Jump to content
PirateClub.hu

Hogyan kezdeményezzünk párbeszédet!


Szipi
 Share

Recommended Posts

A következő taktika akkor jöhet jól, ha tényleg semmi nem jut eszedbe, miután alkalmaztad a három másodperces szabályt. Tovább nem érdemes várni, hiszen fennállnak a következő lehetőségek: a lány elvonul, valaki más is csatlakozik a beszélgetéshez, addig szenvedsz, amíg be nem parázol, stb. Tehát a főszabályok:

 

1. Olyan "nyitott" kérdést tegyél fel, amire nem lehet egyszerűen igennel vagy nemmel válaszolni (tehát ne eldöntendő kérdés legyen).

 

2. Legyen legalább még egy ilyen kérdésed tartalékba (lehetőleg több), nehogy megakadjon a párbeszéd.

 

3. Ha ezt a szintet elérted - és kérdéseid feltehetőleg érdekesek voltak - már benne is vagy a párbeszédben.

 

Az 1. pontban leírtak előtt idegen vagy és a lány bizalmatlan veled szemben. A 2. pontnál még mindig kissé bizalmatlan, de már beszélgetésben vagytok. A 3. pont után pedig többé-kevésbé elfogadott (akár egy emberrel beszélsz, akár egy csoporttal), és leeresztette a védőpajzsát. Mindezt néhány perc leforgása alatt.

 

Folytatásképpen: ha a lány beszédes, tedd azt, hogy fogalmazd át amit mondott és kérdezz értelmes kérdéseket. Előbb-utóbb feltehetsz kissé szemtelenebb kérdéseket is, egy kis cikizéssel megtűzdelve [ld. később -- R.]. Ha pedig inkább a hallgatósabb típusból való, akkor jó, ha van valami téma a tarsolyodban (ha nem akarsz elakadni), amiről beszélhettek - egy-két érdekes és spamelo történet; amivel az ártatlan beszélgetést egyre merészebb vizekre terelheted.

Beszélj a lányokhoz.. Mindenhol!

Ha a lehetőségeidhez képest a legjobban nézel ki, és jó a közérzeted, akkor ez nem jelent problémát. Ha meglátsz egy lányt, kirakatnézés közben, a buszra várva, vonaton ülve, a moziba váró sorban állva, vásárolgatva, stb..; és ha a lány bármilyen oknál fogva megtetszik neked, akkor kezdeményezz párbeszédet bármiről, ami eszedbe jut. (Ha már tapasztaltabb vagy, egy telefonszám, vagy csók is lehet a célod)

 

Tehát tűzd ki magadnak, hogy beszélgetni fogsz lányokkal a boltban, koncerten, sorban állás közben, sörözés mellett, buszon ülve, utcán, a liftben, bárhol, ahol az eszedbe jut.

 

A legfontosabb, hogy beszélgess nőkkel, mindenhol, arról, ami éppen eszedbe jut, amíg már nem zavar a közelségük. Miután a félénkség érzése eltűnik, különleges dolog fog történni: minden izgalom nélkül beszélgetésbe kezdesz gyönyörű nőkkel, ami egy idő után nem beszélgetésbe, hanem csábításba torkollik majd, különösebb erőfeszítés nélkül. Amint nem arra gondolsz, hogy te most csábítasz, azon kapod magadat, hogy valójában éppen azt csinálod. Észre fogod venni azt is, ahogyan a nők viselkedése megváltozik irányodban.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
És mi van ha pont annál az egy lánynál aki fontos akadok meg?

goldmen! szerintem nincs semmi gond, hisz ha intelligens a csajszika akkor tuti átsegít téged a nehéz induláson. jót kuncogtok a kezdésen és ez is egy indító ismerkedés lehet. szipi

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Meg sztem azis gáz, ha olyan csajhoz mész beszélni, ismerkedni, akinek egyáltalán nem jösz be, és hát nincs nagyon kedve veled dumálni. sztem ez nagyon ciki.

