Jump to content
PirateClub.hu

Debian Gnu/kfreebsd - Linux, Linux Nélkül


tibiole
 Share

Recommended Posts

Debian GNU/kFreeBSD - Linux, Linux nélkül

 

Mit is tudunk a Debianról? Foglaljuk össze röviden: Egyike a legnépszerűbb Linux disztribúcióknak. Nos, mostantól a probléma rögtön ebben a mondatban megjelenik. Hiszen mitől Linux egy Linux? Ugye legalább azt elvárnánk, hogy a rendszermagj

 

Mi lehet biztonságosabb egy Linuxnál? Egy BSD. (meg egy VMS, meg még sok minden, de ennyire ne ragadtassuk el magunkat.) Persze erről is lehetne vallási kérdést csinálni, de ne tegyük.

 

A Debian fejlesztői közül többen azonban úgy gondolták: a Debian több mint egy egyszerű Linux disztribúció. Sőt. Legyen univerzális operációs rendszer, aminél nem csak azt választhatja meg a felhasználó, hogy milyen vason szeretné futtatni (támogatott architektúráinak listája igen széles, szerepel rajta Alpha, Sparc, X86, 64bites AMD, stb.) hanem kiválaszthassa azt is: Linuxként, vagy BSD-ként használná szívesebben.

 

Nos, a fejlesztés előrehaladt, BSD kernel portolva Debian alá, és mit olvashatunk honlapjukon?

 

"The base system is fully functional."

 

Hurrá. Ezt is megéltük.

 

Persze a tényleges, éles rendszertesztig, és hogy élesben, veszélyes környezetben is használják, addig még kell egy kis idő, ha másért nem, a bizalmat meg kell szavazni neki.

 

Másrészt a csomaglistája sem teljes még, bár egy rendszergazda számára fontos csomagok nagy része már elérhető.

 

Kíváncsian várjuk hova növi ki magát, illetve az esetleges tapasztalatokat: Ha valakinek volt mersze kipróbálni, ne legyen rest, kürtölje világgá fórumunkon!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Nekem a 2DVDs, sarge verzio van és meg vagyok vele elégedve.

Habár a telepítésnél figyelni kell hogy mit csinálunk (KEZDÖKNE NEM AJÁNLATOS VELEKEZDENI) mert hamar elronthatjuk a golgokat.

Eddig szerverként használtam föleg ph futatásra de filmeket nézekrajta és zenét halgatok.

Nagy problémám volt a hangjártya beüzemelése hála a jó égen az Nforce alaplapi driverek mennek alatta minden baj nélkül.

Más probléma volt még hogy a monitort nem ismerte illetve nem akart 800x600 as felbontás fölé menni de egy kis cfg irogatás után megoldható.

Ha sokat nyuztam akkor hamar megadta magát az ablakkezelö és gém over lett neki, hilyába aki nem ért hozzá ne piszkálja.

(Valameik honlapon olvastam hogy a legtöbb linux felhasználobarát, a DEBIAN nem az!)

A sok boszankodás után is ezt a rendszert használom a legjobban és ha fejlödik csak jobb lesz.

(megjegyezném azt is hogy elsösorban szervernek éri meg használni, de ha mulimédiás dolgokat akarunk vele vigyázzunk mit csinálunk mert nem szereti)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Nekem itthon az XP mellett az ETCH-van ami nem stabil verzió de mindenből a legújabb van benne, én nagyon megvagyok vele elégedve, ami nincs rajta azt csak apt-get install-al megcsinálom, nemkell szórakoznom letöltéssel meg semmivel, sztem így is elég stabil.

 

Van BSD-m is és szerintem ha egyberakják a 2-t akkor ha ügyesek megcsinálhatják a legjobb Linuxot;

Szervernek mind2 tökéletes

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...