Jump to content
PirateClub.hu

Egy pici láthatatlanság


Szipi
 Share

Recommended Posts

Egy pici láthatatlanság

 

Aki vágyakozva olvasta H. G. Wells regényét, A láthatatlan embert, most elégedetten hátradőlhet. Az amerikai Pennsylvania Egyetem két fizikusa, Nader Engheta és Andrea Alu azt állítja, hogy a láthatatlanná válás nem is olyan lehetetlen kívánság, csak megfelelő bevonatot kell alkalmazni hozzá a háromdimenziós tárgyakon.

 

Elvileg tehát már mi is láthatatlanná válhatunk, feltéve, ha előbb gombostűhegy nagyságúra tudjuk zsugorítani magunkat.

A két fizikus számításai szerint ugyanis megfelelő bevonat esetén az elektromágneses hullámok megkerülik azt a tárgyat, amelyiknek a mérete nagyjából az illető hullám hosszúságával egyezik.

Ha egy fémbevonat segítségével a fény megkerül egy tárgyat, és változatlan irányban folytatja útját, azt a benyomást kelti, mintha a tárgy átlátszó volna. Ebből a szempontból az ezüst és az arany jó fényvezető az úgynevezett plazmonoknak (felszíni hullámoknak) köszönhetően. Egy sima folyón sem látható például, ha a víz megkerül egy cölöpöt, mert kissé lejjebb olyan zavartalanul folyik tovább, mintha az akadály láthatatlan volna.

John Pendry angol szakember szerint Engheta e jelenség titkának megoldását keresi. Azt még nem lehet tudni, hogy ez a folyamat a mikrovilágban miként játszódik le, de kétségtelen, hogy nem mond ellent a fizika törvényeinek.

Link to comment
Share on other sites

én is a tv-ben láttam vmi olyasmit, hogy felvett vmi ruhát, és rávetítették a háta mögött lévő képet. szinte beleolvadt a környezetébe. ha ezt a katonaság bevetné, nagy gáz lenne. szipi

Link to comment
Share on other sites

amit én láttam, ott katonák, vagy kommandósok lopakodtak éppen fegyverrel vmi helyzetben........ azért eléggé ijesztőnek látom ezt

Link to comment
Share on other sites

Gárdonyi Géza Láthatatlan embere más, mint H. G. Wells Láthatatlan embere az utobbi tényleg láthatatlan volt ;) , meg H. G. Wells könyve alapján készült el hasonló címmel 1 sorozat, abban 1 beépített mirigy segítségével volt képes eltünni, szerintem amugy az ilyen sci-fi sorozatok pozitivan befolyásolják a tudományt , mivel itt azt irta:

Ha egy fémbevonat segítségével a fény megkerül egy tárgyat, és változatlan irányban folytatja útját, azt a benyomást kelti, mintha a tárgy átlátszó volna. Ebből a szempontból az ezüst és az arany jó fényvezető
a sorozatban például higany volt az az anyag ami megtörte a fényt , persze a higany mérgező de a sorozat alapelve az volt amire a 2tudos rájött, amugy a sorozat 2002-2003 as
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Ha tényleg sikerülne, azt is vegyük figyelembe hogy biztos nem tuda hozzájutni minden hétköznapi ember a sarki kisboltban! :)

ha meg hozzá is jutnának, akkor az hogyan nézne már ki, hogy mindenki láthatatlanként mászkálna az utcán, aztán rácsodálkoznánk arra, hogy nekimentünk vkinek. :lol: ez olyan lenne, mint az egyik oldalon a chatszobában, hogy lehet nyíltan és titokban is irogatni, és előbb-utóbb elidegenednek az emberek a többiektől, és mindenki látatlan dumizik a másikkal, holott azt látjuk, hogy millióan vannak a szobában. :lol: szipi

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...