Jump to content
PirateClub.hu

A mai mesék - kinek mi a véleménye róluk?


Dinnye92
 Share

Recommended Posts

Sziasztok!

 

Nem magyaráznám túl a dolgot. Elég ha bekapcsoltok fél órára egy Cartoon Network-öt. Sajnos az óvodás gyerekek ezekből okulnak, mint például az öcséim is. Volt már eset, hogy elprogramoztuk, hogy ne nézzék... Erőszakosak és agresszívek lesznek tőle. Némelyik inkább felnőtteknek való elröhögni némelyik idióta poénon.

Egy 15 perccel ezelőtt valamiféle hülyegyerekek voltak benne, akik pattanástalaító találmányukat puskákba töltötték, majd minden pattanásos embert lelőttek vele. De óh mily szerencsétlenség! A pattanások gömbökként leestek, és egy hatalmas "ragyaszörnnyé" (idéztem!) álltak össze, és eme főellenséggel kellett megvívni a végső csatát. Ezt a műsort a 7 éves testvérem tátott szájjal nézi :(

 

De az egész estés rajzfilmek sem jobbak túlságosan. Bár talán azok még jobban álltak. De a klasszikusok lassajn itt is kezdenek eltűnni, mint például az Oroszlánkirály, Csipkerózsika, Hamupipőke, Kis hableány, és még sorolhatnám. Hát, nem tudom mit szóljak ezekhez... :(

 

Várom a véleményeket!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 105
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Hát mivel nekünk nincs Cartoon Network-ünk ezért saját tapasztalatot nem nagyon tudok mondani, bár láttam már pár olyan mesét amin én is csodálkoztam... Sok tulajdonságot vesznek át ezekből a gyerekek, melyektől - ahogy Te is írtad Dinnye - agresszívek, erőszakosak lesznek... :(

 

Sok olyan család van amelyekben egyszerűen nincs TV és így meg van oldva az egész. Persze az óvodában, iskolában úgyanúgy hallja a gyerek ezeket, és így is jócskán megvan az esély rá, hogy a viselkedése megváltozzon...

 

Hova tűntek a régi mesék...? :( Lassan már azt se tudják az óvodások, kisiskolások, hogy ki az a Vuk...

 

Remélem, hogy mikor nekem lesznek gyermekeim változni fog ez a tény...

 

Osztom a véleményed Dinnye!

Link to comment
Share on other sites

Tökéletesen igazatok van. Ezek a mai förmedvények köszönő viszonyban sincsenek a mese műfajával. Régen a mesék nevelési (okulási) célból, a gyerekek jellemfejlődésében töltöttek be elengedhetetlen szerepet. Az is igaz, hogy a mai "modern mesék" is formálnak az apró emberkéken, de milyen irányba és milyen áron. Egy olyan generáció van felnövőben, akik mind ezeken a meséken szocializálódik és a kilátások nem túl rózsásak az értékrendjüket illetően, de hát a körülöttünk lévő világ is kezd egyre jobban olyanná válni, mint ezek az úgymond mai "mesék". Persze ez nem a gyerekek hibája, hanem a miénk, azon generációé akinek módjában áll tenni ellene, ha akar egyáltalán tenni ellene...

Link to comment
Share on other sites

Én nem engedem a fiamnak a Cartoon Network-öt nézni (4 éves), de a többi jómadár az óvodában nézi, és a legkedveltebb dolgok, amiket leszedtek onnan, az a böfögés, fingás, seggreverés. Élménybeszámolók során mondják el egymásnak, magam is hallottam, majd leesett az állam. Persze még nem böfögnek meg finganak igazából, csak utánozzák a hangokat, de nekem ez is elég lehangoló. És akkor még nem beszéltem a bunyós rajzfilmekről...

Szerintem 80%-ban káros a Cartoon Network.

