Jump to content
PirateClub.hu
vikking56

3Dmark03-05-06-Vantage Eredmények!

Recommended Posts

Itt az új eredményem x1950GT-vel

3D Mark 03:12263 pont

3D Mark 06:4063 pont

Szerintem, ha a gépedbe dupla magos proci lenne akkor sokkal több pontot kapnál.

A mostani nem tudja teljesen kihajtani a VGA-d.

Tudom, hogy jobb lenne egy kétmagos de ahhoz meg egy új alaplap kéne...

Egy Q6600-as proci ami 2,4 ghz-ról lett 3,2 ghz-ra felhúzva... Egy 8800 GTS az új ami kb az ultra teljesítményét viszi és 4 giga ram 3D Mark 06-ban 14530 pont.

Ezen jól látszik, hogy a 3DMark'06 nem használja ki a 4 magot. Én 795 pontal kaptam kevesebbet 3,2GHz-es 2 magos E6550-el, 2 GB RAM-al és 8800GT-vel.

az meglehet :) Dondolom inteled van... haverom az amd-vel kap 9 ezret:D Amúgy a 32 bit hibája hogy nem használja ki. Kéne egy 64 bites 3D mark....

Amúgy arra tökéletesen jó a gép amire vettem... Renerelni és modellezni :) Bár játékokban is über brutál :)

Renderelni és modellezni tényleg nem árt a 4 mag. Azok legalább kihasználják. A 3DMark viszont nem, így nem ad teljesen pontos képet a gép teljesítményéről. Egyébként 32biten is ki lehetne használni 4 magot. Csak úgy kellene megítni a programokat. Igaz a 3DMark '06 már nem mai progi, amikor megjelent még a 2 magos procik is ritkák voltak.

12 308 pont, ATI 2900Pro 1GB DDR4, E6600 3.6Ghz:

eredmenyl.jpg

egy kis megjegyzés... picit néha irreálisnak látom az eredményeket, mivel a téma indítója semmilyen egységes 3DMARK beállításokat nem adott meg, ezért az eredmények néha igen meglepőek/eltérőek lehetnek.

Nem esett szó a felbontásról, a kép minőségéről (image quality, filtering and AA, graphs), az eredményben benne -e van a CPU teszt. Ezek a beállítások/paraméterek mind nagyban befolyásolják a kapott eredményt, vagyis a pontokat.

Egységesen elfogadott, h. a demo alapbeállításaival végzik a teszteket.

3DMark '06-ban 11413 Pont egy Intel E6750 (3.0GHz-en) 2 giga 800-as Kingston rammal és egy 8800GT-vel

Roberto sajnos úgy látom,hogy a X2 6400+ sem teljesit valami fényesen,bár a 8800GS-t nem igazán ismerem.

Hali itt a 3d mark eredmény. A memória azért csak 3,2 gb, mert a vindows nem használ többet sak a 64 bites. Ott egyészen 128 gigáig felismeri. Itt viszont összesen 4 gigát használhatsz a videókártya memóriával eggyüt.

post-1411-1204724715_thumb.jpg

VGA tuning megvolt? :)

nem volt semmi csak proci húzás... vga-ra fölösleges még.. szerintem... De ha gondolod ráhúzok 30%-ot :) mert ahogy a procinsem a vga-n sem gyári hűtés van :):D na jó 30-at nem is de valamennyit viztosan :D

úgy látom idáig az enyém kapta alegtöbb pontott. Amúgy a memória Corser és msi alaplapom van viszont 800 helyett csak 712 mhz a memória órajele. Nem volt kedvem számolgatni meg állítgatni az alaplap magától álította át.

Gigabyte GA-P35-DS3

Intel Core 2 Duo E6750 2.66Ghz 1333FSB 4 Mb L2 Cashe

1Gb 1066 Mhz Kingmax

Gigabyte GF 8600GTS 256 MB GDDR3

2005: 10230

Gigabyte GA-MA69G-S3H

AMD Athlon64 X2 5200+

2x1GB Geil Ultra Kit CL5 (800MHZ)

Gigabyte GF 8800GT 256 MB GDDR3

3Dmark 2006: 9271 pont

Nem tuningoltam, minden alapon van.

nekem a procim fogja vissza,de így is kapok 11000 körül a 06-ba,hát hogyha még egy E8400-as lenne benn ami 4 gigáig lenne húzva.

3dmark06dubikamb9.png

174.74 WHQL driver, minden alapon.

3DMark06 12359 pötty.

Procituning nem ártana...

Majd lesz az is...

Nemrossz egy VGA, már csak egy fizikus kártya kellene hozzá, hogyha a 3DMark Vantage-ben is akarod tartani a magas pontszámot, mertugye az ajnálott hozzá! :-) De am grat a pontokhoz! :-) Egy kis procituning tényleg nem ártana! :-)

én csak azt nem értem hogy egy 8800 gt és kb 3.6-ig húzott proci c2d-t értek ezalatt,hogy kap 14 ezer valahányszáz pontot.ennyit számít egy kis procituning?

Szeva!

Nos azt tudni kell a 3dMark-ról hogy sokban függ az operációs rendszertől. Ezalatt azt értem hogy sokban függenek a pontok az oprendszer korától. Tehát egy friss oprendszerből többet tudsz kihúzni mint egy több hónaposból. Saját tapasztalat: Friss oprendszerrel majdnem 13000 Pont, régebbi oprendszerrel 11xxx. És ugyanazokkal a beállításokkal! Xp és Vista közötti különbségeket nem tudok mondani, ahhoz újra kéne raknom mind a kettőt, de ha ez megtörtént értesítelek titeket.

A téma cime átnevezve,linkelhettek Vantage eredményeket is.

Sajátossága,hogy csak Vista oprendszeren fut directx 10-est támogató kártyákkal.Valamint nem kifejezetten processzor függő a pontozás.

Ime tölem az első eredmény,sajnos nem nagy szám.Talán mégis függ a processzortól :lol:

Egyenlőre minden alapon volt.

AMD x2 6000

Ati Radeon 4850

2Gb Ram

Ezek a programok nem sokat érnek. Én kapok 4200 pontot. Te meg csak 1200-al kapsz többet közben meg játékokban 2-szer gyorsabb a kártyád.

20241284794.jpg

Sajnos a processzort nem tudtam tovább húzni...

Szeva!

Nos azt tudni kell a 3dMark-ról hogy sokban függ az operációs rendszertől. Ezalatt azt értem hogy sokban függenek a pontok az oprendszer korától. Tehát egy friss oprendszerből többet tudsz kihúzni mint egy több hónaposból. Saját tapasztalat: Friss oprendszerrel majdnem 13000 Pont, régebbi oprendszerrel 11xxx. És ugyanazokkal a beállításokkal! Xp és Vista közötti különbségeket nem tudok mondani, ahhoz újra kéne raknom mind a kettőt, de ha ez megtörtént értesítelek titeket.

ebben teljesen egyetértek veled.hozzátennék még énis egy kicsit ha nembánod.függ még a viseókártya driverétől is,ja és a legfontosabb hogy meddig van húzva a proci és a videókártya.xp és vista között jó esetben kb 300-500 pont különbség van az xp javára (több).

Én is rakok fel egyet... sajnos nem tudtam többet kisajtolni a HD3870-ből...

http://i537.photobucket.com/albums/ff333/benceboc/fsb500.png

proci nincs húzva:S

post-1160905-1222956231_thumb.jpg