Jump to content
PirateClub.hu

CD/DVD iró és olvasó gondok,vásárlás!


Recommended Posts

  • Replies 175
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 4 months later...
  • 1 month later...

Már kb 2 éve megvan a meghajtó,de most nemtom miért,de azokat a dvd-ket,amiket a barátom ír.nem viszi.A régieket viszi,és az újságos dvd lemezeket is.De most 2 dvd-t pl nem visz,amiket egy barátomnál vitt a meghajtója.Segitsetek,nem tudom mit csináljak!

 

 

Link to comment
Share on other sites

Van egy ilyen DVD-olvasóm:

[ HL-DT-ST DVD-ROM GDR8163B ]

 

Optikai meghajtó tulajdonságai:

Eszköz leírása

Gyártó Hitachi-LG

Eszköz típusa DVD-ROM

Csatoló ATAPI

 

Olvasási sebességek:

DVD-ROM 16x

CD-ROM 52x

 

Nem akar semilyen lemezt beolvasni :angry: Berakom a DVD-t vagy a CD-t és csak kattog meg fel akar pörögni és utána leáll! :(

Módosította Silverr
Link to comment
Share on other sites

sziasztok! erre én is kíváncsi lennék, mert nekem a hanglemezes cd-t fogadja, érzékeli, lejátsza, de a dvd-t nem érzékeli, azt írja ki, hogy a meghajtóban nincsen lemez, nem tudom megnézni a filmeket. ja, a dvd-vel nincs probléma, mert más gépen behoz mindent, és lejátszható. a gépem pedig teljesen új. próbáltuk a vin dvd-vel, a media playerrel, cinema powerral lejátszani, de nem érzékel lemezt. ja, és csak egyszer néztünk rajta filmet, tehát még nem is elhasznált. köszike: szipi :(:(

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...
Van egy ilyen DVD-olvasóm:

[ HL-DT-ST DVD-ROM GDR8163B ]

 

Optikai meghajtó tulajdonságai:

Eszköz leírása HL-DT-ST DVD-ROM GDR8163B

Gyártó Hitachi-LG

Eszköz típusa DVD-ROM

Csatoló ATAPI

 

Olvasási sebességek:

DVD-ROM 16x

CD-ROM 52x

 

NEM AKAR SEMMILYEN DVD-T BEOLVASNI!! :angry: Berakom a DVD-t vagy a CD-t és csak kattog meg fel akar pörögni és utána leáll! :(

 

Eszköz állapota: Sz*r

Felhasználási módja: Zeneszerszám

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

firmware frissítés..., ha nem segít, akkor új writer... (8,5k-ért már kapsz)

 

ja, a google a barátod: www.google.com

 

http://www.google.com/search?hl=en&q=NEC+ND-1300+firmware&btnG=Search
http://etna.rpc1.org/nec/index.html
http://weblog.cemper.com/a/200312/30-nec-1300a-firmware-hack-108v2-special-booktype-holiday-edition-released.php

Link to comment
Share on other sites

Helló!

 

Van egy kis gondom, bár félig már választ kaptam rá elolvasva a hozzászólásokat, de hátha... Szóval nekem valóban Samsung írom van, egy SH-182M. Nos, az egyik problémám, hogy elvileg ez az író, tudna 18x-os sebességel írni, a Nero-ban a drive infónál mégis csak 16x-os sebességet ír maximálisnak. Nem mintha lenne 18x-osan írható lemezem, de gondolom az infóban még annak kéne szerepelnie. <_< A másik gondom, hogy bazi lassan ír, sőt 16x-os módban meg sem írja a DVD-ket, mert írási hibával leáll 50-60% körül, ha meg nagy nehezen végigmegy, akkor 4,5GB-ot olyan 10-15 perc alatt ír fel. :huh: Pedig a lemez írható akkora sebességgel. Próbálkozzak másik lemezzel, vagy vigyem rögtön cserére? Amúgy Ricoh DVD-R -re írnék. Mennyire biztos, hogy az író a rossz? :unsure:

Link to comment
Share on other sites

én eddig olyan lemezt aminek engedte a firmware a 18* írást nem láttam, csak haverom mondta hogy neki összejött egy verbatimmal... de monnyuk utána miller srácnál megnézték a plextools-szal és elég szarul írta meg... meg szerintem elég a 16x :D... a Samsungokhoz meg annyit, hogy nekem vagy egy 182-esem és semmi gondom nem volt vele... azt hallottam, hogy a LS Samsungok halnak csak ilyen gyorsan... monnyuk a másik gépben lévő pio-109 kicsit haldoklik... szal szériája válogatja :D a tuti a plextor 716... azzal még senkinek nem volt gondja :D

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Üdv, ha már benéztél de azt is köszönöm :D

 

Nos az a problémám, hogy a dvdíróm nem "működik" rendesen. Kiírja hogy a dvd 8x osan írható és hogy annyival fogja írni, elkezdi és 3-4% utál lemegy 3.9x-esre és 4x írja csak meg. miért van ez? :(

 

 

dvd-ram: lg, gsa-4082b

Link to comment
Share on other sites

Csak egyy tipp...

Az újgenerációs DVD ró szoftverek képesek lecsökkenti az írási sebbességet (akár menet közben is) abban az estben ha a hardver nem látható el megfelelő mennyiségű adattal. (régen ez nem így volt... ha pl. cd írásnál elfogyott az adat a pufferből, a korong meg csak pörgött mint 'mérgezett, hamar egy visszapillantó tükör alatt találta magát :D)

 

De előfordulhat szoftver hiba is.

Nálam néha bennyeken a nero, és az istenek nem akar RW-s lemezeket írni, ilyenkor keresek egy újabb verziót és már pörköli is az ervés lemezeket.

Link to comment
Share on other sites

köszönöm szépen a válaszokat!

 

Nérót használok. Volt már olyan hogy 8xosan írtam szóval tud, csak nemtoom miért csesztet :D

 

Viszont ha az adatelfogyással van baja, akkor a merevlemezről nem tud olvasni. Remélem 1 töredezettségmentesítés megoldja. Köszönöm mégegyszer :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.



×
×
  • Create New...