Jump to content
PirateClub.hu

Nektek milyen winyótok romlott el?


Recommended Posts

Nekem csak Samsung vinyóim vannak és ha rakok össze gépet másoknak nekik is Samsung hdd-t szerelek be. Eddig egy se romlott el.... Én megvagyok elégedve ár/teljesítmény gyanánt

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 67
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

Mott, mien probléma volt a winyóddal? mert nekem 8év alatt az első winyóm halt meg 2 hónapja...az egy Maxtor 90Gb-os szerkezet volt...állítólag szektorhibás...csak le szeretném dobni róla az adataim...szóval nálad mi volt a gond/megoldás?

 

szóval: 1db Maxtor 80Gb...de van mellette 3 másik maxtor, kiválló állapotban, meg egy Samsung 250Gb-os, zsír új, természetesen nincs vele gond :)

 

 

Link to comment
Share on other sites

A maxtoroknál az volt a problémahogy általában ha behaltak a jótállás után (1 év gar) többel is találkoztam.

A samsung 3 év gar ha tönkrement cserélték ilyennel is találkoztam, igaz jóval kevesebbel mint a maxtornál.

Viszon ki panaszkodik ha egy 2 éves 80gigás vinyó helyett kap egy 120-as vadi újat (mint a haverom)

 

Nekem sata 2 vinyóm van és többször próbáltam a betöltött oprendszernél bekapcsolni..+ most az oldalára van állitva.

régi vinyónál ne próbáld meg mmenetközben bekapcsolni

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Nékem eddig kérem szépen asszondja hogy.

Quantum Fireball 20GB (3 évig bírta kb)

Maxtor 20GB (kb 1,5 évig bírta)

Samsung 120GB (ez meg csak 1 évig)

 

Ahogy látjátok szerintem a régi vinyók stabilabbak voltak a mostaninál. De sajnos ez már mindenre igaz az alacsony minőségű alapanyag miatt.

Link to comment
Share on other sites

én elég peches vok.

2 hete halt be egy IDE-s 120-as Samsungom (gari után 2 héttel)

múlt héten pedig egy SATA-s 250-es Samsungom (2 hónaposan)

a 120-ason annyira nem csodálkozom mert 36 hónapból 30-at 24 órában, de akkor is...

a 250eset simán kicserélték, most van helyette egy WD, aztán majd látjuk...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Sziasztok!

 

Nekem egy WD Raptorom van, 150Gb-os, azzal vannak problémáim.

SATA, nagyon gyorsan működött, míg nem jött egy hirtelen áramszünet.

Azóta fél órát bír rendesen üzemelni, utánna vagy kattan egyet, és eltűnik a rendszerből, mint meghajtó, vagy úgy belassúl, hogy az eszméletlen.

Rá nagyon gyorsan megy az adat, de leszedni róla a cuccot több óra volt.....

 

Ki tud valami okosat mondani erre?

 

Szakszerviz kizárt, mivel a magyarországi WD gyárból lett kimentve....

 

Link to comment
Share on other sites

1. tápcsere, valószínűleg 0 védelemmel rendelkezik, ha ezt művelte egy áramszünet.(örülj hogy csak ennyivel megúsztad)

2. talán megoldást jelenthet, egy azonos típusú WD winyó elektronikája (de ha megveszed a működő 150GD-s winyót, akkor használhatod azt a mostani helyett)

ez a megoldás akkor jöhet szóba, ha esetleg végleg kihal a cucc, él le akarod menteni a cuccaid!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Hát igen a maxtor 40es vincsik....az én statisztikám is csak ezt erősíti,de ahogy elolvastam ezt a topic-ot fura dologra lettem figyelmes:hogyhogy mindenkinél 3évig bírja?ezeket úgy tervezték h se több se kevesebb vagy mi?és most belegondoltam az enyém is 2006ban állt szolgálatba és ez év elején adta be a kulcsot.kereken 3év után...most samsungom van pár hónapja remélem jó lesz!!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...

Nekem egy 40GB meghalt nem megy a motorja

és egy 80GB maxtor elfüstölt it meg öngyilkoslet feltünöen

 

mostmár samsung-ot használok már 4 éves 320GB semi baja havonta telepitem a gépet mindig dolgozik van mikor töbnapokat megy folyamatosan

ugy hogy meg van böven az üzemi órája :D

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 2 months later...

Nekem egy WD3200AAKS vinyóm ment szét, pontosítva az elektronikája és felháborítóan nehéz találni hozzá egy másikat, ha netán benézne ide olyan személy akinek lenne egy eladó azzal szívesen megismerkednék :)

És a legidegesítőbb benne,h az összes sorozatomat ezen a HDD-n tároltam :'(

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 10 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.



×
×
  • Create New...