Jump to content
PirateClub.hu

Alaplap, processzorvásárlás, tanács kellene


Recommended Posts

Helóka !

 

Azért én azzal a kijelentéssel nem igazán értek egyet, hogy egy kis 3000+ AMD-t nem érdemes tuningolni. Nem az első AMD procimat használom, és szerintem ezen a plattformon egy 500+-s, vagy nagyobb húzást már észre lehet venni, nem csak mérő progival, persze ha a többi HW elem is megfelelően passzol egymáshoz teljesítményük alapján.

 

Üdv.: Dadus

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 67
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 1 month later...

Sziasztok!

 

Vettem egy AMD Atholon X2 6400+ Black Editont és az a baj hogy hűtő nem volt hozzá na mind1 a botba azt mondták hogy egy ideig az is jó lesz ami most van de majd vegyek egyet, Na mind1 hazavittem betettem meg minden természetesen a BIOS frissités is megvolt de ha elinditom például a pro street et akkor kiirja a kékhalált hogy a számítogép hibát észlelt és hogy a károsodás elkerulése érdekében leállt. De azt csak akkor ha ilyen nagyobb játékot inditok ha ilyet hogy CS vagy Rfactor az megy.

Szerintetek mitol lehet szerinem a hűtő a ludas mert alapbol a cpu 44 az 1.mag 58 a 2.mag 60 fokos

Szerintetek milyen hűtőt vegyek ninsc sok pénzem rá olyan 5-6 ezer forint

Ja és ha szerintetek nem a hűtő a baj akkor mi

Itt a gépem M2N4 SLI alaplap 2GB ram Geforce 7600 GT 160 GB Samsung HDD DEER 350W os táp és az előző proci az egy Athlon 64 3800+ volt és hozzá egy nem sokat érő hűtő

Link to comment
Share on other sites

Kéne nézni egy 100%-os terheléses vizsgálatot.

Erre a legjobb az orthos nevű program. Ezt jó 2-3 órán át futtatva ki fog jönni a hiba.

Közben everesttel nézheted a proci hőmérsékletét. 70-75 fokig nem baj, ha melegszik.

Ha e fölé megy, akkor hűtőcsere ajánlott erősen.

De a tápod is elég necces. Névleges teljesítményét tuti nem adja le.

Egy 400-450 W-os márkás (pl. FSP) táp szerintem illene ehhez a konfighoz.

Link to comment
Share on other sites

Na nyomtam a Bios ban egy setup defaultot és most már azt csinálja hogy amikor betoltődik a windows egy pillanatra kiirja a kékhalált és ujraindul a gép nem lehet hogy a táppal van baj hogy a proci nem vesz fel elég feszültséget vagy csak simán gyenge neki a táp? Vagy szerintetek maga a proci a hibás?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Sziasztok:

 

Öcsémnek ma kiment az alaplapja,(Gigabyte GA M56S-S3P)és szeretnénk venni a faterral neki egy másik alaplapot. Azt mondta,hogy MSI legyen 20ezer Ft-ért max.

 

Na mármost én MSI alaplapok-at sajna nem ismerek,csak Gigabyte alaplapok-at

 

Tehát valaki ajánljon egy jó kis AMD-s MSI alaplapot 20ezer FT-ért max légyszíves.

 

Ha van róla teszt ezt is megadthatná.

 

Én amúgy ezt nézegettem: MSI K9N-NEO V3

 

Előre is köszönöm.

 

Link to comment
Share on other sites

Esélytelen, hogy meggyőzd apukádat gigabyte-re?

Mert szerintem Gigabyte kéne, de biztos akad azért MSI is, de én azokat nem igazán ismerem.

 

Sajnos nem,hisz Gigabyte alaplap füstöl-t el...

Amelett én is Gigabyte fan vok,nagyon jó alaplapok-at csinál sztem.

