Jump to content
Momo2828

Nektek milyen winyótok romlott el?

Recommended Posts

Samsung HD253GJ 250GB - 37 hónap után

Seagate Barracuda 7200.9 200GB - 44 hónap után

Seagate Barracuda 7200.9 200GB – kb 2,5 év

Hitachi 2000GB 7K3000 HDS723020BLA642 – kevesebb, mint 24 óra működési idő után kattog :angry:

Western Digital WD3200AAS 320GB.

3-4 napig bírta :(

Elkezdett kattogni, és mostmár csak kattog, és leáll.

Maxtor 80 Gb (IDE csatlakozású) kb 3 évet ment.

Nekem van egy 8 éves Intel Celeron-os gépem és eddig három db merevlemez volt benne: 2003-tól 2008-ig egy 40 GB-os Maxtor, 2008-tól 2011-ig egy 80 GB-os Samsung, nem régóta van egy 250 GB-os Western Digital merevlemez a gépemben. Semmi bajom nem volt eddig velük, jól működtek, nem romlottak el sose. Csak az idő múlásával csökkent a tárhelyük, így kénytelen voltam nagyobbat vásárolni. A 40 GB-os Maxtor is jó volt a maga idejében, meg a 80 GB-os Samsung is. De már ideje volt egy nagyobbat vennem.

A 2002-es évben nekem 3 db Maxtor purcant ki három hónapon belül, mindhárom 40 GB-os volt és a vastag széria, amit még 2002-ben forgalmaztak. Miután a 3. is visszajött garanciából, inkább eladtam és vettem 2 db. 40 gigás Seagate-et, ami akkoriban nem kevés pénz volt.
A ma már 12 éves 2002 őszi évjáratú hddk Seagate Barracuda 7200 rpm 40 GB-osak és kettő van belőlük. Semmi bajuk! HD Sentinel szerint mindkettő 100/99-es kondícióval bír. A mai napig ezek vannak a szervizes gépemben és hibátlanul működnek.

Vagy én fogtam ki két megbízható darabot, vagy ez a széria a Seagate-től a nagyfokú megbízhatóságáról volt híres.

Samsung hd154ui 1,5 TB szektorhibás lett 2év után 0% körüli állapottal , majd egy wd 2TB green 7 hónap után sok nehezen olvashato-irható szektort produkált , még lejön az adat de a hibáknál modemsebességgel. Ez még garanciás , megy visssza...

Pár éve elromlott egy 320Gb-os samsung hdd-m. A Garancia lejárta felé elkezdett kerregni / kattogni, majd a garancia lejárta után 1 nappal megadta magát...  :angry2:

Annak ellenére, hogy használhatatlan, mégis megtartottam(de minek??? :huh:):
IMG_1110_www.kepfeltoltes.hu_.jpg