Jump to content
PirateClub.hu

Animált Aláírás


chapel
 Share

Recommended Posts

Aki ilyet akar csinálni...

 

digialairas_www.kepfeltoltes.hu_.gif

 

 

01. Nyissunk egy új képet a következő beállításokkal. A méret persze lehet más is, de mindenképpen Transparent (átlátszó) legyen.

 

12lg_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

 

 

02. TypeTool-lal írjuk be a kívánt szöveget, amit tetszőleges helyre húzunk, forgatunk, stb...

 

Capture_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

 

 

03. Aztán Layer → Rasterize → Type

 

Capture_2_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

 

 

04. Layer → Duplicate Layer

 

05. Most csak a duplikált (copy) rész mellett legyen a ’szem’.

 

Capture_3_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

 

 

06. Fogjuk a radírt azaz az Eraser Tool-t (E) és egy kicsit radírozzunk le a szövegünk végéről.

 

Capture_4_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

 

 

Most ezt a Layert duplázzuk (megint csak a az új layer mellett legyen ’szem’)

 

Majd megint törlünk egy kis darabot és ezt ismételgetjük míg teljesen le nem radírozzuk a szövegünket.

 

Kicsit időigényes, de ez van. Minél kisebb részt radírozunk le egy-egy lépésnél a végén annál összefüggőbb lesz a dolog.

 

Nálam ez 85 layer lett

Capture_5_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

 

A 85. már teljesen üres.

 

07. Most átváltunk Image Ready-re (Shift + Ctrl + M)

 

Az egész átkerült az Image Ready-be. Menjünk a Window → Animation-ra.

 

Majd Duplicate current frame

Capture_6_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

 

Majd Tween.

Capture_7_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

 

Capture_8_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

 

A Frames to Add annyi legyen, ahány layered van (nálam 85). Ok.

 

Capture_9_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

 

08. Most megint egy kis időigényes meló következik.

 

Az animation ablakon az 1. kis kép üresen marad. Kattintsunk a másodikra, a layer részen pedig tegyük aktívvá a legutolsó layert (nálam a 85-ös tehát ottvan a szem.)

 

Haladjunk tovább szép sorban. Az animation 3 képéhez a layer rész eggyel korábbi layere tartozik (nálam 84-es)

 

Így ismételgetjük tovább míg az animation ablak utolsó képéhez a layer rész legelső képe kerül.

 

Capture_10_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

 

09. Már majdnem készen vagyunk. Be tudjuk állítani a késleltetést, ez teccőleges. Le is tudjuk játszani, módosithatjuk.

 

Már csak el kell menteni. File Save Optimized (Ctrl + Alt + S).

 

Készen vagyunk.

 

 

 

Próbáltam minél részletesebben leírni, remélem sikerült. :lol:

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

először töltsd fel pl a "gigacenter képfeltöltés" menüpontnál (főoldal elején megtalálod), aztán a kapott http-és linket másold le (ctrl+c). Majd menyj a beállításaidhoz (a nevednél lévő sorban találod) és ott aláírás szerkesztése menüt keress (baloldalt), aztán ott a szövegdobozod tetején van az h kép beszúrása ikonja, bejön egy ablak és oda kell bemásolni az előbb elmentett linket (ctrl+v). ha nem sikerült akkor mond hol akadtál el. Elsőre bonyolultnak tűnik de nem az.........

Link to comment
Share on other sites

kösz hála istennek sikerült elsőre is, a képbeszúrásig eljutottam, de nem tudtam, hogy ide a gigára kell feltölteni a képet. most már csak egy értelmes aláírást kell csinálnom, mert az eddeigiek elég gyérek lettek. mégegyszer kösz a segítségért és az animált aláírások készítésének megtanításáért. örök hálám

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 2 months later...
  • 4 months later...
  • 1 month later...

Az itt tanultakat felhasználva én is csináltam egy képet:

 

Flash-ANIMATION.gif

 

-135 layer

-176*220-as felbontás: a SE k750i-mhez csináltam

-azért Flash mer CS-ben így ismernek és tulajdonképpen mindenhol ez a felhasználónevem, csak amikor itt regeltem a piraten minden név foglalt volt és idegességemben beírtam hogy Bécikeeee... aztán így maradt <_<:D

-egy bajom van vele: LASSÚ az animáció, nem lehetne valahogy felgyorsítani? Image Readyben az időzítést NO DELAY-re állítottam, mégis ilyan lassú maradt... valahogy fel kéne pörgetni. tippek, vélemények? :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

valaki tudna segíteni h kell kimenteni mert nekem nemegy csak képenként egybennmet tudom please help :D

 

előre is köszzz

 

ok semmi közben megtaláltam...

egy tanács az aláíráshoz.....

nagyon szépen és igényesn radírozzatik vissza mert utánna nem lesz szép a maradék kis fekete részecske a fehér alapon..

én is ez miatt kezdtem el mégegyszer..egyébként köszönöm a tuturialt nagyon teccik :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 4 months later...
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...