 

 

Annyira nem gáz. Beszélgetésből lejön. Egy hirtelen zuhanás, ha senki más nem tudatja veled pár mp alatt lepereg :D

 

Felteszed a kérdést. Ha bőven tolja róla a szöveget király vagy, ha nem valami tartalmas, de lényegre törő még lehet esélyed. Egy ilyen beszélgetés kezdeményezésekor fontos hogy a partner szintén tegyen fel kérdést. Leghülyébb esetben a te kérdésedet teszi fel fordítva.

 

Ha ez nem történik meg szerintem ideje lelépni :S Kár fűzni ha nem jössz be.

Link to comment
Share on other sites

Szerintem a nagy probléma nem azzal van nagy átlagban, hogy mit kellene tenni, hanem azzal, hogy hogyan.

Szerintem mindenki tudja, hogy ha meglát egy szép lányt/nőt akkor le kellene szólítania, viszont azt már kevesebben tudják, hogy hogyan, és mit kellene mondani neki. Szerintem az ilyen jellegü írások (és ezt nem személyeskedésből mondom, mert már több helyen is olvastam ezt az írást) igazából nem sokat segítenek, inkább csak tovább ragozzák a problémát, ezért én azt mondom, hogy aki tud, az inkább leszólítási tippeket írjon be, illetve, hogy konkrétan ide kapcsolódjon, esetleg néhány jobb kérdést is megemlíthetne, amivel el lehet indítani egy beszélgetést. ( Kő Cola? :D )

Link to comment
Share on other sites

goldmen! szerintem nincs semmi gond, hisz ha intelligens a csajszika akkor tuti átsegít téged a nehéz induláson. jót kuncogtok a kezdésen és ez is egy indító ismerkedés lehet. szipi

 

Vagy elhajt a fenébe mert neki is intelligens kell, s nem egy olyan, aki két értelmes mondatot nem tud egymás után fűzni! :huh:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Vagy elhajt a fenébe mert neki is intelligens kell, s nem egy olyan, aki két értelmes mondatot nem tud egymás után fűzni! :huh:

szerintem nem érted a mondanivalómat.

ha egy lány intelligens, akkor át fogja segíteni a fiút a kezdeti esetlenségen. de ha a lány nem akar összejönni a fiúval, akkor is lehet intelligens, udvariasan végighallgatja, és akár lehetnek még jóbarátok is.

és ha a csaj elhajtja, akkor tutira nem intelligens, sőt egy tapló. ha ilyen, akkor hiába vár intelligens fiúra, nem fogja soha megkapni.

ráadásul egy fiú azért mert zavarban van a kezdeti próbálkozások alkalmával attól még nem h*lye, és rendkívüli intelligencia párosulhat a személyéhez.

az hogy vki löki a sódert, nem jelenti azt, hogy intelligens.

gery11111-nek igaza van teljes mértékig. szipi

Link to comment
Share on other sites

Ha jól vettem le ennek a lényegét, akkor: Úgy kezdeményezhetsz beszélgetést a lányokkal a legkönnyebbel, ha beszélsz. És ha elkezdtél beszélgetni, beszélj még többet. Köszönöm a tanácsot, kincset ér :D

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

szerintem a lényeg csakis abban van, hogy mersz-e odaállni valaki elé vagy nem.

ha már odaálltál és van egy kis kommunikációs készséged akkor már félig nyert ügyed van. a nehézségeken átsegíthet egy adag önbizalom...

 

ha meg mégis befullad a beszélgetés, s a csajszi se tud semmit mondani, akkor a dolog sztem már ott meghalt, kivéve akkor ha a hallgatás is kellemes ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Honnan lehet megtudni egy beszélgetéssel hogy bejössz egy csajszinak? ;)

 

Egyszerű.. Egy általános beszélgetés a kérdéseken és válaszokon alapul. Ha valakivel beszélgetést kezdeményezel akkor általában te teszed fel a kérdést.

