Jump to content
PirateClub.hu

CD/DVD iró és olvasó gondok,vásárlás!


Recommended Posts

  • Replies 175
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Köszi a segítséget.

De lenne egy kérdésem: Mi az a FIRMWARE? B)

 

Ja mostmár tudom, hogy mi az. Frissítettem, mindjárt ki is próbálom, hogy műkszik-e, majd írok végeredményt.

 

Nagyon koszi a tippeket!!! Frissítettem a firmware-t és mostmár tökéletesen müködik.

Most írtam egy dvd filmet, és kicsit több mint 3 perc alatt írta meg 16x-os sebességen.

Még egyszer köszönöm szépen!

Link to comment
Share on other sites

pioból a 109-es széria volt szar, ill. a 112-esnél adódhatnak cd kalibrálási problémák...

 

apropó, a 108-asom fogta magát és nem akar egy ideje dl lemezt írni (régen ment), a vicc az, hogy dvd-t, cd-t visz.., a firmware a legújabb, help? (vagy marad az, hogy veszek egy új 212-t...)

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok! Segítséget kérnék, kompletten vettem a gépemet tavaly októberben, azóta történt egy winchester csere, azon kívül semmibe sem nyúltam bele. Kb 2 hete kezdte el csinálni a gép, hogy már a BIOS-ban sem ismeri fel. Frissítettem a drivert, lefuttattam a víruskeresőt, és semmi. Van, hogy 20-30-szor kell újraindítani, mire felismeri. Az író IDE-kábeles, és még soha nem volt kihúzva. Ha valaki tud segíteni, azt előre is köszönöm.

Link to comment
Share on other sites

Próbáld meg a vinyó kábelére rákötni az írót egyedül, ha úgy megy akkor nagy valószínűséggel a kábellel van a gond. Ha ez nem segít akkor haldoklik az íród. Én is kaptam egyszer garanciális cserében samsung írót, de míg más gépben olvasta az írott dvdket, addig az enyémben nem. mikor először visszavittem a boltba kicsit "hülyének" néztek,mivel náluk működött, mondták hogy próbáljam meg máshogy bekötni stb.. ha nem megy vigyem vissza géppel együtt. másnap visszavittem és ki is cserélték :)

 

ha máég van rá gari akkor cseréltesd ki, de vmi normális íróra, pl Pioneer vagy Plextor

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Tényleg jó a lassabb írás volt egy ismerősöm aki 52-szeresen írta a cédéit és megkérdeztem mennyit élnek azok a cdk, és azt mondta pár hónapot. na ezért írj 4xesen, de ha az író progid támogatja a 6x szebességet akkor úgy írj mert olvastam valahol hogy úgy a lebiztonságosabb, és a cd-nek is aza legjobb

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Az tény,hogy biztonságosabb ha lassan ír az ember ne meg az asztali DVD lejátszók nem is szeretik ha gyorsan van megírva a DVD.DE mondjuk nekem van pár 52x-en megírd CD-m közel 4évesek és még mindig lejátsza a gépem szóval mázlim van :D Ennek ellenére én is lassan írok :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 2 months later...

Nekem is volt már minden féle íróm.

Tapasztalat alapján LG az beolvas mindent, és úgy karcol ahogy csak tud ;) írásnál is eléggé karcol. 5 év alatt 4. LGn mentem végig,mikor megvettem a Pioneert(3éve)

Pioneer111D volt,azt hitem gagyi lesz,de nem...mindent beolvas,nem karcol,gyorsan ír...3 év után,a régi gépbe még mindig szépen üzemel,több mint 2000dvd után... ;)

Mivel vettem gépet, most van 1 SATA-s 215D-m.Ezzel sincs semmi bajom,eléggé jó készítmény,szal én ezt ajánlom :)

Link to comment
Share on other sites

hi

 

win reinstall volt. satas dvd iro megbolondult. kinyitom a talcajat es kb 3-4 sec mulva behuzza magatol. olyan mintha valaminek kellene.

- virus es egyeb nyalanksagok nincsennek

- nincs virtualis meghajtom se fenn

- autorun kikapcsolva

- viruskeresoben kivetelek koze rakva (ne legyen online vedelem rajta)

 

nem tudok vele irni es ujrairhato lemezt sem torolni, mert olyan mintha valami elvenne a meghajto vezerleset a nerotol vagy mas iroprogitol amit probaltam. maga a meghajto ok, mert pl. ha BIOSba lepek es kinyitom akkor ugy marad.

 

talakozott valaki mar ezzel a problemaval? thx a valaszokat elore is...

Link to comment
Share on other sites

Nekem a régi cd írómmal volt ilyen, mikor a juper rossz helyen volt, és üttközött más meghajtóval!

Cabel selecten volt, látta a win mind a két meghajtót, de a cd írót mégsem tudta kezelni!

 

Ezügyben nézd meg hogy nincs-e valami hasonló gondja!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.



×
×
  • Create New...