Jump to content
PirateClub.hu

Nemrég vásárolt 1066 MHz-es RAM-ok 800 MHz-en futnak


Recommended Posts

Sziasztok!

 

Nemrég vettem egy új gépet, ugye én 1066 mHz -es 2 giga RAM -ot! Namost én ezt megnéztem Everest nevezetű programmal, és ott csak 800 mhz -nek van feltüntetve! Na mondom most átvertek vagy mivan. Megyek BIOS -ba, szépen túlhuzom 1066 mHz -re, ujraindit. stb. gép nem kapcsol be, fekete kép, se bios se semmi. Na mondom ilyenkor jön az áramatalanit, stb. De igy sem megy. Na mondom akkor most jumper -el szarakodás. Már megy is a gép, de csak 800 mHz -en ! Na mondom, megkérdezem a boltost hogy van ez . Az mondta hogy az az 1066 az egy tuningal elérhető érték, húzás nélkül az 1066 -os ram nem 1066 -os. Na mondom b+. Aztán úgy megkérdeztem hogy mennyiért csinálnák meg a jumperes részt? 1500 ft. mondom anyád. na mindegy, megcsináltam , megy az 1066 -ramom 800 -on! :( Kérdésem, ez igaz amit ők mondtak??

Link to comment
Share on other sites

Helóka !

 

Nem tudom milyen HW-d van, de először is meg kellene nézni, hogy manualban be lehet-e állítani az 1066MHz-t a BIOS DRAM beállítási részén, ha igen , akkor használd azt. Amennyiben tuningolsz, akkor úgyis vissza kell venni 800-ra, ha túl nagy FSB-t állítasz. Namármost, ha felhúztad a RAM-t 1066-ra , akkor vélhetőleg ~ 266-os FSB-t nyomtál, így viszont a busz sebességed is felszaladt jócskán, ami szintén okozhat kék halált. Én AMD-s vagyok, ott a HT busz sebességét általában vissza lehet venni.

 

Üdv.: Dadus

Link to comment
Share on other sites

Mező Érték

Számítógép

Számítógép típusa ACPI többprocesszoros PC

Operációs rendszer Microsoft Windows XP Professional

Opr. javítócsomag [ TRIAL VERSION ]

Internet Explorer 6.0.2900.2180 (IE 6.0 SP2)

DirectX 4.09.00.0904 (DirectX 9.0c)

Számítógépnév PC

Felhasználó neve user

Beléptető tartomány [ TRIAL VERSION ]

Dátum / idő 2007-10-15 / 15:36

 

Alaplap

CPU típusa QuadCore Intel Core 2 Quad Q6600, 2400 MHz (9 x 267)

Alaplap neve Ismeretlen

Alaplapi lapkakészlet Intel Bearlake G31/G33/P35

Rendszermemória [ TRIAL VERSION ]

BIOS típusa Award (07/19/07)

 

Megjelenítés

Videokártya NVIDIA GeForce 8800 GTS (320 MB)

3D gyorsító nVIDIA GeForce 8800 GTS

Képernyő Samsung SyncMaster 940N/MagicSyncMaster CX915N/CX916N/CX917N [19" LCD] (HMCP782925)

 

Multimédia

Hangkártya Realtek ALC888 @ Intel 82801IB ICH9 - High Definition Audio Controller

 

Háttértár

IDE vezérlő Intel® ICH9 2 port Serial ATA Storage Controller 2 - 2926

IDE vezérlő Intel® ICH9 4 port Serial ATA Storage Controller 1 - 2920

IDE vezérlő Szabványos kétcsatornás PCI IDE-vezérlő

Floppy meghajtó Hajlékonylemezes meghajtó

Lemezes meghajtó SAMSUNG HD501LJ (500 GB, 7200 RPM, SATA-II)

Optikai meghajtó ASUS DRW-1814BLT (DVD+R9:8x, DVD-R9:8x, DVD+RW:18x/8x, DVD-RW:18x/6x, DVD-RAM:14x, DVD-ROM:16x, CD:48x/32x/48x DVD+RW/DVD-RW/DVD-RAM)

SMART merevlemezek állapota OK

 

Kötetek

C: (NTFS) [ TRIAL VERSION ]

Teljes méret [ TRIAL VERSION ]

 

Bevitel

Billentyűzet Szabványos 101/102 gombos vagy Microsoft Natural PS/2 billentyűzet

Egér HID-szabványnak megfelelő egér

 

Hálózat

Elsődleges IP-cím [ TRIAL VERSION ]

Elsődleges MAC-cím 00-50-8D-B2-AB-6F

Hálózati kártya Generic Marvell Yukon Chipset based Ethernet Controller (192. [ TRIAL VERSION ])

Hálózati kártya Hamachi Network Interface (5.16 [ TRIAL VERSION ])

 

Perifériák

FireWire vezérlő Texas Instruments TSB43AB22 1394A-2000 OHCI PHY/Link-Layer Controller (PHY: TI TSB41AB1/2)

USB1 vezérlő Intel 82801IB ICH9 - USB Universal Host Controller

USB1 vezérlő Intel 82801IB ICH9 - USB Universal Host Controller

USB1 vezérlő Intel 82801IB ICH9 - USB Universal Host Controller

USB1 vezérlő Intel 82801IB ICH9 - USB Universal Host Controller

USB1 vezérlő Intel 82801IB ICH9 - USB Universal Host Controller

USB1 vezérlő Intel 82801IB ICH9 - USB Universal Host Controller

USB2 vezérlő Intel 82801IB ICH9 - USB2 Enhanced Host Controller

USB2 vezérlő Intel 82801IB ICH9 - USB2 Enhanced Host Controller

USB eszköz USB HID

 