 

Ha nem jössz be a csajnak:

 

- Egy-két szavas válasszal letudja a választ. (Jobb olyan kérdést feltenni, amit nem egyszerű kifejteni, de nem kell nagyra gondolni, mert ez nem feltétlenül arra utal)

 

- A kérdéssorozatod letudása után egyátalán nem érdeklődik felőled, hogy ki vagy, mi vagy, mit akarsz, honnan jöttél.

 

Lehet próbálkozni, hogy hátha felkelted az érdeklődését, de ha nem mutat semmi pozitívumot a téma jobb visszavonulót fújni.

 

"Örülök, hogy ilyen jót beszélgettünk, de lépnem kell, remélem később még összefutunk"

 

Ha később tényleg összefuttok és beszélgetést kezdeményez veled (ami sosem lehetetlen), akkor nyert ügyed van, csak ő legalább annyira a gatyájába csinált mint te :)

 

 

Ha bejössz, akkor érdeklődik irántad, tesz fel személyes jellegű kérdéseket, stb. Esetleg ha közel vannak bemutat a barátnőinek és hasonlók. Rálehet érezni, ha lenéző veled szembe, akkor mondhatod, hogy ez most nem jött össze

 

Próbálkozni kell, ha elzavarnak sincs semmi, úgy kell felfogni, hogy de nagyra tartja magát stb stb :D Egy 2 mps magadba zuhanás és kész. El kell felejteni

Link to comment
Share on other sites

az, h nem jössz be egy csajnak, az jelzi, h megpróbál veled távolságtartó lenni, vagy rosszabbik esetben lenézően, ellenszenvesen bánik veled. szipi

Link to comment
Share on other sites

az, h nem jössz be egy csajnak, az jelzi, h megpróbál veled távolságtartó lenni, vagy rosszabbik esetben lenézően, ellenszenvesen bánik veled. szipi

 

És ha van egy ilyen ismerösöm akkor hogyan tudok javitani a helyzeten? (már jó pár éves ismerem, és eredetileg nem votl ilyen...)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

A kérdés jó, egyszerűbb, ha hagyod a fenébe és nem foglalkozol vele, mivel ha így bánik veled komoly kapcsolatra kicsi az esély.

 

Amúgy ha nem volt veled ilyen nagy valószínűséggel megbántottad, vagy olyan társaságba került akik nem tolerálnak téged és hatással vannak rád. Valami igen komoly gesztus kell, hogy úgymond visszaszerezd normális hangnemet.

Link to comment
Share on other sites

és olyankor mivan hogyha egyeltalán nem merek oda menni a csajhoz? pedig nagyon tetszik? mert attól félek hogy nem jövök be neki és egyszerüen ha odamennék megszólalni nemtok ilyenkor mit tudok csinálni? hogy tudok ezen átlépni? :S

Link to comment
Share on other sites

"és olyankor mivan hogyha egyeltalán nem merek oda menni a csajhoz?"

 

Olyankor az van, hogy így soha nem lesz barátnőd.

 

"pedig nagyon tetszik?"

 

Kérdőjellel?

 

"mert attól félek hogy nem jövök be neki és egyszerüen ha odamennék megszólalni nemtok ilyenkor mit tudok csinálni? hogy tudok ezen átlépni? :S"

 

Ha nem jössz be neki akkor legalább megtudod és már nem fogsz ez miatt idegeskedni. Ő is ugyan olyan ember, mint te. Nem fog megenni.

Simán szólítsd meg és majd lesz valami.

Itt az e-klubban nem lesz barátnőd, személyesen kell próbálkozni.

 

Link to comment
Share on other sites

Nos, elöször kicsibe kell kezdeni, ne azzal aki tetszik, hanem például olyannal, aki egyáltalán nem jön be, beszélgetsz vele pár percet, ezzel tudsz elvileg fejlődni, hogy nincs mitől félni. Vagy például, keresd a könnyebb utat, például valakit, aki bemutat titeket egymásnak, bár ez is kétséges, de ha az elsőt csinálod, akkor jobb lesz az önbizalmadnak is.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...