Link to comment
Share on other sites

Csatlakozom. A mai rémes és förtelmes "rajzfilmek" ocsmányok, visszataszítóak és "olcsók". Például a Disney előállt egy rajzfilmsorozattal, aminek a címét csak németül tudom, ami "Disney's Grosse Pause". Ez szerintem olyan ocsmány ronda lett, hogy azt nem lehet elviselni!!! Nem ezt szokhattuk meg a Disney rajzfilmektől! És a zenéje egyszerűen förtelmes, undorító!

De nem csak ez az egy rajzfilm, ami kiborít hanem még sok más is! A régi sorozatok 1000x jobbak voltak! (Pl.: Tom&Jerry és régi anime-k)

Az egész estés rajzfilmekről annyit, hogy azok is egyre sz*rabbak, de persze szerencsére akad még 1-2 remekmű. Az én kedvenceim például:

Disney:-Lilo&Stitch

-Macsakrisztokraták

-101 kiskutya

-The Fox and the Hound

Universal:-Balto

Link to comment
Share on other sites

szikla21, mandokics: H a Pindúr pandúrokat meg a Dexter laboratóriumát hozzátok fel példának, akkor még nem láttátok az új generációt!! :( Azokhoz képest komolyan mondom azokhoz képest ezek nem vészesek. Alsós koromban én is megnéztem ezeket (persze amellett, hogy az ősrégi tom&jerry-s kazettát rongyosra néztem, sőt még ma is nagyokat tudok rajtuk röhögni!! Persze itt is cask a klasszikus verziókra gondolok)!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Vannak fegyveres, verekedős rajzfilmek, de a végén mindig a jó kerül ki győztesként, nem? :)

Én főleg amcsi rajzfilmeken nőttem fel. A kedvenceim asszem a Balu kapitány meg a Micimackó volt :) De szívesen megnéztem a Cartoon Networkot is annak ellenére, hogy mukkot nem értettem belőle. Később aztán a barátaimmal elkezdtük nézni a "keményebbeket" (SOS teknőcök, Action man meg hasonló hülyeségek... :) ), de azért mégsem lett belőlem drogdíller, habár vannak néha gyilkos gondolataim, de azok valszeg nem az sos teknőcöktől vannak :D

Mostanában "nagy" létemre megtetszett még pár "mese" pl. a Doug. (műhősködés vs. szerénység)

 

Link to comment
Share on other sites

Még szerencse hogy a jó kerül ki győztesként!

Jó, most magadat hoztad fel példaként. Valszeg intelligens vagy... :D De mivan azokkal a gyerekekkel, akik olyan sík hülyék mint egy marék lepke? Volt olyan, hogy egy kisgyerek még annakidején kiugrott az emeletről, mert azt hitte ő Butterfly a Pokemonból.

Link to comment
Share on other sites

Cartoon Networkről annyit, hogy az szerintem már átalakult egy ideje és inkább a fiatal felnőtteket célozzák meg illetve a 14 év felettieket Én is szoktam nézni nem tagadom, de Én már csak ilyen idióta vagyok! A régi mesék amik régen mentek rajta azok átkerültek a Bumerángra-ezt is szoktam nézni- ezen mennek olyanok mint Maci LAci Foxi Maxi Josey és a vadmacskák! Ha lenne gyerekem akkor nem engedném neki a Cn-t nézni! Csak a régi Walt Disney rajzfilmeket és a klasszikus animációkat, nehogy már először Cg-s baromságokat lásson aztán meg nem lesz hajlandó megnézni a klasszikusokat, pedig azok a legszebbek a történet és a megrajzolás szempontjából is! De a Minimax elé sem engedném! :)

