az vele a gond hogy a üres dvd lemezeket mától fogva nem akarja beolvasni, csak pörgeti meg küszködik vele!Ma lecseréltem a windowst és ugyan az!!!De a kiirt dvd lemezeket beolvassa csak az üreseket nem amugy Verbatim dvd lemezt használok!

Miért lehet ez a probléma?

A válaszónak előre is köszi!!

Link to comment
Share on other sites

Mi a baj a mostanival? Nekem is olyanom van, firmware-hackel, és kutya baja sincs, kb pont most 2 éves, kb 300 írással a háta mögött.

hi!

elég sok lemezt írtam vele (több 1000). nem tudom, hogy mi lehet a baja, de legutóbb 5 ből 2 lemezt elrontott.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Nekem az a prob lenne a DVD íróval,hogy filmet,játékot nem indít,ill nem lehet róla feltelepíteni vagy bemásolni a hardra.Zene az megy gond nélkül,be is lehet másolni és le is játsza. :unsure: Az író még új,de a régivel is ezt csinálta.A sec ide chanelon van mint master.Az alaplap Abit KD7 A.Előre is köszönöm.

Link to comment
Share on other sites

cseréld le az ide kábelt... ;)

 

Nekem az a prob lenne a DVD íróval,hogy filmet,játékot nem indít,ill nem lehet róla feltelepíteni vagy bemásolni a hardra.Zene az megy gond nélkül,be is lehet másolni és le is játsza. :unsure: Az író még új,de a régivel is ezt csinálta.A sec ide chanelon van mint master.Az alaplap Abit KD7 A.Előre is köszönöm.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 months later...
HL-DT-ST DVDRAM GSA-4163B

 

talán a dvd filmeket dvd video-ként kéne írni és nem iso-ba.ja és az én dvd íróm is 4163B.én feltettem hozzá az A106-os firmware frissítést.nálam az a gond néha ezzel az íróval hogy párszor nem akarja letörölni a dvd rw-ket.egyszer jó egyszer nem.amig bírja addig hajtom.utána úgyis libe scribe-ost veszek,és nem LG-t.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Hali van egy lg dvd íróm, ami támogat minden fajta írást, de bármilyen dvd - t próbálok vele írni nagyon lassan kb. 45 perc alatt írja meg, akkor is olvashatatlanul. IDE kábelen van, a programok pedig : Burn4free; Nero 6,7,8; Ashampoo Burning Rom stb. ,de egyikkel sem müxik. Ha vki segíteni tudna megköszönném.

 

 

 

HALI!

Link to comment
Share on other sites

Ott van, hogy LG a típusa... A helyedben megpróbálkoznék avval, amit Psion kollega ajánlot, esetleg egyszerre csak egy CD/DVD írkáló progit feltelepítve hagyni (mondjuk csak a NERO-t, a többit legyalulni), utolsó tippem, hogy vegyél egy rendes DVD írót. Pl. Pioneer-t vagy Plextor-t... Nálam a Pioneer 106-D cca. 4 éve húzza rontás nélkül és nem egy mai darab. Ráadásul a Pioneer még az olcsóbb a két ajánlott közül. Ha igazán kiváló íróra vágysz, vegyél Plextor-t. De az LG-t és társait nagy ívben kerülni kell, eddigi tapasztalataim alapján.

Link to comment
Share on other sites

Minden cégnél vannak gyenge szériák, de Pioneer-ék nem a gagyi cuccokról híresültek el, szemben más gyártókkal. Jómagam még nem hallottam erről, de ez sajna mindenkinél előfordulhat. Az viszont tényleg gáz, ha sorozatban rosszakat ad ki, és itt ismét rá szeretnék mutatni az LG ezen hibájára. Mondjuk láttam én örömtől fénylő arcú emberkét is, akinek sikerült kifognia egy jó darabot, de inkább az ellenkezőjét láttam: anyázó, az ilyen "ramaty" dolgokat előállító céget bőszen szidó illetőket.

Link to comment
Share on other sites

OFF: Múltkor vettem egy Pioneer-t, de írni nem akart. 10-ből 8 írás "Meghatározhatatlan CD-író hibával" végződött.

Kicserélték minden szó nélkül. Eddig nem rontott a cserepéldány.

 

On: Olvastass vele DVD-ket, CD-ket vegyesen. Egy idő után helyreáll(hat). Egy laptop írójánál legalábbis bejött ez a "módszer". Persze a külső DVD-író megvétele után éledt fel a kicsike. :S

Link to comment
Share on other sites

Ismeretségi körömben mindenkinek "pio" DVD írója van és még sennkit nem halottam panaszkodni. LG/NEC és társairól már annál inkább hallottam panaszt, ez utóbbival van saját negatív tapasztalat is.

Persze egy DVD írónnál nem az az opció, h. hány lemezt ront el (egyet sem szabad önhibájából rontani). Hanem az, h. a megírt lemez más periférriák (különösen az asztali DVD lejátszók, PS2-esek, stb.) számára mennyire olvasható.

Ilyen szempontból nekem a Pioneer kíváló írónak bizonyult, pedig nem az elsőt nyúzom. Most egy 212D-m van.

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok! Nekem van egy Samsung "Writemaster" dvd íróm, és az a gondom, hogy lassan ír. Én csak nérót használok, és akárhányszorosan írom, mindig ugyanolyan lassan csinálja.

a CD-ket kb 30 percig írta max sebességen, a DVD-ket kb 1, 5 órán keresztül írja.

Mi lehet a gond???

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.



×
×
  • Create New...