 

baro130 egy tesztet mutassámá légyszíves aróól az alaplapról,hogy végülis mit várhatok tóle teljesítmény,stabilítás,éa azolgáltatás szempontjából.

Link to comment
Share on other sites

köszönöm a tesztet.

 

Azthiszem ez az alaplap elég jó lesz,hisz a teszt szerint a legstabilabb.

 

Hát igen ahogy gondoltam a Gigabyte lett itt is az ajánlott :)

 

Ahogy nézem Ascrock alaplapod van.

 

Azok milyenek? Mert látom elég olcsók,de én úgy tom hogy elég roszak is.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Mi a kérdés??

 

Ha az hogy mi a véleményünk, akkor én annyit tennék hozzá hogy:

A mamória 2 vagy 4 gb legyen a Dual-Channel miatt! 3 gb semmiféleképp!

Kingstone helyett inkább CSX, Corsair, vagy GEIL ramok közül válassz! És mindenféleképp KIT kiszerelésű legyen (párbaválogatott)

 

Link to comment
Share on other sites

Mert nem egy tuning memóriák! A CSX, Corsair, Geil ramok tuning ramok, és jobb minőségűek, hűtőbordával vannak szerelve!

Csak párban azonos típusú, azonos méretű és azonos frekvencián futó memóriákat érdemes venni, mert akkor az alaplap DualChannelben kezeli őket, ami kétszer gyorsabb hozzáférést biztosít!

Tehát ha veszel 2+1gb-t akkor az fele olyan gyors lesz mint a 2*1gb (vagy 2*2gb)

 

Direk erre vannak párba válogatva memóriák, az un. KIT-ek! Csak olyat érdemes venni!

 

Olyat kérdezhetek, hogy milyen tápot gondoltál a gépedbe???

Link to comment
Share on other sites

Hali !

 

Nem akarok kötekedni,de a Dual Chanel és a Single Chanel között gyakorlatilag a sebeség különbség 30% alatt van, sőt bizonyos esetekben csak pár %. Az egyszerű User vélhetőleg észre sem veszi. A jó paraméterekkel rendelkező márkás RAM,és az átlag RAM közötti sebesség különbséget szubjektíve csak a betöltési időkben lehet észrevenni, de lényegében csak akkor, ha sok file-ról van szó, egyébként csak mérhető a különbség. A Kit-ben történő vásárlás csak parasztvakítás, legalábbis az én tapasztalatom szerint, mindenesetre így az árat fentebb lehet vinni, és a vásárló is úgy érzi, hogy mindent megtett azért, hogy gyors gépe legyen. A Dual Chanel-hez bőven elegendő feltétel az azonos típusú modulok beszerzése. Akinek nincs sok pénze, illetve nem akar csúcs RAM tuningot végrehajtani, annak tökéletesen megfelel a KingMax is. Sőt, határozottan jó tapasztalataim vannak a KingMax RAM-ok húzhatóságával kapcsolatosan, persze a csúcs tuning (hűtőbordás) modulokkal szemben azért semmi esélye nincs, viszont sokkal olcsóbban beszerezhető.

 

Üdv.: Dadus

Link to comment
Share on other sites

Mert nem egy tuning memóriák! A CSX, Corsair, Geil ramok tuning ramok, és jobb minőségűek, hűtőbordával vannak szerelve!

Csak párban azonos típusú, azonos méretű és azonos frekvencián futó memóriákat érdemes venni, mert akkor az alaplap DualChannelben kezeli őket, ami kétszer gyorsabb hozzáférést biztosít!

Tehát ha veszel 2+1gb-t akkor az fele olyan gyors lesz mint a 2*1gb (vagy 2*2gb)

 

Direk erre vannak párba válogatva memóriák, az un. KIT-ek! Csak olyat érdemes venni!

 

Olyat kérdezhetek, hogy milyen tápot gondoltál a gépedbe???

 

 

min 450 max. 500W

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.



×
×
  • Create New...