DMI

DMI BIOS gyártó Phoenix Technologies, LTD

DMI BIOS verzió 6.00 PG

DMI rendszer gyártó System Manufacter

DMI rendszer termék System Product Name

DMI rendszer verzió System Version

DMI rendszer sorozatszám [ TRIAL VERSION ]

DMI rendszer UUID [ TRIAL VERSION ]

DMI alaplap gyártó http://www.abit.com.tw/

DMI alaplap termék IP35 (Intel P35+ICH9/R)

DMI alaplap verzió 1.0

DMI alaplap sorozatszám [ TRIAL VERSION ]

DMI burkolat gyártó System Enclosure Manufacter

DMI burkolat verzió OEM

DMI burkolat sorozatszám [ TRIAL VERSION ]

DMI burkolat címke [ TRIAL VERSION ]

DMI burkolat típus Desktop Case

DMI összes / szabad memóriafoglalat 4 / 2

 

Link to comment
Share on other sites

Helóka !

 

Ezekből az adatokból csak az derül ki hogy, Abit alaplapod van, de az nem, hogy mi a típusa. Nem mindegy, ui. van olyan P35-ös Abit ami helyből támogatja a DDR2 1066-t.Azt, hogy mitévő legyél, így nemigen lehet megmondani. Jobb lenne egy nem trial-os Everest-et beszerezni.

 

Üdv.: Dadus

Link to comment
Share on other sites

ugyanígy vagyok ezzel énis, nekem 800-as ramom van, és 733-asnak látja, ebbe nincs semmi átbaszás, meg a tuningnak sincs köze hozzá, a szám amennyit kiír az everest, azt muattja hogy mennyit tud belőle kihasználni a géped.

ez amúgy a procival van valahogy kapcsolatban, pontosan nemtudom hogy, úgyhogy inkább nem bonyolódnék bele a kifejtésébe, de megnyugtatlak, hogy nincs semmi baj ;)

Link to comment
Share on other sites

Az alaplapod csak 800 MHz-ig kezeli a memóriát, ha a boltos gyerek megszakad, se fogja tudni megoldani, hogy 1066-on menjen... Max ha kicseréli az alaplapod. :D:lol:

http://www.abit.com.tw/page/en/motherboard/motherboard_detail.php?pMODEL_NAME=IP35&fMTYPE=LGA775

 

Hacsak nem IP35 Pro-d vagy IP35V-d van, annak a kettőnek kezelni kell az 1066-ot...

Link to comment
Share on other sites

az alaplap addig kezeli a memóriát ameddig az fsb bírja (939 től felfelé AMD vonalon már nem mert ott a HT bekavar :))

 

a probléma a következő: ha nő az adatbusz sebessége nőnie kell a latenciáknak is... de ha nőnek a latenciák, akkor relative ugyanannyit nyerünk amennyit vesztünk (DDR3 vs. DDR2 esetében), és ehhez még hozzájön, hogy a processzor a szűk keresztemetszet, mármint az hogy "csak" 64 bites az adatbusza.

 

esetedben annyi a lényeg, hogy ha az FSB:DRAM ration 1:1-hez akkor csak az FSB emlésével juthatnál el az eff. 1066 MHz-ig, de mivel ezt az alaplap nem bírja (elméletileg 266 FSB, de mivel Intel ezért QPB-s, tehát 1066, ami szerintem csak parasztvakítás)... lényeg a lényeg nem fog 1066-on menni (még magyarázhatnám miért de inkább nem bonyolódom bele mert ez még nekem sem 100% ig tiszta)

Módosította Dadus
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

hmm, nekem is ugyan ilyen problémám van. Vettem 2gb 1066-os kingmaxot. Biosban ráhúztam az 1066-ot és megy is. De az everest amikor rámegyek az 1ik ramra (KLED48F-A8KI5 x 2) csak DDR2 800-at ír ki. Egy másik részben hogy Memóriabusz tulajdonságai ott írja hogy Effektív órajel: 1066 Mhz, sávszélesség 17k mb/s. hogy van most ez ? Az alaplap biztos bírja, mivel vadi új GA-P35-DS4. bios frissítéssel még nem próbálkoztam, mert nem találtam sehol.

Link to comment
Share on other sites

Szia Prince008 !

 

Ez azért van mert az Everst és az alaplap is kiolvassa a memória modulban lévő, erre a célra szolgáló, chip adatait, és ez alapján van az info. Erre a chip-re azért van szükség, hogy a dolgozó berakja a memót az alaplapba, és nem kell ezen a téren semmit beállítania a BIOS-ban, hanem az alaplap kiolvassa az infót , és annak megfelelően állítja a BIOS idevonatkozó lehetőségeit. Ha különböző típusú memória modulokat raksz be, akkor a legrosszabb paraméterekkel fogja működtetni őket, hogy mindegyik modul használható legyen. Pl. ha több modulod van és nincs Everest-ed, akkor ha egyesével berakod azokat, akkor a BySPD beállítással / a DRAM beállításoknál / megtudhatod a modul jellemzőit.

 

Üdv.: Dadus

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...