Link to comment
Share on other sites

Tévedés...a számitógépes játékoktól persze nem lesznek agresszívabbak, áhh nem. Gondoljunk csak bele. Amerikában a sok idióta nem azért ölt meg a szüleit, meg hasonlók, mert mondjuk a Tom & Jerry-ben a macska győzött.De ahoz hogy agresszívak legyenek, nem elég egy dolog(családi háttér,barátok,nevelés)A rajzfilmeken lehet egy jót nevetni aztán kész, a gyerek is feltudja fogni, de ha nem, nyugodtan segithettek megértetni vele(az a baj, ha már ti sem tudjátok) Szóva a rajzfilm nem durvább mint bármelyik 12-es film(fogadok hogy 5-6 éves korban már látott mindenki 12-es filmet, mivel alig van már valami ahol nincs ott a jel)vagy mint a Harry Potter 1-2 játék amivel már 3+ kortol is lehet játszani...Viszont abban egyetértek, hogy a mai mesék nem valami jók(mert nem az rögződött bennem),de ezzel arra akartam "rávilágítani", hogy ami ti korotokban ment mese arra is úgy gondoltak, mint mi, itt, most.

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok! én is teljesen egyetértek veletek mivel van egy 5 éves tökmagunk itthon:D(tesóm) és ő csak CN és Minimaxot néz. Yah meg a sok DVD-t

kedvence a Scooby Doo és a Ben 10.

Nah szóval a lényeg hogy Volt olyan nap hogy teljesen depis lett hogy ö repülni akar és leugrott az ágyról és elbőgte magát merhogy nem tud repülni.Persze azóta felfogta hogy mi emberek nem tudunk repülni. DE az egészben a legrosszabb hogy azt nem tudjuk neki elmagyarázni hogy nicnsenek fantomok meg hasonló tipusu szörnyek. ezért folyton valakinek ott kell lennie vele mer fél mint atom . :S

 

DE én isszerettem a régi meséket sőt azért kiemelném hogy a Schrek sem volt olyan nagyon rossz mese elszorakoztam rajtuk de ami téleg megy a CN-ön az már katasztrófa. ti nem ültök soxor kisöcsétek mellett amikor ő mesét néz. esküszöm még én is aki szinte ha 20 könyv volt a kezében akkor sokatm odntam .:D neki állok olvasni. merhát még az is jobb :D

 

ah hát meg areklámjaikról ne beszéljük hogy vedd meg ezt azu jságot vagyezt a figurát és akkor neked tök jó lesz. és persze követelné a dolgokat. :S

szal nagy kupac kaki az egész meg pofátlanok midnen mennyiségben

Link to comment
Share on other sites

Na igen. Nekem is van egy ismerősöm, persze hogy 6 éves, és persze hogy CN függő.

Ez még nem is lenne baj, csak ha már valaki azt hiszi, hogy az emberek át tudnak alakulni különböző lényekké, meg hogy tudnak repülni, s hogy a középkorban már voltak gépfegyverek, lézerkardok, meg robotszív, ott már komoly baj van.

A CN, Minimax nagy sz*r, aki iazi meséket akar nézni, annak a Boomerángot ajánlom. Igaz, ott is van néhány "erőszakosabb" mese ( Swat Katz ), de azok legalább jók.

És hogy csatlakozzam kolophoz, senki sem hallott még olyanról, hogy valaki egy mese hatására lett terrorista.

Link to comment
Share on other sites

Engem inkább a ronda megrajzolás zavar,semmi szépérzék nincsen már bennük,meg a színvonaltalan szövegek,van amit egy 4-5 éves fel sem fog,mert inkább a nagyobbaknak szól,de ha agresszió,akkor számítógépes játékok is a listán lehetnének,igaz,azt tudja az ember korlátozni,mert nem telepíti fel... :D

Link to comment
Share on other sites

Tévedés...a számitógépes játékoktól persze nem lesznek agresszívabbak, áhh nem. Gondoljunk csak bele. Amerikában a sok idióta nem azért ölt meg a szüleit, meg hasonlók, mert mondjuk a Tom & Jerry-ben a macska győzött.De ahoz hogy agresszívak legyenek, nem elég egy dolog(családi háttér,barátok,nevelés)A rajzfilmeken lehet egy jót nevetni aztán kész, a gyerek is feltudja fogni, de ha nem, nyugodtan segithettek megértetni vele(az a baj, ha már ti sem tudjátok) Szóva a rajzfilm nem durvább mint bármelyik 12-es film(fogadok hogy 5-6 éves korban már látott mindenki 12-es filmet, mivel alig van már valami ahol nincs ott a jel)vagy mint a Harry Potter 1-2 játék amivel már 3+ kortol is lehet játszani...Viszont abban egyetértek, hogy a mai mesék nem valami jók(mert nem az rögződött bennem),de ezzel arra akartam "rávilágítani", hogy ami ti korotokban ment mese arra is úgy gondoltak, mint mi, itt, most.

 

Eddig veled értek egyet a legjobban;)

Link to comment
Share on other sites

hát a CN-ről annyit, hogy vannak rajta örök jó mesék, pl Tom és Jerry, Scooby Doo, Loonie Toons stb...ezekkel nincsen gond, persze van bennük agersszivitás, de az ember mégis poénnak veszi az egészet...

most a durvábbak közé nem tudom ki mit sorol, én csak az ilyen úk hülyeségeket amiket a Cartoon Network Studios gyárt, gondolok itt a Jonny Test és társaira

és akkor a harmadik kategória: a képregény-adaptációk és egyéb WB mesék...most itt nézőponttól függ az egész, én pl. Tini Titánokat meg Ben 10-t rendszeresen nézem mert nagyon szeretem...azt elismerem ezek télleg nem 10éven aluliaknak ajánlott müsorok (én is 17évesen nézem őket), biztos hogy ha RTL-en vagy TV2-n menne akkor 12es jel lenne a minimum.

és akkor a maradék: Dexter, PPG meg Duel Masters, amiket már ti is említettetek: valóban ócska marhaság, nem ér semmit <_<

 

lényeg: felőlem adjanak le bármilyen ostoba hülyeséget, de azért szortírozni kéne hogy mit-mikor...

pl az agresszív mesét adják reggel 6kor, vagy este 9-10körül, az 5éves kisgyerek úgyis alszik már akkor...

Link to comment
Share on other sites

Ma a Fosterék Házában vagy miben vagy 3 percen át ilyen büfögő-fingó show ment... Tehát ezzel a két "eszközzel" "komponálták" a "zenét"... Tesóm meg nagyba röhög rajta. Amikor meg át akartam kapcsolni, elvenni tőle a távkapcsolót, akkor úgy menekült, és visított, mintha egy véres kibaltával közelítettem volna felé (amit persze nem tettem meg soha :D )

Link to comment
Share on other sites

Hello! Most bukkantam rátok,de már is a szívembe zártalak titeket. A CN-en tényleg hulladék megy orrvérzésig,nem gyereknek való sőt én felnőttként is kiakadok néha. A családi tanács nálunk is kiiktatta régebben, mert a kiskrapek tényleg begolyózott tőle és naphosszat csak örjöngött rohangált és vinnyogott mint a "hősei".Most meg még ráadásul zsinórban ismételnek és ismételnek.Ami a minimaxot illeti hát az is egy gagyi lett, a tesóm elhagyja a házat ha odakattanok.Ezek a Barbie-s izék olyan giccsesek, hogy felfordul a gyomrom.Na és az Én kicsi pónim?Brrrrrr!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

a mai meséket rendkívüli módon utálom. sz*rnak tartom a grafikát, iszonyatosak az üvöltöző, közönséges szavak, és a felvillanó képek, az agresszió ami sugárzik belőlük, és semmi tanulság, értelem nincs benne. nem szépíti meg a lelket. a régiek viszont nagyon klasszak, bármikor megnézhetőek a hosszabakat is. szipi

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.



×
×
  • Create New...